Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Wishkah

Ne vždy je nejlepším postupem bourat tradice a nastolit novoty. To Mendes dokázal tím, že nám představil tu asi nejangličtější bondovku, která se tradicím nevysmívá, ale naplňuje. V minulém filmu, QoS, jakoby tvůrci chtěli z Bonda udělat něco jako Jasona Bournea na druhé straně barikády, ale výsledek, ačkoli je tu spoustu obdivovatelů tohoto filmu, zapadl někde mezi průměr. Naproti tomu ve Skyfall asi tvůrci pochopili, že když se jde na Bondovku, tak se jde hlavně na Bonda a ne na nějakého akčního hrdinu s profláklým jménem. Lidé chtějí cítit ten bondovský vesmír, plný akčních scén, špiónských hračiček a samožřejmě Bondgirls. A přesto, že se tvůrci tohoto schématu drželi, přesto ho inovovali a podali v novém kabátku. Doslova mě bavili různé narážky na bondovskou historii (pro mě hraje prim hlavně návrat nádherného starého přítele AM DB5, i s vystřelovacím sedadlem:-)) a přesto sem měl pocit, že sleduju moderní akční film, kde hrdina není nějaký Macho zabiják, ale živoucí bytost. Musím před tvůrci smeknout, protože ať už jde o příběh, akci, skotskou krajinu, hudbu, herecké výkony a vůbec celý dojem z filmu, nelze říct nic jiného, než že sem právě zažil tu nejlepší bondovku. Moc děkuji. ()

jasiska

Paráda. Výborné skĺbenie starého s novým. Prehľadná zápletka, zaručene dobrá bondovská akcia a vtipné hlášky, to všetko robí zo Skyfall úžasný film a jednu z najlepších bondoviek. ()

Yarushka

Nenudila jsem se. Nádherná hudba a kvalitní obraz. Skvělé výkony Judi a Javiera!!! Možná až příliš překombinované titulky na začátku. Některé části kýčovité až patetické. Mezi 4mi a 5ti hvězdičky. ()

Sekmen

Jsem zvědavý, co bude James dělat v dalších bondovkách, když už ho v této chtěli hodit do starého železa a musel se zabarikádovat v domě jako v Sám doma ;-) Jinak Bardem silně připomínál Heathova Jokera z Temného rytíře. 80% ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině Bondovky mě vždycky bavily. Agent s povolením zabíjet už je klasika jak Mila. Craig nikdy nepatřil mezi mé oblíbené herce. Jeho vizáž mi hlavně nepřišla pro 007 dost dobrá. Ani jeho herecké výkony mi nepřišly nikterak zázračné. Ovšem Skyfall změnil můj zaujatý názor. Tohle byla celkem příjemná akčnovost s kvalitním dějem a s pár dechberoucími zvraty. Nebudu psát žádné spoilery,abych nevyzradil děj,jako to zde dělá spousta grázlů. Jako dobrou nedělní oddechovku bych tuhle Bondovku s klidným svědomím určitě doporučil. Jen na závěr...černoška jako bondgirl,to tu ještě nebylo. A rozhodně je to velmi příjemná třešnička na dortu. Myslím, že když to shrnu, tak jsou 4**** odpovídající. ()

Teabag

Bondovky mám rád. Moc rád. Ale s léty z nich jaksi vyvanula originalita. Vesmírné zbraně a neviditelná auta na dálkové ovládání už nikoho nenadchnou. O to víc srandy si užijete s obyčejnou pistolí a vysílačkou! Jestliže Cassino Royal a Quantum of Solice vrátily Bonda z orbity na zem, pak Skyfall jej zase vkusně usadil do starých Connerovských kolejí (nejedno oko jistě ukáplo dojetím, když na scénu vstoupil starý Aston Martin). A přesto to není vykrádání starého - pryč je ten vždy navoněný Bond v perfektně padnoucím obleku. Daniel Craig je tu totiž mnohdy pěkně špinavý, otrhaný a jaksi zdecimovaný, jakoby byl doopravdy z masa a kostí. A když se k tomu přidá ještě Javier Bardem a Judi Dench, pak je na světě zase jednou pětihvězdičkový kousek s číslem 007! ()

DaliGala

Nechtělo se mi na něj, ale kdo na něj nepůjde, udělá velikou chybu. Samozřejmě, že dějová osa nemůže být extrémně překvapivá a nevypočitatelná, ale s tím jsou asi všichni předem u Bonda již smíření. Ale, to, co je tam vidět, je neuvěřitelné. Úžasné prostory a vizualizace- pastva pro oči. Skvělá kamera. Bylo to mnohem lepší než nějaké 3D a já vážně měla pocit, že tam jsem. Několikrát během filmu jsem se přistihla, že vyloženě civím s otevřenou pusou nebo uhýbám před nebezpečím. Většina scén mi přišla naprosto originálních, skvělé dialogy, geniální záporák. Pochválit chci rozhodně využití bondovských cliché. Tvůrci si očividně uvědomili, že jisté prvky jsou již směšné a tak je použili mířeně pro zasmání (využití klasické znělky). Také se mi líbilo, že ve filmu není typická bondgirl, dámy se nám tak spíš míjí a jsou důležité pro dějovou linii i pro zdůraznění Bondovi osobnosti a ne jen svou krásou. To, co musím vytknout, jsou úplně zbytečné chyby, které mě hrozně rozčilují, protože tam vůbec nemusely být a film by se stal dokonalým. Ale když celým hledištěm jede nechápavý šepot: ,, Proč si sakra v té tmě svítí baterkou?´´,, Proč si nevzal jeho zbraň?´´, tak je někde chyba. Ano, Bond nikdy nezemře, i kdyby pod hladinou té ledové vody plaval měsíc, a to jsou fakta, která divákovi nevadí. Ale jsou jisté meze a případy, které diváka zbytečně rozhodí a při nichž jim mozek začne nahazovat rozrušující otázky. A další mínus jsou ohavně kýčovité úvodní titulky. Možná se to někomu zdá jako zbytečný argument, ale i titulky jsou součástí filmu a je na čase, aby si to začali uvědomovat všichni filmový tvůrci. Malinko si ještě rýpnu do neustálého zmiňování slova staromódnost v různých jeho obměnách. Vím, že nás tato slova měla vést k velkolepému konci, který využívá právě starých ale prověřených prostředků, jenže to stačilo zmínit dvakrát. Divák si pak připadá, jako že ho scenárista považuje za úplného blbce. No ale to už nejspíše rýpu hodně. Přes to všechno- Rozhodně silný zážitek! ()

Lionheart

Film, který sesadil Temného rytíře z pozice "snímek roku". Snímek, který funguje perfektně jako samostatný film, ale pokud ho sleduje divák s párkrát nakoukanou celou sérií, tak nastupuje absolutní euforie. ()

derryl

Krásný nový svět vs. návrat do minulosti. Bondova mise, kdy musí chránit nejvíce sám sebe a svůj svět. ... Nejsme natolik silní, co ve starých dobách znamenalo hýbat Zemí i Nebem, jací jsme, takoví jsme. Výbušnost hrdinských srdcí, která slábnou časem i osudem, ale silných ve vůli bojovat, usilovat, hledat a nevzdat se. ... Snímek Skyfall je pro ortodoxní i neortodoxní vyznavače Jamese Bonda. Ortodoxní si v něm najdou svůj oblíbený svět, který nás již 50 let baví svojí propracovanostní a provázaností všech dějů, které do sebe krásně zapadají a tvoří kompaktní celek, vrátí se s Jamesem k počátkům celé série a do Bondova dětství. Poznají z jiného úhlu Bondův vztah s M (úchvatná Judi Dench) a pochopí, že vše se vším souvisí. Neortodoxní vyznavači Bonda si zase pochutnají na krásném kousku filmografie Sama Mendese, který si s 007 dal velmi záležet a obohatil jej svým prvotřídním citem pro detail a atmosféru, vybrousil Bonda jako diamant, který je z každého úhlu pohledu dokonalý: střihem, kamerou, hudbou, výběrem herců a v neposlední řadě skvělým scénářem. Po druhém shlédnutí Skyfall jsem poznal, že svět Jamese Bonda (od jakéhokoli režiséra) stojí za to navštívit a nechat se jím pohltit, i kdyby to mělo být v pyžamu u dvd a ne v terénu (kině). Člověk si v obou případech rád zavzpomíná na toho "starého" dobrého muže, který miluje Anglii, M i všechny své bondgirl. Já jsem staromilský ortodoxní vyznavač agenta 007 a děkuji celé sérii, že mi je tak blízká, a proto ji mám velmi rád. M: Takže, 007, máme spoustu práce. Jste připraven vrátit se zpět do služby? Bond: S potěšením, M, s potěšením. Klasika, klasika, klasika, klasika! Shrnutí: Úchvatné dílo. ()

Piškotka

Pod má očekávání. Akce na začátku zbytečně táhlá, občas hluchá místa. Vyzdvihuji J. Bardema, šel z něho strach, který umocňoval jeho hlas. Líbila se mi konečná část v rodném sídle 007. Dýchala zde ponurá britská atmosféra. ()

SHit4U

Hodnotí se mi velmi težko. Jako bondovka naprosto brilantní! podle mě i dokonalé uzavření trilogie "nového" Bonda, kde se spojují staré bílokošilaté postupy s drsným Craigovským stylem. Navíc si je schopný utahovat sám ze sebe a koncem se odpíchne do nové éry, na kterou jsem setsakramentsky zvědaví, protože minulost byla doslova zničena. Ovšem pro mě nejslabší Mendesův film, a to že Mendes je můj úplně nejvíc nejoblíbenější režisér. Chybělo mi tu tvz. mendesovo finále, které on opravdu umí a u kterého jsem vždycky totálně omráčen hutnou atmosférou. Byla to prostě spíše sranda :-) ale akční...modrá....žlutá...britská...100% bondovská...a Javier byl úžasně úchylný a na smrt odhodlaný padouch, který nakonec dosáhl svého...Asi nejslabších 5 hvězd, které jsem kdy dal... ()

Smejky87

Bondovky s Piercem byly vtipné a s nadsázkou, Casino Royale fajn, ale tohle mi už přijde trochu moc vyhrocené, je tam sposta nelogičností, špatných dialogů, melancholií M a tím jak tenhle bond postrádá onu nadsázku je neodpouštím. Mimochodem, proč má 007 schůzku s Q v galerii a ten nápad, schovat se před záporákem na venkov kde budem sami a nikdo nám nepomůže si nic jiného než smrt M nezasloužilo. A nakonec konec. Vážně? PS. Na bondovi jsem měl rád auta. Tady jezdí metrem. ()

Hanes88

Tak jedno musím Skyfallu přiznat...je lepší než Quantum of Solace. Jinak mi tam pořád něco chybí a asi pořád chybět bude. Kdyby ústřední postava prostě nebyl James Bond tak by to byl supr akční film. Bohužel ale takhle pro mě Daniel Craig nesplňuje to, co Bondové (Pierce Brosnan a Sean Connery) představovali. Jen pro pořádek, Craiga jako herce si velice vážím a hodně filmů s ním mám rád, ale není to pro mě Bond jak už jsem napsal v komentáři pro QoS. Co se týče efektů a záporáka (Javier Bardem), dávám prst nahoru. 60%. ()

Duch217

Nikdy jsem bondovky neměl moc rád, ale Skyfall se mi líbilo moc. Skvělé zpracování, žádné nudné nebo zdlouhavé scény, naprostá spokojenost. Ještě jsem neviděl Casino Royale, takže se mám na co těšit :) ()

Lefty86

Lepší než Quantum of solace, ale horší než Casino Royale. Dlouhá stopáž rozhodně uškodila, jakmile se budete moc zabývat : Kdo že je tenhle??? a proč byl vlastně tam?? Tak se z toho otrávíte, některé pasáže byli vyloženě zbytečné. Chvílema nudné. Ale tak od 90. minuty se to skvěle rozjede. Daniel Craig je vynikající herec a i tady exceluje, film povytahuje o třídu výš. Některé bojové scény byli dobře zpracované. "SPOILER" - Na konci se Bond vrátí do rodného domu a vyhodí ho do povětří, stejně to tam přece neměl rád :-D ()

Disease

"Welcome to Scotland!" jedna za světlých chvilek, kterých v tomhle filmu zas tak moc nebylo. Vizuálně parádní scény se střídají s nudou. Celkově to na mě působilo až příliš komixově. ()

Dyas

Rozhodně vynikající a působivý díl, ale Casino Royale je pro mě osobně stále nejlepší James Bond, i když měl tento díl skvělého záporáka, kterého si pamatuji především z filmu Tahle země není pro starý :) Nečekal jsem tak dobrý díl a jsem rád, že tu miliardu má v kapse. Doufám, že v dalším díle bude Bonda opět hrát Daniel Craig, který se k této roli opravdu hodí a je mi v ní velmi sympatický, což se nedá říci např. o herci, jehož jméno je Pierce Brosnan..... Rozpočet $200 miliónů ][ Celosvětové tržby $1,108,561,013 ()

Holubicqa

Po druhém shlédnutí beru zpět vše, co jsem kdy negativního na adresu Skyfall řekla, napsala, myslela si. Ten film je výborný, ale asi bylo opravdu potřeba vidět ty dva první díly s Craigem. Člověk to pak asi líp pobere. ()

Danken

6,5/10 Pecky, bomby. Asi jsem od toho čekal až moc, protože jsem byl hodně, hodně zklamanej. Asi jako když Michal v Pelíškách místo parádních ''amerik'' rozbalil nefalšovaný sovětský kecky do nepohody s vojenskejma fuseklama k tomu. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce