Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

MrEddie

Ian Fleming se musí otáčet v hrobě. Další Bond s Danielem Craigem je příšerný. Jak napsal verbal Craig je nesympatický agent a spíše připomíná ruského špióna. A kam se poděl suchý anglický humor na který jsme zvyklý u Conneryho a Moora. M je senilní kráva a Q je puberťák. Javier Bardem je výborný jako padouch. Skoro ho nepoznáte. Ale Ralph Fiennes pamatuje lepší herecké časy. V této části se dovíme poprvé něco málo z Bondova dětství.Ať už jde Craig do háje. ()

mek.jan

Daniel Craig je prostě jako zrozený na roli agenta 007. Tenhle film jsem viděl asi tak čtyřikrát a je to skvělá jízda. Jen mě mrzí, že ho vystřídá jakási dáma. Nejenže cpou ženský do MIB, taky podělaj GB ženskýma, ale i budoucího agenta 007 bude hrát ženská.. Nejsem žádnej rasista a ani by mi nevadil film se ženou v hlavní roli jako agentkou. Ale 007 prostě ne! ()

GrooteLulu

Skyfall je trapnější a trapnější až do závěrečné scény ve Skyfall, kde to málem schytá eM. Připadá mě, že Craiga tenhle díl absolutně nebavil. Viděno v Odeon cinema U. K. ... je to trapný od začátku do konce, snad kromě samostatnýho Skotska, kvůli královně (není moc bondovek se scénami ve Skotsku)... a ta hudba?.. oh my gosh ;) ()

Andy_Warhold

Budu rebel, ale film má strašně špatný scénář. Spoiler: Hlavní záporák chce zabít M. Sestaví tedy ďábelský plán který zahrnuje: 1. Nechat se zatknout a dopravit do sídla MI5. 2. Strasně rafinovaně a překomplikovaně ze sídla MI5 uprchnout. 3. Na útěku vtrhnout do budovy soudu kde zrovna svěčí M a pokusit se jí zabít. Přiznám se, že nechápu proč nevynechal první dva body a nešel rovnou k třetímu???? Chápu, že Bond je pohádka pro přerostlé kluky, ale proč předpokládají, že nám chybí půlka mozku? To nemají peníze na někoho kdo napíše scénář který nebude trpět zásadní chybou vnítřní logiky? Akční honičky se dají "nastrojit" i na scénáře které nejsou na první dobrou úplně hloupé..... Jinak asi první film v kterém se mi nelíbil Javier Bardem. ()

Gappard

Naprostá dokonalost. Skvělé akce, nádherné lokality které k Bondovi patří. Stejně jako záporaci, na které se vždycky těším, jak dopadnou. Bardem se role zhostil parádně a dopadl na veškeré poměry dobře. Skyfall se řadí mezi mě top bondovky, první s Craigem a to vše díky Panu Mendesovi ()

hvldvt

Famózní. Daniela Craiga beru jako nejlepšího Bonda, ale tenhle film ho povznesl na úplně jinou ligu. Děj je pro všechny mnohem víc osobní, nejsou tam žádný vybuchovací pera (narážka na scénu z Národní galerie) ani neviditelný auta, ale je tam Bondovo rodný Skotsko, Skyfall, kde vyrůstal, Kincade a mnoho dalšího. Skyfall taky představí postavy jako nového Q nebo Eve Moneypenny, který si každej zamiluje. Teď ke scénám, protože to je kapitola sama o sobě. Ať už M cituje Ulysses od Tennysona, Bond je přivázanej k židli a Silva vypadá, jakoby se na něj chtěl každou chvíli vrhnout (v angličtině perlička „well, she never tied me to a chair“ „her loss.“) nebo první setkání Q a Bonda, tenhle film to prostě umí. A vizuálně taky – všechno, co se odehrává v Šanghaji, to stejný v Macau nebo nádherný Skotsko, je naprostá slast pro oči. Pro tenhle film mám strašnou slabost a možná ze mě mluví sentiment, ale Skyfall má i krásně zpracovaný titulky, v kombinaci s Adele naprostá dokonalost. Za mě nejlepší bondovka vůbec. ()

Janie83

Jednoznačně nelepší bondovka. I když mám Bonda jako postavu docela ráda, tak mě vždycky štvala ta jeho nezranitelnost. Mohli na něj vystřílet několik zásobníků, ale nikdy ho netrefili. Na druhou stranu, když jsem zjistila, že Bonda bude hrát Daniel Craig, tak jsem byla dost skeptická. Přece jen, Bond má být vysoký, tmavovlasý fešák, ne zakrslý blonďáček. Z omylu jsem byla vyvedena už u Casina Royale, kde mě překvapily Craigovy herecké kvality a než přišel na řadu Skyfall, stal se z něj můj oblíbený agent 007. Co mě ale na tomto filmu nejvíc baví, je M v podání mé oblíbené Judi Dench a Q Bena Wishawa. A pak samozřejmě titulní píseň, kterou nazpívala Adele a podle mě je nejlepší, nebo aspoň nejvýraznější, bondovskou písní. ()

zajpton

Perfektní skloubení detektivního thrilleru s bondovskou “nadpřirozeností” v novým kabátu. Skvěle napsaný, vyvážený a osudovosti tak akorát. Chladný Bond s kamenou tváří vyvolává spoustu emocí. ()

Foltest

Skyfall je bezpochyby velmi povedený film a důstojný přírůstek do craigovské pentalogie. První část snímku spojená s děním v Číně je nejsmírně dobře zpracovaná a diváka baví. Druhá část, především pak závěr, mě nesmírně fascinovala ve své komornosti. Možná to není úplně styl, jenž bych upřednostňoval, ale nestěžuji si. Snímek se moc hezky zaměřil na postavu M, stejně jako bravurně zvládl plynulé zapracování nové postavy Malloryho. Bond se zde již plně odpoutal od Casina Royale a začíná psát nové příběhy. Skyfall je rozhodně povedený film a já jej doporučuji každému ke zhlédnutí. ()

opatstviolov

Skyfall je zatím bezkonkurenčně nejlepší bondovka, s nejlepšími hereckými výkony, režií, kamerou. Prostě jízda od začátku až do konce. 10/10 ()

jirikzaboj

James Bond je mrtvý. Ať žije James Bond. 50 let jubileum a proč to neoslavit tak, že uděláme tu nejkomplexnější Bondovku, která tady kdy byla. Vyšperkované dialogy, které využívají eleganci postav a umí dát sarkastický důvtip ve správný moment. Scenáristicky téměř bezchybné opojení společně s Mendesovo ideologií profesionální režie, do které se jen přidá trocha temné esence od Nolana a mistrovské práce s každou jednou postavou, která se ve filmu ukáže. Po 7. bondovkách konečně září na obrazovce skoro po celou dobu filmu Judi Dench jako M a určitě nejsem jediný, kdo si její přítomnost tak sakra v každém díle užíval a tady máme fan servis, který svět neviděl. Backtime story funguje skvěle a James Bond má tak jednu z nejlepších motivací doposud. Konečně návrat Q, který mi fakt chyběl a jsem rád za jisté změny v charakteru postavy a dost mě to baví. Odhalení celého jména Moneypenny a využití Jamese Bonda na maximální sentimentální lidské rovině. Slzy, krev, deprese a beznaděj. To by jeden neřekl, že tohle muže potkat proslulého agenta 007. Síla série byla vždy ve výběru lokalit a tady se budu opět opakovat, že téměř žádný jiný akční film neumí s krajinami tak pracovat. Především pak závěrečné Skotsko a jeho mlžné mračna, sníh a oheň. Záporák nejzajímavější a nejspíš nejlepší, kterého jsme mohli v Bondovi vidět. Velký klobouk dolu J. Bardemovi a jeho oblíbené písni Boom Boom od The Animals.    PS: Skvělý úvodní soundtrack, který baví i po letech. Adele je boží. Na závěr nejlepší Quote:  James Bond: A gun and a radio...not exactly Christmas, is it? Q: What did you expect, an exploding pen? We don't really go for that anymore. ()

Enon

Silně přemýšlím jestli je lepší Skyfall nebo No time to die. Ale Skyfall je asi o trochu lepší. Skvělá songa na začátku od Adele. Výborně udělaná, vypiplaná a úžasně natočená akce. Výborný příběh a zaporák který skutečně má motivaci a není to jen další týpek kterej je prostě zlej a všechno co udělá musí být to nejzlejší co umí a to všechno bez jakékoliv motivace. Aston tu taky je a je skvělej jako vždy. Příběh je tu taky dobrej.Konec byl naprosto kulervoucí a já skoro nedýchal. Craig si toho Bonda fakt za mě dává nejlíp ze všech. Prostě tohle je jasných 10/10 ()

unitedfan

Pro mne osobně nejlepší bondovka. Osobní pro Bonda i samotnou M s ďábelským záporákem v podání Javiera Bardema a božskou kamerou Rogera Deakinse. Strhující příběh se řadou památných sekvencí(úvodní akce,Šanghaj,Macao,Londýn) vrcholí geniálním finále ve Skotsku. Pokud máte rádi bondovky a akční filmy budete nadšeni. PS: První bondovka kde není typická bond-girl. ()

Langos

Roli agenta 007 s povolením zabíjet ztvárnil potřetí Daniel Craig.  Na začátku filmu to vypadá, že agent 007, neboli James Bond, byl při zahraniční misi zastřelen. To si však máme jenom myslet. Když je na MI6 spáchán teroristický útok, je James Bond znovu na scéně. Bond zjišťuje, že za teroristickým útokem stojí Raoul Silva, který se mstí M za minulost.    Tento film trvá 143 minut, takže akce si užijete dost. Film mě osobně překvapil, není přeplácaný ani rychlý. Délka filmu je akorát. Dostatečně napínavé a zápletka klasická. Sam Mendes je borec! ()

gggggg

Tretia Craigova bondovka mala šmrnc, ktorý som nevidel od Zlatého oka. Vynikajúce akčné scény, vynikajúci Bardem v roli psychopata, podporené už dnes legendárnou hudbou. Síce bol film znovu dlhý, nenudil som sa ani minútu. Pravdepodobne vrchol Craigovej éry. ()

bernstein

Skyfall oslávil 50 rokov bondoviek v kinách. Začínajúci špión Daniela Craiga z Casino Royale je teraz už veterán. Film znovu predstavuje niektoré známe postavy, mladšie, hi-tech Q a novú slečnu Moneypenny. V pozadí sa vznáša aj nové M. Film tiež odkazuje na predchádzajúce bondovky ako súčasť osláv zlatého výročia. Bolo takmer neskutočné vidieť, ako Skyfall nakrútil oscarový režisér, vyhral Oscara a stal sa jedným z najlepšie zarábajúcich filmov všetkých čas. Bond za miliardu dolárov. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce