Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

vodkasesemte

Tvl, je to možný? Oni udělali Wolverina jak se patří - Tvl, von mu zabil milenku - Tvl, jak to mužou udělat, rozbít takovej krásnej vztah. Vždyt ho akorát naserou - Why? You dot call. You dont write. How else am I supposed to get your attention? - Cynik - Not all who wanders are lost - You know what happens to men who go looking for blood? They find it - We all got choice. Well, mine got taken - Tactohypnosis - She can influence ppl as long as she touches them - Quite useful tool in a seduction - I told you came down this road, you wouldnt like what you found - Im just fool who got played - The worst part of it is, I should have known (přehrává) - Je fakt pěkná - How about this time you die for real? - Your little mind games dont work on me - Nobody kills you but me - Tvl, zlatý karate, čínský kun fu - We are done - We can never be done - We are brothers, and brothers look for each other - Mělo to svoje momenty, no - Lynn Collins (Silverfox) ()

Dzoumen

Tento díl z X-menu se mě líbil asi nejvíc. Byl tam super příběh, byli tam lepší akce, než třeba v předchozích dílech 90% ()

Víteček

Strašně tuctové, mrzačící Deadpoola a se spoustou rádoby efektních záběrů, obzvlášť na Wolverina něco zbytečně párajícího za běhu. Je z toho vidět, jak to chce být boží, ale asi úplně neví jak na to, protože scénář je absolutně nezajímavý a akce to nezachraňuje. Některé scény vypadají přímo ošklivě a logiky to moc nepobralo. Nejlepší z celého je asi dobře zahraný Sabertooth, ale celý film sám opravdu nezachrání. 45 %. ()

BaronMartin

První X-Menovský prequel nám ukazuje historii a vznik Wolverina. A upřímně... možná by bylo lepší, kdyby jeho minulost zůstala záhadou :D Rozhodně se nejedná o zas tak špatný film, jak někteří tvrdí, ale má neskutečné množství problémů. Herecké výkony jsou fajn, ale nic extra. Ani ten Hugh Jackman není žádný skvost, což je fakt zvláštní, jelikož Jackman je prostě pan herec. Film si pro sebe dost krade záporák Sabretooth, kterého úžasně hraje Liev Schreiber. I přes to, že jeho motivace není nejlepší, je velice charismatický a jeho vztah s Wolverinem je jedna z nejlepších věcí na celém filmu. Druhým záporákem je opět Stryker, stejně jako ve 2. X-Menech, ten je docela fajn, ale nejedná se o žádného zapamatovatelného záporáka. Příběh je neskutečně rychlý, řekl bych až přehnaně urychlený, postavy se nestíhají pořádně představit, protože hned vzápětí umírají, celkově je děj takový mišmaš všeho, co scénáristy právě napadlo a není to moc zajímavé. Když ale nebudete úplně přemýšlet a budete to brát čistě jako zábavný blockbuster, možná se vám to i bude líbit. A teď ty hlavní negativa. Těch je tu fakt hromada. Od totálně nesmyslných dějových děr, které prostě postrádají logiku, přes velice podivný twist s Wolverinovou přítelkyní, kterému doteď nerozumím :D Můžu pokračovat i skrz tragické efekty, hnusné CGI, očividný greenscreen nebo například příšerně vypadající Wolverinovy drápy. Když pomyslím, jak dobře vypadali 9 let dozadu v prvních X-Menech, kde používali praktické efekty, tak je to fakt smutné. Pak tu máme i postavu Deadpoola, který je... no... prostě hrozný. Postava Wade Wilsona je tu tak na 2 minuty a když se z něj stane Deadpool, který mimochodem vypadá příšerně, je to zklamání na plné čáře. Tenhle film je zábavný blockbuster, ale jenom pouze když u něj vypnete mozek. Protože jinak je to hloupá a pitomá kravina, která má přeplácaný a nesmyslný děj, špatné efekty, tunu nezajímavých postav a nezapamatovatelné akce. Neuvěřitelně stupidní a hloupá věc, od které pokud nebude vůbec nic očekávat, můžete si ji užít jako zábavnou popcornovku. Hodnocení: 53% ()

Vito_LePour

Oproti chronologicky předcházejícím X-Men filmům je Wolwerine o poznání slabší. Podivné motivace postav, se kterými si scénář hraje podle momentální potřeby plytkého děje, celý film má poměrně nevyvážené tempo, takže i v napínavých pasážích má potom problém diváka skutečně pohltit. ()

wowylgu313

Z celé té sebranky všech možných a nemožných superhrdinů a superpadouchů je to právě on ... Mého srdce šampion. Od dětství přes pubertu až do dospělosti tu byl pan X-Men, kterého jsem nikdy neopustil a nepřehlížel. První film určený přímo pro něj je tento kousek a vím že nejde ani napsat číslo kolikrát jsem ho viděl. Jako jednotlivec hodnotím na 85% a nelze to brát tak že všem ostatním se to taky tak bude líbit. V tomto případě za A musíte mít rádi Scifi , za B musíte mít rádi prostě superhrdiny a Marvel atd. A za C z těch všech se pak zamilovat přímo do Wolverina. Každopádně dal bych i lepší hodnocení ale vzhledem k tomu že tu z těch třech je ještě o trochu lepší počin.(srdcovka) musím se držet při zemi. Dodatek: obsazení do hlavní role nemohlo snad ani být lepší :-* ()

Stifmeister

///   Toto bylo opravdu velké zklamání ve srovnání s předchozími díly série. Očekával jsem více, zejména proto, že postava Wolverina patří mezi mé nejoblíbenější, a Hugh Jackman je pro mě ikonickým interpretem této role. Bohužel, tentokrát mě film nedokázal zaujmout. Jednoduchý příběh pomsty působil nudně a nezajímavě, s divnými postavami a zmatenou dějovou linií, která se často neslučovala s událostmi v dalších/předchozích dílech série. Navíc akční scény byly příliš přehnané až kýčovité. Kdyby mi někdo řekl, jak Wolverine získá čepele a že půjde touto cestou, raději bych tento film vynechal a načerpal si informace jinde. Nyní se však obávám, protože další díl série má být dle hodnocení ještě horší, což mi přidává další pochybnosti o budoucnosti této franchise. |3/10| ()

JoKKeR

Jasně není to hnedka komixovej film srovnatelný s Temný rytířem,hood to chytl za jiný pačesy než jeho předchudci,neříkam že jsem fanda x-men trilogie...spíš me bavil Spidey. ale rozhodně tohle není film který bych mohl hodnotit špatne..skvělá hudba,herci co zvladaj skvěle svoje role,možná to ma i na svědomí že tu hrají 3 moji oblíbení herci(tedka nemyslím Hugha:D).prostě ja se bavil kralovsky a určitě me to bavilo víc jak Poslední vzdor a možná i víc jak první dva díly které si mi mimochodem taky líbily. ono je to fuk co tu kdo napíše nejlepší je když si každej udělá o tom filmu vlastní nazor,nekteří mavaj palcem dolu ale ja ho držím vztyčený nahoru :-) ()

Dvorik

Perfektní Liev Schreiber, který Jackmana zastínil. Skvělý začátek, finální akce na ostrově o ničem. Nejslabší díl. ()

Sentinel

Průměrný akčňák, jež dost táhne Hugh Jackman. Nečekal jsem žádný zázrak, takže jsem ani nebyl zklamán. Film jasnou cestou zobrazuje zrod a vývoj jednoho z havních X-meňáků. Žádná bombastická podívaná plná nečekaných zvratů, trikových orgií a skvělého příběhu se ale nekoná. Rosomákova životní story je odvyprávěna stylem "neurazí, nenadchne". ()

Gage

Absolutně se mi nelíbí, dnes asi moderní, nadávání na nového Wolverina. Neduhy filmu, které si můžete přečíst v každé druhé recenzi a v každém třetím názoru rádoby odborníka někde na fóru se ve filmu objevují, ale jsou zbytečně zveličované na úkor jiných kvalit filmu. Wolverine působí komplexně hezky svižně, vtipně, akčně a na nic jiného si ani nehraje. Spoustu věcí by se dalo udělat lépe, já bych např. více ocenil sledování samotné postavy Logana, jeho vnitřní rozervanost, neustálý boj s bolestí...ale ukažte mi film, který je dokonalý. Spíše by se měli pochválit různé drobné narážky na předchozí filmy a solidní zakončení s možností dalšího pokračování. Takže ať mi nikdo netvrdí, že film je pěkná wolverovina:-) ()

lipan

Čekal jsem mnohem víc. Na "staré" X-Men to vůbec nedosahuje. Těšil jsem se na film plný akce, místo toho se mi dostala spousta prázdných dialogů, které sice vysvětlily "Wolverinův původ", ale to se dalo zvládnout za pár minut. No, alespoň vím, jak Wolverine ke svým drápům přišel. ()

cici24

Jako fanoušku X-menů mě Wolverine mile překvapil. Nebudu ho srovnávat s X-meny, ale raději bych spíše psal o filmu samotném, který by si zasloužil další pokračování. Myslím, že Wolverine splnil očekávání, byl drsný, vtipný a neporazitelný:-))Výběr herců kromě Jackmana jsem zprvu pokládal za nepřiliš vydařený, ale po pár minutách v kině, jsem hned věděl, že to byl omyl a výběr se povedl. Liev Schreiber byl přímo démonický, výborně se předvedl v roli Victora, kterému jsem na konec fandil:-))) Jak jsem psal, srovnávat to s X-meny nemá smysl, už jen proto, že děj a události byly lehce změněny. Právě k vůli té změně, vystoupení nových postav a celkovému stylu filmu, který mi zase po delší době připomněl, že i z komiksu se dá udělat parádní film:-)))...Nebudu ale psát jen o superlativech, ale film byl lehce nevyvážený, první 2/3 filmu plynuly lehce a souvisle, poslední 1/3 filmu se mi zdála trochu překombinovaná a nedotažená. Nicméně i přes tuto dorbnost dávám 90% a těším se na další pokračování:-)) ()

MAST3R

Celkem zklamání, těšil jsem se na to jako sviňa a dostal jsem vynikající začátek a pak to šlo a to hlavně z koncem filmu do kytek. Čekal jsem, že tu Reynolds dostane větší prostor, tak snad si ho víc užiji v DeadPoolu. 70% ()

Lancer

Nablblá vykrádačka Heroes s trochu lepšími triky. Nemá udržitelný ani ucelený svět, natož pak ztotožnění s postavami. Tolik klišé a zbytečně ( i když dobře) natočené akce. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)