Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

chamba

Béčka mám celkom rád, ale v tomto filme mi to v niektorých pasážach prišlo už príliš silené aj keď ten Nixon na konci ma celkom potešil. ()

DavidS.

Supernegr aneb Chuck Norris in black :) I přes všechny ty narážky a odkazy na bůhví co, i přes rovinu parodie, je to pořád jen trapná záležitost v afro stylu... ()

Spike23

No konečně akční oldschool film s M.J. Whitem v hlavní roli, poodle toho, co jsem si o tom přečet a slyšel... No akční scény byly super, ale přišlo mi (určitě ne jako jedinému), že se to až nějak moc snažilo kopírovat nějaký 50 let starý oldschool film, který by v dnešní době zaručil alespoň tu vtipnost, když už ne absolutně neoriginální příběh... Bohužel ta snaha zde byla tak velká, že z toho ta trapnost sršela všemi směry. ()

Losik

Hodně solidní nášup černé zábavy:). Přehnaná klišé, super hodný hlavní hrdina, kterýho každý miluje. Pro mě hodně neobvyklá kamera a střih. Bavil jsem se moooooc. ()

JamesSi

Černej Dynamit je největší týpas a borek na světě. Umí karate, přežil Vietnam a porazil čínského kung fu misterlorda. Svou čtvrť brání proti zlu, metaforickému "Muži" (aka stereotypní neafroamerické americké společnosti) a těmi "kdo prodávají drogy v našem sousedství" ("Ale Černej Dynamite, já prodávám drogy v našem sousedství!"). Když však někdo začne vyrábět tajemný likér Anakonda a zásobovat místní sirotčince Heroinem, Dynamit se musí postavit i někomu na vyšších pozicích. Inspirováno podobně humornou sérií Dolemite ze 70. let (a jinými filmy od Rudy Ray Moora jako Disko Kmotr), BD paroduje blacksploitation filmy a dává poctu dobovému filmovému fušerství z doby z doby kdy natáčet filmy pro černou komunitu v US bylo těžké. Pokud znáte, jak se filmy dělají - i rozesměje vás nevhodně použitá píseň nebo úmyslné opáčko výbuchu (jelikož takové scény jsou drahé). Hlavní roli hraje drsný Micheal Jai White - kaskadér z několika boxerských filmů a Nolanova Batmana. Film, který mě naučil, že Anakonda makes you a Little Richard. A překvapivě existuje skvělý překlad od Levných Knih. K tomu stačí jen říct to, co kdysi řeklo jedno vietnamské dítě Dynamitovi ve své patamťanské čínštině: "Why, Black Dynamite? Why?" ()

borec999

Kokotina na ntú, paródia a zároveň pocta blaxploitation žánru, pri ktorej pochopím 5* aj odpad!. Závisí, ako poznáte žáner blaxploitation a či vás dané filmy bavia. Mňa (ako som nedávno zistil pri sledovaní pár z nich) vcelku bavia, a preto ma bavil aj Čierny dynamit. Jai White si rolu užíva, a všetko je tak ako býva v danom subžánri zvykom: veľa cielene amatérskych hereckých výkonov, viditeľných chýb pri natáčaní ktoré sú v tomto filme urobené schválne (u mňa vedie scéna so zvukovým mikrofónom), afro účesov, uletených outfitov a nápadov, akcie, nahoty, drsňáckych preslovov a filmárskeho braku. Pokleslá zábava, ktorá rozhodne nie je pre každého. 70% ()

Roman.Caesar

Absolutně céčková parodie na filmy a seriály 70. let, plná akce, kung-fu, Rambo-style a všeho možného, prostě musíte vidět... ()

Eraserhead

Pravidla subžánru blaxploitation mám v podvědomí spíše díky trailerům grindhousových kompilací, než že bych někdy takový film viděl celý. Překvapivě to bohatě stačí k tomu, aby bylo jasné co přesně Black Dynamite paroduje a zábava je to vskutku královská :-) ()

Rssa

Podařená sedmdesátková parodie, záměrné přehrávání, vtip...to vše sem zde dostal měrou vrchovatou. Pokud přidám překvapivě hodně dobře natočené bojové scény, tak musím hodnotit vysoko. 75 % ()

Milan25

Banda hláškujících negrů ve stylových oblecích je záruka zábavy. Navíc, když má hlavní hrdina svou vlastní znělku. ()

Lionheart

Tarantinův Grindhouse se mi líbil, Rodriguezův jsem taky s určitým pobavením shlédl, ale tohle mi až tak moc nesedlo. Bylo to kýčovité a vtipné, ale taky příšerně roztříštěné a uhozené. No asi jsem prostě neměl náladu. ()

TERRORDROME

"Zachráň ma Čierny Dynamit"! Michael Jay White komečne raz vyfasoval poriadnu rolu kde sa môže predviesť. Čierny Dynamit je ťažký frajer ochraňujúci všetkých nevinných afroameričanov pred hnusákmi čo im túžia škodiť a zmenšovať im penisy. Podarená paródia na staré priblblé akčáky o hrdinných černochoch bojujúcich za správnu vec. Vtipné bitky a hlášky ( "tvoja matka by sa obracala v hrobe keby tu bola a videla to" ) ma udržiavali neustále v dobrej nálade a neraz som vyprskol od smiechu. Akurát uprostred filmu sa postavy nejak moc zakecajú, ale to je vzápätí vynahradené ďalšou absurdnou akciou. To ako Dynamit s kumpánmi odhalí skutočné plány zloduchov pomocou série šialených dedukcií bolo geniálne a kung-fu súboj s prezidentom Nixonom ma dorazil. Dobrá práca, Čierny dynamit! ()

Balet

6. 7. 2009: Parodie, nebo spíš pocta u nás nepříliž známému žánru ze 70. let natočená tak, že dlouho budete nevěřícně zírat, jak autentické to je. Humorné detaily a nekonečná "skvělost" z tohoto filmu dělá můj osobně nejlepší zážitek letošního karlovarského festivalu. ()

Zombi

Výborná parodie/pocta 70tkových blaxploitation filmů s namachrovaným černým a čestným kung-fu řezníkem v hlavní roli. Scénář je kromě závěrčné 20timinutovky celkem tradiční, jen je to celé úžasně přehrávané, snímek nemá moc vyloženě komediálních scén, ale jejich podání a lehká parodie dokáže udržet na tváři úsměv po celou dobu. MJW v hlavní roli je dokonalej, figuru a schopnosti má prvotřídní a umí krásně přehrávat :o) Hodně mě pobavil jeden ze závěrečných soubojů ve fázovém kung-fu a pak samozřejmě zběsilej závěr, kterej je naprosto šílenej :o) Taky vítám návrat nunchaků na scénu ("Nunchaky mají vyměněný řetěz a promazaný ložiska a máš je na stole vedle vypraného prádla".) :o) ()