Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%///(20.2.2007)

• 10doktor10

Nejhorší ani nechci říkat film, který jsem v životě viděl. Vydržel jsem asi 30 min a pak jsem to musel vypnout. Naprosto nelogický paskvil s tak strašlivými efekty, že si to nedovedete představit, dokud to neuvidíte. Hrůza a děs, nemá to nic společného s Válkou světu od Spielberga. Moje doporučení: Ani to nezapínejte!(14.5.2013)

Tento podceňovaný film mi nepřišel vůbec nejhorší, natož aby skončil v hlubinách odpadu.. tam by měli být jiné filmy :). Upřímně, film jsem zhlédl v domnění, že je to jiný film, ale stalo se. Nemohl jsem ho nikde najít, tak jsem narazil na CSFD, kde byl. O to víc jsem byl překvapen, že má pouhopouhých 8%. O efektech si nebudeme nic říkat, ty jsou hoodně zanedbané, ale jinak se mi ten film prostě líbil a nemít 8%, asi bych hodnotil za 3 nebo 4*. Každopádně dávám na protest 5*. Knihu jsem nečetl, ale mám to v plánu.. možná potom své hodnocení trošku pozměním, nicméně pořád trvám na tom, že tento film nění zase takový odpad, do kterého ho tu někteří řadí.(29.12.2013)

• Bezejmený

Díval jsem se na to jen kvůli tomu, abych poznal filmy této distribuční společnosti. Je mi líto, ale i já jsem tudíž přispěl k vyrábění dalších paskvilů s podobným názvem jako originální film. Dávám s přehledem odpad a myslím, že odpadové filmy ještě urážím.(20.5.2015)

Tohle je jeden z těch dobrejch-špatnejch filmů, který si vychutnáte s kámoši a škopkem. Často netušíte proč jsou hrdinové někde uvězněni, jak velký jsou invazivní příšery, mimochodem příšery vypadají GIFy, hrdina neustále ztrácí batoh a hned se zase ukazuje, vůbec nemáte možnost uvědomit si perspektivu - někdy to je velký jak barák někdy jak mrakodrap, ale co je nejvtipnější je fakt, jak se desetimetrový monstrum umí pohybovat neslyšně. TOŽ CELKOVĚ: Nejslabší adaptace Války světů, která si svých 9% vskutku zasluhuje, leč film svou sračkoidností baví po celou dobu, skoro v každé scéně je nějaká kravina, které nemůžete uvěřit, že ji tam nějaký střízlivý člověk mohl dát.(25.8.2015)

• Yamatosan

Jeden z vůbec nejhorších filmů co jsem viděl. Nicméně scéně se vstupem do chaty - nadzvednou KULISU sedící na trávě, jeden tam vleze a zevnitř odemkne - nelze upřít jistou zvrácenou genialitu 😁(23.9.2016)

• tyzmrde

FILM MÁ POCTIVÝCH 10%(8.9.2018)

• Anakikin

Tak abych se přiznal, moc jsem nepochopil, proč tenhle film vůbec vznikl. Snad jedině jako splnění dávného snu režiséra, ale každopádně se v tomto případě jedná o průšvih. Takřka souběžně totiž vyšla Spielbergova verze, která vyhrává stylem K.O. Ať už se budeme bavit o hercích, kameře, trikové složce, lokacích nebo zvuku, pokaždé s přehledem vítězí Spielberg. Možná kdyby vyšel tenhle snímek ještě před rokem 1989, nemusel by být označen jako propadák, ale třeba pouze jen jako průměrné sci-fi. Avšak i o tom docela pochybuji...(8.3.2007)

• Marcos88

civilizácia je asi naozaj v ruinách, keď nás obklopujú takéto filmové skvosty.(25.7.2008)

• smazilek

to nešlo dokoukat....(29.8.2008)

• Prehistar_

Neskutečně trapná sr*čka. Herci snad už otravnější být nemůžou, walkers až tak impozantní nejsou (spíš k smíchu), horší dialogy sem ještě neviděl. Vrcholy odpadovosti ale jsou neskutečně trapný mnich blekotající cosi o tom, že "bůh se na nás vykašlal", voják rozvášněně přednášející o cennosti vědců a konečně taky neuvěřitelně trapný konec, kdy hlavní hrdina škemrá o zabití jednoho "walkera, načež se onen walker bezvládně sesune k zemi.(9.10.2008)

• Bloodoom

Hurááá další "ptákovina". To se snad nedá ani popsat slovy. Je to hrozitánská blbost :( Nemůžu se ubránit pocitu, že jde o "Válku světů" dělanou doma na koleni.(13.10.2008)

• Solinek

Neskutečná slátanina co chce vytěžit z názvu co nejvíce, absolutní ztráta času!(5.12.2009)

• godzilak

Tak tuhle "pecku" jsem radši ani nedokoukal a po půlce vypnul...(28.1.2010)

• pavels94

tisíckrát lepší než ta spielbergova kravina(15.8.2011)

• roboxxl

Ďaľších zbytočných 10 minút, toľko som vydržal.... Nemám čo dodať(16.1.2012)

• DarkViper

No tak to byl masakr, prvních 7 minut jsem si nemyslel, že to myslí vážně a bral to jako srandu, po 15 minutách jsem zbledl a film vypl s pocitem, že jsem nejhůře na světě investoval 40Kč za zapůjčení ve videopůjčovně.(1.6.2012)

• JARDAHONDA

Bez peněz do hospody nelez, že jo pane režisére :)(7.9.2013)

• TenPravy

Jdu tak s kamarádem do půjčovny DVD a protože jsem minulý týden viděl Válku Světů, tak si s kamarádem řekneme, že to bude asi podobný...celý film je ve sklepě, kde občas vleze chapadlo a nějaký zmatený děda, asi na kodeinu, tam pořád cosi mluví, do toho zas chapadlo a světlo z baterky....dokoukáno do konce, jen proto, že nám nic jinýho nezbylo.(10.9.2014)

• Infantryman

Natočit film, který se z půlky odehrává na skládce, a snažit se z toho vytřískat děj, to chce celého chlapa... Byly tam kozy, a to je ta jedna hvězdička, kterou jsem ochoten dát.(2.5.2016)

• Rathe

Když 2 dělají totéž, nikdy to není totéž. Ale tohle je teda takový paskvel... to snad není možný. Sakra, když na to nemají rozpočet, proč se do něčeho takového pouští? Herecké výkony - děsné, efekty - děsné, scénář - děsné, režie - děsné, kamera - ta zas tak děsná není, jenom trochu hrozné. Pání, díky za Spielbergovu Válku světů.(8.7.2016)