Příjemný romantický filmek o dvou krásných slečnách, které hledají odpočinek v cizím městě, v cizím domě a mezi cizími lidmi. Zajímavý nápad, prohodit si na prázdniny dům... Kate Winslet alias Iris přijíždí do nového prostředí zapomenout na svého ex, a totéž provádí Cameron Diaz alias Amanda. Oběma tahle cesta (nepřekvapivě) prospěje. No a nic víc, nic míň. Prázdniny jako takové by byly jistě senzační, že... ovšem jako film jsou průměrné, nicméně neurazí, spíš potěší. Chvilkově. Každopádně celá čtyřka si to užívá a já s nimi. Na chvilku.(23.8.2008)

Niekoľko rokov som tento film v požičovni obchádzal. Našiel si ma v tv a po zistení, že sa filmom preženie aj Eli Wallach som neodolal. Dostal viac priestoru ako som očakával a jeho spoločné scény s Kate Winslet a Jackom Blackom boli tými najlepšími. Nás - filmových nadšencov asi najviac poteší scéna z dvd požičovne i to, že J. Black hraje skladateľa filmovej hudby, ktorému v aute vyhráva Morricone. C. Diaz veľmi nemusím, ale neurazí a niektoré spoločné scény s J. Lawom by som skrátil a naopak pár minút pridal sympatickejšej dvojke Winslet-Jack. Navyše tradične pekná hudba od H. Zimmera. 70%.(5.1.2012)

Je to možná trochu zvrácený pustit si tenle film, když padají teplotní rekordy staré desítky let (červenec 07), ale třeba ten sníh aspoň trochu ochladí... Vždycky když přijedu někam na nový místo-hotel,penzion,chatka pobíhám tam stejně nadšeně jako Winslet. Jako první letim do koupelny a pak hledám postel, prostě nadšeně rekognoskuju terén. Z takový výměny bych byla věru nadšená. J, Black byl roztomilý, Diaz až moc usměvavá, Law sexy a Winslet pro změnu ubrečená. Hudba příjemná, konec očekávatelný. Už ale jen za ty znímky o soundtracích s Blackovými úžasnými hláškami a cameem Dustina Hoffmana 4*. A chci další prázdniny!!!(25.7.2007)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $63,224,849Tržby Celosvetovo $205,135,175Tržby za predaj DVD v USA $74,320,260 //počet predaných kusov 5,408,737║ Prvá polovica je akási nemastná neslaná, v tej druhej sa to konečne rozbehne do slušných obrátok ako je zvykom u filmov od režisérky Nancy Meyersovej. /70%/(10.11.2008)

Nikdy bych nečekal, že Jack Black v přímém měření sil porazí hvězdy typu Kate Winslet či Jude Law. Působí ze všech nejpřirozeněji, má nejlepší roli, dokázal mě jako jediný rozesmát a stal se mou nejoblíbenější postavou celého filmu. Jakmile zmizel z obrazovky, začal jsem si uvědomovat, jak tuctovou a průměrnou romantiku zase sleduji. Ze žánrů by se měla úplně vymazat komedie, hodnocení je přespříliš vysoké. Nancy Meyers si předchozími filmy nastavila laťku příliš vysoko a tu teď bude stěží překonávat. První pokus jí tedy nevyšel, Prázdniny jsou jejím nejhorším filmem.(13.1.2009)

• - Amanda (Cameron Diaz) řídí v Surrey auto Mini-Cooper (2006), Iris (Kate Winslet) řídí v LA Lexus RX 400h. Graham (Jude Law) řídí Range Rover (2006). (Baltazzar)

• - Interiér domu Amandy byl postaven ve zvukovém studiu, a i bez stropu, elektriky, plynu a vody stál přes milion dolarů. (don corleone)

• - V čase 1:12:15 Iris (Kate Winslet) říká, že má doma malou oslavu chanuky.  Herec Eli Wallach je skutečně židovského původu. (Proste..Jana)