Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Teg

A zajásaly zástupové, neboť Spiderman se vrátil. A jiný než předtím! Zamiloval se a za svitu měsíčku v pavučinách spřádal se svou milou plány do budoucna. Nicméně co se nestalo. Zlá moc ho pohltila a on o vše přišel... aby to nakonec znovu nabil spolu se svým přítelem ze školy a ke všemu k tomu zavlála americká vlajka a ukápla nejedna slzička z půvabných dívčích lící. 1* za hudbu a ta druhá za efekty a sandmana :). Nebyl jsem příliš potěšen. ()

Perry-

Já jsem docela spokojený. Vynikající triky, kromě pár scén (rozhovor s tetou Mae, restaurace..) film nenudí. Ano, je zde přehršel komiksových postav, ale to vůbec nevadí. Film vás strhne a nepustí. Kdyby tohle byl první díl, má hodnocení určitě vyšší. Pravdou ovšem zůstává, že i tak se jedná o nejslabší díl trilogie. ()

wosho

Sam Raimi, jeden z mých nejoblibenějších režisérů, to totálně podělal. Scénář příšerně překombinoval a zamotal, navíc herci se v tomto díle moc nevyvedli. Hlavně Tobey Maguire-nevěřil jsem vlastním očím-jeden z nejtalentovanějších herců své generace svou postavu vůbec nezvládl (a to ji hrál už po třetí) a jeho nasranej frajer Parker je k smíchu. Děsné sklamání po povedeném prvním a fantastickém druhém dílu. Ale něco se Raimimu i povedlo-akční scény jsou bravůrně natočené a dobře udělané po trikové stránce. Občas jsem se zasmál i tam, kde to tvůci zamýšleli (večeře s otravným číšníkem v podání Bruce Campbella) a bohužel mnohokrát i jinde, kde jsem měl být dojat. Doopravdy mě tento film dojal jen jednou a to byla i pro mě nejpodařenější scéna a to zrod Sandmana. Celkově bych třetí díl Spider mana trošku přirovnal svým dojmem k třetímu filmu o mutantech X III. A to, že se na tento film vždy podívám s ovladačem v ruce a budu přetáčet jen na ty podařené scény-většinou akční. A nedej bože opět vidět to strašlivé taneční číslo, vystřižené jak Masky s Jimem Carrym!!! ()

Eraserhead

Tak tohle je zatím zklamání roku. Spiderman nikdy neoplýval zázračným scénářem, ale toto už bylo vážně moc. Čekal bych, že nejdražšímu filmu všech dob se podaří mě něčím ohromit. Tomuhle se to rozhodně nepovedlo. Ani ta akce za moc nestála. 50% ()

cold

Jsem zklamán. Dost nevyrovnaný a místy sebeparodující. Nebýt Harryho a jeho vývoje, tak jsem odcházel z kina znechucený. Poslední půlhodina je opravdu děsná.Ubrečená a ústy cukající M.J., které sekunduje Peter je něco tak nevkusného, že mi to dokázala zkazit celý film. Ale celkově druhá polovina je hodně slabá až směšná. ()

KmK

Nejvíce mi vadila absence "Velkého Zlého Hajzla". Každá z postav byla v jednu chvíli hodná, pak zas zlá, a to včetně samotného Spidermana. Šedé charaktery v komixové řežbě moc nepotřebuji. Jinak ale celkem "worth watching". ()

Revolver

Po průměrném prvním dílu a ještě horším pokračování jsem si říkal, že třetí díl bude propadák, ale naopak. Dostal jsem přesně to co jsem jako fanoušek předlohy očekával. Krásné vykreslení charakterů(zvlášť změna Parkera z outsidera bez sebeúcty v namyšleného drsňáka). Scénář je o několik tříd lepší než dřív, stejně tak Raimiho režie, která od předešlých dílů výrazně přidala na kvalitě. A samozřejmě dokonalé efekty, které tvoří drtivou většinu výsledného dojmu.V mých očích je Spider-man 3 nejlepší díl série a rovněž nejlepší comicsovka od dob Sin city. ()

joshula

Tento díl je typický příklad filmů na pokračování, která těží jen ze svého prvního filmu. Účel je vidělat jen peníze. Akce a efekty je to jediné co je skvělé. Nucené bojové scény a předpokládaný děj hodně ubírá na přesvědčivosti. A to je škoda, že to pokazilo celou trilogii. ()

Jancll

K tomuto filmu mám obvzlášť negativní vztah, protože jsem ho musel vidět čtyřikrát proti své vůli. Překombinovaná hovadina. ()

Hopper

Peter Parker sa vrátil ale chytil sa do vlastnej pavučiny. Prvá polovica ešte ako tak ujde, ale čím dlhšie film trvá, tým má divák čoraz väčší pocit, že stopáž začína byť neúmerne dlhá... Temný Peter Parker je pomerne zdrailou kreáciou a aj scéna akoby patriaca skôr do Masky ako do Spidermana bola jedn z mála, ktoré stoja za to... Inak osobne by som si ksôr vybral Gwen než Mary-Jane, takže aj dilema Petera mi je tak trochu cudzia, ale to sem už nepatrí... ()

cab

Skoro kazdeho napadne po skonceni celeho velkolepeho predstaveni, ze treti zasek do mytologie pavouciho muze je prekombinovany. Duvodu je nekolik. Premrstene ambice tvurcu i Spidy v cernejsim svetle mohou byt pochopitelnym navazanim na predchozi velice uspesne dily, kde Spidy byl bran jako hrdina konajici dobro. Ale tri zaporaci v jednom filmu? Doufal jsem, ze tomu bude jinak a stane se filmovy zazrak nebo nevim co, ale na filmovem platne je opravdu mene prostoru nez na papire a tudiz i jeden z nejzrucnejsich reziseru dnesni doby (Sam Raimi) narazi. Korunu tomu vsemu davaji hudebni cisla a patka Spidyho. Nakonec jen dodam, ze herci jsou prekvapive mdli a nevyrazni, i kdyz u takoveho spektaklu tomu tak casto byva, ale Spidy 1 ci 2 toto pravidlo prekvapive vyvraceli. Komentar je negativni, ale vysledne ohodnoceni 65% je odrazem nejen dobre prace trikaru, ale i odvahy se do neceho tak obroviteho poustet. Nudu rozhodne neocekavejte. ()

Slimak

Na rovinu je to uječená sračka.Skýtá pár zábavných momentů a tak se mi to dostává k průměru.Ovšem nedovedu si vysvětlit představu tvůrců že když po celou dobu zahlcují film nepřehlednou akcí,nesnesitelným rachotem a opruznými světelnými efekty že to bude někoho bavit.Budiž...znám jedince kterým to příjde zcela výborné...nevím ale jestli jim příjde tak vzrušující to že chvílema vůbec nevědí co se tam děje nebo je zatím ještě něco jiného.Možná nějaké ohromné poselství obalené v bleskové jízdě na lítacím skejtu nebo co to tam měli za krám.Sere mě taky neúměrná přehršle protivníků...Pískáček nebo co to je za prašivce...černej spajda...Osborn...čerti z elektriky a já nevím kdo ještě jen aby to nebyla nuda.Byla to věčná akce bez kouska šťávy....přeplácanej paskvil... ()

Holina

Tak už máme Spider-Mana tam kde měl být. Oproti jiným sériím to trvalo dva filmy, ale trojka je konečně překombinovaná a jako celek poměrně nezáživná ()

B4TM4N

No žřejmě jsem asi jediný tady, ale mě se tedy třetí díl Spider-Mana líbil ze všech nejvíc. Zmizela utahanost dvojky a přibyla kupa akce navíc, konečně Venom, celkově je film temnější (v rámci série, nečekejte ani vzdáleně něco ála Dark Knight) a emotivnější (a to doslova, Peter jako Venom má super emo účes a naráží si hot chicks). ()

1860

Spiderman 3 kromě dvou nových padouchů nepřináší nic nového.. Stále ty samé souboje, stejná romantická zápletka a stejné hluché scény, u kterých si přejete, aby co nejdříve skončily.. Tato série už by mohla skončit, protože kromě nové nudy už opravdu nemůže přinést nic nového.. ()

XdanteX

spousta nesrovnalostí....spousta......Každopádně pořád svoji průměrnosti nepřekročil předchozí díly. Možná nový režisér by mohl konečně udělat ze Spider-manovských filmů něco pořádného, tak jak si titul zaslouží. Jentak tak 3* ..s tímhle titulem to jde pomalu z kopce ()

pipapaja

Bohužel tento film není zas až tak dobrý jako ty dva předchozí a hlavní chyba je že se Raimi snažil do filmu nacpat 3 záporáky. Začátek je vlažný až trapný a velmi zdlouhavý ale od vzniku Sandmana to začíná mít šmrnc. Jenomže Spidey v černém není moc sympatický a jeho přechod na temnou stranu je docela divný. Ale jakmile se černé zbaví, začíná to, co máme u spider-mana rádi. U epického finále jsem i uronil slzu. Jinak akce je pořád skvělá herci také akorát záporáci nemají bohužel moc prostoru. Hezký komiks, který však pokulhává za svými dvěma bratříčky. ()

dopita

V porovnání s předchozím dílem je to o dost slabší. Sam Raimi by se musel hodně "snažit" aby natočil vyloženě nepovedenej film. I když je film dějově přeplácanej a působí neškodným dojmem vhodným tak pro děti, řemeslná zručnost se mu upřít nedá a třeba triky jsou hodny kravskýho rozpočtu. Žádná sláva, ale koukat se na to dalo. Českej dabing je hnusnej. ()

HArna

Velmi špatný třetí díl, který ztratil všechno dobré z druhého dílu. Doufám, že poslední. Koukal jsem na jiné komentáře, např. kolik film vydělal. Je až neuvěřitelné, kolik lidí na tuhle podprůměrnou blbost přišlo. Jen doufám, že další pokračování už nehrozí. ()

Corpsegrinder

Zde menší zklamání protože ta dějová linka se zlým emo oblekem fakt otravovala. A Venom se taky moc nepředvedl, na internetu byla spousta tajnůstek jak vlastně vypadá a nakonec se pomalu neukázal ani ve filmu. Sandman suprovej, ty písečný bitky se povedly. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)