Marrianna

Na tuto romantickou komedii jsem se hodně těšila a jak jsem si myslela, vůbec nezklamala. Jde o velmi milý příběh, kdy si dvě ženy různého způsobu života, myšlení a různých kontinentů vymění dům, prostředí a lidi kolem sebe. Když se smály smála jsem se, když plakaly plakala jsem - velmi velmi velmi pěkné. ()

pekas

Velice příjemný film. Originální nápad s výměnou domů, sympatičtí herci (no s Cameron je to trošku na hraně, ale budiž) a Zimmerova hudba, to je povedený koktejl, který dohromady funguje. ()

vlKousek

Hezké, uvolňující a nadýchané.....ale přátelé, takové zázraky se nedějí, takže by to chtělo vystřízlivět:)) ()

RobbieM@N

Čas od času se stane, že vám přímo před obličejem vybouchne mega-patosovitá nálož, ať už to byla Love Actually (částěčně), tak teď ji následují Prázdniny. V mnoha aspektech velice příjemný film, výborný Jude Law (jako vždy) a cameo Dustina Hoffmana, skvěla atmosféra, ale to vše musí být vykoupeno použitím nezměrné mentální síly inteligentního diváka na překonání patosovitých překážek a zátarasů. A ta prvoplánovitost do nebe nevolající.... ()

Kibernet

Očekávání dost velká, zejména po seznámení s dosavadními komentáři, výsledek dost rozpačitý... "Komické" výstupy Cameron, Kate a zejména Jude Lawa místy přecházejí až do (sebe)parodie, nejsem si jistý, zda je to úmysl nebo jenom přehrávání. Na Eliho Wallacha jsem se moc těšil, a byl jsem odměněn dobře napsanou i zahranou postavou, snd opět s jednou výjimkou (bujaré vybíhání po schodech na hollywoodské pódium slávy se mi zase zdálo za hranicí dobrého filmařského vkusu). 65%, víc raději ne. ()

Verunka84

Za čtyři jenom kvůli Kate Winslet. Láska nebeská to není, ani Notting Hill to není, je to o tom - SPOILER, jak si Američanka (pro mě naprosto nablblá) Cameron Diaz našla britského vdovce, co je navíc krasavec (a je zajímavý, jak si všichni od počátku myslí, že je kurevník) Juda Lawa. A zklamaná Britka Kate Winslet zase skladatele filmové hudby Jacka Blacka. Plus do toho zajímavá vsuvka se starým scénaristou. První film, ve kterém mi byl sympatický Jack Black a nějak jsem nemusela Juda. ()

LaMadame

Příběh tak těžko uvěřitelný, jako několikakilometrový běh Cameron Diaz na 15-ti centimetrových podpatcích....na druhou stranu krásné srovnání na první pohled nehostinné a studené Anglie a slunečného L.A. Ve finále moc milé, vtipné a výborně zahrané...na upršené nedělní odpoledne ideální volba. ()

vieriX

Celkově příjemná komedie nebo drama nebo snad nějaká romantika rozhodně film nabídne něco od všeho. Příjemné herecké obsazení možná až ta délka je trochu moc ale to je jen detail. Připomíná mi to něco jak film Láska nebeská akorát v americkém podání. ()

miki68cz

Pohádka, film jenž kraluje názvu romantický. Po Lásce nebeské další sladká záležitost postavená na krásném nereálnu a životních náhodách, které se nedějí a i když, tak se jedná o zázrak. Ale vždyť zázraky se dějí tak budeme dál snít a já se budu zase těšit až někdo natočí podobný snímek, který mi rozbuší srdíčko, vyvolá úsměv i vyžene do očí slzy dojetí. Skvělá Cameron, Jude i Kate. Nádherný Eli Wallach můj klukovský hrdina záporák. Děkuji a doporučuji z celého srdce ()

Mykhaluu

Ano. Takový romantický film na páteční zimní podvečer může být dobrá volba! Když si to porovnám - moment - jo! Tak Nothing Hill ode mě dostal ***, tak každopádně Prázdniny musí dostat ***. Sice Cameron Diaz po tom úrazu (nebo to není po úrazu, ale věkem?!?!) vypadá dost divně, že by si mohli s Julií Roberts podat packy a Jack Black byl roztomilý medvídek!! A k tomu Eli Wallach - bomba ho takhle vidět - to je vážne trumfové eso!!! Holčičky byly pro mě překvapením. Jude a Kate v poho. No a až a tu oslizlou postavu Jaspera mě ve filmu nic neprudilo a mozek měl prázdniny a pokojně se houpal na mírně kýčovitých vlnkách romantického dění... ()

Lebowsky

Mne osobne sa prázdniny veľmi páčily, hudba vynikajúco podškrtla celý dej filmu. Prijemna komédia ktoru si človek rád pozrie. Skvelý odpočinkový film z milým a vtipnym humorom. Film na každu príležitosť mam tiež par výhrad na malinko presladené scény ktore zas nevyzeraly veľmi prirodzene. Prazdniny by som povedal na nejakých 75 percent. Myslím si že je zbytočne prirovnávany k Láske nebeskej... Keby som každé dielo prirovnával k najlepšiemu filmu... No veľmi by som si neužil žiadny dobrý film. ()

Alca

Úžasná oddechovka, která mě vždycky pobaví. Můžu se na Prázdniny dívat pořád dokola! Miluju ten film. Sice trochu naivní, ale odzbrojující. ()

Utrinos

Na tenhle film jsem se opět podívala jen protože v něm hraje Jude Law, bez něhož by mě moc nelákal. Ale bohužel ani on to nezachránil, možná kdyby se trochu zkrátila stopáž a vystříhaly se scény, kde se dlouho a zbytečně brečí, běhá a skáče, bylo by to o něco lepší. Nemám nic proti romantickým filmům, ale musí to být s vkusem a tohle bylo poněkud přeslazené. Mám ale pocit, že málokterý romantický film trvající déle než dvě hodiny za něco stojí. Na druhou stranu ale oceňuji některé herecké výkony a kromě toho se mi vážně líbil domek v Surrey. ()

Sagisia

Celou dobu jsem jen přemýšlela, jestli Cameron tolik přehrává nebo jestli jí to neustálé mrkání očima napsali do scénáře. Původní nápad na výměnu domů zněl sympaticky. Bohužel to ale byla jen záminka ke vzniku dvou příběhů, které všichni už známe, navíc ve formě, která za moc nestojí. A to se považuju za romantický typ! Holt nalákaly mě obrázky krásného anglického domu s krbem a úžasnou rustikální koupelnou, kterou jim doteď hrozně závidím. ()

KateW

Velmi hezká a příjemná romantická komedie. Kouká se na to stejně dobře jako na lásku nebeskou. Pořád nechápu, proč Kate Winslet neudělali něco pořádného s vlasy,ale to je asi tak jediné, co se mi na tom filmu nelíbí. ()

Kubi21

Tak s tímhle mám velký problém. Už po 40 minutách jsem se přistihl, že koukám kde co lítá a nudím se. Kdybych mohl, tak bych vypustil celou linii s Cameron Diaz. Tady mi vůbec nesedla a příšerně mě iritovala. Průměr zvedá velice milá a civilní Kate Winslet a i umírněný Jack Black. Lahůdkový je ovšem Eli Wallach a vtípek s Dustinem Hoffmanem, při kterém jsem opravdu vybuchl smíchy. Už jsem si říkal, že to je čistý průměr a ty tři hvězdy tomu budou slušet i přes tu utahanost a zbytečně dlouhou stopáž, ale to závěrečné křepčení všech zúčastněných mi dost hnulo žlučí a tak dávám pouze dvě. Je mi líto, ale tady Nancy Meyers šlápla vedle. Asi jí opravdu sedí víc příběhy se staršími postavami. Tady to bylo slabé. ()

Cherry_Bomb

Kate Winslet v úlohe naivnej a nešťastne zaľúbenej novinárky Iris a Cameron Diaz v úlohe bláznivej a chaotickej workoholickej producentky Amandy , ktorá sa práve rozišla s priateľom. Obidve túžia vypadnúť zo stereotypu a dať si pauzu od večnej smoly. Náhoda spojí tieto dve ženy a navzájom si vymenia domy a životy. Jedna ide do veľkomesta Los Angeles a druhá do malého mestečka pár kilometrov od Londýna. Zdá sa však, že pred láskou sa nedá ujsť ani na koniec sveta jednoducho si vás nájde. Amanda stretne Irisinho brata Grahama ani jeden z nich to zo začiatku nemyslí vážne a nakoniec to skončí tak akoby všetci čakali. Iris sa zase zoznámi s veľmi milým a vtipným Milesom, ktorý je podobne nešťastný z lásky a rieši presne to isté čo ona. Medzi nimi to však nie je od začiatku také jednoznačné ako medzi Amandou a Grahamom. Pri konci sa do všetkého zapletú ich bývalí partneri, ktorí im ublížili a zlomili srdce. Mojou najobľúbenejšou scénou z filmu je to ako Iris pošle svojho ex kade ľahšie a rozhodne sa žiť svoj život naplno a hlavne bez neho. Potom už nasleduje klasický happy end kde sú všetci spolu a šťastní . Priemerný film do pohody. ()

Mercilonka

Ač ne-fanda romantiky, tohle zafungovalo skvěle. Neotřelý příběh, pár okamžiků ze života a napětí, jak to všechno vlastně dopadne. Možností totiž bylo více, klidně bych to viděla tak, že se každá vrátí ke svému životu a budou z toho jen dva nádherné týdny vzpomínek, které ovlivní další počínání. Ale i přehnaně klišé romantický závěr (běh, stát, běh, stát Cameron Diaz byl příliš, za to hvězda dolů), celkový dojem to nekazí, film patří k nadprůměru romantických filmů. A mimochodem Kate Winslet byla neuvěřitelně přesvědčivá! ()

Mr.nachos

Nemám ráda kategorii romantických komedií, protože jsou většinou jednoduché, stupidní, hloupé bez špetky reality, ale Prázdniny mě mile překvapily. Ano, jistě, je to místy přesládlé, ale přesto je to milé, nevtíravé i když ne zrovna vtipné. Nemusím to sice vidět víckrát, ale pořád je to film, který mě bavil. ()