Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

John Blizek

Scénografie:

Cameron Birnie
  • Trinculo

Überkrütý film. Aztécka spartakiáda, kachličková pyramida vypadající jako výzdoba koupelny, místo herců mátohy a předvidatelný děj. K tomu všemu Hernánd Cortéz a komplexní morální souboj asi jako meditace nad počtem koleček u dvojkolky. Obdobně šamanské a esenciální "guilty pleasure" jako hrdinův trip v poslední třetině filmu !(3.7.2011)

• Tommassi3

Nápad docela dobrý, krásná lokace, za zmínku stojí i Ian Ziering.. Ale ve finále to připomíná sci-fi remake naší pohádky Za humny je drak..;) Docela jsem se pobavil ve smyslu od srdce zasmál, což ovšem určitě nebylo v plánu tvůrců tohohle "majstrštyku".. Ano, až tak trapně působí jak výkony všech zúčastněných pseudoherců, tak i veškeré efekty..(19.4.2013)

Avatar pro televizi. Úžasné CGI triky (viz poslední obrázek v galerii). A to celé se hýbe. Ano, jsme odchovaní Cestou do pravěku a Jurským parkem a nějaký ten dinosaurus hned tak nezaujme, ale tento je opravdu brutálně povedený a zároveň brutálně amatérský. Jak má správný T-Rex (T-král) být. Žádná selanka pro děti, jako Jurský park, kde jsou raptoři krotčí jak domácí mazlíčci. Ano, Spielberg sice používá známou comicsovou metodu, že to co nevidíme, rozvíjí naši představivost. A možná právě proto jsme neradi, že někdo zobrazuje naše představy o smrti v zubech plaza, ale dostáváme se pak na úroveň vášnivého čtenáře, který nenávidí filmaře za zfilmování (zachycení neboli zmrzačení) jeho představ, které měl při četbě knížky. Za mě 5 hvězdiček protože: výborný scénář (kam se hrabe Firewalker Chucka Norrise nebo Ztracený poklad Azéků s kostěným drakem) navazující na známý příběh Ztracený svět; naprosto nádherné Indiánky - tohle už nikdo nepřekoná, ani kdyby Mel Gibson natočil Apocalypto 2; výborný český dabing; správná míra nadsázky; celková uvěřitelnost příběhu (mohlo se to stát, rozhodně by to vysvětlilo Cortézovu nenávist vůči Aztékům); "retro" CGI. Osobně se mi víc líbí název Azték Rex, jako byl uváděn v americké televizi (uznávám, že HBO točí lepší filmy, ale to je "filmová televize") nebo aspoň mezinárodní název Tyrannosourus Azteca. Tyronasourus Rex ho totiž řadí do smečky průměrných filmů typu Hadi v letadle (neviděl jsem, tak mě nekamenujte). Azték Rex mu dává ten pravý nádech tajemnosti spojené s Inky, Aztéky a Máji. Pokud se vám tento komentář líbil, podpořte hodnocení tohoto skvostu trashového film z 21% o trochu výše... Bravo Vojtino a DinoRaptor. Co se týče hereckých výkonů, tak je to přehlídka hereckého cvičení "poslední slova umírajícího", kterou dovedl do dokonalosti William Shatner ve filmu Za plotem, na kterého rozhodně nemají. Ale když člověk pochopí nadsázku omezeného rozpočtu, směje se nad naivitou zpracování od začátku do konce. Kdo viděl Robot Monster a Plan 9 from Outer Space pochopí. Pro zvědavce: zkuste najít fotku hezké Indiánky na Internetu a pak se podívejte na tento film...(13.2.2010)

• colapso

Další bomba od DVDedice:-) Herci v kostýmech se absolutně nehodí do prostředí ve kterém hrají(pokud se o nějakém hraní dá vůbec mluvit),rekvizity jsou k smíchu(domorodá osada,nebo mini obětní pyramida),ale hlavně rex vypadá ještě hůř něž v nejnovější verzi PC hry Turok,přes tohle všechno to má jisté kouzlo a pro všechny kteří hltají každé hloupé béčko lze film doporučit(9.5.2009)

• Haitower

Film do detailu dokonale strašný, obal s Májskou pyramidou, svatba a svatební "noc" ve chvíli, kdy celý Váš rod požírá kolem pobíhající počítačový ještěr, chaoticky a dokola pobíhající lidé, opakující se záběry ještěra. Poslední dobou jsem těmhle filmům přišel na chuť a jako odreagování po náročném dnu večer ve dvou, je to naprosto ideální film na zasmání, stejně jako další tvorba geniální společnosti Asylum. Kdyby zde byly pouze filmy od nich, dostal by dinosaurus 4****, protože Sharknado je ještě o třídu výš. Bohužel, zde se hodnotí kvalita filmu ve srovnání se vším ostatním co se tvoří a tak by bylo jiné, než-li odpadové hodnocení urážkou ostatních snímků (snad s výjimkou tvorby Tomáše Kučery).(6.2.2014)

• - Ve filmu byla použita německá vlajka, kterou měl na sobě jako tetování aztécký náčelník. (chaometic)

• - Na filmovém plakátu je zobrazena Mayská pyramida El Castillo z Chichen Itzá v Mexiku. (rakovnik)

• - Natáčení probíhalo na hawaiiském ostrově Oahu, stejně jako u seriálu Ztraceni (od r. 2004). (tomeek)