Cabin Fever 2

Cabin Fever 2: Spring Fever

Smrtonosný výlet 2

Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2009, 86 min

Tak nějak jsem očekával maso a toho se mi dostalo vrchovatě. Úvodní ( stejně jako závěrečné) animované titulky jsou luskusní, úvodní scéna filmu báječná. Voda, mlžný opar, les, zkvrvavená rozpadající se postava. Jasně, když vás sejme autobus, tak vás prostě odhodí kamsi stranou. Autobus ve filmu vám utrhá hlavu, ruce, nohy, vše promění v sekanou směs a vyplivne. Ruku na srdce: nečeká horrorový fanoušek právě tohle? Slušel by sestřih na hodinu, jelikož sladkobolné kecy o lásce, zamilovanosti a pod. jsou vážně únavné. Ovšem hudba je výborná snad i pro nepříznivce 80.let. Příprava na ples je vtipným videoklipem a snad za všechny kapely znějící ve filmu bych určitě vyzdvihnul RAMONES. Školní ples je rozkošným masakrem plným krvavých šavlí ( co si místo polibku navzájem vyzvracet krev do úst, drahá...) a rozpadajících se študáků. Maskéři se prostě vyřádili a jedna přistavená cisterna krve zřejmě nestačila. Je to blbé, ale vcelku zábavné.(21.9.2011)

• folklorman

Předem bych chtěl říct, že se řadím mezi fanoušky prvního dílu. Na tento druhý díl jsem se nějak zvláště netěšil, protože to už nerežíroval můj oblíbenec – Eli Roth. Nakonec tomuto druhému dílu byla dána velká šance, ale po zhlédnutí už mám jasno. Ti West velice zklamal. Jeho minulé dva počiny (House of the Devil, The Roost) nastavily laťku trochu výš. Herecké obsazení absolutně selhalo. Až teda na malé cameo Ridera Stronga z jedničky. Filmu uškodil přesun ze samoty do školy, kde se z filmu stává trapná teenagerská komedie. Jediné plus vidím v použití více krve, nechutností a průměrných gore efektů. Ale i tak nemůže toto pokračování konkurovat skvělé jedničce. Ty animace na začátku docela ušly. Ten nápad ovšem už byl využit ve starších filmech.(17.1.2011)

Hmmm, tak tohle je asi moje nejkontroverznější hodnocení ve vztahu ke zdejšímu procentuálnímu bodování vůbec. Ti West ve všem předčil Rothovu jedničku a přidal ještě mnoho (nejen na pohled pěkného) navíc. Mně kombo horor-komedie nehty na nohách nekroutí, navíc tady se jedná frekventovanými místy až o splatterovou podívanou se všemi možnými nechutnostmi, které jsou sice nemálo detailní a kufr zvedací, ale na druhou stranu v momentech s menší frekvencí perfektně souzní s jakousi "lehkostí scénáře" a svižnou hudbou, takže mě skvěle pobavily. Neseděl mi tam ples, který byl zbytečně dlouhý a kde jsem už myslel, že se film nevzpamatuje, ale v závěrečné fázi nabral děj šílené točky zakončené sice otevřeně, ale stylově a promyšleně. Moje hodnocení taky pumpují úvodní a závěrečné titulky, a taky soundtrack, který do filmu dost pásl. 90%(23.6.2013)

Nebýt asi nejlepšího filmového zástupce šerifa, tak by druhý Cabin Fever stál za bačkoru. Cabin Fever 2 je hodně moc ujetý film, místy je to po filmové stránce skutečně strašné, ale podobně jako v prvním dílu od Rotha tu je pár dobrých nápadů, takže ve finále jde s přihmouřenýma očima o sympaticky střelené béčko. Ti West zde kapku šlápnul vedle, protože to teď vypadá, že dokonalý The House of the Devil natočil asi někdo jiný.(15.4.2010)

Tento snímek poukazuje na události, které se stali ve Springfildu. Docela nechutnej začátek. Postava jdoucí lesem zanechává za sebou kousky masa, celá tato scéna pak projde přeměnou na kreslené úvodní titulky, ve který se začne příběh rozvíjet. Úvod je podpořen pěknou hudbou. Tu dělal Ryan Shore. CITÁT - Dawn home water.......... Chyba ve filmu : Když Alex ( Rusty Kelley ) ve 29 minutě volá poprvé Johnovi ( Noah Segan ) má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13........... Černoch co opakuje CITUJI - Parchanti, sráči jedni nevděčný.......... - je hustej. Zvláště jeho akce z punčem je nechutná. Každému však chutná. CITÁT - Chutná to jak chcanky........... Vyhlášení královny a krále plesu tak může začít. Při některých scénách se mi zvedal žaludek a někdy jsem i zavřel na chvilku oči - je to prostě masakr. Moč, krev, sperma, blitky co hrdlo ráčí. Dobrá hudba a povedené napětí. Závěrečné kreslené titulky jsou vlastně další příběh. CITÁT - Kurva, měla jsem jít raději na ten ples.......... Animované části filmu měla na starosti Ana Maria Alvarado. Ve filmu zazní - Dancing on our Graves od The Singers, In you nebo song Mercy oba od Alexe a Boba Stoneovích nebo také uslyšíme Somebody put something in my Drink od skupiny The Ramones. http://www.youtube.com/watch?v=QSih4o2YfmA(24.4.2011)

• - Film, ktorý dvaja mládenci sledujú na videu, je predchádzajúci diel Cabin Fever (2002). (Jello Biafra)

• - Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)

• - Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)