Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

Armin82

Společně s Fighterem asi nejlepší Wahlbergův film. Tedy alespoň pro mě. Souvislý, nenudný děj, plný zajímavé střelby a poznatků o tom, na co všechno musí sniper při střelbě brát ohled, ukázka amerických vládních afér a k tomu všemu pohledná Kate Mara, pěknej film ----> 80% ()

Likan7

Klasické béčko, které sice není bůh ví jak skvělá podívaná, ale ve skutečnosti se to každému buď líbí nebo ho to alespoň neurazí. Od začátku se jede v jasně daných kolejích, takže po půl hodině víte jak se to celé bude ubírat. Ale když přimhouříte oči, dostanete akční jednohubku s fajn Markem a nejdivnější postavou ever (Rhona Mitra). ()

bearmeedek

Jsem rád, že nepatřím mezi kvalitní komentátory z první strany Komentářů, protože jinak bych se u tohoto filmu musel ukrutně nudit. Jakožto přízemní divák jsem byl z klasické akce nadšen. Dokonce se tu ani chvilku neztrácel čas pokusy o průnik do hloubky duše zúčastněných nebo o milostný románek ve zvolněném tempu. Prostě nářez. ()

gemi

Komando hadra, Rambo by zezelenal závistí. Vlastně je to hrozná ptákovina plná nelogičností a konspirací, ale dobře se na to dívá. Jenom je potřeba vypnout mozek... Angličtina docela těžká, Marky Mark valí sniper-hantec a občas mu fakt není rozumět. EDIT: 15. 1. 2023, druhé zhlédnutí. Tak tentokrát jsem s porozuměním problém neměl, asi jsem se za těch skoro pět let posunul. Záporáci jsou krásně černobílí, karikovaní. Přesto mě to bavilo. ()

rublik05

Velmi nadupaný akčňák, který dozajista potěší všechny milovníky akčních béček. Nabízí vcelku průměrný děj o neprávem obviněném vojákovi a jeho cestě za očištěním svého jména. Samo o sobě je to už takové víceméně klišé, nicméně i tak se tvůrcům povedlo natočit Odstřelovače velice poutavým způsobem, pomohl tomu jednoznačně Mark Wahlberg v hlavní roli a velmi povedené obsazení ostatních postav. Obyčejný děj je plný akčních scén, které jsou na velmi dobré úrovni, a taky jsou skvěle natočené. Povedly se rovněž efekty, kterými se zde fakt nešetřilo. Trochu mě zamrzel nedotažený a z mého pohledu těžce odfláknutý závěr, který už tak jednoduchý a laciný příběh totálně zabil. Nicméně to je asi jediná vada na kráse. Jinak se jedná o povedený akční film, rozhodně jeden z těch lepších. 7/10. ()

Inozuka

Slušný akční snímek, který ovšem ničím moc nevybočuje, je mírně předvídatelný a s logikou se moc nekamarádí. Nicméně celkem odsýpá a nijak zvlášť nenudí. Po mírné lobotomii nebo zánětu mozkových blan se to dá ... Zvláštní ocenění si zaslouží Michael Peňa v roli začínajícího agenta FBI a pohledná Kate Mara jako přítelkyně padlého spolubojovníka. Oddechovka po nedělním obědě ... ()

Nix

Film hraje na vážnou notu a daří se mu to. Myslím, že tady Mark se opravdu snaží, jelikož určitě i on cítil, že ten film šlape. Mám rád konspirace, podrazy a různé zvraty a i když atentáty nejsou nic nového, tak pro mne to funguje. Marka mám rád a asi jsem trochu zaujatý, ale hodně jsem si ten film oblíbil. Má to něco do sebe a já musím jít na plné hodnocení, tohle se povedlo. ()

aik

Klasický Fuqua tzn. - scénář na pendrek, který je maximálně nelogický a kýčovitý až to bolí, vím že za to on nemůže, ale proč musí být takový každý jeho film to nechápu (vyjímka Trainig Day), režie nic moc a celé to tak nějak prošumí. Jediné plus vydím ve Wahlbergovi, který se do podobných postav vysloveně hodí. 50% - tentokrát jsem se přeci jenom tak často nesmál jako u Slz slunce a Krále Artuše ()

Erian

Vcelku slabý film...ze začátku se sice tváří ještě ucházejícně, ale s postupujícíc stopáží sklouzává k čím dál tím větším klišé a cool hláškám, které ve skutečnosti nejsou ani trochu cool. Dokoukáno spíš jenom z útrpnosti, i když konec je přirozeně předvídavý a průhledný jako seprané prádlo. Přitom nášlap byl dobrý, o to víc zamrzí, že se schyluje jen k dalšímu béčku. ()

Martini98

Skoro politický thriller, Mark Wahlberg je opravdu skvělý herec!Někdo sice píše, že to má zdlouhavý děj, ale ono to k takovému filmu patří! ()

LukH

Sniper jakožto vojenské "povolání" mne vždy fascinoval. Navíc snad poprvé se mi líbil Wahlberg, kterému role štvance s neobyčejným střeleckým talentem vyloženě sedla. Zkrátka číslo dvě od nevýrazného Fuquy (po Training day). ()

RajCZitko

Musím říct, že jsem od toho čekal trochu něco jiného, ale i přesto jsem byl velice příjemně překvapen. Byl to totiž akcí totálně nabitý, konspirační (u mě za toto +, páč mám rád konspirace a jejich odhalování ;D) a inteligentní film. Co víc si přát? ()

Taffey

Odstřelovač je vynikající film. Vůbec se u něj nenudím, Tedy, ne, že by byl v něčem novátorský, ale mám filmy s tímhle spádem rád. Je to fakt tak trochu stará škola a to se mi líbí. Jinak o člověku, který dá Mačetě 4 a odstřelovači dvě hvězdičky si mohu myslet, že je to sadista. ()

venca206

Proč dát tuctovému filmu 80%? Dost možná proto, že je to odraz dnešní společnosti. Jak bylo ve filmu zmíněno, základní prioritou jsou peníze a moc. A takhle je to i v životě! Ale zpět k filmu, akční začátek mě dostal a poté už se to dalo zkousnout. 3 hvězdičková klasika, kterou může ozvláštnit jen váš pohled na život. ()

Looka

60% Film bohužel kolísá od totální debility po celkem slušný akčňák. Nejvíc mě sral ten čmoud od FBI, jehož motivaci ke zběhnutí se ani nikdo nenamáhal vysvětlit. Sniper s T. Berengerem je mnohem lepší. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty