Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

fastum

A všechno dokolečka dokola.. asi už mě nebaví se dívat pořád na to samé.. Casino Roayal byla pro mě geniální bondovka. Tohle naprosté zklamání.. Dvě hvězdy za občas pěknou akci a scénu v opeře.. ()

Dallas

Foster pokračuje tam kde Campbell skončil. Tým nemyslím len príbeh, ale aj štýl. Totiž posledné dve bondovky v podaní (výborného) Daniela Craiga sa od tých predchádzjúcich trochu odlišujú. Bond už nehláškuje s polousmevom na tvári v každej situácii. V Casine mi to nevadilo a nevadí mi to ani tu. Čo sa týka porovnania, tak QOS je určite akčnejšie a v tomto smere aj lepšie ako CR, ktoré bo zase o dosť lepšie vo všetkých ostatných scénach. Celkovo sa mi zdá, že Bond sa vydal po stopách Jasona Bournea. Je to vidieť vo väčšej reálnosti či autentičnosti a spracovaniu hlavne akčných častí. Ako som aj pri Casine (ktoré sa mi pačilo viacej ako toto) napisal, ako bondovka je to slabšie, ale ak prijmeme nové pravidlá, tak dostaneme kvalitný film.75% ()

Granade

Tak toto byla nejhorší bondovka všech dob. Casino royal jsem ještě rozdejchal, ale toto bylo moc.. Zápletka absolutně nulová, craig je totální nesympaťák, a co se týče akčních scének, byly tak rychle sestříhané a nepřehledné, že jsem neměl pramalou šanci si je vychutnat... Dávám dvě hvězdičky i když by byl na místě odpad! ()

berry.77

007 je tu po druhé s hercem Danielem Craigem kde mě překvapil , ale pozor stará bondovka měla styl i humor elegána.Tohle je zase jen značka a Daniel si užívá rovnou na povrchu nic proti němu nemám ,ale stále je to u mě jen akční hrdina a ne bond 007 a nemám rád kopírování stylu v tomto případě tyto 2 díly připomínají Bournea a to se nedělá a hlavně na něj nemá.Mělo by se stím něco dělat a vrátit původní tvář bonda a to i s martiny a stylem. ()

dehlie

druhý bond s danielom craigom s príznačným názvom pokračuje v duchu našlapaného casina. bond je strohý, jasný, nie je žoviálny ako jeho predchodcovia, nepredstavuje sa a dokonca už ani nechce martini. zato bez dávok sentimentu stále zabíja, zvádza ženy a všetko rieši s drajvom sebe vlastným. Quantum of Solace divákovi nepodlieza, núti ho prostredníctvom niekedy dosť nejednoznačných dialógov či dejových udalostí trocha premýšlať. aj keď u neohrozeného hrdinu jeho kalibru s dosť jednoznačným záverom. mne to však stačí. ()

colapso

Bondovský nadhled úplně zmizel,stejně tak jako veškeré technické vychytávky a typické bondovské hlášky.Zůstal jen akční film ve stylu Jasona Bourne.Já osobně pociťuji velké zklamání i když nepochybuji,že mladší publikum,jenž neni odkojeno Connerym a Moorem bude nadšeno. ()

MkSallam

Quantum Zmatku aneb Forster, Marc Forster, režisér s Povolením přestříhat. Těšil jsem se hodně a dočkal jsem se předraženého a scénáristicky zmateného cestopisu s charismatickým průvodcem, který nejen že provádí po památkách, on navíc za sebou nechává šílenou spoušť, ze které kdekdo nadobro přestává dýchat. Což neplatilo v mém případě. Akčním scénám chyběla ta pověstná síla strhnout a zarazit do sedačky. Namísto toho mě mizerný střih připravil o veškeré napětí a navíc totálně zabil většinu eye-candy záběrů. Nezvládnutá akce bolí o to víc, že na ni QoS staví svoji velmi slabou dějovou linii. Bond jen stereotypně přechází mezi lokacemi a po každě akční scéně najde stopu, která ho překvapivě vede k akci další. Oproti Casinu Royale je to velký krok zpět, scénář stagnuje, zápletka diváka vůbec nezajímá a pár lehce přihlouplých dialogů nedokáže zakrýt celkovou prázdnotu, která z plátna přímo čiší. QoS tak na hraně průměrného akčňáku drží jen Daniel Craig a jeho téměř až roztomilý vztah k M, pár povedených odkazů na Bondovské univerzum, zajímavý bojový styl hlavního záporáka a občasné záblesky stylovosti (elegantní útěk z hotelu). UPDATE: Zopakoval jsem si to doma a... je to ještě horší než sem si myslel. Doufal jsem že menší rozměry obrazovky televize zpřehlední akci oproti velkému plátnu a ono houby. Střih sux, a díky němu stojí za prd i akce, doslova. Nepřehledná, plná nenavazujících nebo jakkoli uvozujících záběrů, když je potřeba celek pro získání celkového přehledu, servíruje Forster jen samé rychlé detaily, když je potřeba efektní detail, dostáváme zbytečný celek (tenhle styl relativně funguje jen u nebitkózních částí se simultáními ději viz skok Camille do pokoje). Quantum je zřejmě tím nejnudnějším akčním filmem ve smyslu onoho "akčního nabuzení". Děj nemá cenu komentovat, napodruhé totiž doslova k smrti nudí. Přístě prosím s někým kdo si nehraje na art, další Quantum Nudy bych už nerozdejchal. Klesám na dvě. ()

matmanX

Po Casinu Royale jsem se dost těšil na nového Bonda a doufal jsem v pokračování onoho zajímavějšího přístupu. Bohužel Forster si zřejmě spletl Bonda a Bourna a film tak neustále přešlapuje na hranici mezi nimi jako by nevěděl, kam patří. Bond tak není ani sarkasticky hláškující frajer popíjející Martini, ani nezlomný macho hrající si na kočku a myš s pronásledovateli. Všeho je tu málo. Scénář je klasickou cestou pomsty a nepřináší nic nového, ale zároveň tu není dostatek zajímavé akce, aby to vyrovnala. Bond prostě chodí sem a tam, občas někoho zabije, občas po něm někdo střílí, a to je prakticky všechno. Kdyby se hrdina jmenoval jinak a nebylo by toho jednoho odkazu na Goldfingera, vůbec bych si nevšiml, že je to Bondovka. ()

Yardie

Tak po skvělém Casinu byla tohle trošku chladnější sprška. Na můj vkus příběh docela překombinován a trošku chaotický, místy jsem se ztrácel. Akce byla solidní, nicméně nemůžu se zbavit pocitu, že neměla takové kouzlo jako v Casinu. Spíše byla dělána účelově, aby akce byla, ale stylem mi to nějak nepasovalo do filmu. Celkově mi to celé neštimovalo, připadalo mi to trošku neusedlé, rozhárané a bez nějaké posloupnosti. Oproti Casinu celkem zklamání. Na druhou stranu nutno přiznat, že i přes tyto výtky je to celkem slušný akčňák, ale spíše na jedno kouknutí. Slabších 70%. Howgh! ()

Ollie235

Zvláštní. Po Casinu Royale (pro mě jedné z nejlepších bondovek vůbec) jsem se nesmírně těšil na pokračování. Na Daniela Craiga jako agenta 007 jsem si zvykl poměrně rychle a myslel jsem, že pod 4 hvězdy u jeho dalšího Bonda nepůjdu. Ale bohužel. Quantum of Solace se vydalo poněkud jiným směrem než předchozí díl a přidalo více zbytečné (navíc zbytečně drahé) akce, která z tohoto dílu udělala nejdražší bondovku historie. Navíc tomu chybí i trocha klasiky (,,Jsem Bond, James Bond"), postrádal jsem i typickou eleganci a častější výskyt jeho nádherného Astona Martina - ale to už jsou detaily. Co musím pochválit je úvodní píseň (,,Another Way to Die") a pohledná Olga Kurylenko, která mi ve filmu celkem seděla. Proti Craigovi také nemám žádné výhrady - doufám, že v případném dalším pokračování bude opět do hlavní role obsazen právě on. Tak jako tak - úplný průšvih to není, ale Casino Royale u mě jasně vede. ()

Mikeel

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D ()

Oyer

Dlouho se mi nestalo, abych ty "nejakčnější" části filmu zrychleně přejížděl, protože jsem se u nich prostě nudil. Neříkám, že akce ve starých bondovkách nebyly trochu naivní, s nadsázkou, ale alespoň měly své kouzlo. Je pravda, že bondovky jsou zaměřené především na rychlé akce. Pokud se budu chtít podívat na skutečně akční filmy, Qauntum of Solace to nebude. V současnosti existuje celá plejáda kvalitnějších akčňáků s daleko lepšími efekty. Navíc: nemohu si pomoc, ale Daniel Craig prostě James Bond není. Celý příběh filmu Quantum of Solace byl pro mne jednou velkou nudou, i když je fakt, že to začalo trochu slibně. ()

AIMÉE

Nevšimla jsem si, že by Craigův Bond přešel na pití Sprite limonády, poněvadž jeho nová "Image je na nic - následuj instinkt", kterou si to teď razí skrze svá nová dobrodružství je svěže neobnošená, co se bondovské filozofie týče. Kašle na zásady a vnitřní politiku MI6, což se mu zatím vyplácí. I když zápletka a Bond-girls nejsou tentokrát tak rafinované jako u předešlého Casino Royale, stále se však o Quantum of Solace můžeme bavit jako o kvalitní bondovce, nicméně by filmaři neměli usnout na vavřínech a do té příští zakomponovat (i jiné) progresivní "prvky", aby se Bond nepropadl do bažiny tuctové stejnojakosti. ()

Movie Gourmet

Zde se plně rozvine Craigova/Bondova stinná, krutá a chladná stránka, kdy zabíjí své protivníky bez menšího zaváhání a nejmenšího slitování. Sympatickou společnici mu zde dělá, jedna z nejpůvabnějších "Bond Girls" vůbec - Olga Kurylenko. Dobře se na film kouká a člověk se u něj nenudí. Verdikt: 3 1/2* - 4* a 75-80 %. ()

laepus

Rozhodně povedená bondovka s drobným retro nádechem, přiměřeným počtem postav, ultimátním slizkým záporákem a příjemným obrazovým zpracováním. Craig se na tuto roli opravdu hodí, i když je pravda, že mezi herci běhá víc bondů, kteří by to také zvládli ;) ()

Marys

S výnimkou The World is not Enough mi bondovky nikdy nejak neučarovali a podobne tomu bolo aj pri Quantum of Solace. Možno to bolo tým, že som nevidel Casino Royale a nedochádzali mi súvislosti, každopádne to bolo na môj vkus preplácané a pomerne bezduché. Veľmi som sa nebavil. Bourneovkám to nesiaha ani po päty, čo sa hĺbky týka. ()

Santino7

Všetko to, čo sa mi na predošlej časti páčilo, mi teraz akosi začínalo prekážať. Tej akcie bolo na môj vkus až priveľa a trpela tým najmä dejová stránka filmu. Tá bola totiž ešte slabšia ako zvyčajne, taká nijaká, nič extra. Čakal som od toho rozhodne viac. A to nepatrím k zarýtým odporcom Craiga, práve naopak - ako 007 mi vyhovuje, už pri minulej bondovke (Casino Royale) som sa vyjadril, že to modernejšie (a taktiež drsnejšie) ošatenie má niečo do seba a považujem to za príjemnú zmenu oproti predošlým, také osvieženie. Zmena je to ale citeľná, pričom pekne ju podľa mňa popísal napríklad golfista - Brosnan bol viac štramák, Craig je zas bulldog - a presne to je ten dôvod, pre ktorý majú tvorcovia kopec nových možností smerovať aktuálne bondovky trochu iným smerom. To však samo o sebe nijak neospravedlňuje už spomínanú dejovú prázdnotu a nevýraznosť, no a tiež absenciu pre túto sériu tak typického nadhľadu, ktorý tu tentokrát proste chýbal. Za úvodnú približne polhodinu sme boli, ak sa nemýlim, svedkami až troch akčných vsuviek (úvodná naháňačka je už klasika, s tým sa počíta, no tentokrát ma nezaujala) a v podobnom trende sa niesol v podstate aj celý zvyšok filmu. Jasné, bondovky sú do veľkej miery (a asi aj hlavne) o tej samotnej akcii, no mne osobne to skrátka nestačí. Navyše akčné parádičky možno tentokrát boli efektné, no zdalo sa mi, že sú natočené taktiež aj dosť chaoticky, aspoň tak na mňa pôsobili. Olga Kurylenko bola síce krásna, avšak s tým sa už tak nejak aj počíta. Quantum of Solace podľa mňa až moc uponáhľali, a je to proste cítiť. No nič, dúfam že najnovšia bondovka dopadla oproti tejto čosi lepšie, uvidíme, ešte som nemal tú možnosť, čiže nemôžem porovnávať. 60% ()

H4ku11

Bond film s najkrajšími ženskými predstaviteľkami Olgou a Gemmou! Okrem začiatočnej automobilovej naháňačky nie je čo pochváliť. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter