Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

Cameron Birnie

Kostýmy:

Lizabeth Maggini
  • ClintEastwood

Kvůli takovým filmům by se měla zavést ještě nějaká zvláštní kategorie hodnocení, protože Tyranosaurus je několik mil za hranicí odpadu. Španělská skupina asi pěti dobyvatelů (nejhorší parta neherců, co jsem kdy viděl) se vylodí v Mexiku, kde objeví domorodý kmen (asi sedm lidí a o maličko lepší neherci) a chce si podmanit ostrov pod sebe. Pak se na scéně objeví ten nejsrandovnější dinosaurus, jakého si dovedete představit, občas někoho sežere a zase někam (?) odejde. Film postrádá jakoukoli logiku (ale co bych čekal, stačí se podívat na jeho název). Obří ještěr, jak se mu zde říká se občas objeví z nějakého křoví, aniž by o něm někdo věděl - skvělá kamufláž na šest metrů vysokou a několik tun vážící potvoru, která dupe jako Godzilla. Když pak chystají Španělé s Mexičany (kteří se mezitím spojili v boji proti netvorovi) past - je u ní přilehlá cesta, kde jsou zřetelně vidět stopy po kolech aut. No nakonec samozřejmě vše dobře dopadne, digitální namalovaná obluda je zabita a to dokonce dvakrát (samec, samice), takže divák dostane dvojitou porci humoru. Hrůza, ještě nikdy mi 85 minut nepřišlo tak dlouhých a to už jsem viděl ledacos. Po napětí ani stopy, triky - pro ně ani nemám nějaký příměr, neherci úděsní, hudba žádná, dialogy na úrovni mateřské školy. Nejvíc mě pobavili pokusy o humor, zařazení filmu mezi horor a hlavně závěrečné upozornění, že během filmu nebyl zraněn žádný dinosaurus. Radši na to nekoukejte ani z recese, může to mít následky. Největší filmový omyl mého života. Jen tak dál TV Prima, takhle se hazarduje s přízní televizních diváků.(2.3.2011)

• fefo

O nieco slabsie jak klasicke Asylum filmy. Ono sa to snad snazilo tvarit vazne. Spanielska vyprava v pocte sedem ludi, vedena Stevom z Beverly Hills v parochni, dobyva aztecke udolie, ktore obyva 5 domorodcov a dvaja Tyranosauri. Klasicky dej, megatrapne efekty, staci pozriet galeriu k filmu. Jedina rekvizita k filmu je smiesny oltar o rozmeroch 2x3 metre, kde sa odohra vsetko podstatne. Vsadepritomna debilita... co je vlastne plus :) Hodnotenie v ramci zanru 2*(8.10.2016)

• Palvinie

Bla, bla, bla ... O čem že to bylo? No, dobře. Řekněme, že jsem se celkem zasmála, ale to prý nestačí, takže pardon. Hercům se asi zrovna nechtělo hrát, režisér měl výjimečně dobrou náladu, a tak nekritizoval a o efektech se snad radši ani nezmiňuji, stejně jako o logice filmu. Koho napadlo tohle natočit? Nikdy více!(18.3.2013)

• Hulk Hogan

Natočit takovejhle film je nebetyčná drzost. Už samotnej příběh je úplně debilní a to měli ještě tvůrci filmu v sobě tu "odvahu" nazvat jednoho z těch Španělů Hernán Cortés. Ještě vetší drzostí pak je, že ho hraje Steve z Beverly Hills. Potom je tu ta řada nelogičností. Dceru náčelníka hraje nějaká poločíňanka a chvílema to vypadá, že ten kmen Aztéků tvořej jen čtyři lidi. A pak je tu samozřejmě ten dinosaurus (vlastně jsou dva), kterej se vždycky z ničeho nic někde oběví, někoho kousne (nebo sežere) a zase někam odběhne. Ztvárnění toho dinosaura je snad nejhorší jaký jsem kdy viděl. Proč proboha furt jen chodí, a to i když se snaží někoho chytit? No...je to fakt neskutečnej film. Ale nutno říct, že po celou dobu sledování (nechápu, že jsem to dokoukal) jsem se hlasitě smál.(22.4.2012)

V tomhle filmu je tolik historických informací až se mi vzrušením chvějí stydký pysky. Konečně jsem se dozvěděla jak to bylo doopravdy s Cortésem a víte co? Byl to fakt pěknej zmrd, kterej málem bídně zahynul rukou mocnýho Aztéckýho náčelníka, co na těle nosil nakreslený německý vlajky a měl honosný jméno Matlal. Ten však se nechá ukecat hodným Španělem Ernestem a rozhodne se Cortése a spol ušetřit, přes hysterickej záchvat šamana co je obětovat chce jelikož je to kolosální zmrd co mu škube v lososovi když může vyrvat srdce z těla mrtvé panny. Má to ale háček. Španěláci se musí vykoupit tím že zabijí strašlivého homoještěra ééé pardon Hromoještěra, šest metrů vysokého TýRexe, kterej se umí schovat v hustým lese tak mocně, že ho nikdo nevidí dokud ho nemá za prdelí. Jak že se hrdinný Ernesto domluví s aztékama? Jednoduše. Mnich Sangria, co tam kdysi ztroskotal je naučil španělsky a krom této zásluhy mu poděkujte i za super chlast. Ano je to ten, co vytvořil to čůčo co všem tak chutná a koupíte ho za 30 kč 2 litry. Ernesto se zabouchne do Matlavovi dcery a ta do něj, ale prcat jí chce již zmíněnej šaman Čokozyn (kurva to jsou jména) a ten se budoucí nabíječky, co mu nechce podržet, nehodlá lehce vzdát. Takže tu máme intriky a do toho krásný počítačový duo Hromoještěra a Hromoještěřice (grafilcky minimálně jak dob PS 1 ) a jelikož nemaj mladý tak Hromoješter byl určitě Homoještěr, ha já to říkala že je teplej !! Na mě si nepřijdou. Dále tu máme týpka kterýho probudí ze spánku až ukousnutí nohy a to ještě tak, že si zívne a kouká co se vlastně děje. A mnoho dalšího uvidíte v tomto filmu, ale to už neprozradím. Jenže tahle kolosální píčovina nebeských rozměrů má své obrovské plus a to již zmíněnou dceru Matlala, která je brutálně šukézní, běhá tam celou dobu skoro nahá (skoro nahá volové, zastrčte ptáky zpátky) a pak se i svlíkne...Wooooow. A to nemluvím o větříku, kterej si celej film hraje s její bederní skorosukýnkou a když zafouká pod ní tak se ukáže krásnej zadeček a....takže celkem dobrej film to nakonec byl, ty dva kulaťoučký půlměsíce to vytáhly nahoru, takhle má vypadat zadek !!(15.5.2017)

• - Natáčení probíhalo na hawaiiském ostrově Oahu, stejně jako u seriálu Ztraceni (od r. 2004). (tomeek)

• - Ve filmu byla použita německá vlajka, kterou měl na sobě jako tetování aztécký náčelník. (chaometic)

• - Na filmovém plakátu je zobrazena Mayská pyramida El Castillo z Chichen Itzá v Mexiku. (rakovnik)