Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Ender66

Kvôli filmom ako Wolverine som vďačný za to že existuje tvrdý alkohol. Slivková vodka spravila z tohto "majsterštuku" aspoň trochu pozerateľnú vec. ()

Macejko

Toto si Wolvie nezaslúžil. Natočiť o najväčšom borcovi komiksového univerza takýto nemastný, neslaný a bezzubý mainstreamový akčňák, to je neodpustiteľné. Na čo sú mu, preboha, tie adamantiové pazúry, keď za celý film neuvidíme ani kvapku krvi? To je ako točiť dokument o africkej faune a nemať v ňom jediný záber na slona. Nebyť konskej dávky charizmy Hugha Jackmana a sem-tam dobrej, aj keď sterilnej akcie, šiel by som s hodnotením ešte nižšie. A ak chcete poriadneho Wolverina, zahrajte si radšej rovnomennú hru. ()

Sawyer815

Předem říkám,že nechápu jak někdo může hodnotit film na základě Workprintu.Když už nic jiného,tak je to minimálně neúcta k tvůrcům.Ted´už k filmu...nejvíc mi vadil nepřehledný střih během akčních scén a na X-Meny velice špatné efetky.Jinak jsem se bavil celkem slušně,ale na původní trilogii Wolverine bohužel nemá. ()

zipper111

Fanda X-manů zrovna nejsem, pár jich znám, ale tak od vidění. Wolverina má prej každý rád, taky byl můj oblíbenej, i když ještě radši jsme měl Gambita. No a juchů, tady se nám ukážou oba dva. A u obou dvou je to velké zklamání. Gambit je odfláklej dokonale, no a Jackman hraje jak nejlíp umí, dokonce jsem mu to i někdy věřil, ale co se týče ostatních postav, jejich psychologie nebo vůbec rozkreslení postav je naprosto nulové. Už jenom hlavní megazáporák Deadpool je toho skvělým příkladem. Je celou dobu pod plachtou, pak na 5 minut povstane jako hroznej bijec, dostane přes držku a jde se domů...Smysl? Účel?...Podivná postava Viktora (říkám nejsem fanda, neznám...) mě do děje neseděla už vůbec. Celý film mě přijde jako mišmaš různých stylů, ploché dialogy a občas hodně nesmyslné scény (občas?řekl bych že víc než dost) mě přivádí na myšlenku, proč si s tím nedal někdo víc práce, když jsou x-manovský mutanti ve světě tak oblíbení. Musím ale pochválit casting, jelikož Lynn Collins je naprosto nádherná a úchvatná ženská a i docela dobrá herečka,a hltal jsem jí každej záběr. ()

Lum3n

Vzhledem ke špatným recenzím jsem moc nečekal, ale dostal jsem parádní popcornovou jízdu, se špatnýma trikama a vynikajícím Jackmanem, což na 4* určitě stačí a z hlediska zábavnosti lepší než X-3. ()

Vojcl

Zklamání na celé čáře! Jsem velkým fanouškem série X-men,proto jsem se velmi těšil na prequel o Wolverinovi. Tahle slátanina ovšem nesahá předchozím X-menovským filmům ani po paty. Nečekal jsem nového Singera, spíše něco ve stylu posledního dílu v Ratnerově odlehčenější akčnější verzi. Nedostalo se nám ovšem ani to a mnohem více jsem si zavzpomínal na popcornové hovadiny ala Fantastická čtyřka. Wolverine nám nabízí velice primitivní děj, jenž navíc obsahuje řadu logických mezer. Předhazuje nám jedno klišé za druhým. Mutanti tu už nejsou diskriminovaný druh,který musí těžce bojovat proti lidské nenávisti ale parta cool frajerů, co klidně zabije kohokoli kdo se připlete pod ruku. Žádné emoce ani propracované charaktery, jen samý zmatek a kýč. Jediným kladem jsou akční scény a Hugh Jackman, ani on ovšem tuhle šaškárnu nespasil. Jsem teď dost rozpačitý,zda se mám vůbec těšit na další x-menovské singleovky,zvlášť pokud budou pokračovat v podobném duchu :-( ()

erased

I když na Jackmana pořád sere pes, jeho prequel se zdá být tím nejlepším, čeho se doposud série dočkala. Je tím tedy minimálně úvod, ve kterém původní tým lesklých x-modelů vystřídá správně zvrhlé a nekompromisní komando, se kterým si nezadají ani Pancharti. Ten téměř stoprocentní úbytek ujetých účesů tak už vlastně kazí jen ta ústřední postava (a tlustá verze Dukese). Na nic si nehrající patetický příběh už totiž konečně zapomněl na marné pokusy o jakýkoli přesah jde vyšlapanou komiksovou rutinou, kterou sice nemám rád, ale za ty roky mánie, která kolem nich vznikla, se už dá přejít s mávnutím ruky. ()

Alementina

Asi budu jedina, ktera nejdrive videla Wolverina nez si poprve pustila serii x-menu, ale na to, ze se to jmenuje x-men origins, tak mi to prislo hodne neoriginalni (narozdil od predchozich x-menu). Temer u kazde dobre sceny jsem mela pocit, ze uz jsem ji videla v jinem filmu. A prvni pulhodinka skutecne az prilis pripomina Highlandra, jak si vsiml i Shadwell :) Videt nejdrive x-meny a pak toto, tak jsme zklamana. ()

buldock

Trochu rozporuplné a bolestivé zrození Wolverina od kterého jsem přiznám se čekal určitě více a hlavními příčinami jsou podle mě špatně zvolený režisér , který to prostě moc nezvládnul , dále pak místy lacině působící triky a až příliš z uzdy povolená ruka střihače. Ovšem na druhou stranu za opět skvělého Hugha Jackmana , excelentního Livea Schreibera , za několik vynikajících akčních scén a nádherné přírodní lokace na hodnocení trochu přitlačím. P.S. - škoda toho nízkého ratingu , protože Rková přístupnost by Wolverinovi slušela mnohem více. Film: 75% ()

vorheese

Film z kategorie "zítra nebudu vědět, o čem to bylo". Za zmínku stojí snad jen povedená titulková sekvence a vzhled záporáka Deadpoola. ()

gogos

Xmenovskou mytologii nemám tolik nakoukanou, takže jsem vlastně od filmu očekával jen solidní akční nářez. A to jsem dostal v plné míře. Sympatický vývoj postav, charismatický Hugh Jackman, solidní scénář, perfektní akce a náboj, výborné efekty, solidní soundtrack... Zkrátka a jednoduše je to nadprůměrná akční zábava, která ani minutku nenudí. Na druhou stranu nějaký superzázrak to také není. Já se bavil a dávám zasloužené 4* ()

blackrain

Postava temperamentního Wolverina si o sólový film přímo říkala. Nejde o žádnou hloubkovou studii, je to příběh nabytý akcí od začátku do konce. S akcí se opravdu nešetřilo. Není tu žádná nouze o výbuchy a souboje. Wolverin je ukázán jako člověk, se kterým se život zrovna nemazlil a dával mu slušně zabrat. Dozvíme se něco málo o jeho dětství. Uvidíme, kdy se poprvé projevila jeho mutace. Zjistíme nějaké věci o projektu Weapon X. Taky se dozvíme, proč tak nenávidí Sabretootha. Finále filmu je samozřejmě velkolepé. ()

SarumanKo

Rozbieha sa to výborne. Hneď niekoľko minútový úvod do Wolverinovho života vás vtiahne do filmu a nejaký čas si to zachová veľmi slušnú úroveň. Pár dobrých akčných scén, pár výborných hlášok a pár zaujímavých postáv. Lenže potom sa to zvrtne a za chvíľu je koniec. S otvorenými ústami som čumel pred seba a pokúšal si spomenúť, čo sa to v tom filme odohralo. Scenár (alebo skôr prázdne miesto, kde by nejaký scenár mohol byť) žiaľ vo zvyšku filmu preberá hlavnú úlohu. Postavy, až na Wolvieho nevýrazné a hodné upadnutia do večného zabudnutia, konajú nelogicky, bojujú, bijú sa, bojujú, bijú sa... Prejde to do užasne plytkého, nepremysleného a nechutného stereotypu, no kým vás to prestane baviť, je koniec. Chvalabohu. Takto ostáva dojem o kúštik lepší a ku podivu som nebol rozčúlený, i keď som čakal viac. Stále charizmatický búchač Jackman to čiastočne zachraňuje. X-menom to síce nesiaha ani po päty (a čo je najhoršie, ignoruje mnohé zákonitosti vytvorené Singerom a Ratnerom), ale nudiť sa rozhodne nebudete. Nestihnete sa. (60%) ()

Bat55

V poradí už štvrtý film o mutantoch X. Tentoraz sa príbeh zameriava na môjho najobľúbenejšieho, teda Logana alebo Wolverina. X-Men Origins: Wolverine je skvelý film. Po vizuálnej stránke ide o pastvu pre oči a akcia je nádherne prehľadná, svieža a nenudí. Vlastne celý film nenudí, len si ide voľnejším štýlom, než X-Men a X-Men 2. Je to lepšie než X-Men 3, Hugh Jackman je klasicky skvelý, to zviera s drápmi na rukách, s kovovou adamantiovou kostrou a nezraniteľným telom je ohromný sympaťák v každom dieli, v každej scéne. A Liev Schreiber ako Victor Creed alias Sabretooth ma milo potešil. Po režíjnej stránke nič extra, scénaristicky taktiež jednoduchý film, no herci a atmosféra filmu je naozaj skvelá, efekty a akčné sekvencie taktiež. Soundtrack troška slabší oproti predchodcom. Ale aj tak je štvrtý X-Men diel tentoraz o Wolverinovi viac než vydareným hollywoodským blockbusterom, ktorý pobaví a každého komiksového fanúšika určite aj poteší. /75%/ ()

Žralok

Zde můžete sledovat osud asi nejznámějšího člena X-Men týmu. Wolverina. Nejedná se o pokračování trilogie. Tu to dějově předchází. Sledujeme zde příběh jež byl v původní trilogii nakousnutý. Konkrétně se dozvíme jakou měl Logan minulost. Jak se dostal k projektu Weapon X a jak přišel k adamantiu jež mu pokrývá celou kostru. K tomu navrch mu neustále dělá ze života peklo jeho bratr Sabretooth. Známý z prvního dílu. Ačkoliv se jedná asi o nejslabší snímek z X-Men univerza tak zůstává vysoce nadprůměrný. A hlavně je to film o mym nejoblíbenějšim mutantovy :) Je to akčnější než původní snímky. Přichází plno nových a pár starých známých postav. Rozhodně ostatním filmům série nedělá ostudu. ()

kaylin

Představí se zde spousta postav, ale vlastně naprosto zbytečně, protože se s nimi už nesetkáme. Nový "Wolverine" jako kdyby vzal všechno znovu a byl tak restartem. A co si budeme povídat, lepším. Na druhou stranu se zde dovíme hodně o tom, jak Wolverine vlastně vznikl, což je minimálně z hlediska znalosti světa a různých souvislostí celkem důležité. Samozřejmě, že jen pro ty, co jsou do komiksu a jeho adaptací zamilovaní. ()

Kreeki

Tak tady jednoznačně palec dolů né tolik pro Gavina Hooda jako pro pány Davida Benioffa a Skipa Woodse, kteří prvně jmenovanému připravili opravdu nesnadný úkol. To, jak nevýrazně se s ním vypořádal, už je věc druhá. Tenhle film trpí chorobou, která v Americe řádí již delší dobu - scénáristická senilita. Fakt, že scénáristé přestali stávkovat byl apríl, pánové! ()

suicide

Že by se mi to až tak nelíbilo? To se říci nedá, rozhodně více než některým lidem, jak tady čtu některé komentáře. Samozřejmě podle mě nejlepším dílem celé série byl druhý díl, kterému jsem i přes jeho dokonalost dal "pouhé" 4*, vyloženě nejslabšímu dílu, tedy trojce, jsem dal 3*, takže babo raď, kolik dát Wolverinovi? Tvůrci nás oblažili samotným vznikem Rosomáka, jeho genezí, i jeho zapomněním. Herecky, scénáristicky i režijně předčil předcházející díl, nicméně mohlo by být lépe. Krásných 70% ()

IllIlIlIIl

Již čtvrtý díl X-menů mě nechal zcela ledově chladným. Příběh chvílemi nudný, vykalkulovaný, nepodmanivý a nepůsobivý. Jen pár světlých momentů a nadprůměrné herecké výkony přispěly k takovému hodnocení... ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)