Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

LANSA

Sice podobný námět filmu,kdy hlavního hrdinu "maličko" podtrhnou,pak mu od cesty někoho zabijou a on jim chce nakopat prdel,už pár krát zfilmován byl,takže určitě nemůžete čekat ,že si z tohohle filmu sednete na zadek,ale to jak to bylo natočený se mi líbilo.Wahlberg si tam svoje odkroutil,ale kdo se mi fakt líbil,tak to byl Danny Glover,kterej si tady střihnul prvotřídního záporáka.Určitě se na to nekoukejte v dabingu,protože tam byste si nevychutnali jak je Glover pořádně zlej. ()

Fulham

No tak na zacatek bych chtel rict ze ty hodnoceni, ktere tady jsou opravdu nechapu.... Nevim jak nekdo muze dat odpad a nebo 1 nebo 2 hvezdy.... to se vam tak nelibilo?? Myslim si, ze je to hodne povedeny akcni film, do ktereho zapada Mark Wahlberg hodne dobre. I kdyz jsem Wahlberga moc nemusel, zacina byt u me cim dal vic oblibenejsi. Ja si proste nemuzu pomoct, me se takove filmy libi... Podle me to byl hodne dobry akcni-thriller a Antoine Fuquavi se povedl. Jedine co me zklamalo bylo to, ze byl hodne spatne nadabovany Danny Glover... to se mi opravdu nelibilo... uz jsem zvykli na jineho dabera a tohle mi opravdu do noty neslo... jinak jak uz jsem rekl, film me prekvapil po nekterych hodnocenich jsem myslel ze to bude horsi, ale naopak bylo to opravdu povedene... a chtel bych se zeptat co nekterym v tom filmu chybelo, kdyz je to akcni- thriller??? akce...?? te tam bylo myslim ze dost, a thriller to byl 100% taky takze vubec nevim... u me jasne 4* ()

Beo.wulf

Docela zjimavy snimek, i kdyz takovych o Sniperech uz tady bylo. I kdyz tenhle je jeden z tech povedenejsich, tedy aspon pro me. Zajimava zapletka a jeste zajimavejsi zaver. ()

Dabel.2000

Mark Wahlberg je vynikající herec a dokazuje to i v tomto filmu. Film splňuje ty nejvyšší kritéria akčních filmů, je tu hodně zvratů a nečekaných situací. Bude neprávem obviněn z pokusu o atentát, ale nejlepší je jak se z toho pomalu dostává. Film je opravdu napínavý, kdo má rád hodně akce, tak doporučuji. ()

Barak

Odstřelovač je především nesnesitelně dlouhý a na můj vkus málo akční (za celou dobu jen jedna větší akce), Mark Wahlberg má ale naštěstí dostatečné charisma, aby film trochu pozvedl. Zajímavá kamera a hezký vizuální kabátek však moc nezmůže, když je to až moc hloupé - s více než divným závěrem, který jen tak nepochopíte.... 6.5/10 ()

Nšoči

Klasický akčňák ala 90 léta. Já jsem se celou dobu dobře bavila, Mark Wahlberg odvedl dobrý výkon, výbušné scény byly provedeny efektně a závěrečné převzetí spravedlnosti do vlastních rukou bylo třešničkou na dortu. 78 % ()

Torgal

Ak by bol tento film kratší a nehral by sa na niečo viac čím je, tak som mohol ísť aj na 4*. Natočené je to zručne a hoci je zápletka veľmi predvídateľná, tak sa na to dobre pozerá. Akčné scény sú veľmi dobré, ale medzi nimi je priveľa vaty. 7-/10 ()

cure

Priemerné americké akčné béčko. Michael Pena musel na kastingu podplatiť režiséra, producenta aj vizážistku dokopy. Mark Wahlberg hral obstojne, až na tú prestrelku v druhej polovici (v ktorej v podstate nehral, len robil telocvik). Nevedel som či sa mám smiať alebo baviť. Každopádne ďakujem režisérovi za spomienky z mladosti na Arnolda a jeho Commando. Danny Glover ako záporák tiež nepresvečil. Celkovo slušné dve hviezdy za 45%. ()

foundation

Uz som to urcite niekde pisal. Nemam rad Marka Wahlberga. Film je obycajna druhotriedna neviem kolko krat obohrana hovadina ktora nema ani jednu jedinu scenu nejak podstatne inak natocenu nez ako sme videli v 300 inych filmoch. Vyfuci to z hravy este polhodinu pred tym ako ten film vobec skonci. ()

Kingjiri

Logika trochu dostala na frak. Představa, že jdu udělat službu zemi, která se na mě vykašlala, zabila mi přítele a já byl pro ní postradatelnej, mi přijde trochu bizarní. No, pokud však budu Odstřelovače brát jako béčko, moh být příběh ještě o dost horší. Aspoň, že Fuqua umí akci pěkně natočit. Jenom je velká škoda, že ač jsou jeho filmy většinou dost dlouhý, není v nich tolik akce, kolik by bylo záhodno. Odstřelovač neni vyjímkou, ale neakční pasáže aspoň trochu zaplňuje solidní záporák Glover, kterej moh dostat víc prostoru. Wahlberg a Peňa byli vcelku fajn dvojka, dávám čtyři slabší hvězdy. ()

anitae

Proč ne, neusnula jsem u toho a ani jsem se nendudila, na všední večer jak dělané, pěkně akční - ale po týdnu si z toho nic nebudu pamatovat... ()

ludva10

Pěknej film se zbytečně laciným koncem, kvůli kterému jsem nakonec uvažoval i o 3*. Ale musím uznat, že film má slušný potenciál a napětí, dobré herecké výkony a i díky krásné Kate Mare dávám nakonec horší 4*. ()

ozeki

Oscara za scénář tenhle film jistojistě nezíská, ale úplný propadák, jak se tady mnozí snaží naznačit, to také není. Wahlberg je parádní mašina na zabíjení, Fuqua si jede tu svou (někomu sedí, někomu ne, třeba já mám ze 6 jeho filmů, co jsem viděl, 4x plnou palbu a 2x za čtyři) a vůbec to celé parádně odsýpá. Když přihlédnu ke zdejšímu hodnocení a spoustě plivanců na všechno možné, s chutí dám nejvyšší hodnocení. (Podobný typ filmu: Jack Reacher.) ()

tranquill

"Trvá dlouho, než člověk zvedne brokovnici..." Ano, asi to bylo naprosto klišovitá, ale dokonale provedená práce. Kam Mark přijde, tam to většinou stojí za to, a aspoň u mne to tenhle akčňák potvrzuje. A za skvělou kameru dávám palec nahoru... a spravedlnost pro všechny! ()

Stíba

Je to už minimálně deset let co jsem Odstřelovače viděl a tak jsem si ho rád připomněl. A musim říct, že mám ten film prostě rád a tak mu leccos prominu,ono se ostatně nejedná zas o tak zásadní věci a k podobným filmům patří, takže ta místní přísnost mi tu nepřijde úplně na místě. Co do akce a zvratů je to za mě velice slušnej mix se závěrem kterej podle mě v průběhu času bude kultovnět. ()

dalziel

Antoán to sfúqol celkom dobre.A-čkovo pôsobiaci thriler len zrážajú svojimi nepresvečivými výkonmi Michael Peňa a Rhona Mitra.Tí mi tam skrátka nesadli. Inak nemám čo by som vytkol. Poctivých 80%. ()

papaguy

V nultých letech to mohlo fungovat. V současné době to působí poněkud tendenčně. Jednu hvězdu za Maru a závěrečný song. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty