• Renton

Scénář: Nancy Meyers .. Které hovado (bez pardonu) jako první napadlo přirovnat tuto vyumělkovanou báchorku ke klenotu Love Actually?? ___ Sex všechno komplikuje, říká jedna z postav - a něco na tom bude: příběh Amandy je takový ten tuctový; krásná žena potká krásného muže, následuje sex a pak teprve rozvíjení možného osudového vztahu. Celkem laciné, ale na ženy zaručeně fungující, je pozdější použití Sophie a Olivie, pro potvrzení kvalit muže a omluvu jeho předešlých činů. Zato příběh Iris je sice upozaděn, přesto mnohem zajímavější. Je protkán postavami, motajícími se a kolem mechanismů v Hollywoodu, které jí vnese do bídného soukromého života trochu světla, upevní hodnoty a dají určitou naději na lepší zítřky. Obě romantické linie mají určitou sílu a i přes vlny klišé prostoupí trocha těch hřejivých emocí. Bohužel film zcela propadá v komediálním rozměru, pousmál jsem se pouze výjimečně a to převážně v linii z LA (návštěva videopůjčovny apod.), humor mohl dostat větší prostor vůči natáhlé stopáži - ono pištění holek či cupitání ve sněhu opravdu zábava není (příště raději více stříhat, prosím).(18.2.2007)

S istotou môžem povedať, že sa nám tu kľuje nástupca Billyho Wildera v ženskom vydaní. A tiež to, že sa už teraz teším na ďalší Nancyin počin. A síce som sa márne tešil na ďalšie ponamáhanie bránice, ktoré sa v predošlých filmoch dostavilo, no tentoraz som bol zase naplno spokojný s tou sentimentálnejšou, sladko romantickou stránkou. Keď si nezaťažíte myseľ tým, že priebeh príbehu sa o realistickosť ani neštrajchol, čo je dobrá rada, máte pred sebou neskutočnú kombináciu milých hercov, ktorí naservírovali ešte milšiu porciu oddychovej relaxácie. Osobitne však musím do popredia vytlačiť meno Jack Black! Toho chlapa už chcem vidieť len v podobných a iných, ale serióznych rolách. 90%.(22.8.2007)

• Šakal

Šablonovitost, tuctovost, vyumělkovanost, prvoplánovost, kýčovitost, nuda, kalkul. Lidi, to vám opravdu stačí tak málo?! (viz zdejší hodnocení) Základním kámenem úrazu (čti průserem) je samotný scénář, který ani takovému poměrně kvalitnímu hereckému obsazení nedá šanci výrazně vyniknout. Pravdou je, že z té naprosté šedi podprůměru se snímek (jednou za čas) nadechne k povedenějčím (čti upřímnějším) momentům, to však není zásluhou scénáristů, nýbrž herců (zejména K. Winslet). Nespočetněkrát je vidět, že herci jakoby sami nevěděli co hrát, byť v mnohých případech zachraňují co se dá. Ono totiž (Mrs N. Meyers) nestačí pouze ne(originální) NÁMĚT: dvě frustrované ženy dosavadním životem a vztahy s muži, si vymění domy, aby si mohly pobrečet v soukromí nikým (žádným chlapem) nerušeny (jakoby nevěděly, že bez nás to jednoduše nejde :-) a vsadit na (čti zneužít) vánoční atmosféru, kdy jsou lidé (ženy) citlivější (zranitělnější), ALE je potřeba si dát alespoň nějakou práci (pravda, je potřeba i trochu toho talentu) s dialogy. Uživ. Sheldra píše: dobré tak k žehlení. Já dávám (v tomto případě) přednost sklence dobrého pití a do domácího kina vkládám hudební nosič, ale možná (ti citově hodně založení) ušetří za kropení. Pravdou zůstává, že jako kulisa k usínání (po náročném víkendu) je tenhle snímek naprosto ideální, ovšem s následným rizikem neklidného trhaného spánku. Tohle se hrubě nepovedlo, že Mrs Meyers. p.s. nejlépe to vystihl uživ. POMO-viz prvních 7 slov jeho komentáře. Naprostý souhlas, snad bych pouze dodal....AMEN. p.p.s. co takhle pokračování, s malým upgradem, místo dvou žen si vymění „domy“ Barack Obama a http://www.csfd.cz/film/8265-vetrelec/ Pravdou je, že by muselo? dojít i ke změně žánru. Na Ridleyho bych si nevsadil, ovšem M. Bay je..... všehoschopný. Pánové, s námětem jsem ale přišel já. To pouze „pro pořádek“, aby bylo jasno a nehandrkovali jsme se o práva a těch pár drobnejch........(12.12.2011)

Umelá romantická komédia so zopár úprimnými momentami, z ktorej navyše cítiť isté vlezdoprdelkovanie ľuďom z filmovej branže, povedzme že priamo akademikom (línia so zostarnutým oscarovým scenáristom). Sorry, ale medzi hollywoodskymi PRÁZDNINAMI a britskou LÁSKOU NEBESKOU je pri hlbšom skúmaní dosť veľká priepasť.(17.1.2007)

Luxusní romantická komediální podívaná, která má (díky bohu) parádní humor, který se obejde bez vulgarit a narážek na sex, z čehož většina komedií těží po celý film. Zde je humor slušně namixován, takže se může bavit jak generace mladá, tak starší. Jude Law a Cameron Diaz k sobě náramně pasují a Kate Winslet (ačkoliv ji nemusím) je tu také skvělá. Oceňuji i volbu prostředí, nápad, hudbu a smekám před stařičkým Eli "Ošklivým Calverou" Wallachem, který na svůj věk působí neskutečně svěže. Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií za hodně dlouhou dobu.(7.2.2011)

• - Nancy Meyers už při psaní scénáře měla před očima čtyřlístek hlavních postav v hereckém složení Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law a Jack Black. (imro)

• - Podle Cameron Diaz byly Prázdniny její fyzicky nejvyčerpávající film, když musela v jedné scéně běžet. (HellFire)

• - Program, který Amanda (Cameron Diaz) sleduje v televizi po příjezdu do Rosehill Cottage je Little Britain (2003). (HellFire)