Noroi

ノロイ

Noroi the Curse

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2005, 115 min

Ač se snažím, jak se snažím, tak kromě té povedené třicetiminutovky na závěr a pár scén na začátku, nejsem přesvědčen. Kdyby měl Noroi přes hodinu, tak budiž, ale 115minut? Moc dlouhé na horor, který má slabší děj, i když zajímavý příběh. Vyloženě zklamaný nejsem, ale podruhé se nepodívám.. 6/10 = 60%(11.7.2012)

Spousta dobrých nápadů, nepřevídatelnost děje a dokumentární styl, to všechno filmu jenom prospívá. Navíc minimum mých neoblíbených lekaček, pokud vůbec nějaká. Spíš je to celou dobu mrazivé, strašidelné a postupně gradující až k velmi dobrému finále. Místy opravdu děsivé, určitě jeden z nejlepších hororů natočených "dokumentárně".(6.3.2011)

Zrovna plagiáty u filmů mi moc nevadí.Kolikrát je napodobenina lepší originálu a kde by byl vývoj čehokoli bez napodobování? Ale ta téměř doslovná citace ze závěru Blair Witch (vyústění bitky v baráku,těsně před požárem) mě teda zrovna moc nenadchla.Tudíž se pro mě vrcholem filmu stal noční mejdan u svatyně. Ale jinak napínák jak má bejt,to zas teda jó.(9.7.2010)

Noroi by celkem obstál i jako opravdický dokument. Tu dokumentární podobu trochu kazí přidaná hudba, bez ní by to bylo možná o něco mrazivější (viz Funny Games USA), ale jinak se to celkem podobalo ostatním japonským hororům - dlouho nic a konec nabušený, akorát s těmi vychvalovanými embryi jsem žádný problém neměl, protože mi připomínaly Kodamu z Mononoke :)(14.5.2013)

Kôji Shiraishi prostě umí Horror. Ať už jde o torture porn, kde jsem se s ním seznámil (Gurotesuku), nebo Blair Witch like strašení v Noroi. Necelý dvě hodiny na takovej film se mně zdálo fakt moc, ale nakonec to uteklo jak voda. Ve výsledku jsem to viděl na 4 *, ale pak jsem měl jít ve čtyři hodiny ráno na záchod, a působivost celýho filmu na mě dopadla na plný pecky. Scary as Hell!!!(15.1.2011)