Cabin Fever 2

Smrtonosný výlet 2

Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2009, 86 min

• SHI-SHA

SPOILERY! Z originálního Cabin Feveru zbyla jen nákaza, hnus a policista "sympaťák". Hnusu je však na můj vkus až příliš, je navíc trestuhodně nevyužitý! Například - ve filmu je asi pětiminutová scéna, v níž si jeden z hlavních hrdinů amputuje nakaženou ruku cirkulárkou a následně si jí opálí let-lampou - takže jde o typ scény, v níž napětí vygraduje do úžasných výšin, ale jaký to má efekt, když stejného člověka asi za dvě minuty zabijí? Často to vypadá, jako kdyby se scénárista uprostřed natáčení zbláznil a začal přepisovat scénář. Celkově bych Summer Fever ohodnotil jako podprůměrný sequel, kdybych ho však měl hodnotit film jako samostatný, možná bych udělil hodnocení nejhorší, takto jsem aspoň zavzpomínal na (podle mě) vydařenou jedničku. Málem bych zapomněl zmínit velký (největší) klad filmu a to, že jde o snad jediný "předapokalyptický" film, který jsem kdy viděl! A animované části filmu jsou taky povedené, ale do hororu se nehodí. Zda jsem pro pokračování? Ano, pro zombie filmy mám slabost, ale režii bych opět svěřil Rothovi, který odvedl podstatně lepší práci.(6.12.2010)

Může mi prosím někdo ze "šéfů" CSFD vysvětlit, proč není v položce žánrů vypsaná i komedie? Je smutné, tady číst retardované reakce ve stylu: "vždyť to vůbec nebyl horor, spíš komedie/parodie. Jenom naprostý imbecil nepozná, že jde o ÚMYSLNĚ komediální horor (s nádechem Tromy - jak tady někdo poznamenal). //////// Dvojka se mi líbila víc. Jednak oproti jedničce využila potenciál "rozkládajícího" virusu mnohem více a jednak mi lépe sednulo již zmíněné komediální odlehčení. A taky mám za sebou několik vážně se tvářících hororových průjmů, takže tohle bylo..... ehm... takové hnisavé pohlazení. Není to sice žádný zázrak, ale 43% mi přijde moc málo na to, jaké nechtěné blbiny mají 50% nebo 60%. Tahle je aspoň chtěná.... a já se bavil.(28.12.2010)

Za sebe říkám, že tento film je mnohem lepší než jeho bráška. Začal bych nejdříve vychvalovat ty animované sekvence, protože ty jsou úžasné. Samotný film však o mnoho nezaostává a k jeho dokonalému hodnocení budu potřebovat pár spoilerů. Nejdřív tedy chvilku čekáte než smrtící virus začne působit a naplno se projeví. Projeví se však právě v čas. V době kdy se ve škole chystá úžasný ples plný studentů. A protože se o viru dozví vláda, tak nechá školu uzavřít, takže z ní není úniku. Tam tedy začínají ty pravá a překrásná jatka a naprostý vrchol filmu. 3* P.S. Úplně se nestotožňuji se zdejším zařazením filmu jako horor. Připadá mi, že film ovládl mnohem více prvek komediální.(14.1.2012)

• eraserhead666

Předpokládám, že když už z nejlepšího filmu Eliho Rotha v pokračování udělali komedii, měl jsem se asi někde smát. Jen pořád nemůžu přijít na to, kde to asi tak mělo být? A právě největší chybou a slabinou tohoto filmu je fakt, se je pokračováním něčeho, čemu to nesahá ani po kotníky, přetahuje to děj z divočiny do tradiční tuctové střední školy v době plesu (taková klasická, zdá se, že už nejen americká úchylka - vždycky mě baví, jak ve filmech všichni o plesu mluví jako o životním zážitku, vyvrcholení jisté životní dekády, tom nejlepším, co je může v životě potkat, o tom, že když to vynechají, zhroutí se jim život, a pak ten ples vypadá jako nejpodřadnější vesnická zábava v místním rozpadajícím se kulturáku). Kdyby to nemělo nic společného s Rothovým filmem, nenavazovalo to na něj a jmenovalo se to jinak, i by to šlo. Jenže takhle pořád člověk myslí na původní Cabin Fever a jen nevěřícně kroutí hlavou. Takhle to zaujme akorát tak svou nechutností (scéna s penisem je fakt nechutná), zábavným závěrem ve strip klubu a následnou animovanou sekvencí a vlastně taky trochu tím (/ne/záměrným?) retro nádechem. Ale jinak, slabota, hodně velká.(1.5.2013)

• jonyyy

O trochu lepší než Eliho braková jednička, ale stále dost nepovedené. Přitom námět viru, který rychle rozkládá své oběti v malém městečku a armáda, která se snaží zabránit rozšíření, je dost slušný s velkým potenciálem. Jen to zpracovat trochu důstojněji a šikovněji a ne jen vsadit na hektolitry krvavých zvratků. V konečném součtu byly na celém filmu asi nejlepší kreslené pasáže, ukazující, kam až se nákaza dostala. 50%(31.1.2012)

• - Film, ktorý dvaja mládenci sledujú na videu, je predchádzajúci diel Cabin Fever (2002). (Jello Biafra)

• - Film bol v skutočnosti natočený už v roku 2007. Natáčalo sa v meste Wilmington v štáte Severná Karolína. (Jello Biafra)

• - Když Alex (Rusty Kelley) ve 29. minutě volá poprvé Johnovi (Noah Segan), má John na hodinách 7:13. Pak zavěsí. Leč Alex mu zavolá znova. John opět zvedá telefon, ale na hodinách je 7:12 a právě přeskakují na 7:13. (Terva)