Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

swamp

Pokud máte zrovna chuť na pořádně našláplou, digitálními efekty prošpikovanou akci, Transformers Michaela Baye jsou tu pro vás. Ale musíte mít čas. :) Trvají totiž necelé 2,5h, přesto, pokud se opravdu chcete oddat ne zrovna duchaplné zábavě, podívat se přitom na pěkné tváře (pro ženy asi Shia LaBeouf, ale - pro nás chlapy - hlavně sexy Megan Fox - to víte, že nafotila fotky do Maximu?:) a užít si zběsilou jízdu plnou zpomalených záběrů a výbuchů, musíte běžet, tihle robůtci totiž nepočkají..mají na spěch. ;) ()

dex2man

Vizuální stránka je prostě úchvatná...Megan je vizuálně úchvatná:)...Shia a rodiče sympatáci...scéna v poušti dokonalá...a vtip taky nechybí.ALE -místama je to zbytečně dětsky hloupoučké(nechápu proč???),ukňouránek Bumblebee mi leze na nervy-nejlíp když je na čtyřech(kolech) a záverečná scéna až moc chaotická.Škoda že je to tolik "pro celou rodinu",ale co naplat-to už blockbustery jsou ()

oje

Stejně jednoduše se o Transformers dá říci, že je to biják roku, jako naprostá debilita. Kdybych někomu měl vyprávět, že jsem viděl skvělej film, jak k nám na planetu přiletěla hodná a zlá auta, musel bych se sám červenat. Jak se ale bude divák při filmu ochoten nad ledacos povznést, na chvíli přetransformermovat mozek na malé dítě a nechat se unášet více jeho formou, dostane zážitek se vším všudy. Nechybí hudba, co skoro vyrazí dech, až trapně krásná Megan v hlavní roli a hlavně nadčasově zpracované a neuvěřitelně našlapané scény. Najdou se i vysloveně trapné fóry (tancující robot), ale megalomanská ultraakce vše s přehledem zahlazuje. A ani komprese akce a humoru, na kterou se jindy mračím, tady vůbec nepřekážela. ()

predators

Chcete vidět možná nejnašlapanější akční film vůbec? Pak se zajděte podívat na Transformers. Odměnou Vám bude brutální zážitek nejen z triků, efektů ať už vizuálních a zvukových, skvělé hudby a vynikajících hereckých výkonů, ale i ze Skládaček:-) Ale nejen to, dokonce by se dalo říct, že po Simpsonech jsou TF též filmem nejvtipnějším. Nevím, co víc napsat o jasně nejlepším filmu tohoto roku a nejen tohoto. Hodnocení je EXCELENTNÍ 100% PS pro "odpůrce" TF: Tento film byl stvořen kvůli efektům, kvůli akčnímu pojetí a né kvůli tomu, aby měl hlubší myšlenku(kterou myslím má, ale né tak hlubokou) nebo bůhví jakou pointu:-/ To si můžete radši zajít třeba na Edith Piaf:-) PS2: opět zhlédnuto a myslím, že to nemá chybu. Navíc, na obrazovce to není zdaleka tak zmatené, jak se povídá, právě naopak všechny ty přestřelky a bitky pěkně vyniknou....je to škoda nevidět a neslyšet na domácím kině:-) ()

silentname

Tak sa zdá, že maratónov nebude nikdy dosť a počas Pixar maratónu si otváram ešte jeden maratón filmov, ktoré som ešte doteraz nikdy nepozeral. A to bude séria Transformers. Takže počas novembra (dúfam, že len počas novembra) sa pozriem na všetky filmy z tejto série a začneme prvým filmom. "Transformers". Popravde som nevedel čo môžem od filmu čakať. Mnohí to označujú za sériu plnú efektov a slabého príbehu, ktorý sa v sequeloch ešte viac začne rozpadať. A plus sú aj ľudia, ktorí majú pocit, že príbeh padol úplne do prázdna a ich obľúbené postavy sa nedostali do série, ktorú by si zaslúžili. Osobne si však myslím, že prvý film je spracovaný dosť dobre. V prvom rade si priznajme, že efekty sú skutočne skvelé. Vyzerajú stále super, trasnformácie našich hrdinov sú vždy skvelé a dobre sa na ne pozerá. Postavy sú tiež celkom okey a som ochotný ísť s nimi počas celého filmu. Hoci náš hlavný hrdina nie je úplne najzaujímavejší a na začiatku som mal z neho veľmi zmiešané pocity, tak ku koncu sa pre mňa stal skutočne dobrou postavou, ktorú som chcel vidieť dojsť do absolútneho finále. Funguje to celkom dobre a dokážem sa s tým zžiť. Dostatočne na to, aby som si film užíval a nebol rušený. Keď sa deje akcia, tak je to super, no keď dojdeme do trošku serióznejších pasáží, miestami je to trošku nudné a nezáživné. Plus sú tu momentky, ktoré vieme veľmi dobre odhadnúť a vieme, ako dopadne posledný súboj aj s kým bude. Je to staré a otrepané ale vyzerá to minimálne veľmi dobre, takže človek si to užije a nenudí sa. Možno by som chcel vidieť viac zo života Transformerov, nakoľko mám pocit, že sme sa o nich nestihli toho dozvedieť toľko a mať tu viac dobrých vtipov. Pár sa podarí (ako napríklad scénka, kde Transformeri zlikvidujú záhradu je vynikajúca), no reálne mám pocit, že humor je tu viac na ťarchu a ničomu nepomáha. Ale (nakoľko chcem byť optimista) majú šancu to tvorcovia dopracovať v pokračovaniach a uvidíme sa pri tých. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Veľmi zábavná popovka. Vtedy chcel s Megan každý čistiť kapotu, dnes po toľkých rokoch a troch deťoch ona už usilovne leštila botoxovými perami počmáranému Machine Gun Kellymu a pila mu krv. Doslova. A aj to skončilo pre neveru, čo je znamenie, že priemerný chlap podvedie absolútne každého, aj Megan, a zároveň, že svet je plný nerestných žien, ktorým sú cudzie záväzky úplne cudzie. Aj mimo Megan sú ale Transformeri v réžii Michaela Baya podívanou na vysokej úrovni s výbornými zvukovými aj špeciálnymi efektami. Páčilo sa mi to, hoci nemám rád roboty. Ani tie kuchynské. ()

nash.

Tohle že je ta slavná pecka roku? Tahle infantilní, neuvěřitelně hloupá a zoufale nudná blbina? Možná bych tomu mohl říkat Míšova šťastná chvilka.. ()

cukorek

Transformers boli vždy hračky po ktorých som ako chlapec túžil, ktoré oslňujúco sprevádzala a propagovala aj reklama v televízií. Napriek tomu sa stali pre mňa nedostupnými, ale túžba po nich ostala vo mne stále nenápadne driemať, až kým som sa nedostal k prvej časti sfilmovaného príbehu spomínaných robotov meniacich sa na autá, ktorým vynikajúco vdýchol život Michael Bay. Zrodenie hrdinov Optima a Bumble-beeho som si s nadšením vychutnával. Každá ich premenena a pohyb vo mne viac vzbudzovali dojem reality, ktorá vyvrcholila akčnými scénami proti nepriateľským autobotom. Kašľal som na americký idealizmus aj na Shiu LaBeoufa, ktorý bol len malým plameňom v tejto ohnivej atmosfére, jednoducho tam len nenáročne zapadol a dal som prednosť výbornej a pôsobivej fantázií tvorcov, ktorá sa odzrkadlila vo viacerých podobách autobotov. Film mi dal viac ako som čakal, skvelé efekty v obraze ale aj vo zvuku, triumfovali nad menej náročným dejom. 100% ()

PetrPan

Jestli oni ti Transformeři nejsou vlastně hračky pro děcka, že.  Po letech jsem si připomněl jeden z největších blockbusterů všech dob se vším, co k tomu patří. Tedy nanicovatostí dialogů, zkratkovitostí děje a  tady  i poetických mouder z dětských říkadel.  Nepřekvapen a připraven jsem si tak užíval žužu barvičky, západy sluncí, výbuchy, skládačky a dvacetiletou Megan Fox, jejíž oba herecké výkony se zase pěkně natřásaly. ()

Tomco

tak musim uznat, ze bay sa so svojou novou hrackou decentne pohral. akcna nadielka funguje, vizual je na uplne najvyssej urovni. osobne mi vadia tie vedlajsie sracky, ktorymi sa bay celkom otvorene prezentuje.. kliseovite vsuvky, 10 sekundove romanticke pasaze atd... ale inak, ked si to zhodnotim, cakal som presne toto. michael bay je v tomto zanri boh a kto sa tuzi dobre bavit, vypnut mozog a uverit, ze transformeri sa chystaju na poriadny battle, uzije si. ()

jarous

Já chci Bumblebee, ale bral bych Optima....Něco fajnovýho na pokoukání i zasmání a možná i k zamyšlení. Jo a marná není ani hudba. ()

Vitason

Už se někdy změnil váš Trabant v robota, který vás chtěl zabít a sousedovic Ferrari v robota, který vás chránil? Né? Tak asi žijete na špatné planetě. Mimochodem v mém okolí jeden Transformer je: můj počítač se občas umí transformovat v hromadu šrotu :-) Ale teď už vážně. Transformers je jeden z mála komixů, který mě v dětství nechal chladným, i když asi dva roboty jsem měl. Přesto z této ,,hloupoučké" hračky dokázal producent Steven Spielberg a hlavně režisér MIchael Bay vytvořit něco neuvěřitelného a s klidným svědomím můžu prohlásit, že jsem neviděl bombastičtější blockbuster. Transformers jsou od začátku nabití akcí, kdy všechno vybuchuje, auta se perou ve vysoké rychlosti atd. Efekty jsou celkově kapitola sama pro sebe. Všechny ty transformace jsou naprosto skvělé a asi jsou to nejuvěřitelnější efekty, které jsem kdy viděl. Tahle sranda stála 150 milionů? V tom případě chci vědět, kam se poděly peníze za Spidermana a Supermana. Všechno to snímá velice dobrá kamera, která ovšem při větších gripech působí trošku digi-trhaně. K tomu všemu hraje velice hezká hudba a člověka potěší i herecké výkony. Mě nejvíce potěšil John Turturro v roli tajného agenta. Ale i Shia LeBeouf byl velice přesvědčivý a přestávám se bát o Indiana Jonese. Jen je škoda, že Jon Voight dostal málo prostoru. Ovšem největší potěchou byla Megan Fox, která má trošičku vizáž pornohvězdy, ale to byla vyslovená slast dívat se na ní. Tohle všechno odvrací pozornost od průměrnějšího scénáře, který není tak špatný (alespoň má vtip). První půlka příběhu je podobně jako Armageddon spíše komediální. Transformers jsou jasná 5hvězdičkovitá záležitost. Podobné filmy: Železný obr (1999), Armageddon (1998) ()

Rocky62

Myslím, že právě Transformers jsou zářným příkladem toho, že Míša Záliv skutečně nepřišel léčit rakovinu, ale bavit lidi a můj názor je, že se mu to daří...většinou teda. Těžko by tu mohl náročný divák napsat, že by scenáristovi líbal ruce, ale myslím, že už z plakátu lze jasně poznat, že tu jde opravdu o něco docela jiného. Nevyhledávám podobné filmy, ale Transformeři mě zkrátka bavili. Je tu vtip, absence hluchých míst, skvělá akce a i když bych Baye zrovna nezařadil mezi režisérské špičky, tak se mu nedá upřít velký cit pro technickou stránku filmu. Obraz, zvuk, efekty.. to vše prostě umí! Pokud divák hledá zábavu, tak tento film je jasná volba. Za mě 75% ()

Chrustyn

Tak už je to tady. Nejočekávanější film roku je tu a já sedím v kině a lapám po dechu když vidím co přede mnou Bay rozehrál. Už od prvního traileru jsem věděl, že film bude bomba a moje přesvědčení ještě umocňovala jména Bay-Spielberg. Příběh filmu není nikterak složitý a rozhodně se nesmí brát vážně ale to vůbec nevadí protože bylo jasné, že o příběh tentokrát nepůjde. V první řadě šlo o trikovou podívanou a v tomto směru film válcuje vše co jsem zatím viděl. Už jen samotná přeměna auta v robota je naprosto úchvatná ale to nic není oproti tomu co se ve filmu děje dále. Film má v sobě tolik trikových sekvencí, že by to vydalo tak na dva až tři filmy. Bay na nás chrlí jednu vizuální bombu za druhou a divák může jen žasnout. Už jen scéna boje vojáků s mechanickým škorpiónem by v jiném filmu mohla být závěrečným soubojem ale zde to byla jen třešnička na ohromném dortu. Bayův film musí končit ve velkém stylu a konec Transformerů nemohl být velkolepější. Roboti se mlátí hlava nehlava a přitom zdemolují asi půlku města a divák jen žasne nad Bayovým perfekcionismem akčních scén a na tom jak má vše do detailu promyšlené. Je sice pravda, že i takový akční nářez jako jsou Transformers má neakční části ale i ty jsou velice povedené a v mnoha případech i velice vtipné. Film má navíc veliké plus i v obsazení, které se ve většině případů skládá z velice sympatických herců. Transformers jsou prostě nejlepší letní blockbuster a s naprostou přesností a razancí zadupávájí do země všechny letošní trháky a sesazují z akčního trůnu Johna McClaina i Jasona Bournea. ()

Tommy987

MICHAEL BAY KICKS ASS! Áno, je to tak, "kráľ bezduchej letnej zábavy" dáva týmto svojím najlepším filmom (hardcore fanúšikovia Skaly prepáčia) kruto na prdel nielen tohtoročným blockbusterským konkurentom, ale aj všetkým za posledných pár rokov. Je to podobne ako Deň nezávislosti neskutočná vtákovina, ale je tak neskutočne zábavná (Bay sa tentoraz neberie vážne a kľudne si robí srandu aj sám zo seba), že inak ako za 5* to hodnotiť nemôžem. ()

klerik

Vedel som, do čoho idem, ale tak sprostý scenár som vážne nečakal... Prvá polovica super - aj vďaka hláške "Je to stokrát lepšie ako Armageddon." Potom nudná scéna so skrývaním autobotov a skoro som umrel. Vďakabohu to zachránilo finále (ale keď to porovnám s mesiarčinou z NEUVERITEĽNÉHO HULKA, Bay sa mohol posnažiť viac). To čo som v pohode prehliadal pri BB2 či OSTROVE mi už tu vadilo - málo dlhých záberov, málo vizuálnej krásy, málo ladnosti. Ale kedže tu bolo pár nápadov, pár gulervúcich scén a niekoľko prekvapivo vtipných scén (vyčnievajúcich z množstva lacných), dávam tie tri... ()

MiiRA

Furt se mi do toho nechtělo jít, ale nakonec, co vyšel druhý díl jsem se odhodlal a přemluvil jsem se a nelitoval jsem. Bay natočil výborné Sci-Fi s půvabnou Megan Fox a taky výborným LeBeoufem - 5 * ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)