New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

garten

Keď sa stretnú režiséri svetového mena, ktorý netočia mainstreamové filmy, ale filmu s nejakou umeleckou hodnotou, ako práve poviedky z New Yorku, ktoré majú na mňa veľkú citovú odozvu, musí sa dať hodnotenie aké k tomu patrí=5*.Kiežby vznikali podobné projekty častejšie. ()

Hadascz

Nemá cenu ani snad hodnotit, určitě musím blahopřát Shiovi za jeho scénu, ta zaujala nejvíc, poté staroušci na procházce, ale jinak je to nemastný ani slaný to není. Film s takovou spoustou herců co se ztrácí v uličkách N. Y. ()

Phillippus odpad!

Úžasný film. Stručné, ale bezobsažné. Absolútne zbytočný film, pardón, megadementná koláž nudných, prázdnych, kváziumeleckých poviedok, ktoré prefrčia hlavou ako obsah záchoda kanalizáciou. V polke filmu sa budete modliť, aby to už, preboha, skončilo. ()

gejzuško

Silnejšie dve, slabšie tri hviezdy. Inak spleť neemotívnych fragmentov, alebo slabý odvar Parížskej sestričky. Jediné čo ma v tejto veľmi chladnej rieke držalo pri zmysloch boli Yelchinove oči, roztomilosť Blooma a Ricci a prekrásny z inej emocionality a doby vystrihnutý fragment od Khapura s Julie Christie a rozprávkovým Shia LaBeoufom. ()

Poland

Chvíli přemýšlím jak tenhle film plný unikátních malých příběhů charakterizovat a napadá mě asi jen věta, kterou pronese řidič taxíku: Don't you think that this is the capital of everything possible ?... I definetely think so, pro mě velkej zážitek. ()

L_U_M_P

pribeh s vozickom a rozhovor pred restauraciou......ostatne boli viac menej vlazne....sice nabite hviezdami ale vlazne....celkovo tak 6,5/10. Paris:Je taime jednoznacne lepsi... ()

jay are

Soubor lepších či horších příběhů. Jako celek mě to zaujalo. Naprosto hvězdné obsazení, jak mezi herci, tak mezi režiséry. ()

Gabri-ela

Já jsem se dobře bavila... Žádný z příběhů mi nepřišel vyloženě špatný, jen u některých jsem se asi více našla, což je ale ve své podstatě správné - zkrátka v tomhle filmu je jeden příběh pro každého z nás, ve kterém objevíme kus sebe sama. Část režírovaná Natalií Portman, která je tu mnohokrát zatracována, byla naopak pro mnejedna z nejpůsobivějších, ovšem hned po příběhu stárnoucí zpěvačky a zaměstnance hotelu... Ten, ač neuvěřitelně sporý v dialozích, vzal člověka za srdcesvou čistotou a jakousi zvláštní životní prostotou, co se člověka dotkne až v morku kosti... Postrádala jsem pouze lepší závěrečné propojení, které mi přišlo udělané jaksi nahonem "horkou jehlou"... ()

Gesicht

Celkově dohromady asi průměr, s tím, že každý si asi najde to svoje, ale zároveň bude muset přečkat i to, co jeho šálek čaje třeba zrovna není. Některé části ale za zhlédnutí stojí. ()

Gomez222

Príjemná mozaika poviedkových príbehov prepletených do zaujímavého celku. Aj napriek faktu, že každý príbeh je samostatný a film teda nepôsobí celistvo, je toto súhrnné dielo zaujímavou vizuálnou pozvánkou do New Yorku. :) Prijal by som viac takýchto diel. ()

Pavlo

New York, I Love You mal byť svojím spôsobom pokračovaním Paris, je t'aime. No napriek tomu, že je vidieť celú plejádu hviezd a spolupracovalo na snímke kopec dobrých režisérov, nesiaha spomínanému dielu ani po Je ťaime. Ide o veľmi nekompletné dielo, pozliepané rôznymi príbehmi, ktoré nedokážu upútať, chytiť za srdce a ani nemajú žiadnu poriadnu pointu. Dielo, ktoré ukazuje z New Yorku len uponáhľaných, väčšinou podivných a nudných ľudí a neznáme a nezaujímavé lokality mesta, spôsobuje stav ľahostajnosti a suchopárnosti. O romantike alebo humoru nemôže byť ani reč. Veľmi spoľahlivým argumentom slabosti tohto počinu, je fakt, že som dvakrát zachrápal – tá nuda proste ubíja. A preto odporúčam pozerať len pred spaním, lebo to jediné skvelo dokáže – uspať. ()

Sathine

Nemůžu si pomoct, ale nějak jsem tomuto snímku nedokázala přijít na chuť. Navíc jsem zjistila, že jen náznaky různých příběhů mi opravdu začíná čím dál tím víc vadit. Takže sledování tohoto filmu bylo pro mě celkem utrpení, které se ale dalo celkem vydržet s ohledem na brzký konec. ()

Lvegas

Hodně jsem se těšil, až si sednu a vychutnám si tenhle snímek, co se týče chuti, tak to žádná gastronomická pecka nebyla, na druhou stranu herecké obsazení a především výkony jednotlivých aktérů tento film u mě staví (zachraňují) do lehce lepšího průměru a chodníkový dialog :) Ethana Hawka byl asi pro mě ze všeho nejlepší! Čekal jsem rozhodně více, samotné příběhy jsou u mě také za očekáváním... V New Yorku jsem ještě sice nebyl, ale "hold" když ho miluješ, není co řešit! ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)