Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Highwayking

Audiovizuálně opravdu pěkné. Ale celá hloubka filmu mi nějak pokulhává... Možná kdyby toho chtěl říci tenhle film míň, řekl by ve výsledku víc... ()

E lan

Tajemné, děsivě variabilní a zamotané. Tak nějak mi to připomnělo Věčný svit neposkvrněné mysli. Trochu větší délka nakonec nevadila. Herecké výkony jsou nadprůměrné, příběh je fantastický a hudba vše moc hezky podbarvuje. ()

quip

"Noys se k němu přivinula. A Harlan pochopil, co zmizení kabiny znamená. Že nastal konec, definitivní konec Věčnosti. Že se před nimi otevřelo Nekonečno. ..." - in Konec věčnosti, Isaac Asimov ~~|-|-|~~ Mr. Nobody se až tak do dvou třetin tváří jako něco, co Inception nikdy nebude a má solidně našlápnuto mezi mé nejoblíbenější filmy...škoda, že to nevyjde. Přes slabší (a lehce utahaný) závěr jde o parádně vymazlený (myšlenka, dialogy, kamera, zvuk, soundtrack,...) film o možnosti volby, ke které je člověk odsouzen. Moje nota. ()

lubomir91

Tváří se to jako unikátní dílo, ale chvilkama mě to i unavovalo. Námět výborný ale řekl bych, že to bylo trochu "přeplácané" ()

Karp

Zajímavý film, který je nutné pochopit, aby ho člověk mohl ocenit. A přitom hledání sebe sama, otázka volby, nacházení se a objevování správných cest doprovází celý náš život. Často nás může učinit šťastnými maličkost založená na velké náhodě a stejně tak nám může zase všechno vzít... Každý den jsme pod tlakem času - spěchá, valí se vpřed, nepočká. Vrátit se zpět je nemožné a některé věci už nikdy nebudou takové, jaké byly na počátku - rozlývají se v chaosu, mizí. A přece - pokud existoval a existuje nějaký řád, může se to vše jednou vrátit zpět? Osobně si myslím, že ne:-), ale variantu ANO považuji za docela dobrý konec filmu. Souhlasím snad jen s tím, že love story s Annou mohla být od začátku filmu více zřetelnější. V závěru se, řekl bych, podařilo tento záměr naplnit. ()

gemi

Zajímavý, nestředoproudý film, na který je potřeba mít náladu. Základní tezí je what-if. Co kdybych to tenkrát udělal jinak... EDIT 30. 12. 2014: Druhé zhlédnutí. Teorie strun v praxi. Existuje nekonečné množství možností. Můžeme se rozhodnout pro kteroukoli z nich. Všechny budou stejně skutečné, všechny budou "ty pravé". EDIT 13. 5. 2022: Třetí zhlédnutí. Jaco van Dormael, který to napsal i natočil, je génius, a toto je jeho opus magnum. Famózně natočený film. Každá minuta je poetickým uměleckým dílem, přitom ani minutu nenudí. Slévá se tu dohromady spousta paralelních realit v různých časových osách, přitom vše je dokonale přehledné a smysluplné. Nevídané. Hodně, hodně silné čtyři. In chess, it's called Zugzwang, when the only viable move is not to move. As long as you don't choose, everything remains possible. ()

haroska

Jak jen film popsat?Alternativno-alternativně-alternativní slátanina.Touha zapracovat do filmu otázku "co když?" - bych se rozhodl takhle,šel támhle nebo naopak nešel támhle,mohla být skvělou volbou.V tomhle případě pro mne však naprosto nefunguje.Z části i proto ,že asi nemám dostatečně otevřenou mysl.Uznání snad jen na hlavu herce Jareda Leto - svojí roli podivínského,nedostatečně milovaného dítěte a následně dospělého snílka,který se často ztrácí na hranici reality a fantazie, sehrál celkem přesvědčivě. ()

Kurt_Teplice

Kromě vizuálního, hudebního a filosofického zážitku jsem si z promítání odnesl i ponaučení - jakýkoliv život si vyberete, vždycky to je s ženskou složité... ()

sehe

Mr.Nobody je originálny film pospájaný z obrazovo farebných črepov do snového,fantazijného celku.Jeho námetom je osudovosť,rozhodnutia,ktoré ovplyvňujú našu budúcnosť,fungovanie ľudskej mysle a pamäti,filozofické otázky o existencii.Verím,že neočarí každého,ale už len tým,že ponúka rôzne vysvetlenia je určite zaujímavým. ()

dawnie

Whoh... jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy měla možnost na plátně vidět. Naprosto mě to dostalo, dost k tomu určitě přispěl fakt, že miluju tenhle typ filmů, kdy jsou kladený nemalý nároky ve spojování dílků skládačky i na diváka, kterej když se dostatečně snaží, všechno to do sebe krásně zapadne... a já pak spatřila ten celek, kterej je do detailu promyšlenej, víceúrovňovej, složitej, a přesto dávající smysl a mající v sobě nekonečný množství citu. Říkala jsem si, jak si tvůrci poradí se třema holkama, ale -- SPOILER -- Anna ty dvě s přehledem převálcovala, hehe. ()

ljukyljuk

Kto sa chce nechať zmiasť, ale v pozitívnom zmysle, nech si pozrie tento film. Taký príbeh o živote, ktorý je spojením sci-fi, romantickej drámy a fantasy a je pritom príbehovo aj vizuálne zaujímavý, sa len tak nevidí. Celý film som sa ho snažil pochopiť, poskladať si to a ono to na konci príde úplne jednoducho. No a, samozrejme, nesmiem nespomenúť hudbu, lebo... Mr. Sandmaaaan, bring me a dream... ()

Anschutz

WTF?? Cival mi hovoří z duše, nemám snad ani co dodat... Jak jsem se těšila na nějaké kvalitní sci-fi, následné zklamání nebralo konce...děs běs a hrůza...dokoukala jsem to vlastně jen ze setrvačnosti a tak trochu jsem doufala, že to přece nemůže být tak strašně o ničem - ale bohužel, dobrého konce (pro mě) jsem se nedočkala... ()

Oonika

Tyhle extra zmatené filmy, kde vše pochopíte až na konci, nejsou vyloženě mé oblíbené. Takže 2 hodiny jsem jen kroutila hlavou, snažila se spojit jednotlivé části dohromady a když konečně přišlo rozuzlení, tak jsem trochu zdřímla. :-D Takže jsem to musela sjet znovu a pak to do sebe zapadlo. Zajímavé, ale nikdy víc, děkuji. ()

BigBang

Film má jistě slabiny: některé scény mohly být vyškrtány, aby byl snesitelněji dlouhý, a přitom by to nemělo vliv na sdělení filmu. Z mého hlediska byla docela "navíc" celá ta sci-fi rovina z budoucnosti. Je to film o mladých a asi především pro mladé. Ale díval jsem se na něj s radostí, je to výjimečný vizuální zážitek. Pamětihodná scéna: série záběrů na kandidáty rodičovství, které si vybírá budoucí novorozenec. Osobní poznámka: scény, kdy umírající vypravěč hovoří s novinářem, mi strašlivě evokovaly rozhovor umírajícícho Salieriho s knězem z filmu Amadeus. ()

Streamline

Nikto z nás netuší, čo všetko nás môže stretnúť za najbližším rohom. Čo sa stane keď sa namiesto doľava, vydáme cestou vpravo. Keď odmietneme pomôcť chudákovi, rozbijeme zrkadlo, nestihneme vlak do iného mesta, nevyznáme lásku osobe, ktorú milujeme, pošmykneme sa na mokrom chodníku, chytíme motýľa, zabijeme mravca, zabudneme si kľúče od domu a to nás zachráni pred smrťou. O tomto všetkom a mnohom ďalšom je tento film...o rôznych alternatívnych realitách. Jaco van Dormael na filme pracoval niekoľko rokov...a vyplatilo sa. Tak citlivo natočený film som už dávno nevidel. Jeden z najkrajších príbehov lásky, aký som mal kedy možnosť vidieť...hlavným hrdinom som veril každý dotyk, objatie...každý bozk...každé vyznanie lásky. Pri sledovaní musí byť človek veľmi pozorný, pretože stačí keď mu unikne malý detail a už sa v príbehu stráca...preto je dobré si film pozrieť viackrát. Jared Leto a Diane Kruger podali veľmi dobré herecké výkony. Pre mňa je tento film obrovským a milým prekvapením. 90%! ()

Searison

Něco jiného, proč ne. Dokonalé to určitě nebylo, ale stojí za to podívat se na to. Film přivádí diváka k sebezamyšlení. ()