Surfaři

• USA Shelter
všechny plakáty

Romance o dospívání a hledání vlastního místa.
Zach je mladý a pohledný umělec. Musí ale zanechat školy, aby pomohl sestře s výchovou nemanželského dítěte. Volný čas pak tráví s přítelem Gabem malováním nebo na surfu. Přijíždí Gabův bratr Shaun, který Zacha velmi zaujme. Zach se musí vyrovnávat nejen se svými životními prioritami, ale také se svou sexuální orientací. (oficiální text distributora)

Adolf47

Spolu s Letní bouří se řadí mezi špičku v tomto žánru. Je to jeden z těch filmů, se kterými se srovnávají další. Byť se s názory zcela neztotožňuji, oceňuji řemeslnou kvalitu. ()

Brabíček

Poté co jsem v roce 2006 shlédnul film SOMMERSTURM jsem nečekal, že bych mohl ještě někdy vidět něco podobného. Filmy jsou moje hoby a filmy s „homo tématikou“ mě dokážou zahřát u srdce, protože sám jsem Gay a vím, jaké je poznávání sama sebe a není to jednoduchý úkol. V tomto snímku je pěkné prostředí s výhledem na vlny. A to, jak se se svými rolemi poprali dvě hlavní postavy (milostná scéna) je ohromující. Je pravda, že film do druhé půlky malinko pokulhával a ztrácel šmrnc, ale ve druhé časti se slušně rozjel. Je fascinující jak si matka, která nezvládá vlastní dítě, vylévá vztek na mladšího bratra, který si potřebuje srovnat věci v hlavě a přiznat si, že je gay. Po shlédnutí tohoto snímku jsem přehodnotil svou TOP 10. Tento snímek si i přes „pár maličkostí“ právem zasloužil celých 100% hodnocení ()

montel

Zach (Trevor Wright) je mladý teenager, který rád surfuje a kreslí. Stará se o svého synovce a procuje ve fast foodu. Období kdy se rozejde se svou přítelkyní mu zpříjemní kamarádův bratr Shaun (Brad Rowe) do kterého se Zach zamiluje... Romantický film o dvou gayích. Víc bych to asi nerozebíral. Nejlepší je na tom asi hudba. 30% ()

Margay

Hm, představení postav na začátku a hlavně ty dialogy byly hrozné. Nesouvisející, zbytečné, nelogické. Postupně se to ale zlepšovalo, až mi film nakonec utekl, ani nevím jak. Jo, dialogy vážně vázly, spousta postav ani nemusela být, mimika taky u ostatních postav víceméně neexistuje, ale celý tenhle projekt má něco... něco :) Ps: nesouhlasím s nadávajícími na dabing. Tím to není, jedině snad pětiletý Cody artikuloval až příliš dobře na svůj věk, jinak ale češtině nemám co vytknout. ()

vade_mecum

Budu-li porovnávat filmy Zkrocená hora, Modlitby za Bobbyho a Surfaři, je Modlitba za Bobbyho na prvním místě, Surfaři na druhém a Zkrocená hora na třetím, já totiž na romantiku vůbec nekoukám, ale protože jsem gay, tak jsem se ze zvědavosti koukl na tento snímek, který se mi jen náhodou objevil na uložto, když jsem hledal detektivní filmy... dostal mě tou obyčejností, bez nějakých oplzlostí (jako třeba stanová scéna ve Zkrocené hoře, kde to vypadalo jako znásilnění) a bez náboženského fanatismu (Jako v Modlitbách za Bobbyho). Mile mě překvapilo propojení i s poměrně realistickou zápletkou se špatnou výchovou ze strany matky apod. Snímek ukazuje život průměrného gaye celkem věrně, přinejmenším v tom smyslu, že nepředstavuje homosexuála jako někoho, jehož hlavním úkolem v životě je usoloužit se k smrti, ale jako někoho, kdo i mimo "problémů" s vlastní orientací musí řešit běžná témata jako je zaměstnání, bydlení, studium a chce budovat plnohodnotný vztah. PS: Pro JANARYBA - byla by si překvapena, ale již ve 26 jednotlivých zemích USA jsou adopce pro gay a lesbické páry zákonem povoleny a to i přesto že v některých těchto zemích není homomanželství ani nějaká forma registrovaného partnerství... Na české poměry je to fakt fikce (zatím), ale na poměry USA je to zcela reálné... ()

MartinSTFC

Film se mi spíše než kvůli tématu líbil hlavně kvůli té úžasné atmosféře. Léto, oceán, pohoda. Film mě prostě vždy tak nádherně zahřeje (bez dvojsmyslů). Mohu se jen usadit a vychutnat si tuto nenáročnou lahůdku. Pravděpodobně se také jedná o jeden z mála filmů s gay tématikou, který má dobrý konec. Prostě jsem vypl a nesoustředil se na nic jiného, než na film a úžasnou hudbu Shana Macka. Kdo neviděl, jistě se nudit nebude. Za mě lepší čtyři hvězdy. ()

DK197

Já mám tenhle film hodně ráda. Není nijak náročný na diváka, přesto se v něm něco děje! A je dobře zpracovaný. :-) ()

She_Screams

Tak nízké hodnocení? Není možné.. Nevnímejme film primárně v romantickém gay módu. Dovolím si malý spoiler. Je tam vše: Od čeho se osvobozujeme a kam míříme, oceňuje nádherné kulisy, v kterých se život odehrává. O svobodě a vlastnění, manipulaci a odpovědnosti, o žití a vyhýbání se životu.. že postarat se o své štěstí musíme v první řadě sami, že můžeme a máme být tím, kým jsme. ()

alex.doherty

Ač zápletka a zasazení do prostředí Kalifornie mi zpočátku připadalo řádně tuctové a nezajímavé, tak jsem byla výsledkem velmi mile překvapena. Film o objevování vlastní sexuality se mi líbil po stránce hereckého obsazení hlavních postav. Oba hlavní představitelé byli věrohodní a nenuceně ztvárnili své postavy. Co ovšem nebylo tak skvělé, jsou výkony ostatních herců. Nic moc. Nemastné, neslané. Film ovšem v mých očích i přes zřejmé nedostatky financí sklízí úspěch. Líbí se mi téma a především pak jeh zpracování. Jeden z dojemnějších filmů. ()

Lucyyys

Když mi tenkrát kamarádka poradila, ať se kouknu na Surfaře, říkala sem si, co asi tak může být zajímavého na filmu, který je o surfování. Když jsem si pak film pustila a pochopila, že vlastně není o surfování, ale o tom, o čem je, byla jsem překvapená a nadšená zároveň. Lidi můžou říct, že je o dvou homosexuálech, ale já to vidím tak, že je o hledání, poznávání a přijetí sama sebe, kdy to v tomhle filmu vyústí do čisté a opravdové lásky mezi partnery, no a co, že stejného pohlaví. Hlavní postavy jsou příjemní, sympatičtí kluci, na které se dobře kouká a roztomilé děcko. Já jsem z tohoto filmu nadšená i pro pěknou hudbu a ráda dám 5*. ()

Jerkie

Ach, zlatý to snímek. Pravdou je, že je vidět, že se nejedná o nijak zvlášť drahou záležitost, ale pokud máte alespoň trochu pochopení s tolerancí a při nejmenším vám nevadí příběhy o dvou zamilovaných klucích/mužích.. bude se vám to líbit. Krásná atmosféra, příjemné teplo, nádherný moře, přátelští lidé.. Léto a začínající "románek" , zní to tak kýčovitě, ale opak je pravdou. Stojí za to se podívat. ()

aznaho

Kdo chce hledat chybu, vždy ji najde. I u sebedokonalejšího snímku. Ale tady jde o víc. Je to letní biják, kterej celou svoji atmosféru přenesl na surfařský prkno a divák sleduje příběh dvou gayů. Pro homofobního jedince to musí bejt odpad. Chápu, nežijeme ve světě kde pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Jenže, kdo za sebou už má nějaký životní zkušenosti, film pochopí. Ono, točit o gayích je hodně těžké. Mediální obraz komunity je v troskách. Heterosexuál v "buznách" vidí většinou zšenštilá a vyfintěná monstra. A bodejť by ne, když jsou ve filmu gayové, většinou je scénárista krutě zparoduje a celé kino se popadá za břicho. A to je zlé, protože takoví většinově gayové nejsou. Takže vnímavej člověk tuhle gayromanci vstřebá a určitě mu dojde, že to prostě homosexuál nemá jednoduchý. Oceňuju, jak civilně to režisér dokázal podat. Jsem rád, že nikdo nezemřel, nenakazil se, neufetoval se, atd, jak často líčí jiná gaydramata. Prostě, ten film dopadl dobře a oni dva spolu zůstali. A bacha, i s dítětem, vo který se postarali, protože jeho matka je sociální případ. Našel bych tisíce chlapů, co spolu žijou na hromádce a klidně by zajistili krásnej život dětem z pasťáků. Ale, to by společenské normy a celá tahle společnost musela bejt jinde. Takže zpátky na zem. Tohle je dojemnej letní biiják pro nehomofobní jedince. A povedenej... PS: Bacha na českej dabing, ten je docela průserovej... ()

frannyberry

Romantický film podle mého gusta, ústřední dvojice byla moc sympatická i celkem sexy. Dobře zahráno, trochu obyčejně nasnímáno, ale u toho si nebudu hrát na odborníka. Scénář povedený, postavy dobře vykreslené i zahrané. Citová vyděračka a zdatná manipulátorka Jeanie, sestra hlavního hrdiny, byla až nepříjemně uvěřitelná:). Pro mě dobrý i soundtrack. Celé se to brzy stalo mou srdeční záležitostí. ()

Izabellka

Romantické drama o lásce dvou mužů. Moc příjemné prostředí. Herci úžasní. A celá atmosféra byla okouzlující. Tento film patří mezi moje nejoblíbenější LGBT filmy. ()