Něco jako Láska nebeská jenže slabší ( už jen kvůli Keiře ). Jenže se propojuje příběh pouze 4 lidí, kteří mají problém se svýma vztahama. Vynikající Winslet jako redaktorka Iris, Jude, vdovec mající dvě dcery jako Graham, Jack skládájící hudbu pro studio jako Miles a podle mě nejslabší a moc vyumělkovaná Cameron jako Amanda. I když ve filmu hodně slaďoučká. Ale jinak krásná podívaná, kdy se z vás na konci filmu stane skoro romantik ( pokud ještě nejste ). Jinak zajímavá forma prázdnin, kdy si vymění dům-auto-všechno, možná bych měl taky nějakou podobnou naplánovat.(29.7.2007)

Trailer, který vyzdvihoval nepříliš realistickou zápletku založenou na výměně domů se vším všudy a k tomu pro mě nepříliš sympatičtí hlavní protagonisté (sladcí Jude Law a Cameron Diaz a obtloustlí Jack Black a Kate Winslet). Zkrátka nic nenasvědčovalo faktu, že by z toho mohla vypadnout příjemná romantická komedie... ale nakonec se jedná o nečekané překvapení, které nabízí vyváženou dávku vánočních emocí! Emocí, které mi už pár hodin leží v hlavě a nad nimiž přemýšlím... Postavy totiž mají zajímavé osobnosti, rozhodně nejsou plytké, avšak ani nejsou vyšinutými postavami psychologických dramat. Jen jeden ze dvou paralelních příběhů je o osudové lásce, druhý se drží spíše tématu přátelství a oběma se prolínají zápletky vyplývající jak ze starých emocionálních prožitků postav, tak nové zrady i nová odpuštění a procitnutí... Skvělé je, že si film vystačil bez jasné komické postavy i bez jasného záporného hrdiny. Všichni jsou spíš zmatení, ačkoli divák si může průběžně utvářet vlastní hodnocení postav, pochybovat o nich a místy být i překvapen. Zvláštním rysem Prázdnin je jakási frázovitost, která může zpočátku vadit, ale v okamžiku, kdy se propojí s obdivem ke starému Hollywoodu, jeho osobnostem, filmům – a jejich „frázím“, stává se příjemně sentimentálním. Ony příběhy dvou žen se vlastně příliš neprolínají a osobně jsem si více užila ten z anglické idylické vesničky za Londýnem, než ten z Los Angeles, zkrátka poetické záběry lehce zasněženého venkova, scénu z hospůdky, vánoční výzdobu a dokonce mi v tom všem velice vyhovovali i Jude Law a Cameron Diaz... jen tu slušnější verzi Bridget Jones v podání Kate Winslet bych nemusela. :-) A v neposlední řadě jsou zábavným a zajímavým prvkem také vsuvky v podobě krátkých filmových trailerů z Amandina (Cameron Diaz) života. Když to dáme dohromady, Prázdniny na mne zejména v poslední třetině zapůsobily (emocionláně) více než Láska nebeská.(21.12.2006)

Dvě osamělé zklamané (a taky řádně rozpustilé) holky si vymění na dva týdny domy a tím zároveň získají jako bonus nové partnery. Zní to nějak povědomě? Jistě! Originalitou tenhle snímek skutečně nehýří, ale ta pohoda a příjemné chvíle se známými herci rozhodně stojí za to. Pouze dva zápory mi zabránily v nejvyšším hodnocení. A to zejména na romantickou komedii příliš dlouhá stopáž a příliš přeslazený závěr (mám sladké rád, ale tohle bylo moc).(30.3.2009)

• Fr

Někdo láskou žije, jinému chladne a pro některé je láska prostě ztracena.… PŘÍBĚH:***2 naštvané holky si na dva týdny vymění domovy. Rozdílné povahy, rozdílné domovy. Proto jim to vyhovuje. NUDA. Přicházejí návštěvy. NUDA. Divný nudný keci o složitosti vztahů, které ovlivňuje láska. Taky romantika, ale až když…a jen když… . Jinak nic moc. Mnoho rádoby moudrých vět. NUDA. Těším se, až bude konec. Film pro holky./ HUMOR:*co vám to nalhali? Můžou tak působit rozpačité dialogy o lásce. Nesedí mi to. A jestli měl být vtipný příchod J.Blacka, tak já říkám: TRAPNÝ. Nebo jeho zpěv? To je spíš horor./ Na pláč a na lásku není nikdy pozdě. Alespoň trocha optimismu na závěr.(12.4.2008)

Každý večer v posteli přemýšlíš nad všemi detaily, co jsi udělal špatně nebo co jsi špatně pochopil. A jak ses v tom krátkém momentě mohl cítit tak šťastný? A někdy dokonce přesvědčíš sám sebe, že tu osobu možná osvítí a ukáže se před tvými dveřmi. A po tom všem, ať to trvalo jakkoliv dlouho - najdeš někoho jiného, kdo ti dá možná sílu do života. A malé kousíčky tvé duše se konečně vrátí zpět. A všechny ty řeči, ty promarněné roky tvého života začnou pomalu mizet. Nancy Myers zraje jako víno a teď dokonce překonala sama sebe. I přes velmi štědrou stopáž má pořád o čem vyprávět. U jedné dvojice hned při prvním setkání naznačí, jak se bude jejich vztah vyvíjet, u druhé si naopak dává pořádně načas. Navíc už u expozice střílí dokonalé vtípky (trailer) a dokáže diváka přimět, aby se na první pohled zamiloval do Kate Winslet. Pevně věřím tomu, že jednotlivé party byly psány přímo na tělo, protože Jude Law se jako šarmantní osobnost narodil a Jack Black už dlouho čekal na roli romantika. A dokonale pozitivní nálada, kterou jsem z Prázdnin čerpal po hektolitrech, měla za následek to, že ačkoli jsem při Cameroniných rozchodových etudách trpěl, na konci už jsem měl pocit, že lepší varianta do osobitého čtverce neexistuje. Ano, často se tam skáče po posteli nebo tancuje. Ale já jsem teď Miles, odcházím po dokonalém večeru od Iris a podruhé ji líbám na tvář a omlouvám se jí za to. A je mi nádherně.(9.9.2007)

• - Film z Arthurova (Eli Wallach) seznamu, který sleduje Iris (Kate Winslet) v televizi, je Jeho dívka Pátek (1940). (Elyssea)

• - Nancy Meyers už při psaní scénáře měla před očima čtyřlístek hlavních postav v hereckém složení Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law a Jack Black. (imro)

• - Ve scéně, kdy Amanda (Cameron Diaz) jede v Mercedesu třídy S, je hned v několika záběrech vidět, že auto má jak na rychloměru, tak na otáčkoměru nulu. Evidentně se tak jedná o projekci namísto skutečné jízdy. (alambert)