Surfaři

• USA Shelter
všechny plakáty

Romance o dospívání a hledání vlastního místa.
Zach je mladý a pohledný umělec. Musí ale zanechat školy, aby pomohl sestře s výchovou nemanželského dítěte. Volný čas pak tráví s přítelem Gabem malováním nebo na surfu. Přijíždí Gabův bratr Shaun, který Zacha velmi zaujme. Zach se musí vyrovnávat nejen se svými životními prioritami, ale také se svou sexuální orientací. (oficiální text distributora)

zona

Velmi citlivě, nevtíravě natočný film, který je vhodný nejen pro kluky na kluky, ale pro každého vnímavého diváka. ()

IvonaK

Krásný film o tom, že i gayové mohou vychovávat děti. Jen chtít se nebát. :-) Než aby skončily u nějákých hrubých nezodpovědných heteráků. Což je jedna věc kterou uznávám ohledně naší strany Zelených. Jsou pro registrovaná partnerství a někdy to má opravdu smysl. Bohužel u nás to zatím není možné a páry stejného pohlaví nemají pro to právní zabezpečení. ()

jafuska

tak tne to film mě opravdu dostal, jsem sice holka, ale miluji gay filmy, a tento byl opravdu povedený, ukázaná láska mezi dvěma muži, ve všech detailech, a bylo jasné, že vždy budou mít hezčí vztahy takto orientovaní lidé, než heterosexuál, tento film mě byl hodně blízký ve všech směrech, jen škoda, že tyhle filmy nejsou tak často točeny a nejsou v kinech, super děj, prostě to němělo chybu za žádných okolností. ()

miki68cz

Klobouk dolů, před režisérem, jenž natočí film opravdu ze života a ještě k tomu o gayích. Obyčejné věci bývají těmi nejlepšími a nejinak je tomu s tímto filmem, kde nepříliš známí herci rozehráli koncert podobný denně se odehrávajícím epizodám ze života. ()

Bigwave

Příjemný film o hledání své opravdové sexuální identity. Dějová linie je vnesená do prosluněných pláží a rozvráceného rodinného života. Určitě si zaslouží trochu pozornosti. ()

Felisr

Film o tom, že u životně důležitých věcí je záhodno překonat strach, a pokud začnete pro změnu myslet taky jednou na svoje štěstí, prospěje to i ostatním. ()

Luciee113

Hezký, milý a hlavně jednoduchý romantický film. Všichni jsou tam nakonec chápáví, hodní a přející. Jako by si to jeden namaloval. Hezky se na film koukalo a zbyl po něm jen úsměv na tváři. ()

TerP

Viděla jsem tento film v angličtině, bez titulků... I když jsem si leckdy musela domýšlet, co se myslí, nebere mi to dojem, že je to opravdu skvělý film. Zapisuje se do filmů mého žebříčku na přední místa. Skvělý zážitek :) ()

Runespell

Kdo má rád oceán, austrálii a romantiku, tady si přijde na své. Tento - pro nedostatek nezprofanovaných výrazů - něžný film je o začínajícím vztahu svou kluků. Mladší z nich bydlí u své sestry a přivydělává si v restauraci, kde zahazuje svůj umělecký talent, aby se mohl starat o synovce. O něco málo starší spisovatel, který přijel na dovolenou, navštívit svého bratra ( Zachův nejlepší kamarád) v něm probudí city, které si nejdřív celkem otevřeně a postupně s většími problémy přiznává. Viděla jsem nejeden film s gay tématikou a můžu naprosto potvrdit, že tento vysoce přesahuje kvalitou, zpracováním i výkony skoro všechno, co se v tomto žánru dá vidět. Konec filmu je sice přeslazený, ale myslím, že zanechává velmi příjemnou vzpomínku na moře a velkou a krásnou letní lásku jako by chtěl zažít úplně každý. ()

jendamaty odpad!

naprosté popření kinematografie... strašné dialogy, kamera, střih, scénář, režie, ... nechápu, o čem tady ti lidi mluví... nebo že by vážně tak moc udělal ten příšerný dabing?? ()

Ellush

Filmy s gay tématikou mám ráda - tradiční happyend tu vyzní tak nějak netradičně. Navíc, tady jsem si ani nebyla jistá tím, zda to k happyendu spěje: vyrovnaný a úspěšný homosexuální třicátník a na straně druhé zmatený teenager, jež dělá vše pro dobro rodiny. Tak mistrně zahrané a natočené, že věkový rozdíl nijak neparoduje film Lolita. Ovšem když bych měla jednu věc vyzdvihnout - SOUNDTRACK! Dostal mě... Hlavně Shane Mack. ()

Dorian.gray

Príliš nadhodnotený film vzhľadom na ohlasy, ktoré vo vzťahu k tomuto filmu kolujú. Všetko negatívne tu už bolo vytknuté, počnúc kamerou, obsadením až po otrepaný scenár s nudnými dialógmi. 80% je prílišné preceňovanie. U tohto filmu mi chýbal dolorizmus, pesimizmus, depresia ako tomu je u inych kvalitnejších snímkov s gay tématikou, napríklad ako A love to hide, Prayers for bobby, Single man etc. Shelter je jednoducho sentimentálna a patetická romantická drama s predvídateľným koncom. Film mi nič nedal a preto dávam s otrepanými ušami 3*. ()

marekspanel

Hezký, ale dost průměrný film s předvídatelným dějem, nevýraznými herci a slabým přesahem, hlavně v dialozích. Není k čemu se vracet pokud bych to chtěl vidět znovu. ()

penegal

Jedním slovem WOW. Nemůžu si pomoct - musím se vyjádřit. Toto je třetí film s gay tématikou na který jsme v kuse koukali a můj favorit - ale nesedět vedle mě moje přítelkyně, asi začnu vidět růžově :-D Nejprve k filmu jako takovému: Hercké osazení se mě osobně zdálo naprosto bezvadné. T.Wright naprosto dobře zvolen a svoji roli zvládl tak bravurně a přesvědčivě, že nějaké ocenění by bylo na místě. Brad Rowe mě hoooodně připomíná Brada Pitta ve filmu Klub rváčů a jelikož B.Pitt je můj oblíbenec, tak i tady dávám naprosto SUPER volba. Krásné scenérie, velice zdařilá kamera, ozvučení co se velmi dobře hodí, scény a příběh mají spád a skvělou strukturu. Psychologie postav se někomu jeví předvídatelná, ale to je naprosto v pořádku, jelikož se to tak více blíží realitě. Trošku sem si říkal, jestli by lidé byli tak vtáhnuti a zasaženi romantickou vlnou, kdyby hl. postavy nebyli tak atraktivní potažmo přitažlivý - jelikož gayové stejně jako heterosexuálové se nachází i v řadách méně sličných jedinců....Nicméně, co si budem povídat, dnes mají na "plátně" převážně úspěch lidé typu "ELF" než "HOBIT"! Není to možná nejsprávnější, ale je to fakt a já osobně to považuji za "normální". Nyní něco k psych. aspektu filmu: Tento film v sobě pojí velké množství různých myšlenek. Začal bych u toho faktu, že jednomu z dvojice je něco kolem 18ti (což je relativně pozdní věk pro uvědomění) a druhému o 12 let více. Ovšem věk obou byl ve filmu vylazen tak dobře, že nikdo nemá dojem staršího pedofilního pána koukajícího se po sotva zletilém mladíkovi. Tento věkový rozdíl mě přišel max. správný. Opravdu jen těžko bude kluk, který se sám "probudil" před nějakým rokem, pomáhat právě se "probouzejícímu" druhému klukovi. Shaun už byl sám se sebou v rovnováze a to dokazuje i fakt, že když se poprvé políbili, nenaléhal Shaun dál a nechal Zacha aby svůj zmatek a poznání mohl zpracovat. Kdyby se spolu hned vyspali, byla by to jedna z nejhorších věcí. Pochopitelně přišlo krátké odtažení, které naštěstí ústilo do exploze citu nutícího udělat "tu správnou" věc. Přišli úžasné okamžiky pro Zacha, které ho připravovali na to co se stane dál. Po prvním úžasném období pochopitelně přijde období, ve kterém člověk začne pochybovat a zpochybňovat všechno a všechny. Nevím kde autor čerpal náměť, ale díky bohu se rozhodl pro správný konec. Bylo to na poslední chvilku, ale Shaun vydržel a pochopitelně byl připraven pro Zacha udělat cokoliv. Je to hodně idealistické a málokdo tomu bude věřit, ale vtip je v tom, že přesně takto by si to přáli VŠICHNI a kdo říká že ne, ten je lhář! :-) Byla tam i ukázka faktu, že dnešní mladé matky a to skutečně převážně ty z USA trpí tím, že svoje děti nechávají vychovávat od kohokoliv jen aby se sami nestarali! Nevím, jak se někdo může vypadat, že lidská společnost upadá?! Dřív jsem byl velkým odpůrcem toho, aby homosexuální páry mohli adoptovat - můj názor se změnil. Dokonce v tomto filmu, bylo vidět, jak snadno a dobře by to mohlo fungovat. Opravdu se modlím, aby zmizeli názory typu: Když dítě bude mít dva tatínky a bude vidět co spolu dělají, bude z něj taky gay! Jasně, genetika a tak s tím opravdu nemají co dělat, takže já bych si třeba zítra chtěl vybrat být gay a pozítří a popozítří zase hetero :-P Naférovku řeknu tohle, mam svoje rodiče rád, ale pokud bych si mohl vybrat, zda mě mají vychovávat oni a nebo dva fajn kluci, co sportují a opravdu se mě věnují a pečují o mě (na Califor. pobřeží) - zaručuji, že už teď bych stál na prkně :-D Ať už autor chtěl filmem ukázat na cokoliv a ať chtěl nebo nechtěl zdůraznit zajímavé fakty ohledně gay komunity - a toto není jen můj názor - perfektně se mu to povedlo. P.S.: Řeči typu, takto ideálně to nefunguje a může to být mnohem horší, ať si každý nechá a zamyslí se nad tím, jak je to u heterosex. většiny....SPSA () (méně) (více)