Slavný „tříhvězdičkový” generál Eugene Irwin, jenž během své dlouholeté vojenské kariéry proslul jako vynikající vojenský taktik, byl odsouzen za čin, který ve skutečnosti nespáchal. Svůj trest si musí odpykat v pečlivě střežené vojenské věznici spravované nemilosrdným plukovníkem Winterem. Jeho drsné metody zavinily smrt již řady vězňů, ostatní žijí v každodenním a neustálém strachu. Irwin se brzy stává nepohodlným, protože se nehodlá smířit s Winterovým způsobem vedení věznice. Ačkoliv tomu nikdo nevěří, právě on se postaví do čela vězňů, odhodlaných vzdorovat ozbrojené přesile jen s holýma rukama… Vězeňské psychologické drama z trestaneckého prostředí natočil režisér Rod Lurie, který působivě rozehrává partii mezi dvěma povahově odlišnými muži a zároveň předkládá úvahu na téma zneužití moci. Generála Irwina si zahrál populární hollywoodský herec Robert Redford (Captain America: Návrat prvního Avengera, Brubaker, Zaříkávač koní, Jeremiah Johnson). V rolích jeho partnerů a protihráčů vystupují James Gandolfini (Rodina Sopranů, 8 MM), Delroy Lindo (60 sekund, Pravidla moštárny), Robin Wright Pennová (Wonder Woman, Blade Runner 2049) a Mark Ruffalo (Zodiac, Avengers). (Česká televize)

whass

Tento film z vězenského prostředí patří k těm lepším.......hlavně díky redfordovi který stále umí,a díky dojemnosti konce. ()

2tomas2

Mna to celkom bavilo.Robert Redford nepatrí medzi mojich oblúbenych hercov,ale tu bol celkom okey.Žiadny super výkon nepodal,síce zo začiatku posobil že mu je všetko jedno ale časom si uvedomil že treba niečo robit,tak prečo nie prevziat velenie.Je to druh filmu na zabitie času.3/5 ()

pelegryna

Velký herec, průměrný scénář, hrozné provedení, ale co je obdivuhodné je Redfordova uvěřitelnost a fyzická připravenost.V tomto věku klobouk dolů.JInak béčko jako hrom... ()

Martyjoker

Americký film pro američany o amerických "vojácích"....příjemně mě překvapila snad jedině skutečnost, že se nekonal tolik trapný happy end!! Odpad to rozhodně není, myslím, že těch 67%, které film aktuálně (9. 7. 2012) má, je odpovídajících. Dávám tři hvězdy. ()

radek.896

Konina, kterou nejvíce sráží velmi slabý scénář. Po každé scéně už divák ví, co dále nastane, časem to fakt unudí. ()

djpatrick

Nevím, na komentáře moc nekoukejte a raději si tento film pusťte . Kdo něco podobného nezažil, tak nepochopí. Bohužel nemohu napsat nic víc, abych neměl průser, ale jen upozorňuji, že od mého návratu z ...... (nějaká vzdálená země) raději koukám na komedie a ne na válečné filmy , ale toto mi připomělo mnoho. ()

Salsecnew

Opravdu velkolepý a charismatický snímek!!!!! Ředitel věznice je bezpáteřní záporák. Doporučuji, abyste shlédli taktéž Kriminál a Vykoupení z věznice Shawshank. ()

ricardo2803

Mám rád podobné filmy. A obzvlášť, když je v hlavní roli Robert Redford. Když pominu takové to klasické americké zbožňování armády, tak se mi film líbí. Je pravda, že podobné téma bylo už několikrát natočeno, ale kam pořád chodit na nové náměty a nápady. ()

Zupan_

Asi ten najlepší film z väzenského prostredia aký som videl. Nehrá to na samoúčelovú brutalitu ani drsné prostredie ako vetsina. Opiera sa hlavne o veľmi silné herecké výkony a príbeh a hudbu. ()

doom.cz

Americká armáda, fak jé. Vemte deset cisteren echt patosu, charismatického patriota Redforda, přizdisráče, kapitána, co vypadá jako Duke Nukem, bandu vojenských muklů a nechte ne hrát si před kamerou. Za mě velmi povedený filmek. Pomalá šachová partie, pomalu budované napětí, předvídatelný děj, ale docela působivý výsledek. Toho patosu mohlo být méně, i pár děr v zápletce mohlo být méně, za americkou americkost a občasnou nelogičnost hvězdu dolů, ale bavil jsem se. Vzpoura muklů byla parádní. ()

peproch

Poslední pevnost je vojácký film. Jako takový má schematický scénář a charakterově ploché postavy, které v jistém okamžiku ve svém jednání buď totálně selžou nebo zocelí. Je založen na představě zasloužené úcty k respektuhodné autoritě, právu na vzpouru proti pitomci s funkcí, na představě, že pár vteřin selhání by se tak nějak mělo spíše omluvit pro ta léta poctivého výkonu služby. Film jsem koukala kvuli Marku R., který mi byl opět velmi příjemný svým výkonem a možná jedinou zajímavou postavou. Vlastně vůbec neschvaluji právo vězňů na vzpouru, ale scénáristé to udělali tak, že ten trikově a akčně skvělý biák mně dostal a já fandila, a teda byla docela slušně zmanipulovaná. Roberta R. jsem si opět neoblíbila, zato kulišácké úsměvy Jamese G. ano. ()

bernstein

Poslední pevnost je příběh o vůdcovství, který prezentuje interní strukturu organizace a také paralelu mezi dvěma vůdcovskými styly – generála Irwina a šéfa věznice Wintera. Vůdcovský styl dvou jednotlivců bude mít důsledky na lidi, které vedou, a také na finále konfliktu. U generála Irwina uvidíte: Tradiční silné vůdcovské vlastnosti, jako jsou respekt a integrita. Charisma vůdce a jeho strategické myšlení.  Soudržnost jeho skupiny. Tento film nepatří k nejlepším z vězeňského prostředí. Stejně tak Robert Redford má na svém kontě i lepší filmy. Tak proč si prohlédnout tento film? Možná kvůli charakteru jednotlivých postav. Pokud vás zajímá různorodost lidí umístěných v prostoru věznice či různý přístup ke stejným situacím, tak proč ne. Pokud byste psali článek nebo knihu z prostředí věznice, tak nepochybně zde nějakou inspiraci naleznete. ()

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo