Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

666Carnage

Chtěl sem dát dvě* ale ze Venoma dávam 3*! jsem zvědavej jak dopadne novej spiderman protože sem přečetl většinu spidermanů a děsně žral ten první komixovej seriál tak snad to dopadne jinak a uvidíme ještěra, mystéria a nebo mého nejoblíbenějšího a to Carnage :) ()

AdamesWWE

[7,5/10] Vraví sa "do tretice všetko dobré", v tomto prípade to platí, ale neplatí to isté o scenári filmu. Druhá časť bola po scenáristickej stránke citeľne slabšia a tretie pokračovanie je na to so scenárom ešte o niečo slabšie. Začne sa tu meniť vzťah medzi hlavnou trojicou postáv. Zaujímavé, ale spracované priemerne. Veľa dialógov a nudných, nepotrebných momentov. Dalšia téma je "druhé ja" pavúčieho muža, ktoré je už oveľa zaujímavejšie a scény s tým spojené temnejšie ako všetky scény v tomto filme. Čo sa týka hercov, film je na tom dobre. Z hlavného tria ma tentokrát najviac zaujal James Franco, Maguire a Dunts sú rovnako kvalitní, ale postava Franca ma v tomto príbehu najviac zaujala. Vo filme sa objavia hned´ dve záporné postavy, T.H. Church ako piesočný muž a Topher Grace ako zlý spider-man. Herci v celku fajn, ale postavy málo zaujímavé, piesočný muž je o niečo lepší, ale ani dvaja záporáci dokopy nemajú na Dafeho alebo Molinu. V podstate aj Franco tu mal zápornú postavu, preto sa mi tak veľmi páčil ale na konci sa zmenil na dobrého človeka, tak ho ako za pravého záporáka nepovažujem. Ale pár jeho scén kde bol záporná postava boli perfektné a zaujímavé, veľmi to pripomínalo jeho filmového otca z prvej časti, takže to bol veľkým plus pre film. I ked´ po scenáristickej stránke je to priemerný film, po technickej stránke perfektný a vizuálne efekty sa mi v tejto časti páčili najviac z celej trilógie. Je tu pomerne dosť akčných scén, celkom sa mi páčila naháňačka v meste, výbuchy sú vo filme veľmi dobré, bitky sú celkom reálne a drsné. Záverečné akčné scény boli veľkolepé, epické, vizuálne aj obsahovo atraktívne, celkovo pôsobí záver skvelým dojmom, ktorého pocit vylepšuje veľmi dojímavý koniec, t.j. smrť postavy Jamesa Franca. Spider-Man je jedna z mojich najobľúbenejších filmových sérií. Tento film je lepší ako dvojka, ale horší ako jednotka. Tú mohol prekonať, pretože tu je cítiť väčšiu skúsenosť režiséra, lepší strih, technickú/vizuálnu stránku, ale po scenáristickej stránke len priemer. ()

Paity

Co vymyslet jiného než superpadoucha v podání temného Spider-Mana v podání dosavadního super přítele. Není to horší než dvojka, ale na jedničku to bude mít stěží. ()

Hanys_

Nejtemnější Spidey, který ale dojíždí na tu šílenou spoustu záporáků (počítám i Spideyho boj se sebou). 6.5/10 ()

Janega

Sám režisér Raimi sa vyjadril, že tretí film bol hrozný. No a keď to už vyhlási režisér, tak potom čo si má divák o tom myslieť. Akurát to, že ho odrbali a mali by vrátiť vstupné. No i tak tretí Spider-man ponúka to, čo človek od komiksového filmu očakáva- akciu, zábavu a rozmanitý komiksový svet. ()

Stružák

Teda to jsou zatím takový hov*a ty filmy o Spider-Manovi! Dvě třetiny filmu se tam točej okolo nějaký love story Spider-Mana a jeho holky, efekty jak z roku 1980, záporáci nevýrazný a do toho ještě Maguire, kterej s hercem snad nemá nic společnýho! Celý to je navíc natažený na neúnosnejch 140 minut. Co tímhle, krucinál, Sam Raimi sleduje? Hvězdičku dávám za docela zajímavej interní souboj Spider-Mana se sebou samotným. V podobným duchu, kdyby se odehrával celej film, mohlo jít o prvotřídní podívanou. ()

Miller

Upřímně absolutně nechápu pokles u hodnocení. Třetí spider-man přinesl hrozně ikonických poznávacích znaků, má skvělé efekty, klasicky výtečnou elfmanovu hudbu, a učí děti nějakým těm správným hodnotám. 80 % ()

Sayko

Třetí díl pavoučího dobrodružství, který se velmi podobá tomu druhému - taková slátanina. Asi na komiksovky prostě nejsem, protože tohle na mě bylo fantasy akční až moc. Nesmyslní záporáci, kteří se objevili z ničeho nic, cliché momentky pravidelně každé 3 minuty, dnes již ohrané jokes, kterým by se smál snad jen Amík (já vím, je to pro ně určené..), ale nemá to tak vlastně být? Není tohle podstata Spider-Mana? Možná že jo, jen to není nic pro mě. ()

kitsuchan97

*5/10* Ach ano - onen legendární snímek, který nám přinesl již dnes ikonického bully Maguirera. Ovšem memes, úžasný soundtrack (zejména Black Suit theme) a celkem zábavná akce jsou to nejlepší z posledního filmu trilogie. Po naprosto úžasném druhém díle jsem velmi zklamaná. První půlka filmu se neskutečně táhla, druhá část byla o něco zajímavější - bohužel se nedá říct, že bych z ní byla vyloženě nadšená (některé pasáže byly ale velmi humorné, drsnějšího Parkera byla sranda sledovat). Co se týká postav - skoro celou dobu se většina z nich chová jako naprostí idioti a téměř všem nezdarům a těžkostem by se jednoduše předešlo, kdyby je napadlo si spolu normálně promluvit a řešit problémy na rovinu. Ale to ne - radši se ihned pohádáme, rozejdeme se, ublížíme si a to jak fyzicky, tak i psychicky. Flint Marko jako charakter byl strašně klišovitý, což mi přijde škoda (mohl být skvělým antagonistou, ovšem nebylo mu dáno moc prostoru a jeho charakter tak nebyl dostatečně propracovaný natolik, aby s ním diváci soucítili - chápu, že chtěl dcerce zajistit lékařskou pomoc, ale opět...zpracování mohlo být výrazně lepší). A Eddie - k tomu nemám nic moc co říci, jeho charakter byl naprosto zbytečný. Závěrečný duel byl celkem fajn, avšak to samotné nijak zvlášť film nepozvedlo na vyšší úroveň. No, celkově hodnotím Raimiho trilogii za vydařenou, ač s mírným nezdarem v podobě poslední části. Ne vše může být dokonalé. ()

Pat.Ko

Film má zaujímavý scenár, ktorý ponúkal veľa možností. Bohužiaľ, zdá sa, že tento potenciál nebol plne využitý a film nedosiahol svoje očakávania. Jedným z najväčších plusov filmu je pôsobenie Venoma na postavu Petera Parkera. Toto nadprirodzené zlo, ktoré sa zmocňuje jeho tela, prináša do príbehu nový a temný rozmer. Je zaujímavé sledovať, ako sa Peter postupne mení pod týmto vplyvom a bojuje so svojimi vnútornými démonmi. Táto časť príbehu prináša do filmu určitý stupeň napätia a dramatických momentov. Avšak, ako som spomenul, film nedosiahol plný potenciál. Jedným z dôvodov môže byť priveľký počet dejových línií, ktoré sa snažili byť súčasťou príbehu. Toto mohlo spôsobiť, že film bol niekedy "preplnený" a stratil svoju súdržnosť. Niekedy sa zdá, že sa snaží zahrnúť príliš veľa a nedokáže sa dostatočne sústrediť na jednotlivé aspekty príbehu. Napriek týmto nedostatkom však film Spider-Man 3 ponúka zaujímavú vizuálnu stránku a niektoré skvelé akčné sekvencie. Efekty a akčné scény sú dobre choreografované a zaujmú diváka. 6/10 ()

Foxhound#1

Těšil jsem se, hodně jsem se těšil. Spiderman měl konečně potkat "nejlepšího" nepřítele jakého kdy měl - Venoma. Jenže chudák Venom s tim svým dlouhym jazykem dostal setsakramensky málo prostoru. Škoda, opravdu velká škoda. Uvidíme, jak dopadne restart série, ale docela se toho bojim. ()

shimpy(CZ)

Na třetího Spideyho jsem se těšil. A to, co jsem od filmu očekával, jsem dostal. Ve filmu bylo vše: parádní akční scény, nějaká ta romantika a dokonce i více vtipných gagů než v předchozích dílech. A byla to skvělá kombinace! Jen jsem měl chvílemi dojem, že některé scény jsou ukončeny násilně rychle a naráz. Nevím jestli to bylo kvůli stopáži, ale například finální bitvu jsem čekal mnohem velkolepější a akčnější. Celá bitva je vlastně jen přehlídka digitálních monster. Ale dívá se na to skvěle! A co se týče dabingu, byl skvělý. I navzdory těm všem negativním ohlasům, že je to hrozný a nesedí to. Mě se dabing líbil. Ale Spideymu dávám 4 hvězdičky, právě kvůli konci a celkovému rychlému a trochu i chaotickému běhu filmu. ()

Ezekiel1

Obrovské očekávání, ohromné reklamy. Konečný výsledek???Velké zklamání! Film mě bavil zhruba prvních 40 minut, než přišla směšná scéna s bagrem, bohužel směšných scén se v tomto filmu objevuje víc ( Mary Jane snad desekrát padající z pavoučí sítě, fandící Američané, Peter Parker, co se přeměnil na drsňáka balícího ženský a do rytmu tancujícího ). Věřil jsem, že nebudu patřit mezi ty, co se nechají strhnout tím, že je film naivní, já jsem komixovým fanouškem Spidermana, těšil jsem se především na postavu Venoma a s politováním jsem zjistil, že mě snad víc bavil Sandman. Chybí zde i kvalitní herci-Maguire coby Spiderman-nejhorší výkon z celé prozatimní trilogie, Topher Grace jako Eddie Brock???Mám favorita na Zlatou malinu. Nejlepším hercem filmu není ani Kirsten Dunst, nejvíc mě zaujal James Franco(Harry). Průměrný snímek a rozhodně jedno z největších letošních zklamání!!! ()

blues

kdyz jsem videl jednicku, rikal jsem si, ze je to skvele zpracovani komiksu, jen na konci jsem nadaval na Maguireho, ze Dunst odmitl. Mozna proto jsem nevidel dvojku a kdyz jsem se dostal k trojce, ktera mela solidni povest, byl jsem spis znudeny. Raimi hraje strasne na city (rozchod, harry, strycek), coz mi u akcnich filmu prekazi, bohuzel Dunst odehrala jednu z mene povedenych roli, a musim uznat, ze uz ve Wimbledonu byla lepsi... ()

Anderas

KLADY: jako komedie (parodie) docela zábavné, pěkné vizuální triky, někteří velmi příjemní herci (Thomas Haden Church, Topher Grace) .... no a to je tak vše. ZÁPORY: dementnost a samoúčelnost scénaře, tuny idiotských příběhových berliček (příklad za všechny: citlivá informace zprostředkovaná senilním komorníkem), 1000x klišé, KÝČovitost (překrásný digitální západ slunce), většina dementních herců, Kirsten Dunst ("Víš vůbec jak mi je???" ... jej, to bych vraždil), psycho(pato)logická proměna Spideyho (aneb úzká černá košile, nechutný makeup a hitlerovská patka ... na psychologii zapomeňte), náhoda stíhaná náhodou, vykonstruovanost, nebetyčná stupidita a naivita (i když takový je už comics), přeplácanost a nedodělanost, absolutní netemnost (a to je tvůrcem hororový guru)....no a tak dále .. sami vidíte na kterou stranu se váhy převážily. Jednu hvězdu navíc dávám z čistě osobního důvodu, třetí Spidey mi konečně dal srozumitelně najevo, že tohle kafíčko je jen na moje vlastní nebezpečí. ()

Crackonosc

Obrovsky nevyužitej potenciál zástupu záporáků... Mohlo to bejt tak nabušený akcí, ale Raimi nás zavaluje hlavně zdlouhavejma rozhovorama mezi Peterem a babičkou a montážema na téma "Peter chodí po ulici a ukazuje na holky prstem" a když už se akce objeví, je digitální až to bolí. Skoro bych řekl, že kdykoliv si spider-man navlíkne kostým, nebyl Tobey Maquire ani na place. Nuda, nuda, nuda. ()

Drc

Zase další klasický spiderman. Určitě rutinně a kvalitně odvedená práce. Tentokrát poněkud temnějšího ražení, i když i to je poněkud zvláštně podané, skoro komicky, tedy nic moc. Humoru si ale jinak moc neužijeme a dojemné momenty se mi ke spidermanovi nikdy moc nehodily, možná jen díky hereckému ztvárnění. Jako vůči této sérii nezaujatý pozorovatel bych hodnotil na mírný nadprůměr, bavil jsem se, ale na něco více to už ze své podstaty nemá. ()

Tristaver

Škoda, Raimi chtěl navázat na předchozí díly, ale nepovedlo se mu to ani za mák... Je evidentní, že tři padouši nepomohli. Potěšila jako vždy, ve Spider-manovi, skvělá role Bruce Campbella. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)