Cabin Fever 2

Cabin Fever 2: Spring Fever

Smrtonosný výlet 2

Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2009, 86 min

Taková milá nechuťárna. Hlavní hrdina - výrazný sympatický týpek. Poliš s jedničky dobře hláškuje a je tam spousta výborných situací ze (školního) života (zejména ta, kde hlavní hrdina trefně kritizuje ženskou mentalitu). Pochopit vkus hororových fans je asi nadliské síly, u žádného jiného žánru se tak zvysoka nesere na originalitu jako právně u hororů. Stopadesátkrát omleté slashery tu běžně získávájí nad 60%, no neotřelé a málo profláklé témata nikdo nevyzdvihne. 42%? Nebudu si kazit večer sprostými výrazy.(28.3.2015)

• Cappuccino

Odpad dávam filmom skutočne výnimočne a preto by som chcel jasne zdôvodniť, z akého dôvodu je tomu tak aj teraz. Sám o sebe Cabin Fever 2 nie je zas tak strašný, jednoducho klasický, podpriemerný horor, od ktorého nikto nič neočakáva. Ale keďže sa jedná o pokračovanie môjho guilty pleasure movie Cabin Fever (2002), ktorý oplýval parádnym námetom a creepy atmosférou, nedá sa hodnotiť inak. Druhá časť vo mne nevyvolala jednoducho nič. Od začiatku do konca je nezmyselná a vôbec nerozumiem prečo vznikla. Postavy nemajú žiaden nábeh na to stať sa aspoň trocha sympatickými, aby sa o ich osud divák zaujímal a dejovo tento horor nesmeruje naozaj nikam, iba k tomu, že sa vírus rožširuje ďalej, ale stráca tým aj na svojej zmysluplnosti, keďže oproti jednotke opadávajú akékoľvek pravidlá v štýle akým spôsobom sa vírus šíri, plus koľko trvá kým zaúčinkuje a aké príznaky vyvoláva (tie krvavé gejzíry boli sakra čo?!).(15.4.2017)

• honajz

Pokus podat námět jedničky veselou formou, což se moc nepovedlo. Od chvíle, kdy voda kontaminuje místní střední školu (a asi jde o virovou kontaminaci inteligentní, neb čeká na maturitní večírek, aby to bylo jó super), čekáme zhruba 50 minut, než se něco začne dít a mezitím sledujeme zbytečné a hloupé středoškolské "problémy" pitomých amerických dětiček. A když se něco začne dít, je to naprosto nezajímavé, v podstatě jen někdo na někoho chrlí krev, než padne. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/cabin-fever-2.html(6.7.2010)

• Nivenx

Nemůžu se ubránit se srovnáním s prvním díle. První od Eliho mi prostě sednul, byl tam příběh, bylo to docela pěkně zahrané a gore výtečné. Bohužel u druhého dílu, který vzal Ti West to bylo úplně o něčem jiném. Skoro bez příběhu plný gore, krve a hnusu. Film na jedno skouknutí funguje. Například sex se 150kilovou ženskou, nebo potoky krve všude to je neskutečné nechutné, ale podruhé už bych se dívat nechtěl. Pointa mě úplně minula. 40%(17.6.2012)

• malylada

Jednička se vyznačovala zdlouhavostí, snahou o humor a docela dobře gradující pasáži, kdy šlo o krk. Dvojka navazuje rozhodně na humor a zbytečné žvanění, ale vytrácí se zde jakékoli napětí. Cení se snaha asi ztrojnásobit počet mrtvol, ale scény umírání se povedly tak na půl. O něco horší než jednička......4/10(24.9.2016)

• - Film, ktorý dvaja mládenci sledujú na videu, je predchádzajúci diel Cabin Fever (2002). (Jello Biafra)

• - Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)

• - Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)