Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Nufa

Děkuji za tyhle filmy, které režíroval Frank Darabont. Po bravůrním Vykoupení z věznice Shawshank nám režisér dopřál další film z vězeňského prostředí. Musím říci, že jsem sice o něco méně nadšen než v případě Shawshanku, ale těžko konkurovat filmu, který stojí na vrcholku žebříčku. Ač má sice film tři hodiny, myslím si, že jeho sledování vám nádherně uplyne, především pak díky neustále se zvyšujícímu napětí. Poslední hodinu jsem už doslova nedýchal. Hodně tomu taky pomáhají herci, kteří vám předvedou dokonalé vžití do postav a jen umocní váš konečný zářitek. Rozhodně si tento film zaslouží mé uznání, film totiž není jen čistou kopií, dá se říci, že stejné je jen prostředí a nespravedlnost procesu. Na snímku je krásně zobrazena krutost světa, která si vybírá svou daň bohužel i na lidech, kteří se snaží pouze konat dobro. Nicméně ukazuje i pozitivní stránku, tedy každý zlý dostane to, co si zaslouží. ()

winstonik

a ja že pozerám shawshank 2, ale nie, zdá sa, že gýčových rozprávok o dobrých a zlých má darabont v portfóliu toľko, že nimi bude kŕmiť top 10 najlepších filmov na čsfd ešte sto rokov. ()

J.e.r.e.c

Spojení tvůrčího dua King-Darabont se osvědčilo už při Shawshanku a Zelená míle se mu podobá jako mříž mříži. Akorát je díky tomu velkýmu černýmu klukovi o stupeň lepší. 80 % ()

Uesbe

ohromné podobenstvo o dobre a zle, bez akéhokoľvek blbého moralizovania, zato s extra dávkou naozajstnej človečiny.....perfektne vykreslené postavy, atmosféra dusného južanského leta v 30.rokoch 20.storočia.........toto je echtovný magický realizmus USA autorov ,,se vším všudy". Bolo by vhodné púšťať toto stredoškolákom, aby sa v nich neusádzal radikalizmus a ľuďom na kurzoch ovládania hnevu a mladým nádejným manažérom, aby si uvedomili, čo je to moc ()

AshT

Výborný snímek podle předlohy Stephena Kinga. Kdo mi opravdu utkvěl v paměti jen Sam Rockwell jako genialní vězeň. Bohužel jak už to bývá film má hodně přestřelenou Stopáž a na 3 nejlepší film to opravdu nevidím. ()

joelly01

Darabont by se mohl vykvaknout na serialy a tocit jen Kingy. Jo tem svedci! Darabont a King no to je to nejvetsi stesti kdy ja se uplne tetelim stesti.. Treba by mohl dat Dallas 63 a taky by me zajimalo jeho pokracovani osviceni (Doctor Sleep). To by mohla byt kvalita vsech kvalit. Ja jinak doufam ze me Stevvie bude jeste pekne dlouho desit. Neb to je muj Kral Kralu! ()

Misulka93

John Coffey a Jingles a už si můžu běžet pro kapesník :D ... Asi první film, který jsem nakonci celý "prořvala" tak, že jsem přes slzy pořádně neviděla na televizi. Podruhé už to bylo lepší, proto jsem mohla film ohodnotit ;) Stále se však bavíme o pro mě jednom z nejeemotivnějších filmů vůbec. Palec nahoru režii, hercům, scénaristům, všem, .. :) ()

MindTuber

Spojeno s nespavostí. Je to jeden z mála filmů, kde ty tři hodiny stojí opravdu za to. Ztotožňuji se s názorem woodyho. Další projekce zážitek prohlubuje. Podle mě nejlepší filmová adaptace Kinga, včetně Shawshanku. Možná sice Zelená míle diváka extrémně emociálně ždímá, ale pokud se za to někdo zlobí, tak spíš jen proto, že to funguje. Kvalita tohoto majstrštyku nespočívá jen v dobrém technickém zpracování nebo ve skvělých hereckých výkonech. Je to součet toho všeho plus hloubka myšlenky, která děj protkává. Je to celá filosofická mozaika převedená na celuloidovou pásku. Pět! ()

Mkartaylas56

Emocionálně naprostá dokonalost. Příběh brilantně promyšlený a hlavně zrealizovaný. Jednoduše nemám slov. Jednoznačně jeden z nejlepších skvostů světové kinematografie. Ještě dlouhou dobu po shlédnutí mám s prominutím otevřenou hubu :) 100% ()

MarkysDeSade

Jako dobrý, i když já mám radši ve vězení scény ve sprše s mýdlem. Ale na druhou stranu; tady se dobře pracovalo s elektrickou stimulací. Ach o kolik potěšení jsem jenom ve své době přišel. ()

Azrail

Tento film, stejně jako jeho předlohu je velmi těžké popsat slovy. V úvahu by přicházeli snad jen superlativy, jako geniální, neskutečné, nebo ještě lépe boží zázrak. Udržet u tohoto snímku své emoce na uzdě a neprosmrkat polovinu filmu vyžaduje maximální sebezapření a u některých scén si dovolím říci, že je to dokonce nemožné. Herecké výkony skvělé, věčná škoda že geniální Michael Clarcke Duncan, budiž mu země lehká, nedostal za tento film Oscara, to je podle mě velká nespravedlnost. Zkrátka a dobře, nepopsatelné dílo. ()

hazdrova

Tom Hanks a Michael Clarke Duncan. Paul Edgecomb a John Coffey. Obyčajný človek a zázrak. Človek a myš. Spravodlivosť a kreslo. Šťastie a nárek. ZELENÁ MÍĽA. "John Coffey, ma'am. Like the drink, only not spelled the same." ()

ANTYCHRYST

Filmové Veledilo.. Můžete na to koukat znovu a znovu.. a pokaždé 3 hodiny ani nedutam a hltam každou minutu.. Skvostné vězeňské drama. Taaak silný příběh, famózní herecké výkony, budba. Tolika emocí.. Scénky když ožije jingles a závěrečná poprava... ještě teď mi stekaji slzy po tváři. Zaslouženě jeden z Nejlepších filmů Všech dob. 5 * je málo... 130% ()

asi_takovej_

asi_takovej_pocit, jako celou dobu bulet kvuli jedny zableseny mysi, upocenymu negrovi a pri tom je vam prostata pana vrchniho uplne volna. ()

Scraffy

Tom Hanks na čele dobrého filmu. Frank Darabont je naozaj šéf vo svojom obore.Má to úžasný príbeh, dej filmu je parádny a dialógy sú inteligentné. Koniec je navyše neskutočne smutný. Naozajstná šupa! ()

topi80

Film se poměrně nudně táhne, na druhou stranu mu nelze upřít poutavost a atmosféru. Určitě bych každému těch 188 minut doporučil, ale že by to byl jeden z nejlepších filmů všech dob? To zase ne. ()

Meev

Na film Zelená míle nejde psát komentář, protože nevíte, co pochválit první. Tak já začnu třeba u děje, protože v mé hlavě za neuvěřitelné tři hodiny nevypukla jediná myšlenka o tom, že by se to už mohlo chýlit ke konci. Je to krásně podané a film vás prostě přiková k židli. Samozřejmě nelze popřít emotivní stránku a musím říct, že mě párkrát vzal za srdce. Obsazené je to skvěle. Od výborného Toma Hankse až po ostatní, jejichž jména mi vypadla. Bill, jakožto blázen to zahrál skvěle, ten druhý vězeň také a Jankyns musím pochválit také :). Zápletka je skvělá a věřte mi, není zas tak lehké zaujmout někoho na tři hodiny filmem, který se prakticky odehrává v jedné věznici, ale tady se to povedlo. Jednoznačně doporučuji pro každého a pro citověji založené doporučuju ještě kapesník. Úžasné! ()

Clark_Kent

Jedinečný a mnohem větší zralejší zážitek. Emocionálně nastavená bomba, která nevyprchá. Spojení Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse je doslova boží síla. I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it. It's like pieces of glass in my head, all the time... - John Coffey ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem