Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Brandon

Trojka je bezpochyby jiná než její předchůdci. Někdo to vidí jako cestu do pekel, mně osobně se to líbilo. Už to nebyl pouhý milionkrát ohraný boj klaďase s padouchem. Jednotlivé postavy, včteně Spideyho, získaly na emocích. Tím se komiks odklonil trochu někam jinam a z obyčejné nalinkované "mlátičky" vznikl vcelku zajímavý film. 3,5* ()

Diego

Maguire je totální slizák, celý tři série se chová jako kdyby měl jednu kouli a když mu díky černé hmotě doroste chová se jako pasák s německou přehazovačkou. Kvůli tragické ztvářnění postavy padá celý film. ()

Timak

Až příliš srdeční záležitost, než abych tomu mohl dát objektivní kritiku. Co se týče efektů - jednoznačně nejlepší, co nám zatím Holywood mohl nabídnout ... ()

Aven

Tak trochu zklamání, přišlo mi to celé takové "přeplácané", ani jeden ze záporáků nemá dost prostoru, Peter se od začátku chová jak úplný debil. Ale nejvíc mi vadila až přílišná "slzavost" příběhu a ten konec - ach jo:( Jak už tady někdo psal, kdyby se raimi zaměřil na Petrovo "temné období" mohlo to dopadnout líp. ()

Mihail123

WTF? A toto má byť čo? Nič iné ma pri pozeraní ani nenapadlo. Neskutočná americká hovadina, ktorá vyniká akurát tak slušnými efektami. S rozpočtom 258 mil. dolarov brutálne nevyužitý potenciál, sklamanie na celej čiare...Rozhodne najslabši diel... ()

Danny F.

Tento díl je úplně z jiného soudku. Víc divočejší a akčnější s hodně dobrými efekty. Naprosto super a dokonalé, živější a napínavější. Perfektní pokračování. 100% ()

shantim

a to u těch hvězdiček přihmuřuji oko! scénář na houby, režisérsky chabě zvládnuté. předešlé díly jsem neviděl, ale tohle je opravdu bída. ale triky jsou hezké, jenom už jsem to všechno někde viděl. ()

anusha

sandman ako zaporak sa mi zatial pacil najviac (ze to jeho zrodenie vyzera jak ta reklama na auto- ale ake?) ale samotny spider-man len co dostal novu trosku emo ofinku sa zacal spravat ako uplny debil tym nemyslim ze ako zloduch alebo co ale ako trapny chudak a to mi bolo luto pretoze ho povazujem za love of my life no celkovo sa mi tento diel pacil zatial najmenej i ked na konci som si samozrejme poplakala -no ja placem aj pri reklame na mydlo takze *** ()

hroubek

Na rovinu nejslabší díl, ale to neznamená, že musí být nutně špatný.Teď jen zjistit, kde byla chyba a podle mého názoru za to do jisté míry může Sony, která vnutila více záporáku Raimimu.Ve filmu je pár chvil, který film posílá na kolena a úplně zbytečně.Jinak Raimi natočil opravdu dobrý film což platí o akčních scénách i nových postavách.Ale co se stalo už nejde vzít zpět.Doufám, že ten nový režisér nového Spider-man nepošle pod drn. ()

Brain-D

Raimimu po špičkové dvojce ruplo v bedně. Výborné efekty a předlohu může použít, ale takhle dementní scénář a vůbec. To byla celkem špína. Pískový muž byl super a proměna spider-mana v temného taky ušla. A zbytek sme jednou viděl už z lepším scénářem. ()

darek kartac

Všechny díly jsem hodnotil 4*. Ale tento se mi líbyl asi nejvíce. Pavoučí muž má proti sobě vězně, který se omylem připlete do výzkumu a stane se zněj pískový muž. A ještě je tu jeden problém a to jakási černá věcička, která Spider Mana mění a něco se sním děje. ()

Palvinie

Podstatně slabší než díly předchozí. A je mi to šíleně líto. Proč z toho udělali takovou slaďárnu? Bitka o holku, fakt super. Všichni umírají, všichni brečí, ó, jak dojemné. Tohle prostě NE. Avšak po akční stránce to až tak strašné nebylo, takže 50%. ()

Ace.Anita

Tobey Maguire? Ten nejhodnější a nejmiminkovatější z pavoukočlověků ve všech vesmírech že by se vůbec dovedl chovat jako zlá, agresivní svině zvyšující hlas na svoji milou? Je to tak, dobře že démonizace Petera Parkera, špatně že tak nepřesvědčivá a emařská. ()

JohnSmith

Díky temné straně Spider Mana je film zajímavější a Meguire se mohl předvést jako hnusák. Bohužel jsou tu opět slabé triky a víc se motáme kolem vztahů než kolem boje se zločinem. ()

lykan9

Veliké zklamání. Nevím, co se stalo, ale spousta věcí byla špatně. Tobey Maguire snad dostal ránu do hlavy a zapomněl hrát. Nevěřil jsem mu vůbec žádnou polohu. Záporáci byli nezajímaví a při tom Venom jev komiksu úžasná postava. Poté, co jsem shlédl tento film, si musím pustit opět jedničku a dvojku...abych si zlepšil celkový dojem. ()

VanTom

Přihlouplá přímočarost a prostota v duchu retro psaní Stana Leeho dosahuje ve 3. díle vrcholu, žel v tom negativním slova smyslu. Nesoustředěný scénář toho chce postihnout hrozně moc a na potenciálně skvělé, ale nevyužité (a proto ploché) padouchy mu nezbývá prostor, v telenovele mezi ťulpasem Petrem a MJ (a Harrym a zcela zbytečnou Gwen) se jen tu a tam připomenou. V první půli si ještě nejde na nic extra stěžovat, ale potom, co přežijeme trapnou epizodku s agresivně slizkým emo-Parkerem, vyžereme si do dna přepálený patos, sentiment a klišé ošklivě digitální závěrečné akce a nesmyslného propojení Sandmana s vraždou strýčka Bena. ()

Spock

Nový Spider-Man je tady a sním spousta nových problémů a noví nepřátelé. Není se ovšem proč radovat. Divák dostane mnoho různých impulzů k přemýšlení. Zvláště protiklad mezi „hodným“ a „zlým“ Spider-manem pak stojí za povšimnutí, jako mávnutím kouzelného proutku tady, máme jinou perspektivu, která se posléze zase vytrácí. V tomhle vidím první problém filmu, v příliš schématický pojaté a podané proměně hlavního hrdiny, film má v sobě prostě i přes svojí délku mnoho nedořečených a nevyřčených věcí. Spider-man toho řeší mnoho a je to znát. Hodně mě pak vytáčely některé dialogy, které mi přišly buď prostinké nebo směšné i přes svoji rádoby vážnost. Film se tvářil jinak než jaký ve skutečnosti je, nudný a obsahově prázdný s několika uzlovými scénami, které ho ale nejsou schopny udržet dohromady. Největší mínus pro mě je ovšem moje stále přetrvávající averze vůči samotné postavě Spider-mana, jak nám ji zprostředkovává Sam Raimi. Pavoučí muž je pro mě stále laciným hrdinou, který nesahá takovému Batmanovi ani po kotníky, tenhle film ve mně tento pocit méněcennosti ještě posílil. Filmová postava se nevyrovná ani svojí kreslené předloze. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)