Na začátku filmu vidíme, jak se ve zdroji pitné vody probral znetvořený muž, ze kterého odpadávají kusy těla. Tohoto muže pak zabil autobus plný studentů místní střední školy. Na tu samou školu je toho dne dovezena pitná voda, která ale pochází ze zdroje, kde ležel nakažený muž. Nikdo nic neví, proto všichni vodu pijí. Toho dne také vrcholí přípravy na ples. John a Alex jsou dva kamarádi, kteří nepatří mezi populární osoby, a tak na ples nemají žádné partnerky. John je zamilovaný do dívky jménem Cassie, ale ta chodí s Marcem a ten je dosti majetnický. Alexovi se podaří v den plesu svést jednu dívku a dočká se orálního sexu, ale netuší, že je dívka nakažená neznámou nemocí z vody. John se stále snaží získat Cassie, nevypadá to však dobře, takže se nakonec rozhodne na ples nejít. Alex na ples chce, protože mu ona dívka slíbila, že se na plese možná ukáže. Alex tedy Johna přemluví a na ples jdou. Ples se ale změní v noční můru. Lidé, kteří se napili vody nebo punče, který je vyrobený z nakažené vody, začnou brzy zvracet krev a jeden po druhém umírají. V tu chvíli už školu obklíčili ozbrojení muži, kteří chtějí všechny pozabíjet, aby zabránili nákaze... (TV Prima)

Dubro

Drvivá väčšina hororov zo stredoškolského prostredia je hororom dopozerať, niekedy až bolestne nudia a čo je úplne najhoršie, je ich riadne smradľavá kopa. A nie že nie. Na túto kopu prihodil svoj psí kus aj Taj Westko a k dobru sa mu dá pripísať len pár nechutných scénok. Ináč strach nula a zdesenie mínus jedna. Viac ma vyplaší výpadok TV signálu, výpadok pripojenia na net a výpadok elektriky a to presne v tomto poradí. 40% ()

MightyHal

Jak čtu tady komentáře, tak jednička Cabin Feveru je tu naprosto nepochopena. Mě například vtipná přijde a to hlavně díky Rothovu zaměření se na absurdní obyvatele městečka spolu s lehkou infúzí Twin Peaks atmosféry. Jednoduše miluji první díl, přišlo mi to jako skvělá hororová komedie s postavami které nebyli černobílé (viz pokus o znásilnění jednoho ze sympatických hrdinů). Dvojka ale nezaostává a Ti West tu zmnohonásobuje faktor nechutností a humoru. Kde Roth to více hrál do lehké absurdní až lehounce surreál komedie, tak Ti West tu více jede do Watersova stylu s trochou prciček a Tromy. No a je to skvělý! Už od začátku jsem prostě cítil že tohle neudělá jedničce ostudu a nemýlil jsem se. Hlavní hrdinové jsou prostě typičtí archetypy školních komedií, ale minimálně toho introvertního jsem si mega oblíbil. Je to prostě fakt stejná prdel jak jednička, jen s více fekálním humorem a górem, ale i tak jsem si to prostě užil, protože estetika byla zachována. Jo a párty policajt se tu taky mihne což potěší, jde vidět že herec co ho ztvárňuje si tu roli vyloženě užívá. Jo za mě pecka! ()

Jansen

Žánroví fanoušci musí Ti Westa nesnášet. Ne jenom za to, že žánr hororu exploatuje a posouvá ho do zcela jiných než běžně zažitých rovin, což je pro výše zmíněné už tak dost velký problém, ale on si z nich ještě navíc dělá srandu. Ze začátku Cabin Fever 2 hodně připomíná jak režisérův předchozí film Dům ďábla, tak jeho poslední dílo Innkeepers. West zde zdánlivě běžné situace graduje do absurdních rovin, aby je poté bez nějakého dozvuku, vysvětlení či katarze, nemilosrdně utnul střihem. K dosažení žádoucího dojmu si pomáhá užitím minimalistické hudby, která absurditu daných situací ještě podtrhuje. Cabin Fever 2 v tomto ale není zdaleka tak sevřený jako ostatní Westovy filmy. West zde paradoxně (!) možná nejvíc ze svých filmů experimentuje. Od svého autorského trademarku, který jsem nastínil výše, postupně přechází do pozic, které jakoby si chtěl pouze vyzkoušet a sám si nebyl jistý, co z toho vznikne. Jeho rukopis se tak z filmu postupně vytrácí. Často se jedná pouze o jemné nuance, které mění styl filmu, ale záměr pro tyto změny je patrný, což ostatně dokládá i animované rámování filmu, které předznamenává nihilistní postoj k celku. Ve výsledku je tak Cabin Fever 2 sice invencí oplývají ale zároveň dosti rozporuplný film. ()

Slasher

Jedničku už si moc dobře nepamatuju, každopádně dvojka je úplně něco jinýho. Levná hororová komedie s poměrně silným TROMA nádechem. Nákaza se dostane na nějaký zaprděný maloměsto a jeho střední školu (prvních 5 minut je super a animovaný úvodní titulky taky dobrý), následujících 20 minut nahlédneme do zákulisí tamního studentského života, a uplyne ještě další půlhodina než konečně naplno vypukne finální stádium nemoci, na maturitním plese. Paradoxně závěr je tou nejslabší částí filmu a důvod, proč nakonec hodnotím tak nízko. Vyvrcholení je hluboce neuspokojující a než se nadějete, přijde animovaný outro a šmitec. Takže přesto, že většinu stopáže je to taková docela zábavná blbost, místy srandovně nechutná, konec to místo nějakého vystupňování naopak úplně zabíjí. ()

MM_Ramone

Down Home Water je značka prírodnej, pramenitej vody. Je stáčaná do plastových fľaší a distribuovaná do maloobchodných predajní. Jedného dňa však dôjde k biologickému znečisteniu jej zdroja. Dostal sa do nej agresívny, vysoko infekčný vírus. Spôsobuje rýchly rozklad tkaniva a vnútorných orgánov. Nakazený jedinec do pár hodín umiera v ukrutných bolestiach. Obyvatelia malého amerického mestečka naplno pocítia účinky tohto neznámeho, smrtiaceho vírusu. "Cabin Fever 2" je nechutne zábavný respektíve zábavne nechutný béčkový horror. *** ()

• Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)
  • Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)