Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

MaxQ69

Směr, jakým se teď Bond vyvjí, je naprosto fantastický. Až téměř adrenalinové napětí je věc, o které si ostatní bondovky s předchozími představiteli mohly jen nechat zdát. Od zajetí Bardema až po příjezd na venkov akce a zápletka gradovala tak, že jsem v kině téměř křečovitě tiskl opěradlo. Škoda těch posledních dvaceti minut, které začínaly spadávat do jakéhosi stereotypu. SPOILER: Možná mohl protentokrát Bond trochu selhat a scénáristi mohli nechat Bardema zabít M. Skvěle by se otevřel prostor pro další díl (podobně jako v Casino Royal). Nový Q je fantastický, ale Judi Dench lze nahradit jen těžko - bývalo to chtělo zvolit většího kabrňáka. I tak craigovskému Bondovi fandím a smekám nad perfektním 23. dílem. ()

veverysiak

Bondovskí puristi budú ešte dlho roniť slzy a pľuť oheň a síru na toto netradičné zobrazenie ich modly, takmer všetko, čím je superagent charakteristický, je v Mendesovom spracovaní roztrhané na franforce, lenže výsledok je obdivuhodný, nedokážem predpovedať, či sa ďalší nasledovníci odvážia ísť podobnou cestou, skôr si myslím, že nie, ale tento pokus nebol rozhodne na škodu, toto je iná dimenzia Bonda, ktorá mi chýbala, aj keď som si ju predtým nevedel predstaviť, takže 85%. ()

pds

Podľa mňa najslabší diel série. Na to že to mala byť oslava 50 výročia ! Slabé, dlhé a občas nudné. NEbol som v kine sám kto sa už od polovice pozeral na hodinky... Chýbali tu nové "fičúre" od Q. Zatiaľ Casino Royale jednoznačne vedie. Malé + za starý Aston. 65% ()

Brodequin

Pro mě snad nejhorší Bond. Už se musím smát těm trapným scénám, ale hlavně... film nemá děj, nemá spád, nemá myšlenku, není to ani napínavé, ani dojemné... počítačové viry mají krásný grafický vzhled a jelikož je nejtěžší na světě, tak ho Bond rozluští během 5 vteřin. ()

MarryW

Asi vůbec první Bondovka, která mě donutila se zamyslet nad příběhem a osudy postav. Nejenže Mendes ukázal konečně něco více i z Bondova dětství, on z něho udělal normálního člověka z masa a kostí, který taky může chlastat jako duha a který se po ráně kulkou složí. Předtím to byl pouze agent, kterému pod zadkem mohla vybuchnout i atomová bomba a on to přežil. Což je taky hlavní důvod proč nemám ráda všechny předchozí Bondovky, kromě těch s Craigem. Další plus, z hlavního padoucha v podání Javiera Bardema šel opravdu strach, byl slizký, až mi z něho bylo špatně. Jediné mínus, které shledávám, je to, že mi film přišel zbytečně natahovaný, především v první polovině. Vůbec by mi nevadilo, kdyby měl o 15-20 minut méně, aspoň by to mělo lepší spád. ()

Blecha

Do kina jsem šla s očekáváním skvělého filmu a byla jsem naprosto spokojená. Úžasná úvodní píseň. Výborná honička :) Senzační záporňák... Nemůžu jinak, než chválit, chválit a zase chválit :) ()

Stuck

Casino Royal a Sykfall jednoznačně nejlepší Bondové historie... souhlas s komentáři : POMO, Cival, Tosim, Matty, Tom Hardy, Douglas, Enšpígl ()

B3njamin

James Bond už neni James Bond. Když jdu na Bonda, tak očekávám, že uvidím aspoň to co bylo v předchozích dílech -Martini, Bondgirls, AstonMartin. To znamená, že jsem se těšil na nový bondovský vychytávky. A né že uvidím pistoli na otisky prstů, kterou jsem již viděl od opravdového Q někde v roce 1988 v Povolení zabíjet. James Bond byl vždy frajer, který s elegantností vše vyřešil. Nevybavuji si, že by někdo z předchozích představitelů Bonda měl takové problémy s tím. Od začátku filmu bylo jasné jak to skončí, více informací k M jsme se taky nedozvěděli. A závěr filmu byl jak s Ramba a Terminátora II. Kde Craig stojí jako Schwarzenegger v přesné poloze s brokovnicí a vyhlíží s okna a pak jako Rambo zníčí své sídlo, které už vlastně neni ani jeho...Kdyby se to jmenovalo jinak, a nebyli tam odkazy na Bonda tak by se mi to líbilo více. Je to stejný jako nový Robin Hood... ()

Retrostalker

No jednoznačne lepšie než Quantum of Solace. To že je menej akcie a viac príbehu nieje na škodu. Skôr naopak. Takto je to dobre vyvážené. Netreba s tou akciou zasa mega giga tera preháňať, treba aj príbeh rozprávať a keď už akcia príde tak tam aj pasuje a nielen aby bezducho vybuchovalo všetko okolo vás ako je to v dnešnej dobe zvykom. ()

halberdier

Společně se Zlatým okem asi nejlepší bondovka, kterou jsem viděl. Někdo si stěžuje, že se Skyfall až moc odklání od klasických bondovek, ale mně osobně tento realističtější přístup započatý Casinem Royal sedí víc. To co se nepovedlo Marcu Forsterovi (to jest režisér, který netočí akční filmy, ale točí dobré dramata), tak to Sam Mendes zvládl na jedničku - natočil jak skvělé drama, tak hodně dobrý akční film (i když až tolik akce ve Skyfall není). Daniel Craig potvrdil, že je jeden z nejlepších Bondů, i když je jiný než všichni ostatní. Javier Bardem je vynikající a je jeden z nejlepších bondovských záporáků. A skotské finále je pak úchvatné. (9/10) ()

MorraEddie

Dlouho po odchodu z kina mi ještě Skyfall ležel v hlavě a stále jsem nad tím musel přemýšlet jak že velký boom to ve mě udělalo. No,došel jsem k závěru,že jde asi o nejlepší bondovku co jsem viděl. Daniel Craig dal tímto zapomenout na Brosmana,Coneryho,Daltona,Lazenbyho,Moora. Bond se za ta léta posunul o pořádný kus dál a udělal jen dobře. Akčnější,drsnější a stále neporazitelný to vše je nový Bond. Nepotřebuje různé serepetičky a vylepšováky,vystačí si sám a v tom bylo to kouzlo Skyfall. Javier Bardem na mě celou dobu působyl jako Joker z temného rytíře,křížený s mou sousedkou,byl šílený,nechutný a blond. Skotské finále bylo maximální! ()

kuře.gril

Nejvíce jsem si užívala Daniela Craiga. Po Seanu Connerym je pro mě nejcharismatičtějším Bondem. Javier Bardem zahrál svou šílenou postavu výborně, jen jsem pořád měla pocit, jako by vylezl z Nolanových Batmanů ...(což vlastně - i kdyby vylezl- ničemu nevadí). Zrežírované to bylo určitě výborně, akce perfektní. Dějově mě to ale stejně nějak zvlášť neohromilo, zvláště druhá polovina filmu byla slabší. Ale já vlastně stejně od bondovek nečekám nějaké dokonalé filmové zážitky, očekávám svižný film se sympatickým představitelem Bonda, který mě upoutá a pobaví (film i ten herec). A to jsem určitě dostala. Nejlepší Craigovou bondovkou pro mě každopádně zůstává Casino Royale. ()

ondrach

Perfektní lokace - Šanghaj, opuštěný ostrov Hashima, Londýn, Skotsko... Byla to trochu jiná bondovka. Nejlépe je to poznat, když Bond přijede na rodný Skyfall. Tam začíná absolutní thriller a to se mi líbilo. Film má spád, člověk nemá moc času se nudit. Hlavní záporák je opravdu svině (!) a už jsem se nemohl dočkat jeho smrti. Rozhodně nejlepší bondovka, co jsem viděl a už se těším na další. ()

Leyla

Můžu si za to sama, nemám číst nadšený recenze a hodnocení před samotným shlédnutím filmu. Čekala jsem toho moc a byla jsem zklamaná :( ()

Andre.w

Poprvé v životě natočil Mendes průměrný film. Skyfallu se snaží o emocionální náboj, ale ve skutečnosti poměrně dost selhává i co se týče závěrečné scény. Bond prostě nemá cit, je to mašina na zabíjení, které jedná jen ze špatný pohnutek (ze msty), nebo loajality a cti. Rodinný sentiment tam postrádal jako prvek smysl a spíš rušil. Hlavní antagonista mi přišel spíše směšný, než geniální a ďábelský jak je naznačeno při rozhovoru s femme fatale v Macau. Akce byla povedená hlavně v začátcích, pak už tam bylo to co už jsme všude viděli. Dle mého názoru je hlavně na vině kamera, právě v druhé půlce. Hudbu kromě úvodní písně v titulcích jsem nějak nezaznamenal. Škoda Same, ale tendle rok zklamal i Nolan, tak si to tak neber. ()

Kalda69

No, mozna si myslite ze jsem timto filmem zklaman ale nejsem. Mam za to ze je to cistokrevna bondovka, kterou od plneho hodnoceni srazi na kolena moje vnimani jejich chyb. Proc musim misto koukani na krasne krivky zen ve znelce jako v predchozich bondovkach koukat na Craiga? Ano kdybych byl zena, nejspis bych byl zaujat ale jako muz me to zklamalo, nehlede na opet uzasnou grafickou a hudebni cast znelky. Pak bojova scena se siluetami bojovniku? Co to jako melo byt? Chtel bych si vychutnat bojovou scenu bez tisice a jednoho strihu jako vidame v jinych akcnich filmech, coz mohla splnit tato, kdyby byla v normalnim svetle. To ze je hlavni zaporak bisexual by me asi az tolik nevadilo, kdyby se i s nim nezmekcil i samotny Bond, ktery v predchozich dvou dilech ukazal ze muze mit i neco z Bourna ale to se pro jistotu v tomto pokracovani vypousti a najizdi na stare zname koleje. A nakonec utok na Bondovu residenci? Odpadly agent, ktery utoci na pribytek jineho agenta si nepripravi akci ale rovnou bez promysleni zautoci? WTF? Navic me film kazila parta pubertaku, kteri se za mnou pochechtavali kazdych 5 minut, takze za me bych uvital i kratsi stopaz. Za me ma tento film krasny 3*, protoze to je proste klasicka bondovka. Nic vic, nic min. ()

Dabing

Zatím nejbondovštější film ze všech dílů s Danielem Craigem. Výborně zahrané, nasnímané a především napsané. Veškeré nově přidané prvky z původní bondovské mytologie jsou velmi působivě zasazeny do příběhu. Samotný závěr pak jasně určuje, že příští film už bude klasická bondovka se vším všudy. Vynikající Javier Bardem, skutečně jeden z nejlepších bondovských zloduchů, který je dostatečně děsivý a přitom má poměrně uvěřitelnou motivaci. Akční scény jsou opět výjimečně nápadité jako u předchozích filmů. ()

little tyger

Nevím, nevím........ Ten film mě prostě nevzal. Bylo tam pár dobrých scén ale prostě mě nevtáhnul. Spousta zbytečností a spousta tam toho na můj vkus zase chyběla. Největší katastrofou je pro mě ( můj oblíbený) Bardem. Tak blbě zahraného gaye jsem už dlouho neviděla a strach z něj nešel vůbec žádný. Už jsem se smířila s tím, že Bond jak jsme jej znali po dlouhé roky je nenávratně pryč, nějak mě ten nový ale nudí. To mi už přijde zajímavější Bourn. A není to vinou Craiga ale spíš konceptu celkově. Je pro mě celkem zajímavé číst ostatní komentáře, protože jsem byla celkem překvapená, kolik procent film získal. Musím ale pochválit titulky na začátku filmu, možná nejlepší od Goldfinger!!!!!! Takže slabší 3 ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce