Bejbinka

Prázdniny...příjemná doba, který je v nenávratnu, ale tenhle film mi ji vynahrazuje. Cameron Diaz...pro mě asi nejlepší komediální herečka. Je vtipná a ještě se na ní hezky kouká. Možná, že hlavně díky ní mám tenhle film tak ráda...ale přesněji řečeno na tomhle filmu se mi líbí všechno. Jednak žánr, pak téma, obsazení a scénář v neposlední řadě hudba, která do filmu sedla, jak pr*** na hrnec. Moc mě baví a jelikož už jsem ho viděla opravdu hodněkrát tak vím, že mě vždycky dokáže vytáhnout ze špatné nálady a to je poklad! ()

BeranSon

Někteří lidé to vidí jako otřesnou nudu, někteří jako relaxační film a někdo (já) jako dobrou zábavu. Začátek teda fakt hrůza, absolutně bez chuti a vše působí jako velice nezáživná komedie. Potom nadejde rychlí rozjezd a vše se ustálí. Ani se nedivím že režie se ujala žena, muž by takovéto téma neutáhl, a proto byla vylosována Nancy Meyers, která v tom umí chodit. Jack Black asi hodně rád hraje muzikanty a očividně mu to de. Cameron je skvělá a já k ní nemám co dodat, spolu s Judeem Lawem tvoří harmonickou hereckou dvojici a náramně jim to sekne. Tvůrci se zabývají spíše tím anglickým dějem, a rozhodně dělají velmi dobře. Fungující komedie, která výslovně potěší. -7/10- ()

lemonova

Tak tomuto sa nedalo uveriť ani čo sa za necht vojde. Zručne natočené, so sympatickými hercami, ale úplne o ničom.. ()

Anduril

Pekný, dojímavý, originálny (aspoň pre mňa, pretože romantiku moc nepozerám) príbeh. S dobrou hudbou, super hereckým obsadením a patričnými výkonmi. Len ma tam vyrušoval pohľad na lásku, ktorý vo mne vyvolal zopár otázok (Dá sa nazvať láska iba láskou na jeden deň? Môžem sa s niekým vyspať a potom zisťovať, že ja ho vlastne milujem? Ach jaj, nieje tento pohľad na lásku trochu mimo?) Film je určený asi viac pre dievčatá ako chlapcov, ale vek by som odporúčal nad 18 (alebo mladším, ale aj s vysvetlením tých "bludov"). Inak je to jeden z lepších filmov svojho druhu. ()

Ydrosten

Zřejmě jediný film, ve kterém mě Jack Black neštval tolik abych to utnul. Tohle lze považovat za romantický film který měl nějakou myšlenku a smysl. Určitě je to lepší než milionkrát propíraná Láska nebeská. Prima odpočinkový film ( je zvláštní že romantické filmy na mě působí jako červený hadr na býka, ale tento mi nijak nevadil ) ()

Wargoo

Musím priznať, že môj obľúbený film. Je to romanťárna ako vyšitá, a preto tomu viem odpustiť niektoré klišé. Výborný Zimmerov soundtrack, zvolený ako doplnok k príjemnému "vianočnému" filmu, kde voľba ústrednej štvorice dopadla na jednotku s hviezdičkou. Jack Black o niečo väčší prínos humorného nadhľadu, a preto by som ho označil za najdôležitejšieho člena účastníkov tejto zámeny. Ak by som si mal vybrať medzi chalúpkou v UK a vilou v LA, bral by som obe. 3 mesiace v UK a zvyšok by som hovno robil v LA ;) 4**** a 75,912% PS: Prirovnanie tohto k filmu k Láske nebeskej podľa mňa nieje na mieste. To už by sa dalo ozaj porovnať všetko zo všetkým ! (Dec 2020) - po mnohých ďalších razoch musím zdvihnúť na maximum. Vianočný feel-good movie, kde všetko šlape ako má. Pre mňa už vianočná klasika ! 5***** ()

Evander

The Holiday jsou velice příjemnou romantickou komedií do nepohody a pro mne obrovským a hlavně příjemným překvapením. Takto milých filmů není mnoho a zde se přímo nabízí srovnání s podobným skvostem, a to Love Actually. 80% ()

Ezis

Krásné prostředí (Anglie v zimě, staré španělské domy v Kalifornii) a skvělí herci, zajímavý motiv výměny domů a prostředí, navíc výborný Elli Wallach - ale to je tak asi všechno. Tahle romantická komedie mně připadala nedostatečně romantická, nedostatečně komická a navíc nerealistická - něco jiného jsou romantické osobní rozhovory a něco jiného jsou nekonečné psychologické rozbory, které tu vadily i mně, a to se o psychologii zajímám. A když nějaká romantická komedie připadá nerealistická i mně, tak to už je opravdu špatné :-) ()

Rathalos

Tak tento film je romantika ako sa patri s vybornymi hercami a vianocnou atmosferou,ktora to cele este viac tak nejako umocni,v tej chvili mate pocit,ze letite v oblakoch,a ze ste stastni,asi take nieco som pocitoval pri sledovani tejto komedie,laska dokaze urobit zazraky a kto ju prezil,tak vie,o com to je,nemozno to hodnotit inak ako plnym poctom...:-) ()

oli009

Prázdniny aneb jaká měla být Láska nebeská, ale nebyla. Oproti známé britské klasice, kterou většina vynáší až do nebes a pasuje ji do role nejlepšího romantického filmu 21. století (za mě teda fakt ne) se Prázdniny zdaleka neberou tak vážně a je to jedině dobře, protože díky tomu mě bavily o tolik víc než křečovitá údajně vtipná a příběhově zbytečně roztříštěná Láska nebeská. ()

Azurovydrak

Moc milé překvapení. Čekal jsem průměrnou jednohubku a dostal velice příjemný a lidský vánoční film. Oba příběhy se krásně prolínají a především Cameron Diaz je tak roztomilá, že člověk odpustí i to občasné klišé. Jste-li už trochu přesyceni Láskou nebeskou, není co řešit. 90% ()

bobrux

I když dopředu víte, jak celý film skončí, tak se stejně zaposloucháte do skvělé hudby a necháte se unášet dějem, který vás vtáhne a dvě hodiny uplynou jako voda. Ano pár hluchých míst se najde, nějaký ten kýč také, ale s klidem to filmu odpustíte a pak nemůžete jinak, než střelit pět hvězdiček. ()

Leoric odpad!

Pustili jsme si tento film s přítelkyní, která se potřebovala odreagovat od školy, já to uvítal hlavně díky přítomnosti Kate Winslet a Jacka Blacka. Natěšeni kladným hodnocením jsme ignorovali vleklý začátek, a sprostými výkřiky moje žena přítomnost Cameron Diaz. Ani po nepochopitelné výměně domů jsme neshledali na filmu nic přitažlivého, a když mi dokázal Jack Black, že dokáže zahrát postavu muže tak přesládlého, tak už nás to definitvně otrávilo. Otrávení vystřídalo podráždění, to přešlo v cukavé pohyby hlavou směrem k hodinám, a ani oduševnělé monology Cameron Diaz nás nepřivedly k pozitivnějšímu smýšlení. Jude Law mne zde zklamal, odvádí zde sice jako jediný z celé čtveřice poctivou práci, bohužel však na špatném místě.. Třebaže jsem příznivec inteligentních romantických filmů, tenhle paskvil mohu zařadit jedině do regálu s filmy, kterým vévodí takové skvosty, jako je volební kampaň jedné nejmenované strany na originálním DVD:) ()

Smidak

Miluju tenhle film. Společně s Love Actually jednoznačně moje nejoblíbenější romantická komedie, která obsahuje spoustu ať už silných, dojemných nebo kouzelně roztomilých momentů. Kate Winslet je jako vždy božská, táhne celý film a "zbylé" tři hlavní postavy jí úžasně doplňují. 100%. P.S.: Scéna ze stanu je pro mě jedna z nejhezčích a nejsilnějších filmových scén ever. ()

bolf!k

Kate super, Jude a Jack v pohodě. O Cameron psát nechci, protože mě už unavuje její neumětelství. Hlavní ale je, že to celé nefunguje a doufám, že se Kate podobných průserům(Vzhledem k jejím měřítkům :P) vyvaruje, protože je jí na tyhle potrhlosti škoda. 60% ()

levente odpad!

Vánoční romantická komedie? Kdybychom žili v rozumném světě, tak by scénáristu tohoto snímku po projekci kritici pověsili. Že napsal sračku, to by se dalo přežít, ale že ta sračka bude takhle sladká, bez sebekritiky, ironie, alespoň záblesku zajímavosti, to by se prosím odpouštět nemělo. Sdělování malopravd je činnost, která má zhruba stejný morální kredit, jako masová vražda nebo focení politiků s dětmi. ()

pepa3rd

Víc než komedie je to hřejivě milý příběh několika láskou zklamaných lidí, lehce připomínající styl Love actually a i když opravdu zdaleka nedosahuje stejně hvězdných výšin, zanechá i přes to v člověku příjemný pocit. 70 % a protože se z tohoto filmu stala má vánoční klasika a stále funguje skvěle, zvedám na 80 %. ()

frbulka

Že je to romantika po americku, to z filmu čiší na dálku. K jeho škodě, ve srovnání s Láskou nebeskou, která plynula spontánně a přirozeně, se u tohoto snímku jedná o umělé protahování děje, velké množství plytkých dialogů, podle mého strojené chování Diaz, Winslet a Blacka. Snad jen výborný Jude Law je příčinou, proč ode mě Prázdniny obdržely tři hvězdičky. Ale nezaručuji, že u nich zůstanu, protože si myslím, že jediné, co se mi při vyslovení názvu tohoto filmu vybaví za měsíc, bude právě tvář Juda. A to je zatraceně špatně...(7.4. změněno na 2 *) ()

landsman

Bylo hloupé si při čtení recenze připouštět, že by Prázdniny mohly být podobné Deníku Bridget Jonesové, který byl na mě už fakt silné kafe. Kate Winslet, kterou si prostě vždy spojím s Titanicem, ale i zde odvedla skvělý výkon. Kráska Cameron Diaz, vypadá z počátku jako „barbie“ zhýčkaná penězi. Možná podivný nápad vyměnit své domy vyřeší jejich dlouhé problémy s muži a zažijí hezké svátky. Film je prostě taková idylka, kterou jistě zvládneme vstřebat i my chlapi :) Čtyři hvězdy za dobré zpracování a děj. ()