Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

DeathTheKid

Příběh slabší než v jedničce, vlastně v podstatě téměř o ničem, jen se dořešují nedořešené věci. Nebo se spíš rozpitvaly věci, které to umožnily (smrt Bena). Všechno okolo už je jen omáčka - pár dobrých vtípků, dobré akční scény (asi nejlepší z trilogie) a hlavně to dost zachránil soundtrack. Ten je opravdu peckovní a já se při každém songu úplně rozpouštěl. Škoda, Raimi měl dvojkou nakročeno k solidnímu zakončení, ale zpackal to. Jednička byla klasika, začátek Spideyho, dvojka byla skvělá, lepší než jednička po všech stránkách a trojka přesně naopak. ()

greath

Príliš veľa nových postáv, s ktorými chcel režisér narýchlo uzavrieť túto trilógiu o Spideym. Trochu unáhlený krok. Škoda, lebo to mohlo kľudne pokračovať ďalej. Bol v tom väčší potenciál, škoda, že to skončilo po troch dieloch. ()

Looser

Ano jsou věci za které jsem Raimiho proklínal, všechen ten pláč, americká vlajka, BH90210 atd. Na druhou stranu to, ale nebylo tak strašné jak jsem čekal a ty dvě hodky celkem uběhly. ()

Smileface

Dílo plné kontrastů, při jehož sledování se cítíte jako na houpačce. Předně chci říct, že George Lucas měl pravdu, když tento film označil za hloupý. Postavy jsou jednoduché, přerod Spider-mana na "zlého" nevěrohodný, děj přímočarý a naprosto předvídatelý, dialogy strohé a nezajímavé. Prostě z filmu každou chvilku cítíte, že byl dělán tak, aby jej bez problému stíhal i třináctiletý čichač lepidla. Herecké výkony jsou dost slabé a Tobey Maguire narazil na hranici svého hereckého umění, jenž nemůže překročit. A věřte, že je sakra nízko. Teď trošku toho kladného: Efekty jsou pěkné, zejména Sendman alias písečný muž. Akční pasáže jsou také povedené, i když sem tam trošku přitažené za vlasy.Oceňuji i občasný humor. Verdikt: Letní vymývačka mozků, hezká na pohled, dutá uvnitř. ()

Soweek

Až si Spiderman vyřeší své rodinné problémy a bude chtít natočit o sobě dobrej film, dejte mi vědět. Film je příliš zdlouhavý a příběh tam tak jako ani není, pořád se řeší různé věci, ale nikdo nikoho prakticky neohrožuje, ani se na nic nechystá. V celém filmu neuvidíte ani kapku krve, což s filmu dělá silně dětinskou záležitost (a taky to umožnilo odstranit si ze sebe nálepku Parent advisory content, aby byl film mládeži přístupný a vydělal víc peněz). Některý scény mě doháněli téměř k šílenství, Sam Raimi si nemohl odpustit detailní záběr, jak Spiderman proletá okolo USA vlajky a udělat tak z toho totální pro-americkou sračku. Navíc se stále nemohu přenést přes fakt, že hlavní hrdinou je Maguire, který spíše vypadá jak gay bubeník skupiny Placebo, než americký hrdina. Pokud natočí Spidermana 4, tipuju, že to bude o tom, že mu zabijou otce bratra jeho snoubenky nebo unesou malá Spidermančata. ()

cyberhawk

Je tezke hodnotit jednoho z mych nejoblibenejsich hrdinu ve tretim dile jeho filmove podoby, kdyz jsem nejprve cetl vsechny ty prumerne az podprumerne komentare, pak se na film take zasel podivat, a... vsichni mate pravdu. Efekty jsou skvele (hlavne zrod Sandmana je uzasny), Venom jako by z oka vypadl svemu komiksovemu dvojceti, male rolicky slavnych osobnosti (Lee, Campbell) zahreji u srdce. Jenze film strhava k zemi prilisny spad, hrozne dialogy plne moralizovani, Youngova hudba neni prilis slyset (nastesti to zachranuje Elfmanova ustredni melodie) a finale je tak ubrecene a sladke, az jsme se museli v sale smat. Pokud bych mel rict, co by filmu prospelo - ubrat jednoho zaporaka, dat ostatnim vice prostoru a zkratit stopaz. 70% ()

Niella

Naozaj to nebolo az take zle ako som cakala. Bolo to dlhe, v istych chvilach naopak nepresvedcive a hlavne strasne vela dejovych linii, z ktorych nebola ani jedna dobre dotiahnuta. Ale scena, ked sa z Petra stava "zly macher a lamac zenskych srdci s ciernou ocnou linkou" ma OZAJ a Ozaj rozosmiala. Vobec cela scena v bare je genialna... ()

Obivan

Musím říct že jsem se na třetí díl opravdu těšil a nezklamal mě. Spider- man 3 je opravdu napěchovaný skvělými efekty, dobrou kamerou a plný úžasných soubojů. Zvláště přeměněný spider-man přináší do příběhu něco nového. ()

ethos

Efekty a akcia ako vzdy skvele ostatok vsak vyrazne zaostaval. Dialogi viac nez trapne a Emo spider-man WTF??!! ()

sedm.1

Po shlédnutí perfektní dvojky jsem netrpělivě očekával na jakou stranu se přikloní trojka.Na stranu prvního Spidermana,který mě příliš neoslovil ani dějem,ani akcí,ani postavami nebo na stranu strhující dvojky.A nyní mohu směle prohlásit,že jde o nejlepší díl dosavadní triologie.Třetí Spiderman je ještě akčnější a velkolepější než dvojka,postava Tobey Meguirea je znova ještě o stupeň propracovanější(jeho rozpolcenost je sice krapet ovlivněna hercovo přehráváním,ale to působivosti momentu neubere) a padouši jsou skvěle nejednorozměrný.Všichni trojku kritizujou kvůli úbytku dramatu a nabubřelosti,s tím ovšem vůbec nesouhlasím.Spiderman se skutečně vyvíjí jako postava rozpolcená,jeho jednání je skutečné a pochopitelné.O přeplácanosti bych taktéž nemluvil,ten film je strhující a odehraje se tam toho opravdu hodně,ovšem každá postava a každá scéna dostane právě tolik prostoru kolik si zaslouží.Je zde i spousta vychytávek,velkolepých scén a trojka se tak zařazuje mezi mé nej komiksi. ()

tempus

Vcelku je to smutná tečka za trilogií. Nejhořší bylo nevtáhnutí dějěm na konci. PS: Proč sluha Osborna neřekl už dřív, když jeho táta zahynul vlastní rukou už v jedničce? ()

slovan1

Spidermanu už možná bylo hodně. Dlouhý třetí díl, kde je nakonec každý chudák a vlastně každý jen oběť. Ani Kirsten už mi nepřišla tak hot jak v předchozích dílech. Nicméně akční scény, na které mnoho nadává se mi líbily a měly říz. Plusový rozhodně Tobey Maguire, na kterém šlo vidět, že si svou roli náramně užívá. ()

LadyVader

Jednička a dvojka Spider-mana docela ušla. Neškodný popcorňáky. Ale teda rande Venoma s Parkerem jsem si představovala akčněji a ne jen že z něj udělá asshola s patkou, co má tendence se na ulici kroutit jak pomatenec a předvádět se v jazzbaru. Ale jo, jak zametl s Eddiem Brockem bylo hezké no :D. Stejně, film začal mít trochu grády až těsně před koncem. Vlastně pořádně za něco stojí až scéna v kostele a bitka na rozestavěným mrakodrapu. Sandman byl good a procitnutí Osborna mladšího na poslední chvíli taky fajn. chm.. 60% ()

kenkaku

Tak jsem se asi do třetice dočkal... tentokrát žádný iritující záporák! Nic nebrání si film užít! A... skoro to byla i pravda. Tobey Maguire alias Peter je opět ten roztomilý ňouma a tentokrát se začíná měnit i na drsňáka (nebo alespoň ne-ňoumu). Tedy jako vývoj dobrý, a jedno se také změnilo. Děj neposkakuje nekonzistentně dopředu (už není co dohánět, karty jsou na stole), ale sune se. Ne doslova vleče... ale rychlejší to být mohlo. Prakticky dynamika bylo to co stálo film tu jednu hvězdičku dělící ji od naprosté dokonalosti a toho co jsem od Spider-Mana očekával. Proto si dovolím napsat, že je nejlepší z trilogie. ()

civrss

Za tohle v Hollywoodu vyhazujou 250 milionů dolarů? Pro mě další typická ukázka toho, že by se mělo skončit dokud není pozdě. Parádní jednička a dvojka je oproti tomudle úplně o něčem jiném. Měli charisma, šmnc, zábavu, sympatické hlavní hrdiny a scénář. Kdyby tohle chudák Octopus viděl, jak jeho, krásného charismatického záporáka, nahradili tupým blonďáčkem a hromadou písku, asi by se zvencnul. Velice milý Maguire z prvních dvou dílů je tady na tečku a pohlavek. Krásná a usměvavá Kirsten Dunst tady jen bulí a mračí se. Snad jen ten James Franco je stále relativní sympaťák. Hodinku a půl zábavy nahradily dvě a čtvrt hodiny zbytečných blábolů, nudé akce, předvídatelných rozhovorů i chování. Právě z chování Spideyho se mi občas zvedal kufr - viz scéna se sušenkama. Srdceryvné scény nefungujou, skoro jako nic v tomhle pro mě smysl postrádajím blockbusteru. [4/10] ()

Metal Lord

Po výborných dvou dílech přišlo obrovské zklamání ve formě #3. Vinu nedávám Raimimu, za tenhle patok mohlo studio, které si, i přes Raimiho nesouhlas, vydupalo hned dva (tři) záporáky. Studiu se tato idea evidentně líbila, jelikož to samé chtěli udělat i s donedávna plánovaným pokračováním. Raimi se naštěstí do kouta zastrašit nenechal a raději od projektu odstoupil.. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)