První tři díly a Reunion! Tím veškerá legrace končí a všechny ostatní pokusy o napodobení nebo přiblížení (a že jich bylo!) se můžou jít zahrabat. Samozřejmě mnozí stále sbírají herecké zkušenosti (a že jich někteří dosáhli až v hodně sešlém věku), ale jako pubescentní komedie nemají mnoho konkurencí. Také nutno dodat, že slušné množství gegů, hlášek a situací vešlo do historie! Toto by se mělo promítat prvákům na střední škole místo povinné četby...prcičky aspoň nikdo neobšlehne! Jednička to lepší dvojce dobře nastartovala. 70%(6.11.2012)

American Pie aneb zakladatel teenegerské komedie. Skupina teenagerů před maturitním plesem řeší jedinou věc - jak se zbavit panictví. A toho se musí zbavit za každou cenu! Jako komedie to je boží. Ohraný a jednoduchý příběh, který je vlastně teď v každé teen komedii, které se objeví dvě – tři každý rok. Proč Prcičky? Prcičky byli první, rozumné, se super herci a božími fory. Jim, Stifler, Oz, Finch a Kevin je prostě super parta. Je to místy nechutné, sprosté a sakra vtipné. Trapné momenty, humorné scénky to se tu vše točí dokola. ( 76 procent )(23.5.2012)

Prci, prci, prcičky je filmy, který se stal průkopníkem teenagerských komedií. Bylo zde několik pokůsu, natočit podobnou komedii, dokonce i u nás něco podobného vzniklo a to v podobě Rafťáků a Snowboarďáku. Avšak bez jakéhokoliv úspěchu. Tento film podle mně zůstane nepřekonaný. Je to opravdu povedený a v roce 1999 to byl hit a není ani divu. Je to něco originálního. Velmi vtipné, například scéna s Finchem na školních záchodcích byla tak vtipná, že jsem se smál i nahlas. Ale takovýchto scén je zde více. Výborné hlášky ( " MCBP " ) . Dále také špičkově obsazené mladými a sympatickými herci. V čele s Jasonem Biggsem až po excelentního Eugena Levyho, který podal velmi dobrý výkon v roli otce. Dále také byl skvělý Seann William Scott. Jedna z těch lepších komedií a taky by mně zajímalo, kdo a kde vzal ten český název pro film!!(22.9.2007)

• monolog

Podle mě je to jen jeden z mnoha nechutných a nechutně humorných absolutním záchodovým humorem oplývajících filmů. Blbost o ztrátě panictví po americku, která bohužel staví na konfrontaci dvou základních nejjednoduších součástí vulgárního vtipu: záchodu a jeho obsahu. Inteligentní ani zábavný humor se tu nedá najít, spíš jen zhnusení a odpor. Většinou taky nedůvěra a mnohdy i vztek (vztek z toho, jak vůbec může autor divákovi předložit něco takovýho). Bohužel kvůli Americkýmu koláči vznikl v mnoha zemích fenomén teeny komedií o podstatě hovna (Erasmus, Snoubordéři atp.) a já upřímně doufám, že už to odeznělo. (2006) Tenhle styl humoru jsem nikdy nesnesl, a to ani v patnácti, kdy šel tenhle šmejd do kin.(19.12.2005)

Paul a Chris Weitzovi neodvedli při renovaci (sub)žánru šuk-sem/šuk-tam teen komedie vůbec špatnou práci, přičemž v podstatě jen vyslyšeli společenskou objednávku a zalepili příslovečnou díru na trhu… Což mělo za následek tučňoučký (a zřejmě i zasloužený) výdělek, dvě slušná (a několik chabých) pokračování a desítky výrazně horších následovníků z USA i Evropy (ano, bohužel i z Německa). S ohledem na nemalý dopad na světovou popkulturu jde svým způsobem o obdivuhodné (a občas i dost vtipné) dílko, avšak děkovat za to těm dvěma rozhodně nehodlám.(12.1.2010)

• - Zdechnutí skútru Finche (Eddie Kaye Thomas) po obědě bylo neplánované, ale nakonec byla scéna ve filmu ponechána. (Zdroj: ShortList) (necisty)

• - Původ Nadi (Shannon Elizabeth) nebyl umístěn do České republiky náhodou. Jedná se o poctu dědečkovi režisérské dvojice bratří Weitzových Pavlu Kohnerovi, který se narodil v Teplicích a který v Hollywoodu působil jako režisérský agent. (oje)

• - Ve filmu si zahrála i kapela Blink 182, a to konkrétně jako kapela sledující Jimovo (Jason Biggs) vystoupení přes webkameru. (Pesosek)