Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Tuxedo

Řečeno ústy jedné z postav "Tohle nebylo o Star Wars, ale o nás" by velice rádo platilo o celém filmu, bohužel obě strany ( osobní vztahy skvadry roztodivných postav/řada popkulturních odkazů a pohrávání si s SW klišé, formou atd.) zůstaly někde těsně za půlkou cesty a naplno tak nefunguje ani v jednom směru. Přijatelně zábavné, občasně trefné a originální, ale ani zdaleka tak kultovní a nezapomenutelní, jak se Fanboys celé ty roky tvářili. 7/10 ()

Hellboy

Díky za skvělá camea (Seth Rogen, Kevin Smith & Jason Mewes, William Shatner, Carrie Fisher atd atd...) a škoda všech těch sprostejch trapnejch fórů, který tam vůbec bejt nemusely. Ale je to film pro fanoušky a toho si hrozně cenim:) Čtvrtá hvězdička je prostě jen proto, že jsem taky Fanboy. Objektivně si ji ten film vůbec nezaslouží. ()

Arachneuss

Zábavné, napínavé a dojemné. Fanboys je film od fanoušků pro fanoušky. Pokud jste na tom nevyrůstali, či si to nepouštíte každý rok několikrát po sobě, tak asi těžko pochopíte vtipy a hlavně tu touhu, která žene partičku těch nejpodivnějších nýmandů (a jedné sexy holčiny). Nejedná se sice o perfektní komedii (léta v střižně atd. se projevila), ale i přesto se po dlouhé době konečně objevilo v tomhle žánru něco naprosto nového, jenž se stane Svatou Biblí "Star Wars Fanboys". Krátké cameo Jaye a mlčenlivého Boba nehorázně potěší. P.S. Vy co tu píšete ve stylu "ještě než přijde Star Trek", se jděte bodnout! :-P ()

Hitman_47

Takhle to dopadá, když se pořád jenom přestříhává a dotáčí.... vypadalo to hodně nadějně, ale skončilo to více než průměrně. ()

Rex Mundi

Ako vyhlásil môj priateľ po filme, bolo to o ničom. No... a v podstate má pravdu. Fanboys neprinášajú nič prevratné, z čoho divák padne na zadok. Ale v tomto filme som videla toľko nefalšovanej lásky k samotnému dielu i jeho inšpirácii, toľko radosti z tvorenia a radosti z lásky k svojim vášňam a koníčkom... toľko zúfalej sebaobrany pred každodennou realitou... že som sa tam našla, užívala si to, bavila sa a dosť chalanom závidela ich perfektný výlet :-) Fanboys sú skvelí! ...Ehm, ale fakt je, že ne-fanúšik asi nepochopí a vôbec sa nezabaví. ()

D.Moore

Smál jsem se méně, než jsem čekal, ale smál jsem se, což je u komedie celkem podstatná věc. Máte opravdu ddobře nakoukány Star Wars - původní epizody? Pokud ano, Fanboys si určitě pusťte. A bavte se. Potěší vás odkazy na tyto filmy (a to nejen citování hlášek, ale rovnou celých scén - návštěva hospody, například), cameo výstupy "Lando Calrissiana" a "princezny Leiy" a dalších (kde je ale ksakru Mark Hammil?), potyčky s fandy Star Treku (objeví se i William "Kirk" Shatner)... No, je toho celkem hodně, ale pořád toho mohlo být víc. Millenium "dodávka" Falcon je skvělá kára, Lucasův ranč boží (vloupal bych se tam hned) a perla všeho, to byla závěrečná hláška. Nadprůměr. ()

freddy

Ač nejsem fanoušek Star Wars (neviděl jsem ani jeden díl), přesto jsem si dokázal tenhle film, tuhle zajímavou road movie, parádně vychutnat a užít. Jistě, nepopírám že ve filmu byly věci, kterým jsem nerozuměl, ale s tím jsem už dopředu počítal, že ne všechny fórky a narážky pochopím, ale ono tam zase tolik věcí, které jsem nechápal, nebylo, takže tuhle záležitost vnímám spíše jako příjemné překvapení než jako film, který by měli pochopit jen fanoušci a diváci Hvězdných válek. Bylo to příjemné, bylo to vtipné, bylo to zajímavé a neotřelé, zkrátka zase něco nového a něco se zajímavým nápadem a navíc s povětšinou neznámými herci. Ze všech hlavních herců mi byl povědomý jen Jay Baruchel, u kterého jsem měl celou dobu podezření, jestli to není hlavní představitel z mého oblíbeného seriálu "Koilej, základ života", a on to byl opravdu on. Dále jsem poznal v menších rolích Dannyho Treja, Kevina Smithe a Dannyho McBridea, a jejich účast ve filmu rozhodně potěšila. A samozřejmě tedy s nadšením kvituji, že v hlavních rolích se objevily neokoukané tváře. A pokud bych měl nějak celkově zhodnotit děj, tak po dějové stránce byl tenhle film velice zajímavý a téměř jsem se nenudil, což rozhodně oceňuji. Ale i přes všechna pozitivní fakta musím říci, že tenhle film nemá na víc než na mírný nadprůměr, což jsou tři hvězdy. ()

Spooner

No musím uznat, že jsem čekal trochu víc. Příběh má sice dobrej nástřel, ale tvůrci ho využijí jen tak z poloviny. A postavit všechen humor na tom, že bude v každý druhý větě narážka na Star Wars nebo urážka Trekkies je docela málo. Některé lidi to neosloví vůbec a některý už budou po chvilce tušit, jaká že narážka to vlastně přijde. Ty vtipy tady fungují tak 50:50, ale svý světlý okamžiky to určitě má. K hlavním hrdinům jsem si marně hledal cestičku a ty camea byly až na dvě čestný výjimky strašně nevyužitý (Smith, Shatner). Škoda, potenciál byl velikej, ale je to nakonec spíše průměr. ()

Davies182

Nehorázná zábava! Obával jsem se, jaká pitomost vznikne spojením Star Wars a puberťácké komedie, ale dopadlo to celé na výbornou! Od začátku do konce jsou Fanboys přehlídkou perfektních hlášek a odkazů, u nichž se nelze ubránit minimálně pousmání. Znalost univerza je pak docela výhodou, i když ani laikové nemohou od obrazovky odejít zklamáni... Scéna s trekkies nemá chybu, stejně jako nezapomenutelná dvojrole Setha Rogena. ()

Mahalik

"Dotkneš se mě a roztřílím ti celou hvězdnou flotilu...!" Teď si připadám hrozně silnej. Mám v uších Battle of Heroes z finální Pomsty Sithů a vzdáleně slyším něco jako: Jsem tvůj otec, Luku!. Ale protože u sousedů tančí zřejmě odzemek v dřevácích, je to neidentifikovatelné. Mé světelné meče se kříží a vyvolávají bouřlivou elektrickou změť a... no, to je jedno! Chci říct, že Fanoušci jsou o tomhle. O křiku, vloupání, zbožňování a především lásce k nečemu. Vím co říkám, já byl jako kluk závislej na Kačeru Donaldovi, takže nemluvím do větru. Star Wars mám rád, protože je to střelenej svět, plný střelených dialogů a vážnosti. Proto jsem si Fanoušky užil. Nebrali se vážně a mě zvedli náladu. Za tenhle fakt a závěrečnou scénu v kině velký hubanec na tvář! 80% ()

Xmilden

Sice nejsem skalní fanda Star Wars, ale za fandu se přecejen považuju. Nicméně tento film mi nepřišel nikterak vtipný a ani moc dobrý. Fanoušci se místy dost vlečou a nebýt menších roliček anebo vsuvek zkušených matadorů jakými jsou Kevin Smith, Jason Mewes, Danny Trejo anebo Seth Rogen, tak nevím nevím jak by to s Fanboys dopadlo. ()

Jhershaw

Když jsem na Festivalu Fantazie zjistil, že se tu promítají Fanboys, neváhal jsem. To byla/měla být ideální atmosféra pro tenhle film. Ale ani obecenstvo v Chotěboři nemůže zachránit, co nezvládnou filmaři. Camea potěšila, SW narážky případně SW/ST souboje taky, ale.. toho nerd humoru je tam prostě málo (že člověk je vděčný i za Vaderovské sýpání). Jinak je to standardní roadmovie se standardními zápletkami, situacemi, postavami a stylem zábavy. SPOILER: Nerd s brýlemi, nadržený tlustý nerd, příhoda s prostitutkou, příhoda na policii, zfetovaná příhoda, rodinné vztahy, rodinné zázemí... originalitu hledat lupou. A honění si nad znalostmi SW universa to nezachrání. /SPOILER ()

Deimos

Net/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +občas jsem se dobře zasmál, Kristen Bell opět zaujme, Carrie Fisher a další cameo roličky -velmi málo triků, akce i efektů, mnoho teen gagů jde úplně mimo, vlastně to moc nefunguje, nepovedený český dabing/// "Tohle je jeden z těch filmů které každý fanda musí vidět." Říkal jsem si při prvním zhlédnutí traileru. A následně při každém odložení nebo zrušení premiéry jsem smutněl. Ve skutečnosti zbytečně. Tohle je jeden velký OMYL! Fanoušci sice bez rozmýšlení ocení mnoho trefných narážek, hlášek a kostýmů. Rovněž malá část teen publika se bude bavit nad fekálním a jiným humorem který vídáváme v teen filmech. Jenže v tomto směru film strašně moc selhává. Ani nezabaví, nerozesměje. Všechno tu už bylo v mnohem lepší formě. Vlastně to hodně film pohřbívá. Ty části které se točí kolem Star Wars a Star Treku jsou mnohem lepší. William Shatner ruluje, Darth Vader je ikona, která nikdy nezklame. Bohužel tohle všechno ač je takové jaké má být a samo o sobě by to uspělo, tak tomu chybí pořádný balík peněz. Bez nich to vypadá jako levná teen road movie a to si podle mě tyto filmové skvosty nezaslouží./// Celkem 49%/// ()

Cappuccino

Boje medzi Star Wars partou a Star Trek partou som nejak nepobral, keďže sa nedokážem zaradiť ani do jednej zo skupín. Ale, fajn, rozhodme som viac SW-geek a boli časy keď som na tom poriadne ulietaval, priznávam. No v porovnaní s Ericom, Linusom, Hutchom, Windowsom a rozkošnou Zoe majú však práve oni ohromne navrch. Sú totiž tí najväčší Fanboys, akých si len dokážete predstaviť. Film sám o sebe je.. ako vám to slušne povedať? Priemerný. Ale tých 86 minút prebehlo tak rýchlo a príjemne, až sa nestačím diviť. Jednorázový obedík - skonzumovať, oblízať si pery a šup na toaletu. ()

HAL

Nic vtipnějšího do kin letos nepřijde, jednoznačně. Tedy aspoň pro lidi kteří se nestydí přiznat svou nekonečnou lásku ke starým příběhům z předaleké galaxie. Navíc tady, kupodivu, kromě vražedných vtipů, miliardy narážek a geniáních cameo rolí funguje velice dobře i samotný příběh (a naštěstí ne sentimentálně, žádné fňukání nad ošklivou rakovinou). A nejnádhernější na tom je že z filmu přímo sálá chuť a nadšení se kterým ho autoři točili... tohle není film pro běžný nechápající dav, tohle je od fanoušků, pro fanoušky. Jinak řečeno - trochu chytřejší Tenacious D, ve kterém jsou místo metalu Star Wars. A je to boží. 9/10 ()

ChewieDC

Pokud jste Star Wars geek, ten film pro vás skýtá řadu naprosto výborných momentů. Mnohem víc je jich ovšem velice trapných... ()

Javert

Jak řekl jeden můj známý - nebýt ve Fanboys vážná rovina (která je bohužel skoro v každé nové komedii), bylo by to ještě lepší. Ale i tak jsem spokojen. "Nobody calls Han Solo a bitch!" ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013