Devítky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Film, který mě moc ani nezaujal, ale daná zápletka mě prostě nedala možnost se od toho odrhnout. Co mi tam opravdu vadilo byl výkon Melissy McCarthy. Nevím proč, ale nějak mi tam vadila. Její výkon mi nepřišel zrovna skvělý. Celkově téma toho filmu - dost zmatené, nepřesné a hlavně dosti fiktivní? To doufám, jelikož jinak si nejsem jistvá, ve kterém světě a životě žiji :) Sice se film snaží o nějaké tři roviny, které jsou vyprávěny jak současně, tak i v retrospektivách, ale i tak mi to přišlo silně chaotické a podle mého názoru ani pohledný Ryan Reynolds to nezachránil. ()

uiu

Film mě mile překvapil, i když zde na csfd nemá zrovna nejlepší hodnocení. Osobně bych ho přiřadila do stylu Mr. Nobody (2009), akorát že zde hrajeme jen se 3 dějovými liniemi, které se navzájem nějak narušují a divák i hlavní hrdina z toho z počátku není zrovna nejchytřejší. Samotná zápletka, proč tomu tak je, je už sice o něco slabší, ale proti gustu žádný diskutát. Rozhodně dávám palec nahoru za to, že hlavní ženská hrdinka je sympaťačka při těle, žádná vyhublá kostra a Ryan Reynolds mě po všech těch romantických komediích přesvědčil, že umí hrát i něco jiného. Film rozhodně doporučím všem známým, ať si názor už udělají sami. Pro mě Devítka z Deseti :) PS: Tento film řadím vedle Eternal Sunshine Of The Spotless Mind jako druhý oblíbený romantický film. :) ()

marvan

Zvláštně nevyrovnaný film. Působí dojmem jakéhosi slepence: příběhy o herci v domácím vězení a úspěšném scénáristovi jsou svázány vykonstruovaným kabalisticko-religiózním učením. Stejně jako v případě podobně ambiciózního filmu Mr. Nobody (2009) si ani tento autor neuvědomuje, že je rozdíl mezi tím, když někdo něco jen "zná" nebo když to navíc i zcela dokonale "chápe". August pouze ví to, co si někde zřejmě přečetl, ale aby podle toho vytvořil věrohodný film, musel by znát danou problematiku do hloubky. Natolik, aby jeho úvahy pronikly všemi strukturami scénáře a filmu a nebyly pouze povrchním a školáckým předváděním nezpracovaných znalostí. Osobně bych tu pseudoreligiózní linii zcela pominul a dal přednost dvěma samostatným příběhům. Obzvláště příběh scénáristy by utáhl jeden vynikající celovečerní film. ()

lennyd

Gary se rozešel s přítelkyní, což vyústilo v jeho nevšední zážitek s alkoholem, po kterém je odsouzen do domácího vězení. Pozor na něj dává kurátorka Margaret, ale v sousedním domě zároveň potká sympatickou Sarah .. blik .. Gavin, uznávaný režisér dostane od producenta příkaz, aby ve svém stěžejním díle vyměnil svoji dávnou přítelkyni Mellisu za jinou herečku .. blik .. Gabriel uvízne se svojí ženou Mary uprostřed pustiny, a bude muset najít cestu domů ... Co mají tyto nesourodé příběhy společného? Kromě hereckého obsazení (Ryan Reynolds, Hope Davis a Melissa McCarthy) právě také hlavní postavu, říkejte jí třeba G(od). Johnu Augustovi se podařilo natočit film, který buď odepíšete hned po prvním podívání, a nebo z něj tu hlavní myšlenku budete chtít vydolovat (a pravděpodobně jej odepíšete po několikerém shlédnutí). Jen málo z nás je totiž devítkou, která by tento film byla schopna pochytit do posledního detailu. To ale nemění fakt, že se na film docela dobře dívá (zvlášť pokud si nebudete chtít zavařit mozek a necháte jej jen plynout), a to hlavně zásluhou Ryana Reynoldse, páč ten je prostě boží (nic v tom prosím nehledejte) :) ()

venison

Pokud vezmu v potaz jednotlivé povídky, tak to není špatný.. Reynolds prkennej jako vždy a milá Melissa McCarthy vždycky zahřeje.. Ale pokud to spojí dohromady vznikne z toho pěkná slátanina :-( ()

noriaki

"Koaly jsou telepatické a taky ovládají počasí." Vždycky jsem si to myslel. Prvních dvacet minut jsem si byl jistý, že se dívám na jiný film než všichni ostatní. Po půlhodině začalo tohle existenciální drama naplňovat kategorii mysteriózní a po dalších deseti minutách se přidala i kategorie thriller. Čímž chci říct, že rozjezd je opravdu pomalý a to je také největší slabina snímku. Největší klad je naopak výborný Ryan Reynolds. Skoro nesleze z plátna, takže jestli patříte k té překvapivě velké, ale stále se zmenšující skupině lidí považující ho za mizerného herce, tak si to ani nepouštějte. A nebo se podívejte, jestli si ho náhodou nepletete s Benem Affleckem. ()

shantim

Pekne zamotany a tezko srozumitelny pribeh {y}. Ale velmi dobre zahrane. Rozhodne se u tohohle filmu nikdo nudit nemuze. ()

drake31

MINDFUCKED. Zvláštny film ktorý vsádza na inteligentných divákov, dáva otázky, skrýva odpovede, a vo finále si človek uvedomí že to mal pozerať pozornejšie. Ryan Reynolds klasicky vynikajúci, prekvapila Melissa a ostatný zúčastnený boli taktiež prínosom. Alternatívy, hrátky s divákmi a iné podobné komponenty mám rád a som ich priaznivec, takže som si The Nines užil a mám pocit že na druhý krát to bude ešte lepšie ... ()

Emerelle

Tento film se mi moc líbil, dostal mě scénář....ten je naprosto originální. Skvělé herecké výkony, výborný scénář i originální námět...prostě SUPER ()

NoFiction

Docela dobre zamotany film, ve kterem se bude plno divaku ztracet a hledat nejaky ten dej. Neni to urcite film, u ktereho muzete relaxovat a oddechnout si. Jedine co na tom nechapu, proc k tomuto filmu nekdo zaradil prvek HOROR ??? ()

s.e.p.p

Očividně dost neznámý, ale o to zajímavější snímek, který ale není pro každého a proto, abyste se alespoň částečně v ději orientovali, budete ho pravděpodobně muset zhlédnout vícekrát. Já jsem ho právě viděl dvakrát po sobě a přesto musím říct, že mám ještě pár nejasností, na které bych rád znal odpověďi....těžko říct jestli je někdy najdu, už teď mám totiž pocit, že jsem žhavil mozek jak jen se dalo. (snad to nebude jako u Mullholland Drivu, kde žádný rozumný důvod pro to co se na plátně děje prostě neexistuje).. 80%... P.S. Ryan Reynolds si úspěšně klestí cestu do mojí TOP 10. ()

P1tr

Velice milé překvapení, které v mé hlavě navodilo spoustu myšlenek již po shlédnutí traileru. Film se k nám do kin bohužel nedostal, ale ostatně se není čemu divit, když se i v americe dočkal pouze omezené distribuce. Po oné ukázce nebylo jasné, o čem přesně bude film vyprávět, což rozhodně naláká další diváky, přeci jen i celý film je prorostlý tajemnem, jenž vás opravdu donutí přemýšlet, jak již bylo řečeno dRaGoNem. Ačkoliv je konec na první pohled srozumitelný, při troše zamyšlení lze dospět k několika variantám. Nebudu zde své nápady vypisovat,nebot by myšlenky zahrnovaly útržky děje a spoilerování rozhodně není účelem tohoto příspěvku. Největším překvapením je pro mě člověk, bez kterého by tento film nevznikl. Mám na mysli Johna Augusta, který dal dohromady scénář, který si následně podle vlastních představ zrealizoval. Je obdivuhodné, jak si s vizuální stránkou filmu dokázal pohrát hned při svém debutu za kamerou. Velice dobře zde hraje Ryan Reynolds, který mě díky Nines utvrdil v tom, že opravdu umí hrát a že si zaslouží více prostoru ve vážnějších kouscích, než v romantických komediích. Osudy tří "různých" postav do sebe nakonec pěkně zapadnou, což je jedním z důkazů, že August je zkušeným scénáristou a že si na své prvotině dal velice záležet. Rozhodně film doporučuji všemi deseti, zde na ČSFD by bylo asi lepší říci všemi pěti :) Rozhodně milé pokoukání hned zkraje roku. ()

dinsdale

Nijak zvlášť mě to nenadchlo, ale poslední dobou mám radost z Ryana Reynoldse a taky mě na první pohled a víc s každou další scénou těšila Elle Fanning (madší sestra Dakoty). ()

cyberhawk

O cem ten film vubec je, zjistite az v jeho treti casti. Osobne muzu rict, ze mne rozuzleni prislo hrozne absurdni a lacine, a pritom se film i v traileru tvari tak tajemne a vyzyvave! Druha cast filmu ubiji svym tempem a hektickym strihem. Z tohoto filmu slo vytriskat daleko, daleko vic. Nicmene, sledovat tri herce v "trojroli" bylo alespon zajimave. Videt to v kine, tak se clovek ukouse nudou a nakonec mu je lito vyhozenych penez za listky. 65% ()

ZkuKol

Velmi zajímavý nápad (ač ne úplně originální). Dobré zpracování (které se ale občas táhne a občas nudí). Slušné herecké výkony i vizuální stránka (ale zároveň nic co bychom už dříve neviděli). Ale potenciál tu je. Tak snad příště to bude víc než 60%. ()

3 AM Code

Nebojim se dat 5/5. Perfektni myslenka, scenar, herecke vykony i hudba. O deji nebudu mluvit. Jeden z mala filmu, ktere svym spusobem nema smysl videt vickrat protoze prvni zazitek je to o co autorovi slo. Proto az se budete koukat, nezapomente davat pozor, sledovat tohle dilko ve stavu unavy ci nepozornosti by byla vase vlastni skoda. ()

The Viper

Příběh číslo jedna 5* ,,Skvělý ! Nejde mi o kariéru, rodinu a budoucnost, chci si jen vyhonit péro.' Příběh číslo dva 4* ,,Přijdeš si jako chlap ? Protože mám pro tebe překvapení. Nejsi !' Příběh číslo tři 4* ,,Nejsem žádný Ted Bundy. Nechci vás znásilnit a zabít, což by přesně řekl Ted Bundy.'' Film: 5* Důvod: Genialita ()

chmíří

No nevím asi se na to budu muset podívat víckrát, ale rozhodně musím pochválit herce ti byli úžasní a co se týče filmu tak to je buď dlouhá reklama na Sims nebo jeden z nejdivněších filmů co jsem kdy viděl (v dobrém), ale musím se na to podívat ještě jednou - možná to bude za 5*. ()

DavidS.

Výborný Ryan Reynolds a skvělý scénář se zajímavou pointou. Psát více by v tomto případě znamenalo spoilerovat a to by byla chyba. ()