Třetí FUTURAMA film z plánovaných čtyř nese název BENDEROVA HRA a vrhne nás přímo do období krize. Palivo používané jako pohon do vesmírných lodí dochází a ceny rostou závratným tempem. Posádka lodi Planet Express je tedy vyslána na nebezpečnou misi, infiltrovat svět obsahující poslední důl na temnou hmotu, látku která lodě pohání. Hluboko pod povrchem však najdou podivný svět. Starobylou zemi draků, magie a rytířů, kteří až podezřele připomínají Bendera (John Di Maggio). Vzhledově. Zásady rytířů, statečnost, loajalita a štědrost, mu totiž nic neříkají. (3DD!3)

JohnnyD

Ach jaj, z núdze cnosť. Totálne absencia humoru, slušne povedané jednoduchý dej, žiadne poriadne zvraty vo futuramskej mytológii ... čo sa to stalo? Po skvelom prvom filme a veľmi dobrom druhom prichádza priemerný tretí, aby znechutil a zneistil očakávania štvrtého. ()

boshke

Má filmová jednička (samozřejmě mezi Futurama filmy). Na druhou stranu to není tak těžké být v takové konkurenci nejlepší (aneb mezi slepými jednooký králem, že). Trojka začíná nadějně, ostatně jako i dva filmy předchozí, pak to chvíli vypadá na totální fantasmagorii, nakonec si mne však ta parodie získala a poměrně jsem se bavil... 70% ()

Fingon

Zatímco první dvě třetiny filmu jsou ještě celkem povedené, následná velmi trapná parodie na Pána prstenů jej sráží ještě hlouběji než předchozí díl. ()

swamp

Ne, že bych se nudil, ale všechny ty nápady mi přijdou tak trochu unylé. Bojím se, že stará kadence seriálu je v nenávratnu. Parodie The Lord of the rings mi ani tak nevadí, ale tvůrci přišli tak trochu s křížkem po funuse. Všechny parodie na toto téma už měly být dávno uzavřeny, toto téma je - řekl bych - pasé. A D&D? Vždyť to není žádný nápad.. ()

Slartibarkfast

Dle mých pocitů zřejmě nejpovedenější z filmové Futuramy. Dávky vtipu jsou na diváka směřovány v malých množstvích, za to však intenzivně. Pocit trapnosti se nedostavil snad u žádné z nich. Odkaz na Dračí doupě mi připomněl mé dětství. Parodie na Pána prstenů je velice zábavný element, který rozhodně pobavil a pro mne, jako fanouška J. R. R. Tolkiena, byl vítaným zpestřením. Malinko mne zklamal závěr filmu, ale to už snad nějak přežiji, neboť ten tvoří jen několik minut z celé stopáže, takže si celou zbylou dobu užíváte staré dobré hrdiny tohoto bláznivého seriálu v neméně bláznivém celovečerním animáku. 90% ()

Němi

Po predesle casti zase Futurama, ktera nepripomina bozsky serial jen vzhledem postav. Nekolik skvelych vtipu by nezapadlo ani za nejlepsich let. Skoda jen, ze v pulce se jednotlive pribehy lehce rozejdou, protoze posadka Planet expres funguje nejlepe pohromade. I opovrhovane parodovani Pana prstenu zde MA svuj vyznam a neni jen levnou atrakci pro fandy Scary movie. A kdyby - stejne vetsinu toho uz zname z traileru, tvurci se pomerne hlidali a dal zustane jen u sikovne pretransformovanych jmen (Frydo, Legola...) a semtam nejakeho odkazu. Film ma sve tempo, pribeh je pak v duchu serialovych silenych "vedeckych" teorii o paralelnich vesmirech a velmi prijemne se na to kouka. Futurama zije dal.______ Me opravene titulky najdete ZDE ()

Bachy

Konečně jsem plně spokojen s Futurama filmem. Zasmál jsem se víc než doskrát a příběh mi poprvé nepřipadal až moc natahovaný...no a nebo jsem si, že ke konci se filmy stáčejí k totální bláznivině a akceptoval jsem tento fakt. ()

Lenny.M

Tak tohle se mi líbilo mnohem víc než předchozí filmy! Příběh byl jednoduchý, ale dobrý, nenudila jsem se a ta část s Pánem prstenů taky nebyla k zahození. Nicméně pořád to není ta stará Futurama, bohužel asi už nikdy ani nebude, ale i tak kdybych neviděla celý seriál, dám tomuhle klidně i 5* :) ()

klerik

Hlavný problém: sakra, je to fantasy! Druhotný problém: nudná fantasy. Keď si spomeniem, ako v jednom jedinom diele dokázal SOUTH PARK omnoho lepšie sparodovať PÁNA PRSTEŇOV, je to o to slabšie. Navyše som nedávno videl diel Futuramy, kde v jednom jedinom diele využili Minority Report, Trona i Avatara, a bolo to skvelé. Toto je zbytočne naťahované, doslovné a málo vtipné... A ani stopa po Enderovej hre... ()

Yardak

Poměrně povedený film ze světa Futurama, avšak nejlepší část snímku je posledních třicet minut, kdy se příběh ocitá v Benderově fantazii, která je perfektní parodií na Pána Prstenů:). Silné 4 hvězdy. ()

Ivoshek

Po dvou celovečerních Futuramách (Benders Big Score a tohle) se mi čím dál víc stýská po původních 25-minutových dílech. Zatím se ze dvou pokusů ani jednou nepovedlo udržet tempo a frekvenci gagů po celých 90 minut. Kromě toho, tentokrát nedává děj ani moc logicky smysl. Navíc místo parodování současnosti se tvůrci pustili do parodie Tolkiena a Hvězdných válek (byť zrovna kvazistředověká část je asi nejvtipnější - třeba u Bendera jako hradního pána, který nutí trpaslíky do sebezničujícího tance a následně je požírá, jsem dostal brutální záchvat smíchu). ()

honajz

Vlastně dva filmy v jednom, jen velmi volně propojené hrou Dungeons a Dragons a kostkou. První část byla mírně psychedelická, ale zábavná, druhá je v podstatě parodií na Pána prstenů, ale takovou nezáživnou - navíc je člověk z první půlky už naladěn na jiný styl humoru i vedení příběhu. Hlášky jsou sice dobré, ale některé scény, třeba s těmi třemi blbými bratry, už se časem opakují, a nejsou tedy až tak vtipné. ()

Pítrs85

Už ten začátek s odkazem na Žlutou ponorku, mě, jakožto Beatlofila, patřičně naladil, no a poté je to jedna velká jízda, skoro až na vlastní nebezpečí, protože bolest bránice býti po chvilce zaručena. Škoda jen, že když je to Benderova hra, je tam tahle úpe nejvíc nejlepší postavička až moc málo. No a parodie na LOTRa už to prostě zabila, kostišška :-)) ()

HellFire

Tak nakonec došlo i na Futuramu. Kam se poděl všechen ten humor, který obsahovala každá episoda seriálu. Jde to dolů kopcem jako u SImpsonů. ()

SLOTH

nebylo to spatne to vubec ne ale futurama jae plna delani si srandy z neceho znameho ale myslim ze byl tah vedle udelat z toho jeden celej film jeho podobnost k panovi prstenu me nekdy no vite..srala ano takove slovo jsme musel pouzit protoze vy si stejne nepridavate lidi podle komentaru ale podle toho jeslti josu znami nebo ne. takze jak rikam je to stara dobra futurama jen o neco horsi ()

Lucasion

Benders Game! Třetí celovečerní film Futuramy. Korporace Mom zdražuje temnou hmotu a nikdo neví proč. Pouze Profesor Farnsworth ví děsivé tajemství a jak zlou korporaci zastavit. "Benderova hra" se točí především okolo Bendera (jak jinak), který pomocí fantazie se snaží hrát Dračí Doupě, ale žel jeho software ohýbacího robota tomu není zrovna přátelsky nakloněn. A tak po nesynchronizaci skončí v psychiatrické léčebně pro roboty. Druhá část filmu se tak odehrává v Benderově fantazii, kde bude válčit zlo s dobrem o krystaly moci. (Ahá, Pán Prstenů že?) Parodie střídá parodii a toto je druhý nejlepší animovaný film od Futuramy. Humor je vypečený jako nikdy předtím. Animace prvotřídní a změna na fantasy prostředí tomu sedí. Prostě a zkrátka a dobře se pohodlně usaďte a vychutnejte si další dobrodružství Futuramy! (97 %) ()

ScarPoul

Jedná sa zatiaľ o jeden so slabších filmov so sveta Futurami, ale to neznamená, že sa pri ňom nedá pobaviť. Tentokrát je to všetko tak strašne bláznivé, že hľadať tam väčší zmysel je úplne zbytočné, čo sa týka predchádzajúcich dvoch dieloch. Naopak je tu strašne veľa rôznych odkazov, na rôzne fenomény, ktoré dobili trh, kiná, knižný svet, alebo nejaký iný. Jedinú chybu by som tak pripisoval len faktu že to celé nesmeruje vlastne nikam, ale takých bolo aj pár častí seriálu. Fantastický humor a absurdné situácie sú ale viditeľné skoro v každej minúte. Ako fanúšik som slintal blahom a tú hodinku a pol som si náramne užil. Očakávam s napätím štvrtý film. ()