Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Aqualung

A sakra! No tak abychom co nejdříve vyvraždili opice!Ne?Co?Ale dost. Teď už vážně! Ten první film byl krásný a silný. Myšlenka lidské expanze je nasnadě a dříve, či později budeme muset kolonizovat další planety, či planetární systémy.Ale tenhle film ukazuje na cosi mnohem závažnějšího, co může znemožnit to, oč se snažíme.Posádka se díky jednak ohromné rychlosti, a jednak nějaké závadě ocitne na planetě, kterou ovládají primáti, kteří dosáhli pozoruhodného stupně vývoje.A lidé, kteří zde také žijí se stávají lovnou zvěří.A tady začínají problémy. Taylorovy rozhovory s orangutanem v jakési významné funkci opičího státu ukazují na mnoho děsivého.A závěr, kdy Taylor odjíždí se svou družkou kamsi po pobřeží, aby objevil polozasypanou sochu Svobody je velice silný....Následující "pokračování" už byly o ničem. ()

fiLLthe3DD

Úvodních třicet minut bych zkrátil na polovinu, krom podivné "bouřky" (dost možná práce mutantů) totiž na snímek jako takový nemají vůbec žádný vliv. Příběh samotný je zajímavý (včetně originálního závěru), byť se odehrává v příšerných kulisách (šedesátá léta jsou znatelná). Charlton Heston je ve své roli přesvědčivý (přitažlivého Jamese Franciscuse z druhého dílu jsem si však oblíbil víc), Roddy McDowall zase "metá" skrze svou masku velmi zajímavé pohledy, Kim Hunter pro změnu působí velmi laskavým dojmem a onen hloupoučký výraz Lindy Harrison působí roztomile... Masky jsou na velmi dobré úrovni (mimika opičích tváří), hudba příjemně dokresluje atmosféru a kamera je na rok vzniku filmu docela akční. V mých očích však první "Planeta" nepřekoná skvělý "Útěk z Planety Opic" a "Do Nitra Planety Opic"... Původní série: Útěk, Do Nitra, Planeta Opic, Dobytí a Bitva. 85% ()

jefff

I po letech napínavý, výborný scifi, se skvělými maskami a trochu retro, ale jinak atmosférickou hudbou Goldsmitha. Pointa skvělá. Celý příběh je vlastně geniální. ()

lewwin

Skvělý film, který svého času vyvolal senzaci, což se Burtonovi při remaku už rozhodně nepodařilo. Sice je zde trochu odklon od knihy, ale přesto velmi, velmi zdařilé. ()

FIBO

Klasika klasik. Jako jeden z prvních filmů, které jsem viděl vůbec. Jako osmiletý děcko jsem si ho nahrál na video tehdy přes satelit na SAT1 :) Co dodat, jeden z filmů, jehož hlášky, herecké výkony, hudbu, atmosféru,... prostě se vryjí člověku do paměti a nezapomíná se na ně. Jako dítě jsem nemohl pochopit, proč ten film tak náhle končí a jaká neskonalá radost se ve mě vzbudila, když pokračovala dvojka (Beneath...). Mazec, mazec, mazec. Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček ! ()

vitekpe

Klasicke dilko scifi zanru. Kdo nevidel, nezil. Na druhou stranu to zadna stasna pecka neni a o to podivnejsi je kultovni status tohoto filmu. Druhy dil je mozna o vlasek zajimavejsi (a akcnejsi). ()

lskala

Hmm, lahůdka. Všechny ostatní díly, co kdy byli na tohle téma natočený s přehledem trumfne jediná scána tohoto filmu - závěrečný pohled na Sochu svobody. 90% - 5***** ()

Cejny

Vynikajicí, výborné, skvostné. Originální Planeta opic si rozhodně zaslouží více pozornosti, než její remake. Když se podíváte v jakém roce byla natočena a jak dobré kulisy a triky zde byly použity. ()

fox171cz

Film, který předběhl svou dobu a pořad vypadá věrohodně moderně. Příběh je skvěle napsaný a hlavně i skvěle natočený, doprovázející hudba je děsivá až mi zní naskakovala husí kůže. Konec filmu je asi ta nejlepší pasáž z celého filmu, poté mám touhu se kouknout na další díly, jak se vše bude vyvíjet dále. ()

Sdoom

Inteligentní a v podstatě nestárnoucí sci-fi. Nadčasovost Planetě opic zaručuje vynikající scénář a filosoficko-společenský přesah, který je i dnes aktuální. To, že vizuál je zastaralý a s takovou Vesmírnou odyseou se poměřovat nemůže, je asi jedinou vadou tohoto snímku. Nicméně kostýmy opic jsou dle mého názoru vynikající a přijde mi to takové přívětivější než dnešní digitální čáry máry s opicemi. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Vynikající psychadélie. Myslel sem si, že tenhle film hodně dobře znám, ale včera sem se přesvědčil o opaku. Znám jen takový hlavní scény, který mi utkvěly v paměti (třeba pohled na vysušený tělo kosmonautky). Asi nejvíc tomu dává ta hudba, která je tak brutálně divná, že to má neskutečný grády. Kdybych poslouchal samotnej soundtrack, tak se ze mě do půl hoďky stane to co s tou kosmonautkou :o). Masky vynikající, přesně pro to tenhle film nemaj moc rády holky :o). Lobotomie, soudní proces, tohodle sem si nikdy před tím "nevšimnul". Velká škoda, že se pak začaly točit pokračování, který už nemají zdaleka tak brutální atmosféru. Co mě ale též bere, tak dva nový díly Planety opic, který maj nakročeno na parádní novodobou akční ságu. Abych nezapomněl, tak jedný naší profesorce sme začali říkat Kornélie, páč tak trochu vypadala jako doktor Kornélius .o)) ()

JADIM

V dnešnej dobe to neberiem ako nejaký extra relevantý Sci-Fi film. Je to taký kult overený časom, pre filmových fanúšikov povinnosť, ktorá vyzerá sympaticky, ale nie nejako neuveriteľne. Oceňujem hlavne to, že to nešlo do akčných a bojových vôd, ale držalo sa to celkom obstojnej drámy a ako tak nenásilného konfliktu. 6/10 (Videné 8.3.2021, Originálne znenie) ()

darwin

Antivojenský, antirasistický a antináboženský film zabalený do popkulturního sci-fi obalu. Tak co tam proboha dělá Charlton Heston? ()

klúčik

Dnes už klasický film. Ako chlapec som bol na tento film v kine, a ešte strašne dlho sme ho rozoberali. Ch.Heston bol herec, ktorý hral v úžasných filmoch a tento je fakt nezabudnuteľný. Ešte aj dnes si spomínam, ako bolo v kine ticho keď na konci filmu sme uvideli tú sochu slobody. 90%. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem