Reklama

Reklama

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

  • Česko Tyranosaurus Rex (více)
všechny plakáty

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

(více)

Recenze (205)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Já nemůžu hodnotit, protože jsem při sledování smíchy umřela už po slabých 20-ti minutách, ale mám pocit, že když něco smrdí jako hovno a vypadá jako hovno, tak to prostě s nejvyšší pravděpodobností JE ... "Tyrannosaurus Azteca". EDIT 2012: Měla jsem ten blbý nápad doplnit si při repríze pár dalších kousků do tohoto připitomělého puzzle a nezbývá než konstatovat cosi o debilitě scénáře, zoufalosti trikových defektů, amatérské trapnosti, nechtěné vtipnosti a hercích(?), které by bylo lepší zaměnit za loutky... Takový Spejbl a Hurvínek zachraňující Máničku a Žeryka ze spárů tyranosaura, to by mělo šťávu! Zasloužených 10% za exteriéry, za občasné chechtání a za dva chlapy, co měli celkem hezké oči. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Tenhle film a jemu podobné mají smůlu v tom, že nestojí žádné úsilí zjistit, že nebudou zrovna zářit na oscarovém večeru. Jasně, má to špatné triky, naprosto antiambiciózní zápletku, sem tam je to lehce úsměvné (abych se něčemu v tomhle snímku opravdu od srdce zasmál, to bych nesměl vidět stovky dalších tohoto typu), ale ve výsledku to není o nic blbější, než celá řada blockbusterů, které ty triky mají jakože skvělé, ale které tu svou vnitřní stupiditu dokáží lépe před většinou diváků skrýt. Zhouba Aztéků nic neskrývá a proto je snadné si do ní kopnout. Co nemůžu upřít, je fakt, že mě film držel v pozornosti po celou dobu a bavil mě, hlavní hrdinové si získali moje sympatie, dialogy mě neurážely, některé postavy (kapitán, vůdce kmene) nebyly zas tak jednorozměrné, jak by se dalo čekat. Přišlo mi to v pohodě. Film zdaleka nesplnil moje očekávání, v pozitivním slova smyslu. Byl by to i celkem dobrej gore, kdyby ty efekty nebyly až tak špatné (SPOILER: nestává se moc často, aby člověk viděl brutální smrt a vnitřní orgány krásné dívky KONEC SPOILERU). Dvě hvězdy jsou moc, jedna je málo, dám ale dvě, jelikož jsem čekal, že mě ten film bude strašně štvát, a neštval. ()

Reklama

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu je tolik historických informací až se mi vzrušením chvějí stydký pysky. Konečně jsem se dozvěděla jak to bylo doopravdy s Cortésem a víte co? Byl to fakt pěknej zmrd, kterej málem bídně zahynul rukou mocnýho Aztéckýho náčelníka, co na těle nosil nakreslený německý vlajky a měl honosný jméno Matlal. Ten však se nechá ukecat hodným Španělem Ernestem a rozhodne se Cortése a spol ušetřit, přes hysterickej záchvat šamana co je obětovat chce jelikož je to kolosální zmrd co mu škube v lososovi když může vyrvat srdce z těla mrtvé panny. Má to ale háček. Španěláci se musí vykoupit tím že zabijí strašlivého homoještěra ééé pardon Hromoještěra, šest metrů vysokého TýRexe, kterej se umí schovat v hustým lese tak mocně, že ho nikdo nevidí dokud ho nemá za prdelí. Jak že se hrdinný Ernesto domluví s aztékama? Jednoduše. Mnich Sangria, co tam kdysi ztroskotal je naučil španělsky a krom této zásluhy mu poděkujte i za super chlast. Ano je to ten, co vytvořil to čůčo co všem tak chutná a koupíte ho za 30 kč 2 litry. Ernesto se zabouchne do Matlavovi dcery a ta do něj, ale prcat jí chce již zmíněnej šaman Čokozyn (kurva to jsou jména) a ten se budoucí nabíječky, co mu nechce podržet, nehodlá lehce vzdát. Takže tu máme intriky a do toho krásný počítačový duo Hromoještěra a Hromoještěřice (grafilcky minimálně jak dob PS 1 ) a jelikož nemaj mladý tak Hromoješter byl určitě Homoještěr, ha já to říkala že je teplej !! Na mě si nepřijdou. Dále tu máme týpka kterýho probudí ze spánku až ukousnutí nohy a to ještě tak, že si zívne a kouká co se vlastně děje. A mnoho dalšího uvidíte v tomto filmu, ale to už neprozradím. Jenže tahle kolosální píčovina nebeských rozměrů má své obrovské plus a to již zmíněnou dceru Matlala, která je brutálně šukézní, běhá tam celou dobu skoro nahá (skoro nahá volové, zastrčte ptáky zpátky) a pak se i svlíkne...Wooooow. A to nemluvím o větříku, kterej si celej film hraje s její bederní skorosukýnkou a když zafouká pod ní tak se ukáže krásnej zadeček a....takže celkem dobrej film to nakonec byl, ty dva kulaťoučký půlměsíce to vytáhly nahoru, takhle má vypadat zadek !! ()

Viktooorka odpad!

všechny recenze uživatele

dejte si bacha na Hromoještěra.. a to myslím smrtelně vážně.. :) nebo Vás chytne, roztrhá na kousky a sežere jak malinu :) ale jinak je to gurmán, před tím než Vaše srdce sní, oblízne ho, aby zjistil, jestli má cenu se vracet :) i já jsem si srdce filmu oblízla a vím, že se vracet nebudu ;) efekty byli příšerný, herecké výkony slabé :( snažila jsem se najít alespoň maličkost, která by stála za hvězdu.. možná za snahu, možná za smích, který ve mě vyvolal.. ee.. Rexiku promiň, radši zůstaň vyhynulým :) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nejprve přijdou o koně, vzápětí jim úplně překazí plány s obléháním údolí, ve kterém aztéčtí bojovníci střeží zlato. Španělský dobyvatel myslel, že to bude snadný lup, nakonec se ale musí postavit samotnému (ano!) Tyranosauru Rexovi. Tvůrce zavřít do truhly a zamknout titanovým zámkem. Nesnažili se divákům alespoň něco skrýt, prostě to na plné pecky vypálili a nekoukali doprava ani doleva. Ani sebesilnější drink by nepomohl, prostě stačí vypnout a nad tím neumětelství se královsky bavit. Naše potvora se náhodně objeví a vypadá tak, jakoby ji nechal oživit školák s lepšími znalostmi programování. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • U náčelníka jdou v puse několikrát vidět plomby, což je zvláštní u domorodce z pralesa. (MrAldridge)
  • Na filmovém plakátu je zobrazena Mayská pyramida El Castillo z Chichen Itzá v Mexiku. (rakovnik)
  • Natáčení probíhalo na hawaiiském ostrově Oahu, stejně jako u seriálu Ztraceni (od r. 2004). (tomeek)

Reklama

Reklama