poster

Prázdniny

 • USA

  The Holiday

 • Slovensko

  Prázdniny

 • Velká Británie

  The Holiday

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  *****

  Jen zřídka se povede USA takhle dobrá romantická komedie. Celý film mi přišel šíleně upřímný. A na to, že má přes 2 hodiny, jsem se ani chvíli nenudila. Úžasná čtyřka doplněna o kouzelné momenty a situace. Mě tu nechybělo opravdu nic. Žádná scéna, kde bych si řekla "Nooo, tak tohle mělo být jinak". Jedním slovem (a to nepřeháním) - DOKONALÉ.(4.12.2010)

 • Jeanne
  ****

  Trailer, který vyzdvihoval nepříliš realistickou zápletku založenou na výměně domů se vším všudy a k tomu pro mě nepříliš sympatičtí hlavní protagonisté (sladcí Jude Law a Cameron Diaz a obtloustlí Jack Black a Kate Winslet). Zkrátka nic nenasvědčovalo faktu, že by z toho mohla vypadnout příjemná romantická komedie... ale nakonec se jedná o nečekané překvapení, které nabízí vyváženou dávku vánočních emocí! Emocí, které mi už pár hodin leží v hlavě a nad nimiž přemýšlím... Postavy totiž mají zajímavé osobnosti, rozhodně nejsou plytké, avšak ani nejsou vyšinutými postavami psychologických dramat. Jen jeden ze dvou paralelních příběhů je o osudové lásce, druhý se drží spíše tématu přátelství a oběma se prolínají zápletky vyplývající jak ze starých emocionálních prožitků postav, tak nové zrady i nová odpuštění a procitnutí... Skvělé je, že si film vystačil bez jasné komické postavy i bez jasného záporného hrdiny. Všichni jsou spíš zmatení, ačkoli divák si může průběžně utvářet vlastní hodnocení postav, pochybovat o nich a místy být i překvapen. Zvláštním rysem Prázdnin je jakási frázovitost, která může zpočátku vadit, ale v okamžiku, kdy se propojí s obdivem ke starému Hollywoodu, jeho osobnostem, filmům – a jejich „frázím“, stává se příjemně sentimentálním. Ony příběhy dvou žen se vlastně příliš neprolínají a osobně jsem si více užila ten z anglické idylické vesničky za Londýnem, než ten z Los Angeles, zkrátka poetické záběry lehce zasněženého venkova, scénu z hospůdky, vánoční výzdobu a dokonce mi v tom všem velice vyhovovali i Jude Law a Cameron Diaz... jen tu slušnější verzi Bridget Jones v podání Kate Winslet bych nemusela. :-) A v neposlední řadě jsou zábavným a zajímavým prvkem také vsuvky v podobě krátkých filmových trailerů z Amandina (Cameron Diaz) života. Když to dáme dohromady, Prázdniny na mne zejména v poslední třetině zapůsobily (emocionláně) více než Láska nebeská.(21.12.2006)

 • Eddard
  ***

  Přes opravdu hodně slibné obsazení pro mě trochu zklamání, možná pro to, že mi to kamarádi, po návštěvě kina přehnaně vychválili. Z ústřední čtveřice to bylo anglické (sourozenecké) duo, které se mi zdálo pevnější v kramflecích. Ani Cameron nebyla jako americky povrchní manažerka špatná, jen ten Jack mi tam přece jenom moc neseděl - a to mám obsazování herců proti jejich žánru moc rád. Problém snímku je jeho šablonovitost. Po půl hodině jsem si byl vcelku jistý, jak se bude příběh vyvíjet a bohužel musím říct, že jsem se nemýlil. Na to, abych nad tímhle faktem přivřel očko je tam dobrých vtipů a neotřelých situací málo. A srovnání s Love actually je opravdu až moc troufalé. 50%(30.8.2007)

 • hellstruck
  **

  Já vám nevím, ale dát dohromady jednu z nejtalentovanějších hereček (Kate Winslet) a jednu z nejpodprůměrnějších (Diaz) je docela průšvih. Ty dvě mi k sobě vůbec nejdou. Diaz mě asi nikdy nepřesvědčí o tom, že umí hrát, bohužel. Kdybych u filmu dávala větší pozor, a nesoustředila se víc na notebook, možná bych dala lepší hodnocení, ale mě to prostě moc nebavilo.Příjemná atmosféra, Kate sympatická, Jack Black celkem taky, jinak nic moc.(14.1.2012)

 • gilmore_girl
  ***

  Klise, klise, klise, klise. Zrazena zenska, co neumi plakat ani milovat, zahadne najde ubrecenou lasku, wow! Druha, ktera dela chlapovi jen onuci, dojde zazracne k presvedceni, ze uz by to stacilo, a vykope ho z domu, wow podruhe. Vanocni atmosfera veskera zadna, vtipy nula. Asi jsem v obzvlast jizlive nalade, ale dialogy mezi Cameron a Judem vyvolavaly bud obraceni oci v sloup nebo davici reflex. Jake Black byl ovsem necekane prijemny a to nejvetsi plus byla pro me linka se starickym Arthurem Abbottem (Eli Wallach) - scena, kdy jde ulickou na podium, me dojala. Jen diky nemu to nebyla uplna ztrata casu.(12.12.2011)

 • - I když postava Cameron Diaz při sledování televize vidí program přerušený reklamou, ve skutečnosti to není reálné. BBC totiž vysílá bez reklam. (imro)

 • - Dustin Hoffman se objeví jako cameo ve videopůjčovně, právě když Jack Black mluví o hudbě k filmu Absolvent (r. Mike Nichols, 1967), ve kterém Hoffman hrál. (imro)

 • - Podle Cameron Diaz byly Prázdniny její fyzicky nejvyčerpávající film, když musela v jedné scéně běžet. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace