Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

Sci-Fi

Velká Británie, 1966, 81 min

• Xeelee

A máme tu druhej film. Po Dr. Who and the Daleks byl zprzněn příběh The Dalek Invasion of Earth, 2. příběh z 2. řady seriálu. Opět zkratkovitej a zkrácenej přibližně na polovinu. Oproti originálu zas všechno působí strašně nízkorozpočtově, naprosto směšně a nesmyslně. Hlavně že sou filmy barevný. Ach jo. Za příběh, výpravu (Ed Wood style) a šílený dialogy by se museli tvůrci tři roky starýho příběhu stydět. Taková stupidní situační groteska… První film byl taky příšernej, ale tohle je zločin proti seriálu, za kterej by měli být autoři vyhlazeni. Robolidi vypadaj směšně s tou jejich motorkářskou přilbou s přilepenou vysílačkou a v černých kombinézách. A víte jak je vyrábí? V kadeřnictví v dalecké lodi pomocí sušáku na vlasy. Strašnej nízkorozpočtovej brak. Ještě že film neslavil žádnej velkej úspěch a nedošlo na The Chase, dalecký pronásledování prostorem a časem. EXTERMINATE!(12.6.2013)

Mne sa práveže tento Cushingov DW páčil viac než prvá časť. Možno to bude aj tou miernou zmenou oproti originálnemu príbehu, ale hlavne som sa nenudila ani jednu z tých 80-tich minút. Prítomnosť Bernarda Cribbinsa poteší každého fanúšika, kedže hrá dosť dôležitú postavu v nových sériach.(2.12.2010)

Výrazně lepší, než "první" díl. Tentokrát už je lidstvo zdecimováno, a i když podrobení je tu (jak jinak) zobrazeno velmi naivně, film je v některých místech opravdu napínavý (jakkoliv o jeho štastném a blbém konci vzhledem k inteligenci nepřítele ale hlavně stylu vyprávění a možnostem scénáře této série netřeba polemizovat).(24.4.2011)

Trochu slabší než předchozí díl, ale oproti první části, tu je alespoň pár změn (ať už úmyslné či ne), takže to není úplně strojový přepis původního Doktorovskýho příběhu. Asi nejzajímavější změnou (spíše z pohledu nových serií) je postava strážníka Toma, kterého hraje Bernard Cribbins, jenž v obnovené řadě hraje postavu Wilfreda Motta.(20.1.2010)

O něco nudnější než první díl, přesto stále ještě zábavné sci-fi. Pokud vás nebavil Dr. Who and the Daleks, na tohle radši nekoukejte.(17.2.2008)

Ide o značné zlepšenie oproti predchádzajúcej časti. Naivita síce ostala, ale ide o non-stop akčnú a trikovú jazdu, ktorá má presne to všetko, čo som v mojich školopovinných časoch hltal. A vlastne to robím dodnes.(14.5.2018)

• p6qwre

Přemýšlím, proč jsem se u tohoto filmu vcelku nudil…u tohoto typu filmů je jasné, jak to dopadne. Ale i tak pro mne není problém se nechat dějem unést. Tady jsem byl ale pouze externí pozorovatel, postavy mne vůbec nezajímaly. Dr. Who je ztřeštěný vědec, ale ne tím správným způsobem, tady je spíše senilní a legrační, jak postava z některé z her Járy Cimrmana. Dalekové sice ovládli celou Zem, ale nechápu jak, jsou úplně nemotorní a neschopní. Nezajímavý soupeř. Spíš pro děti, aby se nebály:)(26.1.2009)

• DocBrown

Britové béčka nikdy moc neuměli. To jak se tam mezi sebou mlátili bylo opravdu hodně směšné.(22.11.2015)

Trochu dětskej Doktor, ale má svý kouzlo. Moc pěkná byla dvojka ženskejch co prodávali lidi Dalekům, slušný svině. A pašerák jakbysmet. Jinak mi Cushing sedí spíš v klasickech horrorech než tady - ovšem já jsem s Doktorem začínal na mladech excentrickejch kusech, což samozřejmě poznamená. Průměr.(27.12.2014)