Ondatra

Klasická romantická komedie, která pro mě nepřinesla nic moc zvláštního. Příběh mi připomíná Lásku nebeskou a podobné britské romanťárny, kde je suchý humor a vždycky to zachraňuje nějaká herečka. V tomto případě je to pro mě Cameron Diaz. Naprosto krásná herečka, kde její úsměv mě nikdy neomrzí. Celkově ale takovej průměr. 6/10 ()

BoXBe

Přidejte k mému hodnocení hvězdu, jste-li žena, jednu, jestli je pro Vás vrcholem Vánoc pěkný americký film v televizi a jednu, jestli jste romantická duše, která miluje líbezné úsměvy a nevtipné a kýčovité dialogy o vztazích, životě a tak vůbec. Já už jsem jednu hvězdu přidal za vtip ve video půjčovně :-) ()

laik_60

Diazová s Blackom troška preháňali s afektom a grimasami či gestikuláciou , Law a Winsletová boli skvostní (v tej babe je niečo, na čo sa asi oplatí pozrieť v ďalších filmoch). Inak dávno nevidený pohodový "romantikuš filmček", naviac s komediálnym sfarbením. Mimochodom ... hihi .. nemá niekto z kraja čiech (juh či západ to je jedno) záujem o výmenný päťdňový pobyt na západnom slovensku v družstevnom trojizbovom byte so starou tojoutou v garáži ? :) ()

angel74

Pokud si chci navodit tu správnou vánoční náladu, tak téměř vždy sáhnu po téhle romantické komedii od Nancy Meyers. A pokaždé se výtečně bavím. Jakpak by také ne, když mi skvěle sedne hlavní zápletka i styl humoru. Nehledě na to, že lepší hereckou sestavu pro podobné příležitosti si skoro nedovedu představit. Navíc všichni z té ústřední čtveřice jsou ve svých rolích natolik přesvědčiví, že už to snad ani víc nejde. (90%) ()

E=mc2

slabeeeeeee totalne ziadna laska ziadna romantika len depka a frustracia ludi pred 30 a ich potreba si vrznut a zmenit svoju realitu velmo smutne ze zmenia len miesto vrzania a nie svoj pohlad a postoj. nezmenia samych seba uplne ze zufale na pe..hm ()

otík

Romantickým komediím podléhám jak méďa béďa včelímu medu, přesto se tentokrát držím při zemi. Ačkoliv jde o velmi příjemnou, klidnou, pohodovou a oddechovou podívanou, ve které ani chviličku nepochybujete o tom, že vše dobře skončí, nelze se ubránit dojmu, že celý příběh je naprosto vycucaný z prstu a s realitou má pramálo společného. Příběh s Cameron Diaz a Judem Law je spíše trapný, založený vyloženě na tělesné přitažlivosti a pak postupně rozvíjený, ale tak okatě, až je to vskutku ubohé. Navíc Diazová je mi čím dál méně sympatická. Zato Kate Winslet i s Jackem Blackem dokazují, že jsou dobří herci a také jejich příběh je lidštější, prostší a méně náhodný. Čili i přes naprostou nezávadnost tohoto díla nejde o více než šedý průměr. ()

dr.fish

V tomto případě musím dát většině za pravdu, jedná se sice ne o nápaditou, ale nepochybně velmi dobře obsazenou a vtipnou komedii. Místy je to hrozivě americké, ale díky kontrastu z britského venkova máme čas se z toho v prostřizích na chvíli probrat. Příběh je naprosto o ničem a nemá smysl při sledování zapínat mozek, ale v žánru romance s vánočním patosem je to to lepší v nabídce. Cameron Diaz hraje svou pipinku skvěle, to jak je blbá, je vidět na sto yardů kolem, ale stejně jí každej chlap chce, takže je to i ze života. Intelektuálům holt zbyde Kate Winslett, se kterou se dá zase ale lépe žít...možná...75% ()

Radiq

Dobrá a sympatetická komedijka, která má 4 hlavní plusy - jsou jimi herci v hlavních rolích. Obzvlášť mě překvapil Jack Black, kterej ukázal, že umí hrát i něco jinýho, než úplný kretény. Cameron a Jude, kteří u mě postupem času upadali v nemilost, se tímhle opět dostali na výsluní slunovratu (to je den, kdy se vrací slůně). Moje oblíbená Kate Winslet podala klasickej příjemnej výkon, podtrženej vztahem ke starýmu valachovi Eli Wallachovi. Děj fakticky takovej dobře ubíhající a neseroucí mě, s laskavejma postavama a scénama. Dá se řict, že mě to aji potěšilo... ()

vesper001

Předlouhý příběh s jednoduchým dějem, jehož únosnost stojí na sympatických představitelích nejen ústřední čtveřice. Škoda, sestřih na polovinu by z Prázdnin udělal téměř dokonalý film: milý, upovídaný, romantický, vánoční a světe div se – vkusný. Jude by dokázal ošarmit i jahodový puding, Cameron je neřízená střela, Kate sympaticky normální a Jack dokonce snesitelný. Nejvíc se mi ale líbila linie se starým scénáristou. Eli Wallach si každou svou scénu vetchou stoletou rukou jemně ale rozhodně zabral pro sebe. ()

Šuplík

"To je bída." Jo, Kate, je to bída. Ale nikdy nie je neskoro. Alebo skoro nikdy? Každopádne, tie časti s Elim Wallachom boli skvostné, preto dám dve hviezdy navrch. A idem si pozrieť MISIU. ()

Jaňo

"Vo filme sa stretnú dve postavy. Muž a žena. Obaja potrebujú niečo na spanie... A idú do rovnakého oddelenia s pánskymi pyžamami. Muž hovorí predavačovi:"Postačí mi len spodok." A žena hovorí:"Ja potrebujem len vrch." Pozrú sa na seba a to je príhodné stretnutie..."... A takto "príhodne" som sa stretol aj ja s týmto snímkom. Neviem si pomôcť no menej ako 4* určite odo mňa nedostane. Uchvátil ma. Scénami (videopožičovňa, skladanie hudby...), výbornými výkonmi hercov(!!!) a nádhernou hudbou... Holiday je romantika ako sviňa, ale to prasiatko sa mi veľmi páčilo a nesklamalo ma. Určite stojí za to si ho pozrieť... Keď už pre nič, tak aspoň pre Eliho Wallacha... Lebo je v tomto filme ú ž a s n y... ()

dan.pacino

Možná mi tam trochu vadila Winsletová s Blackam. Nevím. Čekal jsem parádní film a Cameron a nijak zvlášt mě to nenadchlo. ()

LeoH

Ač není romantická komedie zrovna moc můj žánr, už jsem viděl i takové, co mě bavily a měly v sobě kus opravdového života. Na tohle se koukat místy dalo, ale většinu času to bylo jen takové vykalkulované afektované nic. ()

Tyny

Dlouho jsem odkládala shlédnutí Prázdnin, ale poté jsem zjistila, že jsem udělala velkou chybu. Roztomilý Jude Law, kvůli kterému jsem se na celý film ze začátku chtěla podívat, jelikož nemá moc takovýchto rolí, kromě tedy mých oblíbených Borůvkových nocí. Mimochodem Cameron Diaz svou roli zahrála skvěle, stejně jako Winslet a Jack, kterého jsem si díky tomuto snímku velmi oblíbila. Zajímavý a originální scénář, samozřejmě od mé oblíbenkyně Nancy. ()

chelseaman22

První dvě třetiny jsou bezpochyby perfektní - především KAMERON DÍAZ s DŽUDEM LÓ rozjíždějí brilantně svůj part. Zde je vidět extrémní polarizaci kvality oproti duu KEJT VINSLT a BLEK DŽEK. Malebný britský venkov jasně převyšuje tu zapšklou krajinu okolo L.A. 80% ()

UhLee

(7/10). Musím říct, že nejlepší je na tomto filmu hudba.. Ta byla naprosto nádherná.. Jinak byl film ideální vánoční oddechovka, u které jsem se občas i usmál.. :) Ale samozřejmě.. Láska nebeská je v tomto žánru totální strop.. Takže musím hodnotit níže.. Ale i tak tento film doporučuji.. ()

Magneto

Perfektné! Milučké a atraktívne s nutnou dávkou sentimentu, humoru a romantiky...Vianočnej romantike doteraz kraľovala Love Actually, ktorá aj napriek svojim nepochybným kvalitám u mňa osobne až tak neskórovala. Holiday áno a je to predovšetkým vďaka výborným hercom a atraktívnemu scenáru...Dve príbehové línie žien, ktoré si na 2 týždne vymenili domovy a počas tých 2 týždňou našli lásku a štastie. Priznávam že Kate Winslet je pre mňa bohyňa, takže už zo začiatku som žral každú jej scénu. V tomto filme naozaj žiari a je až neskutočne milá. Ostatní sa nedali zahanbiť a predvádzajú prekvapivé herecké kreácie. To sa týka hlavne Cameron Diazovej a Blacka. Cameron v láske moc nemám a zo začiatku som si hovoril že toto bude ten slabý článok filmu. Avšak čím ďalej bola na plátne a čím viac sa odkrýval jej príbeh, tým viac som jej začal fandiť a musím uznať že ma úplne prekvapila svojim výkonom. Black zahral milého a trošku ťažkopádneho snílka, čo je pre neho nezvyčajné. Jude Law klasika, proste je to švihák a tým je povedané všetko. Bottomline je, že obidve príbehy sa navzájom dopĺňajú, ajkeď sú rozdielne. Neviem sa rozhodnúť ktorý ma oslovil viac, pretože obidve boli úžasné...Krásny film a pre mňa osobne poráža Love Actually o triedu...Enjoy ()