Reklama

Reklama

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

  • Česko Tyranosaurus Rex (více)

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

(více)

Recenze (204)

S.Kok.i 

všechny recenze uživatele

Kráľ Aztékov má jeden veľký nedostatok, ktorý podľa mňa netreba konkrétne pomenúvať. Každý kto film videl, určite tuší, alebo vie, aký nedostatok mám na mysli. No aj napriek tomuto technickému hendikepu, si dovoľujem tvrdiť, že titul 30. najhorší film je pre tento počin trošku krutý a zaslúžil by si kapánek viac percent. Napr. na IMDb má 29%, čo je skoro 2,5x lepšie hodnotenie. Áno chápem, nie je to ten tip filmu, pri ktorom budete mať otvorené ústa a tlieskať od nadšenia, no zároveň to nie je ani niečo, čo by malo patriť medzi top300 odpadov Československej filmovej databázy. Aj napriek jednoduchému scenáru a viacerým mínusom, ktoré film obsahuje som sa počas celú dobu pozerania celkom bavil a myšlienkami som ani raz nevybočil. Hercov by som tiež nehádzal do jedného vreca, mne sa väčšina výkonnostne pozdávala a na môj vkus hrali v rámci možností celkom uveriteľne (vadili mi len scénky, kde niekto umieral, tie boli absolútne bez emócii). Niektorí herci si získali aj moje sympatie (čo sa mi nestalo SKORO ani pri jednej časti Final Destination), napr. krásna Dichen Lachman hrajúca postavu Ayacoatl. Za zmienku však stojí aj herec Jack McGee hrajúci postavu Gria. Scénky s nim sú takým odľahčujúcim spestrením filmu a každa jedna ma bavila. Tento komentár pôsobí možno až moc pozitívne, vzhľadom k môjmu hodnoteniu, ale pri tom počte negatívnych komentárov som nechcel byť ďalší hejter a pokúsil som sa to napísať inak. Ak chcete zistiť negatíva filmu, na to je tu ďalších cca 180 komentárov :-) Moje hodnotenie: 35%, 4/10. ()

Incantator 

všechny recenze uživatele

Základná myšlienka nie je na podobný nízkorozpočtový film vôbec zlá. Spojenie pravekých jašterov a príbehu o Cortésových conquistadoroch, ktorí na ne narazia v pralese, nedovoľuje zaspať od nudy pri jeho sledovaní (pokiaľ divák nemelie už z posledného). Tu však pozitíva v podstate končia. Zlyháva to opäť, tak ako to pri tejto kategórii filmov býva, pri realizovaní nápadu. Dinosaury sú len dva (na tyranosaurov sú primalé), aztécka civilizácia je premenená na jednu malú dedinu a aj conquistadorov je menej ako desať. Na výpravu tvorcovia asi pozabudli, hudba tiež za veľa nestojí. Tieto nedostatky sa filmári snažili kompenzovať zbytočne násilnými scénami, v ktorých dva dinosaury postupne požierajú dedinčanov i conquistadorov. Tieto scény však kvalitu filmu ešte znižujú. Scenár je predvídateľný, ale aspoň do seba väčšina vecí zapadá. V konečnom dôsledku je TYRANOSAURUS REX film, ktorí väčšina divákov dokáže jedenkrát pozrieť, pokiaľ ich očakávania nie sú privysoké (moje rozhodne neboli). (3.9.2010) ()

Reklama

noriaki odpad!

všechny recenze uživatele

"Historický" film který si neláme hlavu s takovými prkotinami jako je dějepisná přesnost, logika, scénář, atmosféra a na herecké výkony pro jistotu zvysoka kašle. Už tisíce generací žijí Aztékové v koexistenci s obrovitými ještěry rodu Tyranosaurus Rex, nebo jak se správně aztécky říká, s hromoještěry. Za drobný úplatek jedné oběti měsíčně, je dinosaurus chrání před cizími bojovníky z vedlejšího údolí. Tak to funguje do doby, dokud mírumilovný kmen čítající celé čtyři válečníky, jednoho šamana, náčelníka a jeho dceru, nenapadne výprava dobrodruha Hernána Cortése o síle sedmi mužů. Křehká symbióza mezi indiány a ještěrem je porušena a proto se po složitých debatách, usnadněných tím že všichni Aztékové díky intenzivní výuce katolického mnicha mluví plynně španělsky, celé společenství rozhodne, že hromoještěr musí zemřít. Zatímco zápletka je přinejmenším k smíchu, všechno ostatní je k pláči. Chápu, že na efekty nebylo tolik, kolik by si režisér představoval, ale potom je otázka, proč zvolil tak ambiciózní přístup a nedržel se známé pravdy, že člověk se nejvíc bojí toho, co nevidí. Casting je jedním slovem tragický. Sedmero Španělů působí jako kdyby je někdo všechny nabral na natáčení čtyřprocentního pornofilmu a tomu odpovídá i jejich herecký projev. Obraz bídy a utrpení doplňuje mizerná kamera a stupidní dialogy. Tyranosaurus: Zhouba Aztéků je ten typ špatného filmu, který nepobaví, ale znudí, naštve a znudí znovu. ()

Dont odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu si myslím, že když nemám peníze, neměl bych točit film, kde bude vystupovat tyranosaurus... Protože pak to přinejmenším blbě vypadá, v tomto případě to dokonce blbé i je, nejen vypadá. I když výkony herců a ty perly, které vypouštěli z úst, byly semtam úsměvné, bohužel myslím, že to nebylo záměrem režiséra. ()

Drom odpad!

všechny recenze uživatele

Jak jsem viděl ten úvod, tvářící se velkolepě ale očividně levnej až hanba, bylo mi jasný, že jsem trefil do černýho. A taky jo, učiněnej filmovej román z možná alternativní historie. Tak na úrovni dobrodružství Kačerů z Kačerova. Tohle bohužel ale není kreslený, není pro děti a není dobrý. Asi proto, že to natočili za odpoledne někde v parku před asi plastovou ale jinak zcela věrnou napodobeninou pyramidy. Věrnou, kdyby taková pyramida měla mít na vejšku metr a půl, takže je to vlastně takový pódium. A oni se z toho palouku fakt nehnuli, dokonce se nehnuli ani mezi scénami ve filmu, takže třeba jakýkoliv rozhovor v "táboře indiánů" (pár hadrů, klacků a židle) je jak přes kopírák. Režisér se ani neobtěžoval změnit úhel záběru nebo rozestavení osob. No a k těmto důmyslným kulisám, atraktivním lokacím a poutavým dialogům už pak jen přihodili nějaký bytelně hustý CGI efekty a veledílo se zrodilo. Já si teda myslím, že kdybych ty animace ještěra dělal já z vystřihovánky, vypadalo by to možná i o trochu líp, ale kdo chce kam... A to se nezmiňuju o pochybném poselství, které film přináší, tedy řešit všechno hrubou silou, zvláště když nevím vůbec nic. Těch aktuálních 12% zde je možná ještě přehnané hodnocení... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Na filmovém plakátu je zobrazena Mayská pyramida El Castillo z Chichen Itzá v Mexiku. (rakovnik)
  • Natáčení probíhalo na hawaiiském ostrově Oahu, stejně jako u seriálu Ztraceni (od r. 2004). (tomeek)
  • Ve filmu byla použita německá vlajka, kterou měl na sobě jako tetování aztécký náčelník. (chaometic)

Reklama

Reklama