Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

El Loco

Tento štýlový remake Cravenovej klasiky (ktorý túto verziu spoluprodukoval), nesúci grécky rukopis, sa nemá vôbec za čo hanbiť. Efektne skĺbený mix The Devil´s Rejects, Straw Dogs a Funny Games šliape od začiatku primeraným tempom a kladie divákovi otázku, čo by asi tak urobil, keby sa dostal do kontaktu s takou partičkou vyvrheľov ako je Krug a jeho „rodinka Úžasných“. Táto skupinka magorov na čele s neskutočne presvedčivým Garretom Dillahuntom (nechal sa počuť, že inšpiráciou mu bol vrah Gianniho Versaceho - Andrew Cunanan) nemá v sebe kúsok citu a živelne si berie, čo chce. V tejto súvislosti bude určite najdiskutovanejším mrazivý naturalizmus v podobe znásilnenia mladej Mari, ktorý nie je zrovna bežný v snímkach americkej produkcie a veru poriadne zatrasie každým divákom. Dá sa povedať, že Iliadis dokázal až priam rozprávkovo oddeliť od seba dobro a zlo, v podobe Collingwoodovcov a „Krugovcov“ a 100 %-ne nakloniť sympatie v prospech Mari a jej rodičov, no pri filmoch z rubriky horor/thriller/dráma je to nevyhnutnosť. Za daných okolností však nájdu aj Collingwoodovci, inak bežná americká rodina z predmestia, v sebe trošku tých evil prvkov a s kutáčom, či kladivom v ruke sa pustia do boja o holý život. No a záverečné zadosťučinenie si, aj napriek svojej značnej drastickosti, nájde určite veľa fanúšikov :-)...Celkový dojem je pre mňa prekvapivo veľmi dobrý a za seba môžem povedať, že zastavený dych a sucho v krku mi zostalo ešte niekoľko hodín po uplynutí záverečných tónov „Dirge“ od Death in Vegas... ()

Illy

Tak. Slušně natočený film ve kterém jsou oběti konečně myslící a trochu schopné! A to je příjemná změna. ()

cskomando

Nějak sem nepostřehl v tomto filmu ten vykonávací trest ( jak je zde popsáno v obsahu). Spíš trest z donucení ze strachu vykonaný rodiči.. vlastně jim ani nic nezbývalo pokud chtěli přežít oni. Poměrně nápaditý film oproti jiným teenagerským vyvražďovačkám. Rodiče v roli zachránců skorem proměněné v nesoucitné zabijáky paráda. ()

Ole92

Při koukání na tenhle snímek mi vstávaly chlupy hrůzou a přál jsem si aby už byla ta hrozná scéna pryč a já se mohl na chvilku uklidnit. Po dlouhé době jeden horor kterej se mi fakt líbil a je jen škoda poslední scény, která alespoň u mě sráží jednu hvězdu dolů. Škoda. ()

cutugno

Nemôžem si pomôcť ale mňa tento film celkom zaujal / tak ako aj hlavná predstaviteľka filmu Sara Paxton / , veľmi presvedčive výkony záporákov. Myslím , že som sa ani chviľku pri pozeraní tohto filmu nenudil , stále sa niečo dialo. Výborný scenár a dialogy ako aj napínavé scény , chladné až brutálne. Fandil som tej holke a držal palce chudinke jednej, ani len netušila , že sa dostane do takýchto problémov. ()

embecka

Prekvapko sobotnej noci... Trápne upišťaný začiatok filmu vystrieda napätie zmiešané so súcitom a chuťou zničiť zlo. Áno, tieto vendety ja môžem, štyri hviezdy s prehľadom. Nech sa páči! ()

petikacka

No, já teda nevím jestli jsme se všichni dívali na stejný film? Pro mě to byla totální blbina, která byla od samého počátku naprosto předvídatelná. Padouši tak přehrávali své padoušství, že ve finále působili akorát směšně. Děj to zabil a ani krvavý závěr to nezachránil. Možná jsem to měla vidět v době vzniku. Takhle za mě 45% ()

Gulde

Dost napínavé drama s vcelku tuctovou zápletkou, ale docela osobitým pojetím. Některé scény vyloženě naturalistické a brutální. Jen těm hercům jsem tak nějak z větší části moc nevěřil, ale v tom dost možná hrál roli takový nezáživný dabing, kterým byl film obdařen. ()

^Rain^

Pozor spoilery Nejsem zadny priznivec hororu, ale tento podareny realisticky remake o odplate se mi libil a urcite patri k filmum, na ktere rad mrknu znovu. Misty je to trochu brutalnejsi, sadisticke a a hodne graficke, ale to je vyvazeno skutecnosti, ze zabiji "dobra strana" (at uz to zni jakkoliv zvracene, tento fakt dava filmu v ocich divaka pozitivnejsi nadech a jatka jsou tim, aspon pro me, snesitelnejsi). Nejlepsi sceny: utek do vody a plavani; zachrana Mari, kdy rodice postupne zjistuji, kdo ma jejich dceru na svedomi. Naopak mi nesedla posledni scena, jako vystrizena ze Saw. Za zminku taky stoji vyborny soundtrack od Johna Murphyho. ()

Money_too

Nečekejte partu vypatlaných pubertáků co se ztratí v lese i s GPS..nečekejte stupidní děj a vraždy. Tenhle film má opravdu něco do sebe. A to to,že se vymyká ostatním hororům. Není to ani tak horor jako psychothriller který vás uzemní do vašich křesel. Brutalita hned na začátku napoví jakým tempem se budem ubírat. Výborný scénář i her. postavy, bohužel ale na 5 hvězd to není… ()

xxSmoldaxx

Rozhodně překvapení. Přestože je děj naprosto předvídatelný , film jako celek vyniká oproti podobným hororům slušným spádem a akcí. 69% ()

KOZEL84

Přesto že tomu chyběli dobří herci,příběh,napětí a atmosféra nebyla to nuda.Jinak celkem zbytečný film,ale čekal sem větší blbost. ()

Siriuss

Vynikající trihller (horor? to bych neřekl), kterému se vůbec nebojím dát plný počet. Dobrých filmů tohoto žánru v poslední době ubívá (dnes je to vše v duchu " Dnes vaří Hannibal Lecter ") a já byl mile překvapen, když konečně nějaký "vybočil z řady". Hlavně "rodinka" psychopatů je opravdu psycho. ()

jorgus

prvni polovina celkem zajimava rozvlacna..sice co do atmosfery ne uplne vydarena, ale budila ocekavani..nasledne msty rodicu a bitky s vrahy uz byli stokrat videne a neprekvapily...bohuzel na jedno zkouknuti to slo, ale vickrat asi uz ne:) ()

Ulrich

Dalsi zbytecnost, ktera v sobe nema ani za mak napeti a jedine, cim je film trosku zajimavy, je obraceni roli a toho kdo jde po kom, ale bohuzel kdyz uz dojde na vyrizovani si uctu s bandou psychopatu, tak akce neni nijak zvlast dobre natocena, clovek nema pocit, ze by tam byl s nima a zadne emoce se nedostavuji. Film vynika urcite syrove ztvarnenou a natocenou scenou znasilneni (a tim co se deje pred tim), ale vzhledem k tomu, o jaky zanr se jedna, je to v ramci celeho filmu zbytecne a samoucelne drasticke. ()

Meteorista

Poslední dobou se v žánru hororů vyrojily stovky titulů, ze kterých jen málokteré kousky dosahují alespoň průměrných kvalit. Může to být, mimo jiného, způsobeno zvýšeným výskytem remaků hororů z minulých let. Divákovi mnohdy nepřipadne divný fakt, že horor, který třeba právě sleduje, je jen recyklací již dříve natočeného filmu a je podáván jen v lepším přebalu (jasné, že mnohdy to divák neví). Mě osobně už nebaví dívat se jenom na samé remaky. Dobrá, ne že by to nebylo místy zábavné (konečně mluvím o tomto snímku), ale pro mě to postrádalo šmrnc, nádech originality, který měly horory z osmdesátých let. Proč ale vymýšlet něco originálního, když můžeme vzít mnohými již zapomenutý námět a znovu ho podávat... ()

CROWee

průměrně průměrný horor, 3 hvězdy za konečné řešení zločinecké otázky (mikrovlnka, drtička odpadků) :-) ()

zahadum

Nie je to horor je to poriadne napínavá dráma o rodine ktorá sa dostala do krajne nepríjemnej situácie ... v prvej polovičke herci trošku " spia " ale od polovice to má správne grády...film nie je hlúpy a všetko do seba zapadá..sem tam sa tvorcovia pozabudnú a niečo im ujde ale ináč je to až do finále skvelá jazda ... zábery znásilnenia sú nepríjemné ...krvi je tu dosť...k filmu sa hodí popcorn v závere budete radi,že nejakú tú mikrovlnku máte :) ( verziu z roku 1972 som nevidel ) ()