• Renton

Scénář: Nancy Meyers .. Které hovado (bez pardonu) jako první napadlo přirovnat tuto vyumělkovanou báchorku ke klenotu Love Actually?? ___ Sex všechno komplikuje, říká jedna z postav - a něco na tom bude: příběh Amandy je takový ten tuctový; krásná žena potká krásného muže, následuje sex a pak teprve rozvíjení možného osudového vztahu. Celkem laciné, ale na ženy zaručeně fungující, je pozdější použití Sophie a Olivie, pro potvrzení kvalit muže a omluvu jeho předešlých činů. Zato příběh Iris je sice upozaděn, přesto mnohem zajímavější. Je protkán postavami, motajícími se a kolem mechanismů v Hollywoodu, které jí vnese do bídného soukromého života trochu světla, upevní hodnoty a dají určitou naději na lepší zítřky. Obě romantické linie mají určitou sílu a i přes vlny klišé prostoupí trocha těch hřejivých emocí. Bohužel film zcela propadá v komediálním rozměru, pousmál jsem se pouze výjimečně a to převážně v linii z LA (návštěva videopůjčovny apod.), humor mohl dostat větší prostor vůči natáhlé stopáži - ono pištění holek či cupitání ve sněhu opravdu zábava není (příště raději více stříhat, prosím).(18.2.2007)

Nikoli Nora Ephron, ale Nancy Meyers u mě díky této sentimentálně laděné záležitosti povýšila na specialistku romantických komedií. Ať si každý tvrdí jak je mu libo, já se rád nechal ukolébat místy naivním příběhem dvou odlišných dívek, které se po řadě osobních neúspěchů rozhodnou strávit blížící se Vánoce na druhé straně Atlantiku. Nikdy se neviděli, ale jedna si najednou užívá luxusu ve slunném Los Angeles a druhá ochutnává kouzlo anglického venkova. Osud každé zavál nového přítele a pohádky je konec? No, ještě to nějakou tu chvíli potrvá. V mých očích to mezi Cameron Diaz (seč se snaží, z hereckého obsazení podává nejvíce rozpačitý výkon) a Judem Lawem (radost sledovat) funguje dokonale, jejich náklonnost má své kouzlo, vše navíc autorka korunuje FUNGUJÍCÍ skutečností, že Law není sukničkář, ale milující otec. Příjemné věci se odehrávají i v losangelském sídle, kde (hřejivě lidská) Kate Winslet nejprve propadne kouzlu charismatickému scénáristovi a její srdce následně nadšenému skladateli filmové hudby (překvapivě ukázněný Jack Black). Na romanci úctyhodných 138 minut mi uběhlo jako voda, ani se mi nechtělo ven z kina – už jenom pro charismatické hrdiny, hřejivé dialogy, výživnou injekci sentimentu, inteligentní humor, hudební doprovod Hanse Zimmera, Pana Ubrouska a pro ten POCIT se zase jednou bez studu pořádně zasnít!! Bez větších zádrhelů poctivých 80%!!(29.1.2007)

• hellstruck

Já vám nevím, ale dát dohromady jednu z nejtalentovanějších hereček (Kate Winslet) a jednu z nejpodprůměrnějších (Diaz) je docela průšvih. Ty dvě mi k sobě vůbec nejdou. Diaz mě asi nikdy nepřesvědčí o tom, že umí hrát, bohužel. Kdybych u filmu dávala větší pozor, a nesoustředila se víc na notebook, možná bych dala lepší hodnocení, ale mě to prostě moc nebavilo.Příjemná atmosféra, Kate sympatická, Jack Black celkem taky, jinak nic moc.(14.1.2012)

Nikdy bych nečekal, že Jack Black v přímém měření sil porazí hvězdy typu Kate Winslet či Jude Law. Působí ze všech nejpřirozeněji, má nejlepší roli, dokázal mě jako jediný rozesmát a stal se mou nejoblíbenější postavou celého filmu. Jakmile zmizel z obrazovky, začal jsem si uvědomovat, jak tuctovou a průměrnou romantiku zase sleduji. Ze žánrů by se měla úplně vymazat komedie, hodnocení je přespříliš vysoké. Nancy Meyers si předchozími filmy nastavila laťku příliš vysoko a tu teď bude stěží překonávat. První pokus jí tedy nevyšel, Prázdniny jsou jejím nejhorším filmem.(13.1.2009)

Výborně obsazená romantická komedie. Velmi se mi líbila Cameron Diaz, kterou jinak moc nemusím. Jude Law byl vynikající jako vždy. Kate Winslet je jedna z mých nejoblíbenějších a opět mě nezklamala. Skvělý příběh, který se může stát každému z nás, i když samozřejmě jak už to ve filmu bývá je vše s valkou nadsázkou :). Vůbec nechápu proč tenhle film je srovnáván s Láskou nebeskou, která jen tak přemožitele nenajde.(28.9.2007)

• - Film z Arthurova (Eli Wallach) seznamu, který sleduje Iris (Kate Winslet) v televizi, je Jeho dívka Pátek (1940). (Elyssea)

• - Sestra Juda Lawa se jmenuje Iris (Kate Winslet), stejně jako jeho skutečná dcera. (HellFire)

• - Knihy na stolku v letadle, kdy Amanda letí do Anglie jsou: "The Kite Runner" od Khaleda Hosseiniho, "The Power of Now" od Eckharta Tolla, "Atonement" od Iana McEwana, "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln" od Doris Kearns Goodwinové, "Harry Potter and the Sorcerer's Stone" od J.K. Rowlingové, "Bob Dylan Chronicles" od Boba Dylana, "The Corrections" od Jonathana Franzena, "Runaway" Alice Munroové a "The Wisdom of Forgiveness: Intimate Journeys and Conversations" od Dalai Lamy. (HellFire)