Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

bradl3y

"Čekal jste vybuchující pero? To už nepoužíváme." Dvě věty přesně vystihující vývoj, kterým se Bond ubírá - na úkor technických vychytávek přibývá akce a přímočařejšího jednání, nevyjímaje sentiment (slzička v závěru), motivující proslov (Judi a její báseň) a okatý patriotismus (za Craigem "nenápadně" plápolající britská vlajka). I přesto je Skyfall mnohem zábavnější a lépe technicky zvládnutý než předchozí Quantum of Solace (ze střihu mi bylo na zvracení) a z celkového pohledu na bondovky vyčnívá. Btw. člověk si prostě nemůže nevzpomenout na Straw Dogs a Home Alone! ()

Corpsegrinder

Totální sračka která je urážkou pro všechny bondovky a to hlavně conneryovky a mooreovky. On už Quantum of Solace byl pěkná kravina ale tohle? No way. ()

divak84

dost netypický bond (což mendes předzvěstoval) mi nesedl. tradiční kliše držící se hlavního záporaka kazí dojem, hlavní problém (unik informací) byl ukazan pouze okrajově sejmutím JEDNOHO (!!!) agenta, aspon že použili youtube,,, casino royale zatím jednoznačně vede a to díky balanci mezi akčním hitem a typickým bondem.. tady je k nalezení dost slaboduchá akce na "ranči", celkem i dost nezáživná místa a to, že chytrák Q jakmile odemkne Silverům notebook, otevře se silverova věznice, jsem věděl už jak si ho sebrali z ostrova. pro mě zklamaní. ale ostatním muže mendesův styl sedět, neříkám že ne... feeling "60" mi nevadil ikdyž sem si ho neužil. ()

legatio

Slibný začátek, slibný přechod do závěrečné fáze a zklamání na konci. Takto vidím Skyfall já. Fanoušci prominou, ale v tomhle případě mě nostalgie nějak míjí. ()

kukuuuc10

Už to není ten nabušený Bond, jak jsme byli zvyklí. Pod tímto výkonem jsem si agenta 007 nepředstavil. Každopádně je třeba vyzdvihnout Javiera Bardema. Jeden z nejodpornějších záporáků! **** ()

Fantomas92

Velké zklamání mně připravil Sam Mendes. Kultu 007 neholduju, filmy jsem ale povětšinou viděl. Některé scény ve Skyfall jsou výborné, hudba tradičně taky, ale aby v takto sebevědomém filmu bylo tolik nelogičností, to je vážně smutné. Četl vůbec někdo ten scénář? Lidem stačí málo (viz Avengers), bohužel. Moje 4* jsou možná i moc ... ()

tom.nosek

S bondovkami má Skyfall pramálo společného. Hraje tam sice James Bond, M a Bond dokonce pije protřepanou a nemíchanou vodku s Martini, ale zahodil veškeré principy bondovek, které už tak byly omezeny v předchozích "craigovkách". Sam Mendes pojal Bonda po svém, což není na škodu, ale přišlo mi, že to po svém vzal až příliš. Nehledě na to, je to spíš film o Judi Dench v roli M. Bond tu sice nehraje druhé housle, ale je to takové duo Bond & M. Jako akční film dobře zvládnuté, ale jak jsem už napsal, úplně to pomíjí všechny podstaty bondovek, co kdy byly... Chápu výtky některých, že je jiná doba a old-school bondovka by už nestačila, ale aspoň je možné se něčeho držet a na něco navázat. Ne vzít všechno, co bylo za 50 let natočeno a říct: "Tohle bylo úplně špatně, udělejme to takto." K tomu mi zápletka a některé scény přípomínalo zhruba tak pět akčních filmů, které byly poskládány dohromady, a pochybné to celé je i z hlediska času mezi bondovkami. Na konci Quantum of Solace se stal "tím" 007, tím agentem, o kterém vyprávěly staré bondovky, tím agentem, o kterém vyprávěl Connery, Moore a částečně i Brosnan, a v tomto filmu, tedy Skyfallu, je najednou označován jako ten, co už na to nemá kvůli svému věku... Pochopil bych to třeba v poslední bondovce s Craigem, ale určitě ne teď. Krom toho hudba je naprosto nebondovská, jen občas se tam mihne nějaká novodobá variace na klasickou melodii. Ústřední melodie a titulky jsou naopak menším návratem ke starému způsobu, hodí se to tam. Stejně je na tom představení Q a Moneypenny, uvedení Moneypenny bylo výtečné, Q je dosti nestandardní, ale musím říct, že Ben Whishaw zapadnul. Líbí se mi navíc i angažování Ralpha Fiennese jako M, dost výrazný herec, není až tak profláknutý a věřím, že dokáže převzít otěže po Judi Dench. Přesně vystihující video ze série Honest Trailers. ()

Hanys_

22. Bond. Ve své době mě ten hype kolem Skyfall docela lezl na nervy a navíc jsem do té doby viděl jen 2 bondovky, takže jsem nějak zvlášť nadšený nebyl. Teď jsem ale mlaskal spokojeností. Zase skvělý záporák a závěrečná třetina jako taková akční variace na Sám doma. Fakt paráda. (11/2020) 9.5/10 ()

Kanca

Nejlepší Bondovka, jakou jsem zatím viděla a možná proto, že to o Bondovi zas až tak moc nebylo. Takže chválim excelentní výkon Javiera Bardema a skvělou Judi Dench. A když to vemu kolem a kolem, tak i ten Craig mě konečně jako Bond dostal :) ()

ruhebitte2010

Bondovky jsem nikdy nijak extra nemusel. Z těch posledních se mi líbilo Casino a naopak vůbec QOS. Jenže, asi hodně díky Mendesově stylu je tento JB zcela jiný, odlišný od všech starších. Fantastický vizuál, většinou ne do přílišného extrému dovédené akční scény, spousta vtipných narážek a skvělé herecké výkony, především Javier Bardem je úžasný záporák. 95% :) ()

Milan25

Oku lahodící snímek se skvělým záporákem v podobě Javiera Bardema. Craigův Bond je pro mě ze všech představitelů vyloženě nejlidštější, nebojí se úrazu a nemá po kapsách miliardu technických vychytávek jako jeho předchůdci. Po delší době je to vlastně Bondovka s takovým nejnormálnějším příběhem, bez toho, aniž by tam někdo chtěl zničit svět nebo podobně. Parádně se na to dívá, má to spád, akci - lepší 4*. PS: Nejtrapnější "bond girl" vůbec. ()

noby

Bond jde do sebe. Po úvodních předchozích dílech najíždí do vyjetých kolejí starých bondovek. Drží se jich podstatou; kde to má smysl, drží se jich i podobou, kde nemůže, alespoň je cituje, s úsměvem připomíná nebo s úctou laská. Jde do sebe i záporákem. A nakonec, jde do sebe i Bond jako postava, ač to není nové. Výsledkem všeho toho chození je inteligentní thriller v hávu bondovské akce i stylu. Kdyby i další bondovky dokázaly tak skvěle současně fungovat bez ztráty své tradiční tváře, nebudu mít nač si stěžovat. ()

dopita

Tak nějak nic moc. Zkrátka mě to minulo a to jsem to pro jistotu zkouknul dvakrát. Ambice má film velký, ale naplněny nebyly. Akční scény v podání Sama Mendese nevypadaj zas tak špatně jak jsem očekával, na druhou stranu ostatní scény nedosahujou kvalit, který bych od něj čekal. A protože akce ve filmu zas tak moc není, tak v konečným důsledku film chvílema dost nudí. Jestli bych něco vyzdvihnul, tak pouze Javiera Bardema, kterej předvedl strhující výkon. ()

Ripley

Premiéra Skyfall u mne až dnes.Nadšení a slzy v očích.Po nevydařeném Quantum of Solace mužu zkonstatovat,že JAMES BOND je zpět!Režie a scénář jsou na velmi vysoké úrovni.Směle se odvažuji tvrdit,že jde možná o nejkvalitnější bondovku.Škoda jen,že se o hudbu nepostaral opět David Arnold,který byl pro mě novodobý John Barry.Jinak nemám výhrady.100%. ()

HArna

Sam Mendes uchopil Skyfall famozně! Vzal to nejlepší od Quantum of Solace a Casino Royale a dal tam svoji duši a vytvořil jednoho z nejlepších agentů 007,co byl kdy natočen. ....to jsem Bonda nikdy dvakrát nevyhledával ()

farfalla

23. Pomsta agenta MI6. James Bond (Daniel Craig) umře, ale objeví se, když je MI6 v ohrožení. Raoul Silva/Tiago Rodriguez (Javier Bardem) si chce vyřídit ůčty s M (Judy Dench). Zvykla jsem si na ní, bude mi chybět Tento film je připomínkou 'starých časů'. Projížďka starým autem a k tomu hraje stará hudba. Jak Bond řekne M, když jedou na jeho panství Skyfall, jedou do minulosti. Objeví se Eve Moneypenny (Naomie Harris). Albert Finney má hezkou postavu Kincadea, ale měl být rozumnější. ()

provitamin

Asi začínam mäknúť, už tretiemu filmu po sebe som dal plný počet. Na snímku ma zaujalo niekoľko detailov. Vykreslenie krajín/miest zjednodušene, cez niekoľko záberov, ale zato trefne. Šanghaj - mesto hrajúce svetlami a farbami; Škótsko - hornatá krajina. Režisér často využíva postavy v tme, vidieť iba siluety, pri bojoch je to zaujímavé, ale radšej mám fajty za svetla. Ktovie, možno tým chcel podčiarknuť myšlienku, ktorá odznela, že hrozbou nie sú štáty, ale jednotlivci ktorých nevidíme, ktorí sú v TME. Chavier Bardem hraje záporáka perfektne, správne šialeného, úplne som mu to uveril. S akciou spokojnosť, nie je jej priveľa, ale stojí za to, moderný akčný film. Tiež mi však prekážalo už spomenuté, kde Bond mieri na záporáka (aj opačne), ale nevystrelí a ten potom zdrhne. ()

ti88na

Casino Royale a Quantum of Solace boli skvelé akčné snímky, ale okrem tej fantastickej akcie ma prakticky ničím nezaujali. Naproti tomu Skyfall mal už konečne aj dej, ktorý vo mne vzbudil nejaké napätie. Príbeh o úniku informácii, ohrození agentov a zrade vo vlastných radoch sa môže zdať ako otrepaný, ale vôbec mi to nevadilo a tu skvelo fungoval. Pokles fyzických schopností hlavného hrdinu sa odrazil aj v akčných scénach, no ani to nebolo vôbec naškodu, práve naopak, celé to poňali umiernenejšie, reálnejšie a James Bond pôsobil zraniteľne, čo mi bolo sympatické. Výborná bola prenasledovacia scéna v londýnskom metre, tá mala neskutočnú atmosféru, akoby sa Bond vôbec po prvý raz ocitol v realite. Konečne tu bol aj solídny záporák, ktorý bol v podaní Javiera Bardema totál odporný a dokázal im tam všetkým poriadne zavariť. Takže hoci bondovky nikdy nebudú môj obľúbený žáner, táto ma zaujala. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce