Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

jedenzdvoch

Bondovka, ktorá nesie samé dobré ohlasy kvôli tomu, že bola o dosť lepšia ako minulá časť :D ale vážne teraz .....Bondovka pre mňa najlepšie pozerateľná , vtipné na tom je že je úplne iná ako ostatné bondovky (kebyže tam nie sú povinné postavy tak človek nepovie že to je James Bond), Bardem svojho záporáka zahral geniálne , evokoval vo mne Ledgerovho Jokera , scéna na súde vygradovaná do maxima tak ako to má byť . Proste Bond , James Bond ako ho nepoznáme. ()

Haymar

Do třetice toho nejlepšího - aneb po výbornym Casino Royale a slabším (leč pořád slušným, i když zbytečně přeceňovaným) Quantum of solace, nastoupilo na steč parádní Skyfall! Jedna z nejlepších bondovek vůbec, která je zároveň i paradoxně ze všech bondovek ta nejmíň "bondovská". Craig válí... Mendes to nakop tím nejlepším možným směrem... ()

Darth Maul

Inšpirácia Temným rytierom je celkom zjavná a je dobré, že sa tým Sam Mendes ani nijak netajil. Pochmúrnejšie prostredie Agentovi 007 veľmi pristane. Skyfall je nápaditým a atmosferickým filmom, ktorý rešpektuje bondovské pravidlá a v mojich očiach má punc luxusnej filmovej záležitosti, nielen na jedno pozretie. ()

Hadriel

Z 23 bondovek spolu s Casinem jedna z nejlepších. V době releasu jsem na Skyfall šel třikrát během týden. Sam Menzes stvořil opravdu skvělý film. Už od úvodní akce je trochu znát že to bude takový jiný Bond. Zpěvačku Adele nijak zvlášť nemusím, ale její úvodní song je parádní. Menzes se spojil se zkušeným kameramanem, takže vizuál opravdu stojí za to. Zvlášť pak pasáž v Šanghaji, to je radost pohledět. Stejně tak široké záběry ve Skotsku a v Londýně. Sice byly z různých úhlů v různých filmech, ale tady opravdu vynikají. Po herecké stránce také slušná práce. Craig klasicky skvělý, nyní dokonce ukazuje co s trénovaným agentem udělá chvilka volna a alkoholu. Bardem jako záporák je výkvět bondovek. To neuvěřitelné zklamání a nasrání na konci, kdy mu Bond na poslední chvílí překazí plány, to se jen tak nevidí. Skoro jako by se právě Bardem dozvěděl že mu Craig zničil repliku Palacio Real de Madrid kterou si stavěl z karet v karavanu. Ostatní se v klidu chytají. Fiennese jako M je fajn a vypadá slibně i do budoucna. Stejně tak Naomie Harris jako Moneypenny. Líbí se přeměna Q a Q branch do moderní mladistvé doby plné obrýlených ajťáků. Hudba je hodně hodně dobrá. Klasické bondovské tóny jsou příjemně zakomponovány, k tomu parádní úvod od Adele a navrch parádička ze Šanghaje. Menzes si k sobě vzal svého dvorního skladatele a asi se opravdu znají a ví co kdo chce a jak si to představuje. Skyfall vyšel v čase 50-letého výročí Bonda. Narážky na minulost jsou fajn. Nejvíce je vidět samozřejmě skvělý Aston Martin DB5. Pak jsou to drobnosti, které ale potěší. Moneypenny, větší angažovanost Q oddělení, břitva ale i víc z Bondovi minulosti. Skyfall není nějaký pobuřující akční film, který přináší převrat v kinematografii. Je to akční thriller z bondovské ságy s povedeným scénářem ale zpracován na úrovni řemeslné dokonalosti. Tohle prostě potěší každého kdo si uvědomuje, že film není kniha a že vizuál je až na prvním místě. Orgie. + Craig. + Bardem. + Šanghaj. + Menzes. ()

buzzwoody

Nejlepší bondovka ze všech, podle mého mínění. Musím ale říct, že ty staré neberu jako moc plnohodnotné konkurenty, protože tohle je úplně jiný styl, jak se to za těch 50 let změnilo, zbyl už jen 007 a jeho mise, styl filmu se naprosto změnil. Nicméně ani ty staré se mi nelíbily jako Skyfall, který překonal dokonce i Casino Royale či starého Goldfingera. I přes místy do očí bijící "plot holes" jsem schopen tento film mít velice rád a jsem schopen se na něj dívat pořád dokola. Craig odvedl práci lépe než v Casinu či Quantumu, Bond girl tam moc dlouho neotravuje, což je hlavní plus (protože stále ve všech filmech platí pravidlo "akční film přestává být kvalitním, jakmile se na place objevuje vedlejší ženská postava, pokoušející se s hlavním hrdinou navázat vztah". Pro filmy jako Terminátor 2, Vetřelci nebo nový Mad Max to neplatí, jelikož ty na hrdinu nic nezkouší jako ty hollywooodské tuny makeupu v šatech. Sice zde člověk může napočítat hned tři Bond girl + M, která ji v samém finále nahrazuje, ale první se objeví na začátku asi na pár vteřin, druhá je tam jen do poloviny, než ji vystřídá třetí, která za dvacet minut zemře. M tam pak ani nevadí. Bardem předvedl skvělý výkon a potvrzuje, že od No Country for Old Men neztratil formu. Líbí se mi návrat ke klasice s postavami Moneypenny, Quartermastera nebo M v podobě Ralpha Fiennese. A jako bonus - skvělá hudba a nejlepší Bondovská písnička dosud. Slyšel jsem tu novou do Spectre a už ji nikdy nechci slyšet znova. Nicméně film jako takový má ještě lepší obsazení než Skyfall a také velký potenciál. Snad se to povede. Waltzovi přeju třetího Oscara za třetí blockbuster v jeho životě :D ()

Patrik256

Náklady na výrobu: 150 mil. $ // Ocenění: Oscar 2012 - píseň (Skyfall), střih zvuku; nominace: kamera, hudba, mix zvuku // Zlaté glóby - píseň (Skyfall) // BAFTA - britský film, hudba; nominace: vedlejší herec (J. Bardem), vedlejší herečka (J. Dench), kamera, střih, výprava, zvuk ()

Marius_ss

Najkrajší darček pre ultra fanúšikov Bonda, ale aj veľkolepý moderný akčný veľkofilm s dušou. Skyfall sa u mňa bije s Casino Royale o pozíciu najlepšej bondovky. Niekde vyhráva (málo)kde prehráva. Slabší je čo sa týka akčných scén. No vo všetkom ostatnom sa svojmu mladšiemu bratovi buď vyrovná, alebo ho predčí, hlavne umelecká stránka je vyšperkovaná do dokonalosti. Je tu viacero nezabudnuteľných momentov, pamätný záporák (ktorý trochu pripomína Jokera z Temného rytiera), skvelá hudba a úžasná kamera. A Bérénice Marlohe je tu prekrásna, u mňa s prehľadom vyhráva nad Oľgou Kurylenko či Léa Seydoux, ktoré prišli pred, či po nej. No a časť, kde Bond s "M" nasadnú do pôvodného Aston Martina a prídu do Bondovho rodiska v krásnej škótskej vrchovine, je pohladenie na duši pre moje fanúšikovské "ja", rovnako ako "znovuzrodenie" pôvodnej "veľkej trojky" ("M", "Q" a Moneypenny) v pôvodnom prostredí (kancelária Moneypenny - čalúnené prechodné dvere - kancelária "M"). Už chýbalo len to, aby Bond hodil svoj klobúk na vešiak a bolo by to kompletné ;). Tento film je úžasný, ale skutočne ho asi doceníte, až keď si pozriete všetkých predchádzajúcich Bondov. Aspoň u mňa to tak bolo. ()

Ant_Antony

hořkosladká příchuť... Kdo o tom tvrdí, že je to lepší bondovka, měl by si zopakovat Golden Eye nebo Casino Royale... To nejlepší se ve filmu uděje ještě před úvodníma titulkama a pak je to jen žabomyší válka s nic neříkající, chabou zápletkou postavené na stokrát viděných klišé... Herecké výkony je sice radost sledovat, (kraluje Bardem a Craig) ale to je tak všechno... 70% a to jen proto, že to prej měl být Bond, James Bond... I když spíš je to Bourne, James Bourne nebo jen řadový akční film s nálepkou kultu... Osobně se mi líbilo, když Casino Royale vtrhlo do kin ve stylu prvních bondovek s Connerym, kdy to byly čisté detektivky než z toho Moore udělal parodii, kterou dovedl k "dokonalosti" Brosnan, ale poslední Skyfall už prostě není ani jedno z toho, bohužel... Lze to srovnávat s Quantum Of Solace, opět atrový režisér, opět moc pěkné obrázky a pokus o prohlubování postav, ale to k bondovce nestačí. - PS - !!!Nečíst dokud jste film neviděli!!!: Velké skotské finále by se dalo použít jako samostatný film, jen by se to přejmenovalo na "Home Alone 23" a jak se tak ohlížím za Craigovými bondovkami, tak má teda sakra smůlu na ženský :-)))) ()

sona123

Starý styl, byť nově točené, akční, samozřejmě s charismatickým Danielem. Javier si svoji roli víc než užívá, i když, to vlastně všichni...jen ta Judi Denchová chudera se klidí ze scény, ale důstojně...scénka v Shanghajském mrakodrapu je hodně na efekt, ale to bych odpustila. A co bych vytkla možná nejvíc, chyběla mi tu pořádná Bond girl - ona tu snad ani nebyla! I když nějaké ztepilé hrdinky Bondovou postelí (náručí) prošly. Líbilo se mi to moc a za mě je to Mendesův nejlepší film. ()

Zejf3da

Pro mě mnohem stravitelnější než starší bondovky třeba s Brosnanem. Moc se mi líbila kamera, prostředí a hudba. Na druhou stranu sem se občas docela nudil a mám osobní problém s Javierem Bardemem, kterej je mi strašně nesympatickej a nemám ho jako herce moc rád. ()

Mikino00

- Sam Mendes natočil dokonalý akční film, skvělé špionážní inteligentní drama, ale nenatočil Bondovku. Od předchozího dílu udělal obrovský krok vpřed, celé sérii výrazně pomohl, ale jen podtrhl směr, který bondovky nabraly, s Craigem je to bez humoru, nadsázky, krásných žen, místo toho je tu spousta mrtvých, jakási realističnost, slabost, polidštění Bonda. To je sice moc pěkné, ale to není 007. Samotný film se dá podle destinací rozdělit na několik částí, úvodní scéna s vlakem je perfektní, dokonalá akce, samotný návrat Bonda do MI6, je zábavný, plný emocí a lízání ran, následující Šanghaj je rovněž bondovsky mistrně zvládnutá, na scénu přichází bondgirl, která se teda dlouho nezdrží, ale dojem zanechá. Zápletka kolem záporaka a jeho plánu, mi přišla jako bych ji už viděl v nejednom filmu, ale napínavost a atraktivitu měla. V okamžiku kdy se děj přenese do Skotska je problém, odkdy se Bond musí skrývat, má sedět někde na pláži se dvěma blondýnkami a Martinim v ruce a provokovat zabijáky a ne si hrát na Sám doma ve Skotsku, konec je očekávaný, i když chci vidět jak někdo po koupeli v zamrzlém jezeře je schopen vůbec chodit, natož zabíjet. Je pěkné, že se vrátila Moneypenny, nevýrazný Q (bohužel bez svých vynálezů), M, sem tam i nějaký vtip. Naopak jsem postrádal ženy, humor, honičky v autech, přepych atd. Skvělé herecké výkony podali Dench i Craig, ale nemají na famózního Bardema, ten film naprosto ovládl, je to herec s velkým H. P. S. Jak jsem byl nadšený z návratu DB5, tak část mé duše zemřela v okamžiku, kdy ho rozstříleli. ()

Cement73

Prepracovaná zápletka robí z "Skyfall" konkurenta Nolanovmu Black Knightovi. Bardem je skvelý záporák. Bol tak nechutný, že sa mi až zhnusil :). Užasný zmennosť scén od naháňčky v Istambule, cez podzemný Londýn, vysvetlený Šhangaj, klasicky čínske Macao až po úžasné scenérie zo Škotskej vrchoviny. To všetko robí z tejto bondovky tú najlepšiu, ktorá bola urobená. Palec hore. 90% ()

Zhigi

Rozhodně nezklamalo. Javier Bardem byl super, výraznější než Craig (ten to ale také zahrál dobře). 85% ()

Wienczaa

Excelentní počin, Broccoli a Wilson stále mají co nabídnout. Rozhodně tvůrci nepatří do starého železa. Řekl bych že MGM se díky bondovce Skyfall zachrání před záhubou. Vzhledem ke krizi nebylo možné přehlédnout provokaci hned na začátku filmu v podobě VW broučků, jak všichni dobře víme VW je jedinou automobilkou která prosperuje i v těchto ekonomicky temných časech. No angličané na to zareagovali po svém. Ještě bych rád zmínil výbornou "theme song" v podání Adele. ()

jarmik

Nemůžu si pomoct, ale tento film měl hodně z temných rytířů. Některé scény (+ záporák, zvraty, temnější atmosféra a zmrtvýchvstání hlavní postavy) jako by Nolanovi z pera vypadly... Snad jen pár tónů z Zimmerovy dílny k tomu přidat a Craig by si rovnou mohl vzít plášť a nasednout do batmobilu :) To ovšem vůbec nemíním hodnotit negativně. Naopak! Kéž by každý film tohoto žánru dosahoval (téměř!) božské "nolanovské" kvality! Moc bych si to přál... (Bristol, Showcase Cinema, 30/10/2012) ()

peto580

Videné v kine a bol to ozaj zážitok. Nový bond je úplne nový bond. Mne toto príde ako osobná výpoveď.... Proste už to nie je len o akčných scénach ale je to o postavách a vzťahoch. Toto nieje len vystrlievačka nazývana ,,dalšia bondovka", toto je skutočná filmarčina o ,,Jamesovi Bondovi". Najlepšia bondovka vôbec. Začínalo to jedným dielikom a skončilo to nádhernou mozaikou. PS: ked pri scéne ozbrojovali dom a chystali sa na záverečný boj nejaká holka zadrela- ,,toto je jak Sám doma" odpadol som smiechom :D ()

lareinna

Čakala som, že sa bude tlačiť na pílu, ale som milo prekvapená primeraným tempom. Spokojnosť. Ale až také nezabudnuteľné to nebolo. ()

Ollie235

Dobrý, dokonce bych řekl výborný film, ale přesto jsem čekal víc. V každém případě ale Skyfall potvrdil nálepku jednoho z největších taháků letošního roku a i když rozhodně nezklamal, pro mě zůstává nejlepší Craigovou bondovkou přece jen Casino Royale. Chvíli to ale vypadalo na změnu v tomto pomyslném žebříčku. Dvacátý třetí film s agentem 007 začíná vskutku svižně, navíc chvíli po začátku přichází Adele se svou titulní písní (pro mě asi nejlepší, co se v bondovkách vyskytla) a všechno vypadá více než slibně. Solidní tempo po celou dobu neopadá, ale místy přichází to, čeho jsem se bál, když jsem zjistil jak dlouhá je stopáž filmu - Skyfallu se nepodařilo vyhnout hluchým místům, která mi zážitek mírně znepříjemnila. Ale zpátky k pozitivům. A ty hlavní jsou hned 3. Jako první si pozornost zaslouží celá herecká sestava v čele v Craigem a (především!) Bardemem. Herecky to pro mě byla asi nejsilnější bondovka. Tím druhým klíčovým bodem je obsazení režisérské stoličky. Mendes byl rozhodně dobrou volbou a vnesl do filmu i něco svého, nového. Třetici pak uzavírá úžasná hudba Thomase Newmana. Bond zkrátka dostal novější kabát a rozhodně mi nepřipadá, že by to bylo na škodu. Doufám, že se další bondovky budou nést v podobném duchu. ()

Zyne

rozhodne nejsem zadny bondofil a tohle je me prvni setkani s Craigem v teto roli. ale i presto (nebo mozna spise prave proto) musim rict, ze Skyfall je hodne povedeny. ten film ma proste vsechno, co ma dobry a zabavny film mit. a ma dokonale tresnicky na dortu v podobe skvelych hereckych vykonu (Bardem vladne vsem) a Deakinse s Newmanem (ti panove jsou proste geniove) ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce