Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

huko

Dlouho jsem neviděl film, který by měl takhle emocionálně hecoval k projevům prožívání průběhu filmu. A ani mě nemusel citově vydírat. Ještě, že zvědavost na Eastwoodovi filmy předčila nechuť koukat na další film o sportovním vítězství, jak jsem mylně usoudil z upoutávek. On to totiž film o SPORTOVNÍM vítězství vůbec není! Hodně kvalitní snímek. ()

Axident

Obří pocta a epos, kterak stmelit rasově rozštěpený národ skrzeva rugby. Aneb Million Dollar Mandela, ovšem o zatracený kus kýčovitější. Eastwood je perfekcionalista, o tom žádná. U Freemana během pár minut zapomenete, že to není skutečný Mandela (!) a Damonovi jeho kapitána nároďáku JAR bez zaváhání uvěříte. Bál jsem se, že film o Mandelovi bude muset být plný velkých gest a ždímání emocí do morku kosti - a je. A směrem ke konci už to jde skousnout tak, tak a přiznám se, že mi to dost vadilo. Věřím, že takhle to víceméně skutečně bylo, ale zkoncentrované do 130 minut je té nakládačky národní hrdosti trochu moc a navzdory nepopiratelné kvalitě Invictu, jsem nebyl nadšený. (Souhlas s J*A*S*M) ()

Smejdik

Nádhera, podívat se po dlouhé době na film, který je šťastný. Ano, možná to není Eastwoodův nejlepší film, ale nebudeme přeci hodnotit film podle režisérových minulých počinů. Tento příběh o naději, její síle a síle lidské jednoty je totiž velmi silný a jen nás utvrzuje v tom, že i ve špatném světě je plno krásných věcí, které bychom měli sledovat a kterých bychom si měli vážit. Jednou z nich je právě lidská jednota, která nám někdy tolik chybí... P.S.: Taky vám tu Damon tak moc připomínal Philipa Seymoura Hoffmana? :)) Abych nezapomněl - Freeman jako vždy úžasný a nominaci si zasloužil. ()

rekkky

Herecké obsazení slibuje podívanou par excellence! Stojí za vidění :) Výhrady by se našly, ale ty musí jít stranou v porovnání s celkovým dojmem :) ()

Faila

Asi to bylo rozpoložením, ve kterém jsem tenhle film sledovala, ale nějak jsem to všechno brala. Ačkoliv jsem původně čekala, že to bude více o Mandelovi a ne tak o ragby, přece jen jsem si tam nějaké to „poselství“ naděje a toho, že když se budeme hodně snažit, tak se nám to, co si přejeme, splní a taky jistá metafora Mandelových snah s týmem uspět. Možná je to taky Eastwoodovou vedoucí režisérskou rukou, co dělá tenhle snímek trochu jiný oproti podobným (a že jich není málo). Ale možná taky ne. ()

Rokle

Sportovní záležitost, do toho životní hodnoty, které jsou potřeba tlouct týmu do hlavy, aby si hráči uvědomili pro koho a za co hrají. Ingredience, které by se mi dle původní premisy měly líbit. Je to však poněkud chladné na to, abych si za pár let vzpomenul, co mě na tom imponovalo. Nevím, jak ostatním, ale mně Matt Damon přišel hodně mdlý a nezúčastněný. ()

sadlokan

Ovšem o mnoha "skutečných" událostech v tomto filmu lehce řečeno pochybuji.Eastwood je Pan Vypravěč.A do Soweta,Clinte,bych stejně raději nechodil. ()

GOREGASM

Clint Eastwood se pokusil o husarský kousek, a to skloubit politické drama s dramatem sportovním. A neuspěl. Obě příběhové linie mají samozřejmě velký potenciál, ale v jednom filmu bohužel není pro obě dost místa. A to vidím jako hlavní problém snímku. Eastwood nejde dostatečně do hloubky a narvat dvě tak silné příběhové linie do jednoho filmu a nedostat se ani jednomu pod kůži je zásadní chyba. Pár silných momentů Invictus sice nabí­zí­, bohužel ale působí­ hodně ploše a to zvláště u Clinta zamrzí­. Freeman - outstanding performance!!! 65% ()

FilmWave

Dalo by se říci, romantický sportovní film. I přes neskutečně "hollywodské" téma je "Invictus" díky Eastwoodovi a hlavně úžasnému Freemanovi krásnou pohádkou, co stojí za vidění. A kdo by se styděl, když je to dle skutečnosti? ()

Octane

A tohle je další z filmů, který patří mezi moje nejoblíbenější. Matt Damon a Morgan Freeman se skvěle zhostili svých rolí. Damon je pěkně namakanej a do role se prostě hodí, to samé platí o M. Freemanovi. Tento příběh podle skutenčné události mě naprosto nadchnul. Politika mě nikdy nezajímala a rugby taky moc nerozumim, ale tohle dílo v režii Clinta Eastwooda... Perfektní věc! Jak Mandelovi, tak Gazelám jsem děsně fandil. ()

merigieren

dědula s moudrými připomínkami dokáže spojit zemi tím, že jí dá společný cíl, to je hezký, ale pak tady jsou dvě poloakční scény, které zavání. Zázračný přerod bělošské rodinky. Trochu vážná věznice, závěrečný zápas, ten mě docela nudil. ()

BOURQUE

Aj keď miestami trošku naivný, ale aj tak C. Eastwood potvrdzuje, že na téme filmu nezáleží – on to natočí. A opäť sa mu to podarilo. Pekne napísané a zahrané dialógy a jeden odkaz pre všetkých (voľný preklad): „Ďakujem Bohovi, že mi nezničili dušu. Za svoju dušu a za svoj osud som zodpovedný iba ja.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

V com ma prsty Clint Eastwood,to je vacsinou kvalita prvej triedy a tento film nie je vynimkou aj vdaka skvelemu Morganovi Freemanovi,ale aj Matt Damon nezaostaval,niet nad cim rozmyslat,jasna volba...:-) ()

Jeand´Boa

Clintem jsem opět ohromen...Po takovémto filmu je mi až trapné, že mne napadlo až tak zdánlivě prosté a nedůstojné hodnocení, které zní: "Páni, to je ale bezva film!"...když ono je to tak...mohl bych se tu vylít ze svých pocitů, kterých jsem věru pln, ale myslím, že můj úžas a potěcha nemohou být vyjádřeny lépe jinak než dle zásady, že někdy méně znamená více - a dle této zásady by se dalo hovořit i o základní tématice tohoto filmu, neboť je to přece JEN rugby, OBYČEJNÁ hra...ale i ta může znamenat MNOHO... ()

Mashak

Ono je vždy složité hodnotit film, o kterém dopředu víte, jak to dopadne. Ještě stále namlsán Gran Torinem (předem říkám, že je to nesrovnatelné), jsem očekával další skvělou podívanou. A dá se říct, že jsem ji dostal tak napůl. Je to takový dokonalý průměrný Eastwood. Dobrá réžie, výkony herců jsou přesně takové, jaké se dají čekat. No, je pravda, že Morgan Freeman trochu vyčnívá, ale tak to asi musí být. Jelikož film popisuje jedno z nejpodstatnějších období JAR, tak je zde prostor i k zamyšlení. Jen na můj vkus to nemá takový ten pravý spád, ale to nejspíše k filmům podle skutečných událostí patří. I přesto, že film je dlouhý víc jak dvě hodiny, tak u něj nemáte možnost se nudit, protože to u filmu Clinta Eastwooda jednoduše nelze! 80 procent ()

shereen

Kdyby film skutečně odpovídal skutečnosti, hodnotila bych výše. Obávám se však stejně jako u většiny politicky laděných filmů historické mystifikace. Byl Nelson Mandela skutečně takový dobrák a osvícený člověk? Morgan Freeman, jeho styl hraní a morálka většiny jeho minulých postav dělají z N.M. automaticky osvíceného světce (představte si jaký by byl asi účinek, kdyby Mandelu hrál Forest Whitaker). Nejsem historik, ale nevěřím této jednostranosti. V tomto ohledu mi Invictus připomíná Soukromou válku pana Wilsona, dobrý film s velkým manipulačním potenciálem. ()

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI