Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Vakomlok

Film je to kvalitní, ale je to standardní akčňák a věcí, které by z toho udělaly jasně identifikovatelnou bondovku, je pomálu. K tomu všemu je hlavní padouch k uzoufání nevýraznou postavou. Úvodní song se mi ovšem opravdu líbí a v rámci bondovek mi přijde velice osvěžující. ()

Andronikos

Lepšie než Casino, ale taktiež žiaden zázrak. Obával som sa, že to bude emočne veľmi vypäté, ale Bond nakoniec M uistil, že sa túžbou po pomste nenechá ovládnuť. Sľub dodržal, ale výkon Bonda i ďalšej pomstychtivej postavy v podaní Kurylenkovej bol potom patrične mdlý. A akcie ma bohužiaľ dostatočne divácky nerozohriali. Plusom boli dve "staré známe" a vcelku sympatické postavičky Jeffreyho Wrighta a Giancarla Gianniniho a prezentácia USA v kontraste s GB pobavila. ()

Wolvie

Bondovky vážně rád nemám.Připadá mi,že jsou jen a jen povrchním prostředkem pro product placement,kde jsou postavy a jejich city naprosto nepodstatnou záležitostí.Ale s příchodem Daniela Craiga se něco změnilo.Bond najednou není černobílým hrdinou,který zabijí a vlastně neví proč.Teď má skutečný cíl,skutečnou motivaci a jeho činy jsou pochopitelné a jasně dané.Co začalo Casino Royale,to dokončuje Quantum of Solace,které je jednou nekompromisní a drsnou Bondovou cestou za odpovědí na otázku,proč musela zemřít žena,kterou miloval.Moc se bojím,že teď už se Bond vrátí do zajetých kolejí,protože tahle etapa jeho života nejspíš definitivně skončila.Ale rád se nechám případně vyvést z omylu. ()

CyriC

Konečně J.B. tak, jak jsem si ho vždy představoval. Drsný, chladný, rozervaný a s velmi specifický smyslem pro čest a povinnost. Pro mě to byla dokonalost sama. ()

Luk Skywalker

Slabé a mdlé. Myslel jsem si, že to bude lepší než Casino Royale, ale bohužel nestalo se tak. Po úvodní 20 minutovce, kde víc akce než dialogů, začne film rychle ztrácet dech. Ne že by akce ubylo, ale už nějak chybí tzv. "wau efekt". Taky jsem u Bonda zvyklý na lepší příběh, ten u tohohle dílu se mi zdál nic moc. ()

SidneyP

Hned na začátek říkám, že se podle mého názoru Daniel Craig hodí ze všech protagonistů, kteří Bonda kdy hráli, na tuto roli nejlépe. A jelikož je Quantum of Solace volným pokračováním na Casino Royale (který byl by the way velmi podařený... a když už to říkám já, neBondovský fanoušek, tak už to sakra musí mít nějakou váhu), těšil jsem se. Začátek fajn, navnadil mě do stejného místa, v jakém jsem byl při sledování CR. Pak ta pochodeň zhasla. Aby se Vám to líbilo, musíte opravdu na 200% vypnout mozek a jen si říkat, že je to jen méně (ne)povedený akčňák. 50%. ()

Páně

Návaznost na předchozí počin je znatelná nejen v mezích děje. Sympatická sondáž do Bondovy mysli se nese opět na křídlech nové vlny. Nutno říct, že ze dvojpočinu posledních Bondů mám neskutečně pozitivní pocit. Cosi se zlomilo k lepšímu. S ženami je to tentokrát sice na štíru, protože přízrak Evy Green se stále vznáší ve vzduchu. Ale zbytek funguje perfektně. Craigovská éra zatím vládne nenejvýš rozhodně a povedeně. ()

Adm.Nelson

To, ako vnímam nového Bonda, som v globále zhrnul v komentári ku Casinu. Až na úvodnú pesničku nemôžem vytknúť nič, pričom sa musím usmievať nad tým, ako kvôli "neprehľadnej akcii" a absencii pár ošúchaných fráz a zažitého pohoďáckeho charakteru Bonda sa to tu hýri sklamanými komentármi a nízkymi hodnoteniami. Najprv ku kritizovanej akcii - tá je natočená podľa súčasného bournovského trendu a hoci som z nej bol po prvý krát tiež trochu prekvapený, po viacerých pozretiach si myslím, že lepšie sa natočiť nedala. Predovšetkým automobilová naháňačka v Taliansku berie dych (výborná je hlavne práca so zvukom), pričom sa zdá, že ste na vedľajšom sedadle Bondovho Astona, adrenalín vám stúpa v krvi a guľky lietajú všade okolo. K veciam, týkajúcim sa odklonu od charakteru Bonda - odporúčam sa zamerať na príbeh, ktorý je podľa mňa výborne vystavaný, a neriešiť zbytočnosti ako to, že Craig nepovie svoje dve obľúbené frázy a nehláškuje, ako obvykle (len tak na margo - Sme učitelia na prázdninách, a práve sme vyhrali v lotérii - považujem za najvtipnejší Bondov výrok ever, a takých je tu viac, tak neviem, kde ste to vzali, že Bond je tu za suchára). Pokiaľ ide o zápletku, je rovnako zaujímavá ako v prípade prvého dielu, réžijne je to istené mojím obľúbencom, pričom potešia vedľajšie postavy, ktoré sa objavili v CR a tu majú tiež dôležité úlohy vo vývoji deja. Bondgirls sú vybrané výborne, Mathieu Amalric ako hlavný záporák je bez výhrad skvelý. Ak to mám zhrnúť, tak vývoj postavy Bonda sa mi veľmi pozdáva, a neskutočne sa teším na to, kam to celé posunie Sam Mendes. Hodnotím len o chlp horšie oproti CR - kvôli slabej úvodnej pesničke a tiež tomu, že Casino malo trochu silnejší príbeh. Stále je to ale slušných 9/10. ()

hazaba

Dech beroucí, plné adrenalinu a akčních záběrů. Efektní podívaná a Daniel Craig je pro mě soukromě Bond č. 1 :-) ()

drankeryth

Hned od zaciatku zacala adrenalinova nahanacka od coho som odvodil, ze to bude pekne nabity akciami bondovsky film. Po uvodnej akcii to nejako ochablo a uz sa toho moc nedialo, len obcas sa nejaka drobna akcia objavila, ale to bolo na moj vkus prilis malo, aj ked musim povedat, ze sa mi tento film viac pacil, ako Casino Royale. ()

alambert

Ty honičky na začátku, po střechách a podobně, byly opravdu dechberoucí, ale jinak jsem povětšinu filmu cítil zklamání. Jednak zápletka mě nijak neokouzlila, to by eště ale tak nevadilo. Nicméně, co mě uplně zničilo, byly dvě scénky v poušti. Jednak spadnout na skálu bez zranění a druhak procházet se po poušti bez bot...to jako jsou opravdu tak kruté nesmysly, že to přímo šokuje... ()

GOREGASM

Přehodnocuji svůj rating a také u Fosterova Bonda jdu na pětihvězdu. Dravý a agresivní úvod by sice stejně jako zbytek stopáže uživil méně hyperaktivního střihače, protože právě zbytečně vysoká kadence nůžek střihačových řadu adrenalinových scén okrádá o přehlednost. Fosterova kreativní režie v tandemu s jeho dvorním kameramanem Roberto Schaeferem dává naplno vyznít fyzickou nadupanost Craiga a určitá influence ze strany v jistém směru spřízněného agenta Bourna rozhodně nepůsobí nežádoucím dojmem. Bondovi sice tentokrát chybí podobně výrazná partnerka jako Vesper z Casina Royale, což ale rozhodně zapadá do celkové koncepce příběhu, který defacto proplouvá skrz naskrz dvěma filmy. Je bezezbytku skvělé, že postava Jamese Bonda už definitivně není jednotvárně předvídatelná a díky skvělé práci scenáristů, máme opět možnost užít si vynikající příběh, který z Bonda dělá více člověka z masa a kostí. Má to neskutečné grády a nechápu proč mě k tomu musela dokopat až třetí projekce, vynucená nadšením ze Skyfallu. 95% ()

jirkis

Je to poctivá práce, ale v podstatě nepřinesla do světa akčních filmů nic nového. Typický příběh, který lze tak trochu předpovídat, ale jinak ujde. /65%/ ()

char_t

Pro mě osobně dno moderních bondovek. Hlavní hrdina se klidně mohl jmenovat jinak, a fungovalo by to úplně stejně, z 007 tam toho moc nebylo... Naštěstí, jak to tak bývá, ze dna už se dá jít jen vzhůru, takže vše napravil o pár let později Skyfall :-) ()

MickeyStuma

22. bondovka volně navazující na předchozí Casino Royal. Ale opravdu jen volně. Bond pro 21. století opět vyniká svoji rychlostí, akčností a drsností. Řekl bych, že se tímto filmem trochu polevilo, ale jinak je to pořád jízda. Daniel Craig si roli užívá a doslova v ní žije. Že je M již dávno součástí děje a ne jen na začátku příběhu jako kdysi jsme si už zvykli. Přiznám se ale, že mi už pomalu začíná chybě Q se svými udělátky a Bondovo flirtování s Money Penny. To prostě k Bondovy patřilo a stalo se takovou tradicí. Jinak opět snímek vůbec nezaostává za podobnými snímky jako například 'Mission Imposible', či 'Bourne'. Ono aby ne. Svým vizuálním vyzněním, akčností, rychlým střihem a vůbec celou výpravou by to byla jedině ostuda, takže zmodernizování muselo přijít chtě nechtě. A tak mě napadá, dostane někdy bondovka také obraz ve 3D? Já bych byl pro. ()

mala_kea

Přehnaná očekávání po skvělém Casinu Royale se bohužel nenaplnila. Vlastně mi ani nepřišlo, že koukám na bondovku. Děj odsýpá, ale celé je to jen jedna velká akční honička bez pořádného záporáka a bez pořádné bondgirl - Gemma Arterton je ve filmu asi pět minut a Olga Kurylenko se do případných techtlí s Bondem nehrne, škoda. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter