Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

McMcMeki

Ne tak často komentuji, nejsem znalec střihu, kamery, všeho možného, ale miluji zápletku, tady byla ubohá, dost věcí nedávalo smysl a doooost věcí bylo iracionálních (nejvíce myslivec, který žije na panství celý život a zkrátka musel jít s baterkou do kaple, ten mohl jít po slepu, ale chápu, že je záporák něják najít musel)...zkrátka agent, co neprošel testy všecky zlikvidoval, se starou loveckou puškou zacházel lépe než s revolverem, co má celou svou letitou kariéru. Dávám tři hvězdy, jsou za některé zajímavé nápady s metrem, příběhem záporáka, ale chyběla pořádná "Bondgirl" a zkrátka pro mě neslané nemastné. *** ()

migl

Reklamná masáž pred uvedením Skyfall do kín, sľubovala megaBondovku na ktorú sa nezabudne,no dočkal som sa akurát na efektoch postavenej megazlátaniny. Logiku,fyziku tvorcovia tentokrát úplne vylúčili a vznikol giganákladný, bezmála trojhodinový akčný večerníček. D.Craig by mal podniknúť niečo s tými satelitmi(ušiskami),aby vypadal viac seriózne než komicky ()

skyfire

Amíci si z nás začínají dělat prdel a myslí si, že jsme asi úplní tupci. A jak se tak dívám na hodnocení Skyfall, tak tupci asi jsme. Bonda jsem vždy bral jako kvalitu, jako sérii na úrovni, jako pojem. A právě proto z těchto důvodů nemůže přehlédnout, jak stupidní je celý tento film. To, že na střeše vagónu jedoucího vlaku se jen tak valí řetěz (aby mohl být použit při bojové scéně), to jsem byl hned po startu ochoten odpustit, ale co neodpustím, to je naprosto tragický děj. Nechápu, proč týpek co che zabít šéfku MI6 ji místo toho aby ji zabil, ukradne HDD s cennými daty. Následně ji odpálí kancelář, pak se nechá vypátrat. (mega haluzově, když Bond si vyoperuje z hrudi střepiny z kulky a borci z laborky na základě střepin ukáží na 3 možné pachatele, to je fakt síla toto jsem si říkal). Ale pojďme dál, takže Bond jede a najde toho týpka, který se nechá chytit. To vše je však plánované, protože se přece nechal chytit, aby pak mohl utéct a následně zastřelit tu šéfku!!!!!!!!!! Co to sakra je?????????????? Co je to za stupidní béčkový děj? Když se k tomu ještě přičte, že ve filmu je 5x víc dialogů než akčních scén, tak se vlastně divím, proč tomu dávám 2 hvězdy. ()

Matousek92

Tleskám Mendesovi. Bondovka nebyla nikdy napínavější ani originálnější. Naprosto unikátní dílo se skvělou akcí, perfektní kamerou, střihem a co se týče hlavního záporáka, tak jedinečného šílence proti sobě ještě Bond neměl! Nejlepší díly jsou zaručeně s Craigem, ačkoliv pravdou je, že Quantum of Solace kazí jeho repertoár. Nic méně není divu, že SKYFALL má celosvětové úspěchy, protože je téměř dokonalý. ()

p.hyr

Tohle že byla nejkvalitnější Bondovka všech dob? Zřejmě jsem viděl jinou verzi, protože ničeho nového jsem si nevšimnul. James je nesmrtelný, honí padouchy po všech čertech a má svá udělátka od Q. Ano, film to byl dobrý, ale opravdu si zaslouží více jak 2*? Nemyslím si. ()

majklkejn

Co to sakra...?! Já nevěřím svým očím. Mám rád Mendese a ani v bondovkách nejsem úplný začátečník, ale když jsem prvně slyšel o tomhle spojení tak jsem čekal mnohem víc než jen další film zapadající do stereotypu neporazitelného agenta 007. Čekal jsem nadčasovou akční podívanou s nejlepším záporákem posledních let (Javier Bardem se už předvedl v Tahle země není pro starý), ale dočkal jsem se jen přitepleného blonďáka, naprosto laciného příběhu bez špetky originality a suchých (na anglický humor až moc suchých) hlášek. Kde je napětí jako u Nolana? Kde je akce? Kde jsou nečekané zvraty? Nikde, v tomhle filmu jsem neočekával snad jen úvodní titulky. Sám Bond mě nezklamal, ba naopak, ale Mendes to u mě prohrál na celé čáře. Pokusím se tento film v budoucnu shlédnout ještě jednou a dát mu šanci, třeba jsem ho jen správně nepochopil nebo nechytl za správný konec, ale do té doby pro mě velké zklamání stejně jako Nespoutaný Django. Jedna hvězdička za Adele a druhá za filmové lokace, toť vše. ()

Beawish

IanFleming je mrtev, ať žije MacGyver! Od doby, kdy James přestal pít suché Martini a dal se na pivo, ztratil část své osobnosti, vtip, nadhled, šmrnc, koule... vzali mu hračky, bondgirl, intelekt. Tak tu teď místo neprůstřelného frajera máme sirotka ze skotské samoty s krizí středního věku, a jediné, co zůstalo, je jméno. Test pro akčního hrdinu: Situace - máte v hrudi střepinu s ochuzeným uranem. Co uděláte? A) během pěti vteřin si ji lehce vyndáte, B) počkáte několik let a pak si ji během pěti vteřin lehce vyndáte. Situace - stojíte na zamrzlém jezeře, máte v ruce samopal a před sebou hlavního padoucha. Co uděláte? A) zastřelíte padoucha, B) prostřílíte led kolem sebe a propadnete se do vody. Situace - jedete s volavkou na skotskou samotu, k dispozici máte kompletní arzenál zbraní MI6. Co uděláte? A) vezmete si s sebou ten arzenál, B) vezmete si s sebou jednu pistoli a ostatní vyrobíte na místě z žárovek, hřebíků a starých patron. Situace - před sebou máte dům, ve kterém je osoba, kterou chcete za každou cenu dostat živou. Co uděláte? A) pokusíte se tu osobu dostat živou, B) rozstřílíte dům na hadry kulometem z vrtulníku a pak do něj nahážete ještě pár granátů. Za každou odpověď B) si dejte bod. Skyfall bych v tomto případě přeložil jako pád z nebes... ()

mire.k

No teda. Bondovka s těžkou pr..... Začátek tradiční, pak postupně přeměna na drama. To co funguje u lehkých Bondovek tady vadí. Drama se supermanem Bondem skřípe. Craig je dobrý herec. Mendes dobrý režisér. Ale je to jako by Bergman točil večerníček. Ani ryba ani rak. Prostě takhle ne. ()

losy

Pro mě nejlepší Bond, kterého jsem viděl. Režisérský um Mendese vysoustružil Bonda nového rozměru. Film je reálnější a tak nějak filmovější : ) Bardem je božsky ulísný a z jeho postavy cítím reminiscenci na Leadgerova Jokera, stejně tak mi film ve svojí druhé polovině svojí atmosférou evokoval Nolanovo veledílo. ()

njuska

Celkem solidní (a místy velmi kvalitní) akční film! S Bondem ovšem nemá nic společného! Myslím, že Broccoli se obrací v hrobě :( ()

Alekks80

Řekl bych, že je to nejlepší James Bond. Po trochu slabším Quantum of Solace je tohle opravdu pořádný nářez. Bond v podání Craiga je trochu jiný než předchozí představitelé 007, ale spíš je to ku prospěchu věci. Kdo zná předlohu, musí uznat, že ve Skyfall se Bond původní postavě podobá asi nejvíc. A Bardem je zcela určitě nejcharizmatičtější záporák v celé padesátileté historii bondovek. ()

gezko

Áno, áno, áno. Zrodil sa Bond 21. storočia. Návrat k tradíciám (hudba, auto z Goldfingera, mužský M,Q a Moneypenny), ktoré v posledných bondovkách absentovali, sa vydaril na jednotku. V podstate sme boli prenesení späť v čase, keď v Casino Royale Bond získal povolenie zabíjať, v Quantum of Solace sa premenil na cynika, ktorý berie ženy už len ako nástroj na potešenie a v Skyfalle sa stal pravým agentom 007 so všetkým čo k tomu patrí. Priznám sa, že na tento film som sa strašne tešil a moje očakávania boli naplnené na 120%. Klobúk dolu pred Mendesom a jeho zhostením sa náročnej úlohy vytvoriť nového Bonda, aj pred Craigom, ktorý ukázal, že Bond vie byť aj zraniteľný (a hoci nie je mojim najobľúbenejším Bondom, zožral som mu to) a aj pred pani Dench, ktorá vyšperkovala svoj výkon k dokonalosti. V prípade Bardema som nejasný, lebo v niektorých momentoch mi jeho hranie prišlo až moc komické. A čom je vlastne nový Bond? Najlepšie to vystihuje prvý rozhovor medzi Bondom a Q. Q: "A grand old warship being ignominiously hauled away for scrap. The inevitabilty of time, don't you think? What do you see?" BOND: "A bloody big ship." (Voľný preklad: Q: "Obrovská bojová loď, odťahovaná do šrotu. Nevyhnutelnosť času, nemyslíte? Čo vidíte vy?" BOND: "Sakra veľkú loď." Proste suchý anglický humor. ()

Agent24

Ze všech parádních dílů s Danielem Craigem a ostatních stupidních bondovek nejlepší díl. Craig je prostě Bond. ()

Nobunaga

Nejlepší bondovka s Craigem, který mi až dosud do role 007 vůbec nesedl, zejména jeho nárazuvzdornost v C.R. a celková nijakost v Q.O.S. Vizuálně i dějově vypilované, spousta odkazů na starší bondovky, završené dokonalou katarzí. Nevěřil bych že to u Craigova Bonda kdy řeknu, ale možná nejlepší bondovka vůbec - postupně si zpětně doplňuju Bondovské vzdělání a podnětem k tomu byl právě Skyfall. ()

vladi3

tak takto by to natocil nolan... realne a temne, s neskutocnym zloduchom... ala temny rytier... u mna 100%... dokonca aj craig mi tu konecne sadol.. ()

zurivymlok

Tohle je první Bond, který se mi docela líbil. Samu Mendesovi se podařilo zachovat Bonda takového jakého ho známe a přitom jej posunout více směrem k realitě. A to se mi líbí. Budou-li další Bondové pokračovat v linii nastolené tímto filmem, tak budu spokojený. Zaujala scéna v mrakodrapu, která ve mě evokovala Blade Runner. Přestřelka v domě na konci zase připomněla L.A. Přísně tajné. Potěšila také režie, která to nepřeháněla s moderními prvky a byla vedena spíše v tradičním duchu. Ale zcela jistě největším kladem byl Javier Barden. Film je jen tak dobrý, jak dobrý je hlavní padouch. A Barden byl prostě úžasný, až mě bylo líto, že umřel a v dalším díle se už neobjeví. ALE, že by to byla taková bomba, jak všichni tvrdí, tak to teda fakt ne. :-) ()

Big Daddy

Podle mě neslabší bondovka s Danielem Craigem. Méně strhující než předchozí dva díly se zmíněným hercem v hlavní roli. Stále jde ovšem o kvalitní podívanou v atmosférou, která k bondovi patří. ()

Bogeyman

Bond je už starší a je to vidieť. Nie len na hlavnom aktérovi. Ale aj na celej bondovskej sérií. Skutočnosť že je to už 23. pokračovanie ma v tomto názore len utvrdzuje. Kiež by som zdieľal nadšenie väčšiny divákov. Ak ho porovnám s predošlým dielom tak tento sa na neho až tak nechytá. Pár svetlejších momentov ako Shanghai alebo konečná scéna filmu pomohli aby som ho nezaradil do priehrady "priemerné." Casino Royal bolo o úroveň a teda o 1 hviezdičku lepšie. Ale aj tak bol skyfall decentnou jednohubkou ktorou sa dá zahnať filmový hlad no určite nie je hlavným chodom... 3 hviezdičky. ()

solver

Slabší Bond. Nechápu, jak to mohlo trvat 2:20, uteklo mi to rychle. A ten Q, to je vtip? Vzhledem k osobnosti režiséra pro mě zklamání. ()

Stinger78

Neskutečný nářez. Bond je tu odhalen až na dřeň, že je to vlastně alkáč a závislák, Bardem jako skvěle úchylný padouch, chvílemi připomínající Blofelda, a hlavně vynikající námět. Co na tom, že už nemáme padouchy, co chtějí ovládnout svět pomocí vesmírných satelitů, nejsou tu mraky hračiček, jde o současnost. Tohle byla oslava Bondových padesátin, jako kráva!!!. VY-NI-KA-JÍ-CÍ ! ! ! Už teď se těším na další příběh. A opovažte se jen pomýšlet nad černošským Bondem!!!! ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce