Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

mine.slayer

Kdybych byl dítě dám určitě pět hvězd, ale pro dospělé to film moc není. A kdybych neměl rád auta jako že je rád mám, určitě by to nebylo víc než hvězdy dvě. ()

ragtime

Takúto "čiernobielu" víziu by som od Wachowských nečakal. Absurdná fyzika závodov ma spočiatku vytáčala, postupne som si zvykol. Ale je to až nadmieru cukrkandlové. ()

Tomulka

Vizuálně se tento film dá požít snad jen po požití lehkých drog, ale příběh celkem slušně překvapil. Vůbec jsem nečekal tolik intrik . Co se týče hereckých výkonů jsou opravdu psychydelické. Asi to byl celé záměr, ale mně to prostě přišlo hrozně umělé, jak vizuál tak herci. Jediný přirozený byl snad jen ten šimpanz. Ale faktem zůstává, že jsem už bohůžel viděl mnohem horší filmy. ()

skrob

Závody autíček natočené evidentně zhulenýma režisérama Matrixu. Úžasná záležitost pro náctileté kluky. ()

Habansz odpad!

Nemůžu prostě uvěřit tomu, že tenhle film nekdo nazve audiovizuální peckou. Film jsem dokoukal celý, ale opravdu jsem měl co dělat, abych si o reklamě neskočil na lobotomii. A možná jsem to měl udělat, protože to co možná funguje v kresleném japonském seriálu, ale rozhodně to nefunguje v hraném filmu. Bohužel to nezachraňují ani bratři Wachowští, naopak díky tomuto jejich počinu se budu dlouho bát podívat se na jejich naprosto famózní Matrix. Zajímalo by mě, kde soudruzi udělali chybu, protože přeskočit z výše zmíněného Matrixu sem, to chce opravdu koule. Nezlobte se na mě, ale když si jen na vteřinu představím, jaká úchvatná a revoluční audiovizuální podívaná z toho mohla vzniknout a jaký je výsledek, tak na mě jdou záchvaty úzkosti. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale není za co. Naopak by měl někdo ze štábu přijít ke mě domů a obdarovat mě tučnou peněžní odměnou za sledování této ,,pohádky". ()

Pythonator

Co natočit po Matrixovské trilogii, abych si to neposral a nevypadal jak ta pí-a??? No co třeba pí-ovinu pro děcka o ježdění v hyprsuprčupr závoďácích a udělat tak ze sebe naprostou pí-u. A to doslovně i s operací a oficiální změnou pohlaví. To z ní jako dobrý nápad a mohlo by to vydělat dost peněz třeba i na tu operaci. No nevydělalo. Škoda. Tak příště, kluci. Bo vlastně, kluku a dívko. ()

Aamon

Stylizované filmy mám většinou rád, ale tohle mne vůbec nesedlo. Akce a závody velmi umělé a bez napětí. ()

mentos.

Dosti neoriginální příběh, který v lehkém nadprůměru drží jen opravdu nápadité vizuální zpracování (pro některé je to ale spíše naopak). Na podobně nápaditého Scotta Pilgrima to ale asi nemá. A na orgasmický Sucker Punch už vůbec ne. Takže dost průměrní Wachowští (asi tomu dost napomáhá ta trapná opice). ()

Aresto

Co dostaneme když dáme dohromady G.I. Joe a Spy Kids? Ano přesně, dostaneme přebarvenou, klišé naplněnou tragédii v rodinném balení, tedy jak jsem tak poznal hodně špatnou parodii na Hot Wheels: Acceleracers. Máme zde komediální, naprosto stejné postavy - Opičák (v originále, člověk který sestrojil Sparkyho ze závodního drona) a Sparkyho (Sparky je robot působící svým chováním jako opičák). Máme tu Storm Realm, který je skoro k nerozeznání podobný jako Racerova poslední velká cena a ano, máme zde úžasná auta s vymoženostmi a obtížné tratě jen pro vyvolené. Možná to není jen můj pocit, přece jenom Sony a Warner Bros. tyto série vlastnili a plánovali stále další díly, dokavaď se spolu nepohodli a tak Warner s jejich Hot Wheels mohli vytvořit nové série ale ne podobné těm, které nazýváme Acceleracers. Sony si totiž tuto značku nechalo. A tak tu máme auta a tratě skoro úplně stejná i vybavením a překážkami, jen máme víc barev, klouzání (které mě iritovalo od samého začátku filmu), víc romance (zcela nepotřebné) a vyšší rychlost samozřejmě. Na Hot Wheels to nemá ani zdaleka. Tento film disponuje klasickou, slabou Hollywoodskou zápletkou, hudbu jsem nevnímal, herecké výkony neviděl a tak z celého filmu mám jen barvité záblesky výbuchů a světel. Celkové hodnocení je slabých 38% a to jsem na legendární bratry Wachowské ještě hodný. ()

Mistr119

No, dám filmu trošku šanci. :) Místy poměrně velký kýč, ale vždy se z toho Wachovští vylhali nadsázkou. :) Vizuální efekty trošku přehulené, blízká budoucnost závodů vykreslená jako track mania...no nevím teda... :D Ale film nese myšlenku - když si vzpomeneme třeba na nehodu Nelsóna Picqueta a Flavia Briatoreho... :) Tehdá se to provalilo, ale kolik takových týmových režií bylo a zůstalo nepotrestaných? :) A proč je Ferrari pořád jedním z předních týmů v F1 a každý jezdec jezdcem Ferrari chce být i když zrovna nejsou úplně první? :) A mimo to je film taky osobním motivovákem, pokud si vezmeme život jako závod. :) Nestrhnout se okolnostmi a neztratit v systému sama sebe a své hodnoty. :) ()

maxELfilmy

Zfilmované hotwiels. Tak ujetou podívanou jsem neviděl. Závodní scény byly při nejmenší zábavná. Postavy jsou ok, ale žádné velké vývoje nečekejte. Celkově je to zábavná podívaná, kterou nemůžete brát vážně. Ano občas je tam dětinský humor. Hodnocení: 8/10 neboli 4/5. ()

draxxi

No jako nekonecna barevna reklama na auticka dobry. Je to ale tak barevne, digitalne a strihove furt stejny, ze jsem od pulky usinal. Pribeh nuda. Herecke hvezdy nemaji co hrat a ostatni neuhraji jedinou emoci. Vsichni a vsechno jsou vam od zacatku uplne jedno.... 25/10/2021 50% ()

Miroslav.Zac

Připravte si prášky na bolest hlavy a směle do toho. Parádní jízda pro každého, kdo má v sobě aspoň malý kousek dětské duše. Epileptici by si film měli radši nechat ujít. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)