Reklama

Reklama

Na začátku filmu vidíme, jak se ve zdroji pitné vody probral znetvořený muž, ze kterého odpadávají kusy těla. Tohoto muže pak zabil autobus plný studentů místní střední školy. Na tu samou školu je toho dne dovezena pitná voda, která ale pochází ze zdroje, kde ležel nakažený muž. Nikdo nic neví, proto všichni vodu pijí. Toho dne také vrcholí přípravy na ples. John a Alex jsou dva kamarádi, kteří nepatří mezi populární osoby, a tak na ples nemají žádné partnerky. John je zamilovaný do dívky jménem Cassie, ale ta chodí s Marcem a ten je dosti majetnický. Alexovi se podaří v den plesu svést jednu dívku a dočká se orálního sexu, ale netuší, že je dívka nakažená neznámou nemocí z vody. John se stále snaží získat Cassie, nevypadá to však dobře, takže se nakonec rozhodne na ples nejít. Alex na ples chce, protože mu ona dívka slíbila, že se na plese možná ukáže. Alex tedy Johna přemluví a na ples jdou. Ples se ale změní v noční můru. Lidé, kteří se napili vody nebo punče, který je vyrobený z nakažené vody, začnou brzy zvracet krev a jeden po druhém umírají. V tu chvíli už školu obklíčili ozbrojení muži, kteří chtějí všechny pozabíjet, aby zabránili nákaze... (TV Prima)

(více)

Recenze (204)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jedničku už si moc dobře nepamatuju, každopádně dvojka je úplně něco jinýho. Levná hororová komedie s poměrně silným TROMA nádechem. Nákaza se dostane na nějaký zaprděný maloměsto a jeho střední školu (prvních 5 minut je super a animovaný úvodní titulky taky dobrý), následujících 20 minut nahlédneme do zákulisí tamního studentského života, a uplyne ještě další půlhodina než konečně naplno vypukne finální stádium nemoci, na maturitním plese. Paradoxně závěr je tou nejslabší částí filmu a důvod, proč nakonec hodnotím tak nízko. Vyvrcholení je hluboce neuspokojující a než se nadějete, přijde animovaný outro a šmitec. Takže přesto, že většinu stopáže je to taková docela zábavná blbost, místy srandovně nechutná, konec to místo nějakého vystupňování naopak úplně zabíjí. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Cabin Fever jednička (která je o trošku lepší) ode mě dostala 2*. Tak stejně teďka hodnotím druhý díl, který nemá s jedničkou vůbec nic společného. Spring Fever je pořádně bizardní a ujetý, ale tím se kvalita filmu neurčuje, alespoň u mě (naštěstí). Potěšily mě úvodní a konečné animované sekvence, které se doopravdy povedly. Taky beru jako plus, že mi plesová atmosféra místy trochu připomněla Carrie. Postavy mi byly ale hodně nesympatické. 4/10* ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Školáci zo Springfieldu sa chystajú na maturitný ples. Najkrajšiu noc ich stredoškolského života ale prekazí vypuknutie neznámej nákazy, ktorá rozožiera všetko živé. Ples sa preto mení na krvavý masaker, z ktorého nikto nevyviazne so zdravou kožou. - Ani si už nepamätám, prečo som tomu pár rokov dozadu dal päť hviezdičiek, ale teraz už ma to velmi nebavilo. Ako Splatter to funguje len z polovice, pretože vela krvavých scén je mimo záberu kamery a na mnohých, ktoré su ukázané, je zase vidieť, že je všetko umelé. Ti West sa ale aj prostredníctvom tohto bláznivého high school hororu dostal vyššie, takže to vôbec nie je na zahodenie. Už tu je vidno, že s hercami dokáže pracovať, atmosféru tiež vie vytvoriť a jeho nápady nie sú vôbec zlé. Nefunguje tu ale ten humor, na ktorom sa tento druh hororu z velkej časti zakladá. Ak nebudete môcť dnes alebo zajtra v noci zaspať, tak si to môžete pozrieť v TV. + Noah Segan + Larry Fessenden + Marc Senter + herec z The Last House on the Left a House by the Lake + herec z Sharknado 2: The Second One + herečka z Outcast a Rings + herečka z The Remaining ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Dvojka se snaží být tedy řádsky nechutná a v nechutnosti opravdu dosahuje maxima, co tak v poslední době v oblasti horroru vzniklo ... Vedle "TROMAšíleností", "hongkongských CAT trojek" z devadesátých let a "japonských nechutností" můžeme klidně postavit i tento film. Každopádně triky jsou perfektně provedené a proto zvedají žaludek o to víc ... Jinak jde ale o spatlanost několika žánrů, které naprosto nesedí pohromadě, školní prostředí versus skutečně brutální a nechutné scény chvílemi opravdu nejdou dohromady ... Je to takový mišmaš, ale v pohodě ... Hrozný je pak závěr filmu a celkově i krátká stopáž ... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Já jsem si Spring Fever užil víc než Rothovu jedničku. Od úvodních animovaných titulků, které v podstatě mohly nahradit celý úvod (ale nenahradily), se až do konce střídají scény komediální, atmosférické, brutální i nechutné, přičemž všechny celkem obstojně fungují (u Rotha nefungovaly) a co víc, výsledná směs drží pohromadě (u Rotha nedržela). Ačkoli prý režisér West neměl při natáčení tvůrčí svobodu (nakonec se chtěl od filmu distancovat), odvedl docela dobrou práci. Podobně jako měl The House of the Devil feeling okultních hororů ze sedmdesátých let, má druhý Cabin Fever feeling (humorných) amerických béček z let osmdesátých. Jen není tak precizní a dokonalý jako THotD. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)
  • Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)

Reklama

Reklama