Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk… (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Výtečná animovaná komedie? Hmm neřekl bych. Na můj vkus docela velká nuda a ani ta animace to nezachrání. Navíc si myslím, že námět nebyl úplně špatný a z těch postav se dalo vytřískat skutečně víc. Asi jsem už na tuto zábavu opravdu starý a pokud není animák skutečně ujetý a nebo se v něm nevyskytuje moc popkulturních narážek, tak už to není nic pro mě. ()

Firebug

V roce 2012 vtrhly do kin filmy ParaNorman (PN), Frankenweenie (F) a Hotel Transylvania (HT). Filmy v ledasčem podobné, ale HT se od svých kolegu liší zejména tím, že mám hned po zhlédnutí chuť, pustit si ho znovu. Film má zběsilé, hektické tempo a střílí po vás různé fórky s takovou kadencí, že je nemožné to všechno najednou vstřebat. Několik vtipů mě doslova odrovnalo a tak to má u animáku být. HT se nesnaží svou dětsky primitivní zápletku schovat za pochybný art a nostalgii (F), či jí podřídit celkové vyznění filmu (PN), ale obaluje ji takovou hromadou, vtipů, frků, gagů, fórů a odkazů, že je vlastně úplně zanedbatelná. Škoda že je HT graficky a stylisticky nejhorší, jinak by to bylo možná i za těch 5*. ČISTÁ ZÁBAVA. ()

slovan1

Průměrný animák. Potenciál a samotný příběh (díky různým strašidlům) vybízí ke kreativitě, která je zde dobře využita. Vtípky a gegy samotné jsou docela slabinou filmu. Pro děti asi postačující, pro nás starší jako záplata na odpoledne spíše podprůměrné a proto se nakonec rozhoduji pro hvězdy dvě. ()

Dromed

Oddechový, vizuálně možná až moc divoký animáček pro cílovou skupinu asi vynikající, mě osobně se víc líbil kreativněji ztvárněný Norman. ()

skinny

tak tohle je moc povedený "horor" animák :D já jsem se bavila, spousta dobrejch hlášek, vtipnejch scének a ujetejch gagů :D přítomnost dalších monstýrek mě potěšila. Dracula je štramák, Mavis kočka, Johnnystein pako :) parodie na twilight je třešnička na dortu. No víte si představit lepšího upíra než toho, který se mění v roztomilého netopýrka ? :D ()

The Viper

Příjemný animák na oddech, i když se tu střídá opět trapnost s lehčí zábavou, ale tak zábavné to bohužel nebylo. Nemůžu ovšem říci, že bych byl zklamaný. Mohl jsem vypnout mozek, lehnout si a koukat se a uteklo mi to hezky. Jediné co mě vytrhlo z klidu byl až rapující Drákula. To byla jediná věc co mě rozesmála. ()

Sdoom

Při prvním zhlédnutí jsem Hotel Transylvania zapomněl ohodnotit, nicméně bylo by to stejné jako po zhlédnutí druhém. Výborný nápad, povedený animák, který ovšem dojíždí na absenci snahy o fakt originální zápletku a vyhnutí se typickým klišé o zakázané lásce apod. Kdyby si tvůrci v každé minutě udržovali nadhled, mohlo to být klidně za 5 hvězd. Takhle pouze lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray 3D, orig.) ()

anaxtal

Ani kvůli animaci vedlejších postav a velmi vtipnému odkazu na Twilight nemohu dát dvě hvězdičky. Hrabě Drákula je ubohý, hlavní hrdina idiot, a jelikož jeden nebo druhý z plátna neslezou, kazí zážitek z celého filmu. S ohledem na jednoduchost zápletky, jejíž scénář by vystačil na jednu delší reklamu, mi stopáž filmu přišla velmi přemrštěná. O lásce k dceři pana Drákuly se nehádám, ovšem netuším, jestli za to mohl hlas nebo špatně nastavená animace, ale když otec sténal, že se bojí přijít o dceru, nevěřila jsem mu ani zasyčení mezi jeho druhýmy špičáky. Ale abych pouze nekritizovala, i já jsem si našla postavy, které mi přirostly k srdci a zvedly náladu nad bod mrazu, jsou jimi otec vlk a vypreparované hlavy na dveřích komnat. ()

Lisabellla

Noo, pohádka. Není to nic, co by člověka nadchlo. Pár upířích fórků, pár strašidel a pár hloupých zamilovaných scének. To, že jsem koukala ve tři dé bylo asi jediné, co jsem na filmu mohla ocenit. V kině jsem byla se čtyřmi dalšími lidmi a kupodivu jsme všichni seděli ve stejné řadě. Po chvíli jsme se začali smát stejným věcem a řekla bych, že nuda byla skoro nakažlivá. Upíří puberťačka udělala dojem snad jedině svým účesem a stylovým chováním stoosmnáctiletého děvčete. Nic, co by mne ohromilo a nejsem si jistá, co by to mělo být za cílovou skupinu, kterou to ohromí. ()

Rudinsky

Ak toto natočil TEN Tartakovsky, na ktorého animovanej tvorbe som vyrastal, ktorý siahal na dno inšpiračných síl a dokázal produkovať generačne neohraničené, dravé a v niektorých momentoch aj poriadne tvrdé animáky, ktorý ovplýval neuveriteľnou fantáziou a zmyslom pre humor (aj vizuálnym), tak potom musím dať 3 hviezdičky. Fórky pre dospelého diváka dobré, ale sprznené amorfnou 3D animáciou. Kvalitný a odvážny 2D animák by možno bolo to, čo by osviežilo súčasný Pixarovský absolutizmus. Alebo iba nedokážem prijať fakt, že táto emocionálne plytká rozprávočka pre americké detičky vyšla z dielne môjho obľúbenca, ktorý patrí do úplne inej kategórie tvorcov. Napchať tam viac emócií (mŕtva manželka, otec vs. dcéra, citlivá láska dvoch mladých ľudí nesmrdiaca twilightom, atď...), viac focusu na zábavné postavičky (vlk, Quasimodo, škriatkovské babky, Frankie) a bol by to jednoznačne animák roku. Škoda PS: zaujímalo by ma, ako by to vyzeralo v 90-tych rokoch ako seriál na Cartoon Network ()

Roby

Popravdě čekal jsem od tohoto filmu mnohem víc. Kdyby nebylo pár povedených scén v druhé polovině filmu, tak by bylo moje hodnocení ještě o něco nižší. 58%. ()

Zagros

Ničím výjimečný americký animák. Opět tradiční schéma, postavy, vtipy, hlášky, atd. Mění se jen prostředí. Popravdě už podobných věcí nečekám vůbec nic. Nebo se spíš snažím omezit svá očekávání jen na "vcelku zábavnou hodinu a půl, kdy se občas zasměji". Bohužel se tak téměř nestalo, proto dávám stěží dvě hvězdy. ()

Han22

Něco jako Příšerky s.r.o. Monstra z klasických hororů se sjíždějí na Drákulově hradě, aby uspořádali oslavu 118 narozenin jeho dcerky. Příšery jsou geniální - vlk a jeho smečka nezvedených dětí, Frankenstein se svou manželkou a tuny dalších. A hlavně jsou hodná a jediné čeho se bojí jsou lidé, krvelačné bestie které je po staletí loví. A právě na oslavu přichází kluk, který pochopitelně padne do oka Drákulovy dcerky a tak má Drákula plné ruce práce bránit jejich lásce i to, aby hosté přišli na to, že na hradě je člověk. Je to úžasně našlapaný, plný vtípků, honiček, narážek na monster klišé, Drákula jako ochranitelský taťka je k sežrání, stejně jako akční kluk, který přináší na hrad novou zábavu. Rapový duet Drákuly nebo narážka na Twilight nemají chybu :) A ve finále je to i pěkně romantické takovým tím hezkým a přitom nekýčovitým způsobem. Moc se mi to líbilo. ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky