Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

Arx

Výborně. Nové animované Ninja Želvy se povedli. Po několika leté odmlce konečně plnohodnotý nástupce Ninja Želv. Už v mládí jsem sledoval kreslený seriál v televizi a když jsem se doslechl, že se má točit další film, byl jsem mile překvapen ale nečekal jsem od něj rozhodně moc. Na film jsem šel spíše z nostalgie a trochu mě napadalo, že to bude o ničem. Naštěstí se mé obavy nepotvrdili a před námi stojí výborný film s typicky želvými hláškámi, mudrcem Třískou a v neposlední řadě záporáci, kterých je v tomhle filmu oproti jednomu Trhačovi opravdu požehnaně. Film nenudí a proto mi nezbývá než mi dát 4 hvězdičky. Už se těším na pokračování. Snad už ode mně dostane absolutorium. Zatím je tu výborně rozjetý. ()

Skejpr

V podstatě nonstop akční jízda ve slušivém 3D kabátku. Prostředí jsou famózní, animace Želváků a Třísky prvotřídní, animace ostatních postav poněkud pokulhává, ale celkem to nevadí. Příběh je hloupoučký, ale s tím se počítá a v podstatě o něj ani tolik nejde. Celé je to taková jednohubka nabízející spousty zábavy a jeden megavýtlem nakonec. Nečekal jsem mnoho a jsem spokojen. ()

BadoXXII

Tak jsme tu zůstali sami, prcku. Jenom klid, já ti neublížím... moc. Na pôvodnom animovanom seriály som v detstve fičal aj ja. Mal som a stále niekde na povale mám postavu Donatella. Aj z nostalgie som sa teda rozhodol, že tomuto animáku dám šancu. Animácia nie je taká hrozná, no vedel by som si to predstaviť všetko v krajšom prevedení. Príbeh tiež dosť značne kríva a nie je veru až tak zaujímavý. V prvom rade chýba poriadny zlosyn a viac bojov hlavnej štvorice. Viac sa tu proste kecá ako bojuje. Aj napriek týmto mínusom to nie je také zlé, niektoré nápady sú fajn a hudba je tiež veľmi dobrá. Ale návrat sa mohol vydariť aj lepšie, snáď nabudúce. ()

Shit

Jó, želvy ninja, to bylo v dětství moje, tak sem se docela těšil, ale nakonec musim říct že je to spíš průměr. Což o to animace pěkná, hlášky slušný, akce dobrá, ale film děsně ruší nesmyslný spory mezi želvama, naprostá absence pořádnýho zluducha, zlatej Trhač a trocha setkání se skutečným světem. V seriálu to propojovala April, jenže tady je skoro jak jedna z želv a celkovej příběh je takovej mdlej a nepomůže tomu ani začátek ala Pán prstenů a celkem dobrá hudba. Snad bude další díl s trhačem už o poznání lepší. ()

M.a.t.t.

Vydarený návrat Ninja korytnačiek na filmové plátno a fanúšik pôvodného seriálu vo mne plesá. Infantilná komixová animácia trochu pripomína Disneyho posledné prepadáky, dá sa však na ňu rýchlo zvyknúť a je to našťastie prvá a posledná vec, ktorú má s nimi spoločnú. Predvídateľný príbeh by mohol byť aj inovatívnejší, naštastie má však dostatočný spád a dá sa mu dá tak čo-to prepáčiť. Bonbónikom je výborná Badeltova hudba, ktorá stoji aj za samostatné vypočutie a Sarah Michelle Gellar ako April. Úprimne verím v dvojku, ale vráťte nám v nej prosím Shreddera. ()

choze

Tak tahle jsem si návrat legendy nepředstavoval. Což o to, úžasňácká animace je fajn a oceňuju, že se neremakuje ale navazuje, ale jak po akční tak po příběhové stránce je to dost chabé. Místo aby šly želvy z akce do akce, tak se mezi sebou hádají a Trhače a jeho partu nahradil tragicky slabý záporák a nezajímavá monstra. Pár pěkných záběrů, vychytávek a hlášek, toť vše. ()

Psema

60 % - Želví renesance v odpovídajícím vizuálním pojetí slaví úspěch. Skvělé souboje a vtipy jsou přesně ve stylu starých časů s pořádným temnem za pasem. Jen škoda příběhové klišovitosti, do níž želváci upadají každých 15 minut, a skutečně nevydařeného začátku ve stylu: musíme nějak osvětlit, proč tam není Trhač, aby nám ten dav fanoušků neutrhl hlavu. A ten cliffhanger na závěr? No fujky, ale stejně... We are back, dudes. ;) ()

genetique

Špizza! Nie až taká, ako keď som si v detstve pretáčal požičané kazety korytnačích ninjov stále dookola a potom som do požičovne vracal už len ošúchanú nepozerateľnú pásku, ale malo to šťavu, nostalgiu nepopieram a nový šik týmto štyrom zelenáčom určite len pridal na atraktivite. Podstata zápletky mohla byť o čosi viac rafinovanejšia, ale ani seriál, ani doterajšie filmy nikdy neoplývali oscarovým scenárom. Spočiatku mi trvalo, kým som si zvykol na temnejší nádych bez hlášok, ale sem-tam sa nejaká objavila a ja som bol späť v detstve s kawabungovkými spomienkami. Prípadné pokračovanie by som uvítal, ale Munroe nech sa radšej drží len za kamerou a scenáristické pero nech prenechá niekomu inému. 75%. ()

3DD!3

Po tváři se mi rozlévá přiblblý úsměv spokojeného dítěte :-). Návrat Želváků je moc fajn. Začátek je sice pomalejší, ale zbytek filmu ho bohatě vyvažuje. Animace, která je hozená do ÚŽASŇÁKOVIC stylu, ŽELVÁM NINJA hodně sluší. Akce je vynikající (hlavně Leonardo vs. Night Watcher a finální bitva). Mikiho vtipy jsou ty správné bránicové dloubáky, po kterých se mi dost stýskalo. Chyběl mi ovšem Trhač a jeho parťáci. Monstra jsou fajn, ale nějak to není úplně to pravé. Tak trochu s nimi počítám ve dvojce. P.S. Badeltova hudba je výborná a Michelangelo rulezz ;-). ()

Hitman_47

Animace je sice celkem outdated, ale na to kalí pes, pokud jsou tu svižné bitky a fajnové želvy. Upřímně doufám v sequel, kde by se mohl vrátit Trhač :) ()

Le_Chuck

Žiadna nostalgia (na bojových korytnačkách som nikdy nejak moc neulietaval), ale po nutných vykecávačkach na úvod nasleduje akčná stíhačka s poriadne vytunenými tryskami. Dokonca aj vzťahovej zápletke som veril a fandil, len človek musí byť naladený. 70% ()

NinadeL

Sice jim příliš nebaštím tu zápletku s 3000 let starou pomstou ze záhrobí, ale situace "po té, co jsme porazili Trhače" je vystižena adekvátně, charaktery odpovídají zažité představě... a nechybí ani April ;) A co víc, líbí se mládežníkům i dospělým. ()

Don Jebal

Rozpočet: 34 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 255 205 $ (v 3 110 Kinách) Tržby USA: 54 149 098 $ Tržby SR: 28 397 $ Tržby ČR: 66 644 $ Tržby Celosvetovo: 95 608 955 $ ()

ClintEastwood

S želváky se v posledních dvou dekádách doslova roztrhl pytel a i když se žádná z filmových či seriálových verzí nemůže rovnat původní animované klasice z 80. let, žádná ani vyloženě nepropadá. Tenhle kousek má na svou dobu nádherné animace, skvělý hudební podkres a jeho komiksově zábavné pojetí se mi moc líbí. Takové příjemné ohlédnutí za kultem mého dětství, které původnímu seriálu rozhodně nedělá ostudu a určitě o něco lepší záležitost, než ta trošku švihlá bláznivina z roku 2014. ()

MM_Ramone

Svojim spracovaním je táto verzia "Ninja Korytnačiek" hodne zaujímavý filmový produkt. Počítačové animácie tomu dávajú pôsobivosť vysoko graficky kvalitných PC hier. Snímkov, ktoré sú robené touto technikou som veľa nevidel a už vôbec nie tak podarených ako je práve tento. Okrem naozaj výborných animácií, je tu dobre odvedená práca aj v zobrazení akcie. Nazvučeniu rovnako nemožno nič vytknúť. Aj keď je príbeh pomerne jednoduchý, je to vynahradené známymi hrdinami môjho mládi. Donatello, Leonardo, Michelangelo a Raphael sa mi po rokoch pripomenuli v dobrom štýle. **** ()

Spooner

Tak jsou zpátky.Leonardo,Raphael,Michelangelo, Donatelo, Tříska a April se vrací v novém 3D kabátku, který jim evidentně svědčí. Vrací se ale bohužel bez Trhače, Kranga, Bebopa a Rocksteadyho, takže tomu chybí klasitčtí záporáci. Ty nový totiž nejsou nic moc. I tak ale nostalgie zapracovala, i když Michelangelo už nehláškuje tolik jako dřív a ze začátku to byla docela nuda. I tak jsem ale spokojen, a doufám že ještě natočej ten druhej díl, kde už bychom se Trhače a spol. měli dočkat. ()

2Pac

TMNT funguje celych 87 minut ako dobre naslapany stroj, nie je tu ziadne hluche miesto. Korytnacky hlaskuju, laduju pizzu, nakopavaju zadky a navyse aj existionalisticky :) premyslaju. Cowabunga! ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith