Noroi

ノロイ

Noroi the Curse

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2005, 115 min

Kôji Shiraishi prostě umí Horror. Ať už jde o torture porn, kde jsem se s ním seznámil (Gurotesuku), nebo Blair Witch like strašení v Noroi. Necelý dvě hodiny na takovej film se mně zdálo fakt moc, ale nakonec to uteklo jak voda. Ve výsledku jsem to viděl na 4 *, ale pak jsem měl jít ve čtyři hodiny ráno na záchod, a působivost celýho filmu na mě dopadla na plný pecky. Scary as Hell!!!(15.1.2011)

Japonský horor natočený dokumentární formou ala Záhada Blair Witch. Možná nemá na kvality aaa titulů tohoto žánru, ale rozhodně nabízí originální provedení, které umožní divákovi plně proniknout do děje. Závěrem možná zapomenete, že jde o film a budete mít pocit, že jste viděli skutečný dokument o velmi podivné události.(4.8.2007)

Hodně zajímavý horor podaný polodokumentárním stylem s detektivní linkou, kdy se postupně všechny zdánlivě zmatené střípkovité epizody ze začátku postupně skládají dohromady, aby vytvořily hodně dobrou pointu filmu a poměrně děsivý závěr. Moc pěkná atmosféra a zajímavé podání, z šíleného alobalového muže jsem málem taky zešílela a o embryích se mi ještě pár dní bude zdát.(26.8.2008)

Noroi by celkem obstál i jako opravdický dokument. Tu dokumentární podobu trochu kazí přidaná hudba, bez ní by to bylo možná o něco mrazivější (viz Funny Games USA), ale jinak se to celkem podobalo ostatním japonským hororům - dlouho nic a konec nabušený, akorát s těmi vychvalovanými embryi jsem žádný problém neměl, protože mi připomínaly Kodamu z Mononoke :)(14.5.2013)

CITÁT - (Masatumi Kobayashi) - Tento videodokument je považován za příliš rušivý pro veřejnou projekci...... Chci pravdu, nezáleží na tom, jak je děsivá, chci pravdu. Dokumentový film je velice povedeně sestříhaný a jde z něho mráz. Což je u těchto druhů filmů prostě potřeba. Dokonce mi ani tak nevadí rec kamera. Film nemá ani moc hluchým míst jako třeba Paranormal Activity, kde divák hodinu čumí na jedno místo, kde se skoro nic neděje. Tady je to jiné, zde se stále něco děje. Nejdelší "hluché" místo tu trvá asi dvě minuty. Jinak se stále něco děje, příběh pokračuje ku předu a divák se dovídá stále nové a mrazivé informace. Vyřešení a dopad události se nezadržitelně krátí. CITÁT - Kagutaba........ Jdeme zde po stopách jednoho, ne zas tak starého rituálu, který má své následky. Povedené, pěkné, nenudící a zajímavé. CITÁT - Jednou uklonit a čtyřikrát tlesknout........****(8.5.2012)