Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Lateef

Při zhasínání světel jsem se skutečně cítil jako v tropickém africkém pásmu - klimatizace nestíhala, na dvě stovky lidí kolem funělo při chroupání pop-cornu a jejich termoregulační systémy tak vypumpovávaly decilitry potu. Vedro k zalknutí. Vzápětí jsem však vzduch plný mixu výměšků apokrinních žláz a vůně nachosů se sýrovou omáčkou přestal vnímat. Druhý Madagaskar mě strhl. Děj sice není silný jako lev, zato je uchvácen dynamickým zpracováním, které jej žene rychle kupředu. Pořád se něco děje, soundtrack působí jako best of z nějaké technopárty a nejlepší jsou ty gagy. Samozřejmě korunu všemu nasazuje elitní čtyřčlenné černobílé komando, ale i takový hroší osádelněný nadsamec generoval v sále výbuchy smíchu. Škoda, že jsem nebyl ušetřen toho nezbytného sebekritizování, roztržek a opětovných usmiřování, odcizení a shledávání. Jinak ale nadmíru zábavné, rychlé, velkolepé a vtipné, s dabingem spokojenost. p.s.: Tohle se stane nejvýdělečnějším animákem roku, i když Kung Fu Pandu překoná jen o tučňáčí stopu. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/581 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/140 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Skejpr

Blbina, které oproti prvnímu dílu výrazně schází pamětihodně hlášky, zároveň ale oplývá mnohem sofistikovanějším humorem a - především - není postavena na jedné velké logické jámě... ()

ORIN

Zasmál jsem se všehovšudy jednou, pousmál asi dvakrát. Jako celek totálně nedrží pohromadě. O to tu ale přece nejde, film vydělá půl miliardy dolarů a ve studiu si budou mnout ruce nad dobře odvedenou prací. ()

whack

Zvierací ekosabotéri, čo ušli zo zajatia v ZOO, kradnú lovcom vozidlá a zboria priehradu, africká príroda a marxistické opice. Toť všetky pozitíva, inak hovadinka, propagácia stádovitého myslenia, a trápna babka s kabelkou. ()

Psema

Pravděpodobně nejtrhlejší animák, co jsem kdy viděl. Rodinná linie se lvem a jeho famílií je sice na pěst, ale zbytek prostě nejde označit jinak než jako zábavnou kombinaci geniálních fórů (tučňáci), zvrácených komických výstupů (hroší namlouvání, žirafí jáma smrti) a přímo zhuleneckých extempore (lemuří dvojka), prezentovaných slušnou animací, která možná příliš nepokročila, ale rozhodně má své kouzlo. Nevím, co animátoři v DreamWorks hulí/šňupou, ale po tomhle zážitku bych si dal taky. ()

TheDarKnig

KING JULIAN (JELIMÁN) FOREVER!!!! velmi slušný animák, bavil sem se při něm, ale po dalším shlédnutí to už nebylo nějak to pravé ořechové a na třetí pokus to vyprchalo úplně a vše se mi zdálo okoukané. takže z čistých 5 hvězd na průměrnou 4...cca 7.5/10 ()

Ainy

Výborně natočená animovaná komedie nejen pro děti, ale i pro nás dospěláky :-) Vtipné dialogy, skvělá hudba Hanse Zimmera, jednoduše zábava pro celou rodinku :-) ()

Hellboy

Docela příjemná zábava, dětem se to bude líbit na 100%. Já sám jsem se bavil docela dobře, což jsem nečekal, některé momenty byly výborné, jiné průměrné. Díky velkému množství postav si tam každý divák najde něco, co ho zaujme, zároveň ale právě velké množství postav působí určitou rozříštěnost děje. Výhodou je krátká stopáž, za 90 minut tempo skoro ani na chvíli nepoleví, takže jsem se ani chvíli nenudil. Na druhou stranu jsem pořád čekal, kdy se to pořádně rozjede, a najednou byly závěrečný titulky. Jo a taky je na filmu vidět, jak moc vykrádá některé své kolegy. Ale to mě tak netrápí. Shrnul bych to tak, že je to blbůstka, která ale pobaví a dospělí ji jako doprovod menších dětí v pohodě zkousnou. Škoda, že jsem viděl dabovanou verzi:( PS: Pokud tomuhle někdo dá 2 hvězdičky (nebo míň) a vytkne tomu špatnou animaci, co dá asi Kozímu příběhu?:D ()

Arachneuss

Jak to myslíte mateřská dovolená? Vždyť jste všichni samci! Musím se přiznat, že jedničku Madagaskaru vůbec nemám rád. Kdyby tam nebyli drsní lemuři a tučňáci, pravděpodobně bych jí dal odpad. O to jsem byl více překvapen, když jsem z nudy šel do kina (díky Filmánii) na pokračování a byl jsem z něho nadšen. Díky bohu autoři upustili od grotesktně pitomých karikatur zvířat, přidali porci kvalitního humoru a příběh prodělal zásadní upgrade. Zajímavá věc na tomto filmu je, že stojí spíše na vedlejších postavách, než na hlavních hrdinech (i když Alex byl už snesitelný). Nedokáži si představit, jak by příběh fungoval bez krále Jelimána (a tak dále bla bla bla), skvěle notorického Morrise a bandy tučňáků (vrcholná scéna s "komoušskými odbory"). Animace mne vůbec neuráží, naopak k filmu patří. Spolu s KungFu Pandou a Shrekem patří Madagaskar 2 k tomu nejlepšímu od Dreamworks. Pokud ve třetím pokračování tvůrci už úplně vymažou přiblblé ksichtíky hlavní čveřice, jsem si jist že se k té pětce dohrabou. Mezitím, AŤ ŽIJE KRÁL JELIMÁN! ()

3DD!3

Chci ať už vysílají ten dlouho slibovaný seriál s tučňákama. Ti jediní dokážou člověku zvednout koutky úst tím správným směrem. ()

hellstruck

O znatelný kus slabší než první díl.Sice jsem se u toho v kině nasmála jako blázen,ale při druhém zkouknutí už mě to značně nudilo.Pár dobrých hlášek a scének se tam najít dá,ale spíš je to takový vývar z jedničky.Hodně slabé čtyři hvězdičky. ()

Krouťák

Spokojenost, od Madagaskaru jsem čekal pár srandovních scén a těch se mi opět dostalo.. Po těžkým dnu v práci je to hezká oddychovka 70% ()

Falko

Hned na uvodnej scene spolocnosti DreamWorks SKG som sa nasmial na chlapcovi, ktory si pomocou balonikmi prileti a sadne na mesiac, aby si spokojne chytal rybky a zrazu spoza mesiaca ho nakopu styria tucniaci, len kvoli tej rybke, aby si na nej mohli pochutnat :-) Su animaky, ktore su vyvazene aj pre dospelych a uznavam, ze tento animak je viac urceny detom, ale podla mna je tu skvela Zimmerova hudba, zabavny scenar, pricom sa neustale striedaju ine postavy a nie je to chaoticke, teda ani nudne. Mam pocit, ze sa mi tato dvojka pacila este viac, nez jednotka, ale na porovnanie by som si musel jednotku opät pozriet. Ta babka ovladajuca bojove umenie s levom nemala chybu a taktiez aj tucniaci mi chvilami pripominali tych z HAPPY FEET. Takze podla mna je to bezchybna rodinna zabava, pricom by vam 90 minut malo ubehnut ako po masle... 10.12.2008 ____ Ben Stiller - (Alex) +++ Chris Rock (Zebra Marty) +++ David Schwimmer - (Melman) +++ Jada Pinkett Smith - (Gloria) +++ Sacha Baron Cohen - (Julien) +++ Bernie Mac - (Zuba) +++ Alec Baldwin - (Makunga) +++ Hudba: Hans Zimmer +++ Videl v kine 09.12.2009 +++ Videl v kine 09.12.2008 +++ ()

viperblade

Vcelku povedená dvojka. Jistě, některé vtipy jsou jen recyklace z jedničky, ale těch tam není mnoho. Navíc prostředí Afriky bylo pro mě vykresleno zajímavěji, než Madagaskaru. K tomu si připočtěte fakt, že k tučňákům se přidali opice, babka bijící kabelkou dostala více prostoru a hlavně tučňáci zůstávají vtipní! Takže za mě pěkné 4 hvězdy. ()

castor

Očekávaný recyklátor, ve kterém je polovina (nemyslím první) vcelku zábavná a svižná, druhá je utahanější a plná otravných odboček. A taky násilnější. Každý z hrdinů má svůj menší příběh, což je oproti grotesknější jedničce posun. Animací si jde svou vlastní cestou, už jednička ztrácela na animovanou konkurenci, tady se změny nedočkáme. Osobně mi to nevadilo, dětem už vůbec ne. ()

Trellíno

Docela se mi chce dát čtvrtou hvězdu a to jedničku skoro nesnášim. Hodně příjemný překvapení, u kterýho je největšim kladem, že se v něm pořád (ale opravdu POŘÁD) něco děje a že neuvěřitelně rychle uteče, takže na snesitelné ploše hoďky a půl ani nedostane šanci nudit. Tučňáci a ty dva maníci z Madagaskaru na hrad! ()

D.Moore

V každém ohledu lepší než první díl. Méně infantilní, zábavnější i pro dospělé, lépe animovaná a (alespoň v první půli) méně předvídatelná taškařice s duchem klasických animovaných grotesek. Opičí odboráři licitující s tučňáky mě rozesmáli k slzám, ale tentokrát to nebyl jen jeden z několika povedených vtipů - tentokrát to byl jeden z mnoha. ()

MM_Ramone

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z amerického animovaného filmu "Madagaskar", ktorý bol vyprodukovaný v roku 2005. O tri roky neskôr, v roku 2008, sa táto zábavná partička vrátila na plátna kín v pokračovaní "Madagaskar 2: Útek do Afriky" (Madagascar: Escape 2 Africa). Mne osobne urobili radosť. Pri ich novom africkom dobrodružstve som sa bavil hádam ešte o trochu viac ako pri pôvodnom snímku. S radosťou tomu dám pekné tri hviezdičky. *** ()

freddy

Velice příjemný oddechový animák a možná k mému mírnému údivu velmi zdařilé pokračování příběhu o čtyřech afrických zvířatech z newyorské zoo, která se dostala na svobodu a nyní se z Madagaskaru přesouvají do Afriky, odkud pocházejí. Tenhle film totiž nikterak neztrácí na kvalitách oproti prvnímu dílu, naopak pokračuje v nastoleném stylu a musím říci, že bylo velice zábavné sledovat další eskapády hlavních hrdinů, a samozřejmě potěšila i nebojácná newyorská babča, stejně jako parta mafiánských tučňáků (scénka s opičími odbory byla geniální) a samozřejmě král všech lemurů Jelimán. Zkrátka jsou tady všichni, kteří zazářili v prvním dílu a je to další porce zábavy a humoru, která jednoznačně potěší. Nevím, kam na ty nápady ti tvůrci chodí, ale celý film nemá jediné hluché místo a já se bavil opravdu královsky. Těžko cokoliv více dodávat, prostě jsem byl a pořád jsem ohromně nadšený a jsem za toto pokračování opravdu velmi rád, nyní mi nezbývá než doufat, že se ještě nějakých příběhů s hlavními hrdiny z tohoto filmu znovu v budoucnu dočkáme, rád bych viděl další pokračování jejich osudů. Co se týče hodnocení, tak to je o hvězdičku nižší než u prvního dílu, ale to je z toho důvodu, že už u prvního dílu to bylo s tím hodnocením na hraně a nakonec jsem se přiklonil k pěti hvězdám, nyní je to taktéž na hraně, ale tentokrát abych to hodnocení vyrovnal, tak se přikláním k nižšímu počtu v podobě čtyř hvězd. ()