Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

haWranka

Tak se mi to líbí. Burtonovký svět plný barev a fantazie. Skvělý výběr herců (jako vždy:). A moc mě potěšila Anne Hathaway, její královna byla úžasná! Myslím, že tohle rohodně není film pro každého, to ostatně dokázaly spící děti (nechápu, proč je na to vůbec rodiče berou) a otrávené výrazy větší části dospělých. Pro fanoušky Tima, Johnnyho a Heleny je to ale slast! ()

pistik

Tak toto bol jednoznačne najhorší film Tima Burtona. Kto vie, či to je jeho chyba, alebo skôr toho že to je Disneyovka so všetkými svojimi chybami. Celý príbeh je neskutočne plytký a nezaujímavý. Hlavná hrdinka je hlúpa a protivná. Prvá polovica filmu vyzerá ako feťácky úlet- taký Strach a hnus v Las Vegas pre deti. No a druhá polovica, kde sa z Alici stane behom pár sekúnd z odmietavej záchrankyne pomaly Johanka z Arcu odhodlaná zabiť čo sa len dá je zase na typický Disneyho štýl- čiže pre dospekých nepozerateľná. ežisér sa vôbec neunúva s nejakým vysvetľovaním, prečo sa deje to čo sa deje. Myslím že je veľa ľudí, čo knižku nečítali, tak trochu objasnenia mytológie sveta by sa hodilo. Žiadne vysvetlenie, ako je možné, že taký svet (keď neberieme do úvahy drogy) existuje, prečo to nie je sen, ale skutočnosť, žiadne scény na zamyslenie (napríklad ak by do konca trvala, že to bol len sen a potom náhodou zistila, že predsa len sa to stalo, by bolo omnoho prijateľnejšie). Proste to Alica brala, že to je tak ako to je. Neviem ako by som sa zachoval, ak by som sa ocitol v takom svete a podľa rukoľapných dôkazov zistil, že to je predsa len skutočnosť a nie výmysel. Herecké výkony boli taktiež úplne nevýrazné a to už ani nehovoriac, že Johnny Depp hrá zase tú istú postavu, čo už pomaly v desiatke filmov a už to nie je také zábavné ako pred10timi rokmi. Určite by pomohlo, ak by to Burton natočil na hororovejší štýl a vymenil už konečne okukaného herca. Začínam mať podozrenie, že hoci natočil veľa dobrých filmov, nič iné ako svoj uletený štýl nevie a na rozdiel od Terryho Gilliama nemá toľko talentu aby mohol točiť všetky filmy také isté. P.S. 3D verzia nestojí ani za reč, plasticitu je vidieť len v pár scén. Bolo to zbytočne vyhodených 8€ ()

bakeero

Je to pohádka. Takže nečekejte nějakou sofistikovanou podívanou, ale pěkný barevný obrázky pro děti a trochu toho hraní si s jazykem. ()

psychoza

Klasika - Tim Burton si skrátka vie robiť svoje remeslo... Krásne oživené rozprávkové postavičky, veľmi zaujímavé kostýmy a nechýbal tomu ani humor. Zapôsobili na mňa detaily, ako Klobúčnikove veľké zvláštne oči, ktoré menili farbu, alebo výborne naanimovaný miznúci kocúr Škersur. No sú tu veci, ktoré sa mi naopak nepozdávali a to napríklad zle animované predĺžené nohy "Dolníka" Červenej kráľovnej, či Klobúčnikov tanec radosti, ktorý vôbec ako tanec radosti nepôsobil, skôr ako break dance nejakej diablom posadnutej kreatúry. Ale nevadí, celkový dojem z filmu bol viac než dobrý, o čom svedčí aj moje hodnotenie. No a tretia dimenzia tomu dodáva riadny šmrnc! ()

Bludicka.Julie

Ta Wasikowska je cela Gwyneth!:) 3D efekty nic moc, jen jak pada do ty diry, to byl teda srumec:) jinak jsme cekala vic a pivko po kine bylo lepsi:) ()

DarkoCohen

Nic nového pod sluncem. T. Burton je pořád neskonale nápaditý, v detailech se vyžívající chlapík, který vytříská z každé maličkosti maximum. Stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, že na tenhle již tak profláklý příběh ani jeho fantazie nestačila. Jako celek to totiž působí poněkud mdle. Ta tam je pověstná originalita, která provází celou jeho tvorbu. Navíc J. Depp i H.B. Carter jsou nepřehlédnutelní tak šíleným způsobem, že mě místy napadlo, že by se to spíše mělo jmenovat Kloboučník vs. Rudá mrcha -) A to mi vadilo asi úplně nejvíc. Chtěla jsem se vcítit do Alenky, nechat se spolu s ní vnést do magického světa, bojovat o lepší zítřky. A to se bohužel nestalo. Takže v podstatě největšího překvapení jsem se dočkala až na závěr v podobě ústřední písničky v podání Avril Lavigne. Její soprán doprovázený působivým klavírem mně učaroval (šup s ,,Alice" do playlistu). Mimochodem sice jsem to viděla v 3D, ale podruhé si to raději užiju s titulky i když pouze v ,,zastaralém“ dvourozměru. Moderní technologie mě do příběhu vážně nenatlačí. Kór když se servíruje s českým dabingem a původní kouzlo originálu je tak nenávratně ztraceno. 75% ()

MilesTeg

Dospělá Alenka s existenčními problémy v dětském světě se chová na počátku jako dítě, později jako typický puberťák s věčným odporem proti čemukoliv a nakonec dospěje a vezme osud pevně do vlastních rukou. A to ať už je kdekoliv. Moc milé, jen o dost méně švihlé, než jsem předpokládal. Schválně jsem šel na 2D, aby mě efekty tolik nerušily, ale užil jsem si to i tak. ()

Mathiue1994

Hodně lidí považuje Alenku jako zklamání. Prý Burton umí být mnohem přesvědčivější, bizarnější a dokázal by to natočit líp. Já si myslím, že nic lepšího se očekávat nedalo. Nechybělo nic co od nekonečné dvojky Tima a Johnnyho očekávám. Film byl zábavný, výprava vynikající. Herecký výkon Johnnyho vyrovnával ztrátu Mii, což byla jediná věc, které mi na filmu neseděla. Očekával jsem ho hodně dlouho a můžu ho zařadit mezi své nejoblíbenější filmy. ()

Primavera

Klebety o tom, že túto rozprávku pre dospelákov napísal Lewis Carroll zdrogovaný, poznám už dávno a vysvetlila mi tak prekvapivé javy ako králici v modrých vestách, zmenšovanie, zväčšovanie, šialené situácie a ešte šialenejší dej rozprávky. Ak by to aj tak bolo, tak spisovateľ má po drogách absťák a my skvelú rozprávku. Sfilmovaná je tiež nádhernou ukážkou predovšetkým vizuálnych "zázrakov", dej za tým trochu pokulháva, záver neprekvapí a myšlienka absentuje. ()

mvukotic

Zvuk a vizual podmanivy, herecke vykony obstojne (Depp, Wasikowska, Hathaway) az skvele (H.B. Carter), podanie pribehu a oboznamenie divaka so svetom Podzeme prilis chaoticke. Rozpravanie nekompaktne, co z filmu casto ciny iba sled scen bez nejakej navaznosti. Vaham medzi dvoma a troma, ale za skvelu Helenu Bonham Carter a goticku vizaz Anne Hathaway davam 3. ()

Zevon

Vzhledem k předloze jsem čekal větší úlet, ale bylo to dívatelné. Helena Bonham Carterová je moc šik baba. ()

CorteX^

Vzal jsem na to přítelkyni a jejího mladšího bráchu do kina s tim, že se tam prospim a oni si užijou trochu legrace, nakonec jsem ale usnout nedokázal, protože film mě překvapil a šel daleko za moje očekávání. Jako pohádka pro děti je to super dílo. 3 ()

Joski

Veľké sklamanie:-((( Samoúčelné digitálne efekty bez štipky poézie! Pre mňa najslabšie filmové stvárnenie fantastickej literárnej predlohy a najhorší T.Burtonov počin v celej jeho tvorbe! Johnnymu sa čudujem, že sa dal nahovoriť na úlohu zhovadilého Klobučníka:-( Úplne mimo autorského zámeru imaginárneho príbehu pre deti. Sproste komerčný 3D gýč! 15% ()

martusha

Kdo zná předlohu bude zklamán, není to Alenka jak má být. Z něžného, hravého a nonsensového Carrollova světa je filmový trhák, to samo o sobě nedává smysl. Vypadá to sice dobře, ale ono Burtonovské něco tomu chybí. Ale Helena Bonham Carter jako vždy úžasná. ()

Louie

Disney se asi Burtonovi mstí za jeho temný animáče z dob, kdy pro studio pracoval. A protože Burton na to přistoupil, vznikla tahle loutkohercká variace na Alenku, v níž se Burton omezoval očividně na režii typu: teď jdi pět kroků doleva, lekni se, otoč se, tři kroky zpátky... Svět v králičí noře je sice na první pohled super, ale zároveň je naprosto prázdnej... Asi poprvé mě štve, že si tenhle film budu muset koupit, abych měl Burtona komplet.... PS: Anne Hathaway už od začátku věděla, že je něco s tímhle filmem špatně, anebo to její "hraní "bylo myšlený vážně? ()

Henry Morgan

Tento film, ačkoliv jsem se na něj nijak zvlášť netěšil, jsem si nenechal ujít, kvůli kombinaci Burton – Depp, která v poslední době zajišťuje, alespoň u mne příjemný dlouhodobý dojem z filmu. Už v prvních chvílích mi bylo jasné, že se nebude jednat o nudnou podívanou a to vlastně z důvodu toho, že už v prvních chvílích se děj rozeběhl nějakým směrem. A po pár minutách rovnou dolů králičí norou. Jako neznalec literární předlohy jsem se od začátku do konce bavil a musím říct, že to byl první film, kde mi nevadilo, že hlavní role je ženská. Kloboučník v podání Deppa byl oslňující, charizmatický, zábavný, bláznivý, trochu ošklivý, romantický snílek, nešťastný s vývojem v království a touhou ho změnit. Hlavní hrdinka byla svéhlavá v reálu rodinou ušlápnutá dívka/žena, která si nakonec během dobrodružství vybojovala vlastní hrdost a šarm a stala se nezávislou a silnou ženou. Burton vsadil na hru barev, kreativně „znetvořil“ hlavní pohádkové postavy a odlišil realitu a říši divů tak viditelně, jak jen je to pro něj typické. 3Déčku nahrávala samozřejmě pohádková krajina, takže jsem měl mnohem intenzivnější zážitek, než například u Avatara. Film bych hodnotil jako povedený, zábavný, pro celou rodinu, vtipný a *****. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává