poster

Prázdniny

 • USA

  The Holiday

 • Slovensko

  Prázdniny

 • Velká Británie

  The Holiday

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  Někdo láskou žije, jinému chladne a pro některé je láska prostě ztracena.… PŘÍBĚH:***2 naštvané holky si na dva týdny vymění domovy. Rozdílné povahy, rozdílné domovy. Proto jim to vyhovuje. NUDA. Přicházejí návštěvy. NUDA. Divný nudný keci o složitosti vztahů, které ovlivňuje láska. Taky romantika, ale až když…a jen když… . Jinak nic moc. Mnoho rádoby moudrých vět. NUDA. Těším se, až bude konec. Film pro holky./ HUMOR:*co vám to nalhali? Můžou tak působit rozpačité dialogy o lásce. Nesedí mi to. A jestli měl být vtipný příchod J.Blacka, tak já říkám: TRAPNÝ. Nebo jeho zpěv? To je spíš horor./ Na pláč a na lásku není nikdy pozdě. Alespoň trocha optimismu na závěr.(12.4.2008)

 • choze
  **

  V momentě, kdy jedna z dcerek Jude Lawa řekla Cameron Diaz, že vypadá jako její barbie, jsem si uvědomil, že přesně tak ten film působí - jako by malá holka natočila s živými herci to, na co si hraje s panenkami. Naivní, klišovitá a zbytečně natahovaná romantická slátanina, která se s tím opravdu moc nesere nebo přijde divné jen mě, že si dvě cizí ženské každá z druhého konce světa vymění byt po krátkém potlachu přes internet, aniž by se kdy viděly? Nápad s režisérkou trajlerů, která si vlastní život představuje jako trajler byl dobrý, ale nevytěžený a celou tu linii s Kate Winslet (která mě svým výkonem mimořádně iritovala) a starým hollywoodským scénáristou bych vyhodil.(21.5.2007)

 • Malarkey
  ***

  Tenhle film má jednu jedinou výhodu. Má v sobě herečky, o kterých sní kluci snad na celém světě. Také určitě nabízí herce sympaťáky, se kterými by si sedla na kafe nejedna holka z okolí. Problém je, že jenom proto mě donutil tenhle film dokoukat. A vlastně to byla Cameron Diaz, která mi v celém filmu dělala největší radost. Takhle střelený holky mám prostě rád.(11.12.2013)

 • Superpero
  **

  Totální slaďák. Udělané to bylo dobře, ale bombardován ataky příjemné a hřejivé hudby, teploušského herectví Judea Lawa a sladkobolného scénáře, jsem prostě podlehl a nudil se. Na chvíli jsem i usnul. Přišlo mi že všichni hrají divně, protože ty postavy ze scénáře nešlo zahrát nějak normálně. Formálně dobré, ale na mě prostě až moc sladký šálek kakaa.(30.1.2008)

 • Bebacek
  ****

  Nejsem žádnej macho chlap (Tsunami) a za svou křehkost a romantickou dušičku se nestydím. Je to sice předvídatelné, Cameron je strašná a kdyby tam byla jen linie Winslet-Black, ničemu by to neuškodilo, protože čím víc Blacka, tím líp. Ale na druhou stranu to byl pěkný kontrast vyvoněných modelů a přirozených obyčejných lidí. Pěkně jsem si poplakala, takže účel splněn.(8.9.2009)

 • - Interiér domu Amandy byl postaven ve zvukovém studiu, a i bez stropu, elektriky, plynu a vody stál přes milion dolarů. (don corleone)

 • - V čase 59:07 Iris (Kate Winslet) pomůže Arturovi (Eli Wallach) domů a pak u něj obdivuje různá ocenění včetně Oscara. Sám herec ale Oscara nikdy nezískal. (Proste..Jana)

 • - Nancy Meyers už při psaní scénáře měla před očima čtyřlístek hlavních postav v hereckém složení Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law a Jack Black. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace