poster

Prázdniny

 • USA

  The Holiday

 • Slovensko

  Prázdniny

 • Velká Británie

  The Holiday

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Výborně obsazená romantická komedie. Velmi se mi líbila Cameron Diaz, kterou jinak moc nemusím. Jude Law byl vynikající jako vždy. Kate Winslet je jedna z mých nejoblíbenějších a opět mě nezklamala. Skvělý příběh, který se může stát každému z nás, i když samozřejmě jak už to ve filmu bývá je vše s valkou nadsázkou :). Vůbec nechápu proč tenhle film je srovnáván s Láskou nebeskou, která jen tak přemožitele nenajde.(28.9.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Na okraj malá paralela s Amandou (C.Diaz)...tiež sa mi po dlhom čase drali do očí slzy, alebo aké krásne je sa zviesť na vlne nevtieravého a úprimného sentimentu, vo dvojici, držiac za ruku človeka, ktorého ľúbite. Krásny pocitový snímok (viac romantika ako komédia) s úžasnou hudbou (a dokonalou K.Winslett). 90%(31.3.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $85 million otvárací víkend : $12,778,913 tržby celosvetovo : $205,135,175(12.12.2006)

 • movie
  ***

  Od dob kdy spolu v romantických komediích přestali randit Tom Hanks a Meg Ryan už to jde spíš z kopce než naopak. PRÁZDNINY (nechápu jak mohou mít procentuální hodnocení vyšší než např. SAMOTÁŘ ZE SEATTLU) jsou sice klasickým příjemným sladáčkem, dokonce i stopáž 138 minut utíká celkem dobře, ovšem Cameron Diaz je jako téměř vždy hrozná, Kate Winslet jen o malinko lepší. Libí se mi tu ale jedna věc. V úvodu nám Nancy Meyers ukáže sice "sympatické", ale bezkrevné postavy Edwarda Burnse a Rufuse Sewell (oba jsou vlastně ve skutečnosti hajzlové), aby je v zápěti zahodila a nabídla nám mnohem lepší alternativu v podobě charismatického Juda Law a Jacka Blacka. Celkem vtipný tah, ale uznejte že to je na romantický film, kde je nakonec ze všeho nejzajimavější příběh stárnoucího scenáristy Eli Wallacha, docela málo.(30.8.2007)

 • Jeanne
  ****

  Trailer, který vyzdvihoval nepříliš realistickou zápletku založenou na výměně domů se vším všudy a k tomu pro mě nepříliš sympatičtí hlavní protagonisté (sladcí Jude Law a Cameron Diaz a obtloustlí Jack Black a Kate Winslet). Zkrátka nic nenasvědčovalo faktu, že by z toho mohla vypadnout příjemná romantická komedie... ale nakonec se jedná o nečekané překvapení, které nabízí vyváženou dávku vánočních emocí! Emocí, které mi už pár hodin leží v hlavě a nad nimiž přemýšlím... Postavy totiž mají zajímavé osobnosti, rozhodně nejsou plytké, avšak ani nejsou vyšinutými postavami psychologických dramat. Jen jeden ze dvou paralelních příběhů je o osudové lásce, druhý se drží spíše tématu přátelství a oběma se prolínají zápletky vyplývající jak ze starých emocionálních prožitků postav, tak nové zrady i nová odpuštění a procitnutí... Skvělé je, že si film vystačil bez jasné komické postavy i bez jasného záporného hrdiny. Všichni jsou spíš zmatení, ačkoli divák si může průběžně utvářet vlastní hodnocení postav, pochybovat o nich a místy být i překvapen. Zvláštním rysem Prázdnin je jakási frázovitost, která může zpočátku vadit, ale v okamžiku, kdy se propojí s obdivem ke starému Hollywoodu, jeho osobnostem, filmům – a jejich „frázím“, stává se příjemně sentimentálním. Ony příběhy dvou žen se vlastně příliš neprolínají a osobně jsem si více užila ten z anglické idylické vesničky za Londýnem, než ten z Los Angeles, zkrátka poetické záběry lehce zasněženého venkova, scénu z hospůdky, vánoční výzdobu a dokonce mi v tom všem velice vyhovovali i Jude Law a Cameron Diaz... jen tu slušnější verzi Bridget Jones v podání Kate Winslet bych nemusela. :-) A v neposlední řadě jsou zábavným a zajímavým prvkem také vsuvky v podobě krátkých filmových trailerů z Amandina (Cameron Diaz) života. Když to dáme dohromady, Prázdniny na mne zejména v poslední třetině zapůsobily (emocionláně) více než Láska nebeská.(21.12.2006)

 • - Program, který Amanda (Cameron Diaz) sleduje v televizi po příjezdu do Rosehill Cottage je Little Britain (2003). (HellFire)

 • - Nancy Meyers už při psaní scénáře měla před očima čtyřlístek hlavních postav v hereckém složení Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law a Jack Black. (imro)

 • - Kate Winslet a Rufus Sewell kdysi skutečně tvořili pár. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace