Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Maica

Moc jsem se na tenhle film těšila, bohužel mě trošku zklamal... První polovina byla dost ponurá a šedá, druhá byla lepší. Možná bych dala i vyšší hodnocení, pokud bych četla knížku. Jinak se mi líbil Burtonův styl, obří hlava Srdcové královny, vynikající hudba, a Šklíbův úsměv. Ale co se mi hodně nelíbilo, byl konec. Nepochopila jsem ho a doufala jsem, že se Alenka vrátí do Říše divů za Kloboučníkem. Bohužel se tak nestalo. Velmi dobré 3,5*. ()

juditik

Film to nie je zlý, ale, tak ako to tu už bolo spomenuté, chýba mi tam ten typický Burtonovský rukopis...mierne sklamanie. ()

AlexUnited

Na rozprávky som už asi starý, ale na vizuálne pekné zábery sa ešte stále veľmi rád pozriem. A na peknú babu tiež - takže jedna celá hviezdička len za sympatickú a veľmi peknú hlavnú hrdinku. Inak čo sa samotného príbehu týka, zdá sa mi, že čím bližšie speje ku koncu, tým je to stále horšie a horšie. ()

jprmusic

Do kina bych na to nešel, ale v deštěm promáčeném, chladném a líném nedělním odpoledni jsem u tohohle kousku docela v pohodě vydržel. ()

greymon

Nikdy by mě nenapadlo, že by mě něco takového kdy bavilo. Když jsem vyděl plakát s Kloboučníkem (Johnny Depp) myslel jsem si, že to nebude nic moc. Ale jak se říká: Nesuď knihu podle obalu tak po shlédnutí filmu Alenka v říši divů tak jsem tomuto přísloví začal věřit. Alenka v říši divů mě velmi překvapila, ale i pobavila. Ale u Tima Burtona nic nového. Johnny Depp (Kloboučník) zahrál další humornou postavu. S filmem jsem byl spokojen a 4 hvězdičky má zasloužené. ()

ConDar

Nádhera, množstvo originálnych nápadov. Tim Burton a Johnny Depp sú proste záruka kvality, teda aspoň pre mňa. ()

Ferenzo

Pokud bych hodnotil film jenom mezi Burtonovkama, tak podprůměr. Ale jinak je to koukatelná pohádka, kde se vše odehrává v režii Tima Burtona. Herci, efekty, hudba. Všechno je to pořád krásný a okoukaný. Mrtvá nevěsta je lepší, stejně jako Sweeney Todd. 65%. ()

Krahulda

Alenka v říši divů se vskutku povedla. Svět ve kterém se Alenka nachází je plný pestrých barev, temnot a různých postav, které na Vás zapůsobí. Lepší atmosféru také navozuje hudba, která byla u tohoto filmu použita. Navíc Johnny Depp jako Kloboučník je legrační a rozhodně se pobavíte. ()

Maja238

Mně se to tedy líbilo hodně! Že je to umělé? Vždyť to je to, co je na tom krásné! Fantazií se nešetří a to se mi líbí. Jak jinak byste také chtěli udělat perfektní Říši Divů? Mia skóruje od začátku a její zvláštní Alenka moji maličkost učarovala už při první větě. Johnny sice vypadá jako blázen, ale i tak mi navždy utkvěl v paměti. Roztomilost sama! ()

maoc

Asi jsem cílový divák, nešť, ale mne to prostě chytlo a nepustilo. Není to adaptace, je to opravdové převyprávění, ve kterém jsem si nebyl ani chvilku jist, kam se vydá. Bál jsem se dabingu, ale on mne příjemně překvapil. Mnoho respektovaných recenzentů na film plive. Mohu snad hodnotit jinak, mohu snad nejásat? Jásám nad stromem ze Sleepy Hollow, jásám nad Šklíbou, jsem unesen hubou Bílé královny. Prímovej biják. ()

tunackova

Okoulující příběh Alenky plný napětí, fantazie a samozdřejmě zábavy. Výborné herecké obsazení podivných pohádkových postaviček a opravdu barevné scény Tima Burtona se musí alespoň trochu líbit snad každému, nejen dětem. ()

anyonecek

Jo, tohle se povedlo, aji sem byl místy dojatej u toho závěrečného souboje. Né že bych měl nějak extra rád pohádky, ale toto se prostě povedlo, Tim Burton nezklamal a herecké výkony nebyly nejhorší, jen do hlavní role bych si představoval někoho s více emocema a takovýho veselejšího. ()

kubilov

Docela povedená pohádka o Alence s typicky Burtonovou vizualizací. Skvělé role zejména Heleny Bonham Carter a Johnnyho Deppa, jak neobvyklé u Burtona, že? Mile mě překvapila Mia Wasikowska, která mi při jejích předchozích filmech spíše vadila. ()

Stejšn

Výborný dabing, hlavně srdcové královny, ale i Alenky. Film sám o sobě, jak už tu bylo napsáno, je vnitřně trochu prázdný, i když vizuálně pěkný. Na Švankmajerovo pojetí to ale nemá zdaleka. A nakonec otázka k zamyšlení: je zámek zlé královny, který věrně kopíruje známou siluetu loga Walt Disney pictures, product placement? :) ()

Vocoun

Neviděl jsem to sice ve 3D, ale myslím, že ani tak by mě to nijak nenadchlo. Ano vizuálně to vypadá pěkně, řemeslně je to slušně zvládnuté, ale to je tak všechno. Bez omocí, náboje, bez možnosti vytvořit si vztah k postavám. Nic co by mě překvapilo, na Burtona málo "temné" a Depp už mě s tou rolí věčného poplety začíná docela unavovat :) Shrnuto, je to prostě průměrný film. 60% ()

borohub

Bože to bylo blbé, hlavní herečka vypadá jako by stala z mrtvých, Johny Depp mě také nějak extra nenadchnul, efekty nic moc. Víc než 2 hvězdy si to nezaslouží ()

helrohir

Z novej verzie "Alice v krajine zázrakov" mám dosť zmiešané pocity. Na jednej strane som unesený úchvatným vizuálom a potešný hereckým obsadením, z ktorého sa väčšine podarilo odhrať svoje úlohy bezchybne. Možno mi trocha vadí Anne Hathaway, ktorá až tak neohúrila svojím výkonom a ani sa na ňu dobre nepozerá. Okrem toho je najväčšou slabinou filmu akási sterilnosť samotného deja. Pripadá mi, ako by sa režisér naozaj sústredil len na vizuálne poňatie filmu a zabudol na na ďalšie dôležité aspekty a tým pádom réžia postráda nápaditosť a typický Burtonov štýl prednesenia príbehu, ktorý ma vo väčšine jeho filmov očaril. Nie je to zlý film, ale je až príliš umelý a tie miliardové tržby sú pre mňa tak trocha záhadou. ()

darthvader77

Převést obyčejnou pohádku a udělat z ní slušné fantasy téměř epických bitevních rozměrů. To se povedlo jen Timu Burtonovi. Elfmanova hudba byla nádherná jako vždy, co bych ale ocenil jsou perfektní digitální triky(karetní vojác, šachoví vojáci, Šklíba :D), dále pak je to spoustu postav z nichž minimálně jednu si oblíbíte. No a ta temná atmosféra vzbuzená okolím a výpravou. Prostě nádhera. Vrcholem všeho je samozřejmě závěrečná bitva na na Šachovém poli. Johhny Depp se projevuje opět jako strašně flexibilní herec, protože nebýt toho že je u filmu napsané jeho jméno nepoznal bych, takže skvělá práce maskéři. Pro mě je to další výborný film Tima Burtona na který se vždycky rád podívám. ()

ryb1ck4

Radeji prepinam na Jak dostat tatinka do polepsovny. Krasne, barevne, zmatene a detske. Dalsi Burton splneny, bohuzel bez uspokojeni podobneho Velke rybe... ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává