Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

CerKar

Při prvním shlédnutí překonalo první rozpaky překvapení. Při druhém - po jointu - zůstalo wtf. Po třetím (s pivem a přáteli) přidávám 5 *. Ten film je prostě boží. Jedna cool hláška za druhou, neuvěřitelně geniální stylizace a drobnůstky, které vás nepřestanou bavit... Pokaždé jsem si našel něco dalšího, čeho jsem si předtím nevšiml a "chlámal se jak doga". ()

Lorge

První polovina byla trochu roztahanější a tím pádem i lehce nujdnější. Potom přišla Dynamitova válka proti drogám a pak už to jelo jako po másle (nebo spíše po sladovém likéru Anakonda). A takové vychytávky jako logická dedukce v restauraci, nebo záverečný Black Dynamitův proslov k první dámě byly naprosto úchylné a zároveň naprosto dokonalé :) Takové lepší 4 :) ()

crjules

Proklate stylova jizda !!! Muzika, moda, ozvuceni souboju a hudebnich doprovodu ke scenari,kamera - genialni a vtipna pocta 70' filmum! ()

john.h

Nemůžu jinak, tenhle film považuju za třetí díl Grindhousu. Pobavil jsem se. Celé to bylo naschvál špatně natočené, rádobyvysokorozpočtové věci jako výbuch auta se dokonce opakovaly ve filmu několikrát a tak podobně. Pobaví přehnaně stupidní a zároveň vtipné dialogy, jako například vzpomínka na čínského chlapečka ve vietnamu či rozbor kódu. Rozesmějí pak ještě různé naschvál klišoidní hlášky a dobře natimingované gagy hlavně při jedné ze závěrečných akcí (založení rodiny a pečení chleba či plánování akce přerušené černým parťákem s granátometem v ruce). Stylová záležitost se stylovým hlavním hrdinou - cool hláškujícím černochem s afrem a knírkem, kterej bojuje s nunchakama, popřípadě to krosí ze dvou magnumů při pádu padákem - a stylovým závěrem v Bílém domě. ()

0811

Dynamite bohužel neni ani pocta, ani parodie, ale jen nijaká a bohužel nezábavná napodobenina. Příběh postrádá jakýkoliv překvapení a vyvíjí se přesně tak, jak předpokládá kdokoliv, kdo si umí přečíst jízdní řád tramvaje. Žádná nadsázka, nefungující vtip a fádní scénář. Zjišťuju, že psát komentář k Black Dynamite, 'sou vlastně stejně nudný okamžiky, jako vidět film. Can u dig it? ()

Pulper

Špicovní záležitost. 70. léta jako vyšitá, afro účesy, cool mluva a pohyby. Netřeba dlouhých komentářů. Akční scény lepší než u mnoha vážně se beroucích pakáren, pěkné odhalené mléčné i tmavé čokokrásky, výborné vtípky a dialogy prokládáné nudnějšími pasážemi, takže o to víc vyzní. Za mně nej hromadná dedukce v hospodě. Někomu, kdo odmalička zbožňuje řeckou mytologii, se tahle třeskutá scéna prostě nemůže nelíbit :-) ()

Shitonit

Dětská říkanka z dob mého kdysidávna.: Černo,černočerná tma, a tou černočernou tmou se plazí černočerný muž. v ruce má nůž a krájí si černej chleba. To je stejná píčovina jak ten film, ale oboje se vcelku dobře chytlo, a zůstalo v mé moudré kebuli. ()

Mr.Roman

Asi najlepšia pocta a paródia zároveň akú som za posledné roky videl. Bavil som sa kráľovsky, Michael Jai White sa pre túto úlohu snáď narodil a veľká škoda, že mi Black Dynamite unikol v Karlových Varech. Zopár scén síce už bolo trocha prepálených, no drive ktorý má film počas celej stopáže je úžasný. ()

Elegnor

Člověk kterej tomu nedá pět hvězd by na to ani neměl koukat :) Absolutní perla béček poslední doby, božsky dokonalá záležitost vtěsnaná do ani ne hodiny a půl, mrtvoly, kung-fu černoch a skvělej starej rock šitej přímo na míru.. Mlask! Oh, Black Dynamite!! ()

Pharlap

1/ Co to je za divnej styl, kterej razí amíci? Točit všecko s dvojitým obrazem v jednom záběru? Podobně mi to celkem vadilo i ve filmu Bitch slap. 2/ Naivní, přehrávané a afektované herecké výkony. Jakobych koukal na konkurz na konzervatoř DAMU :-) 3/ Hudba v pozadí nenápadně podsouvá starého dobrého Johna Shafta.. 4/ Akorát to, co v Shaftovi šlape celou dobu, tak v tomto snímku začne být po 10ti minutách vtipné, 15cti trapné a 20ti nekoukatelné. A člověk se rozhoduje, zda to je akční komedie, či parodie.. Nevim.. Takže dvě hvězdy jen proto, že jsem se bavil o něco málo více než u Bitch slap. ()

ratpile

Obrovské překvapení, totální retro jízda s nejhustšim negrem jakýho jsem kdy viděl. Považte, kde neska uvidíte souboj Black Dynamita se zlým prezidentem Nixonem podporovaným ďábelským doktorem Wu, připravujícím sladový likér Anakonda? Navíc to není tak přehnaně parodické a tlačíci na pilu jako takový Austin Powers, je to tak akorát namíchaný koktejl vtipu, lehce parodické akce a kung fu, Michale Jai White je prostě neodolatelnej řízek klátící všechno kolem, nechyběj samozřejmě ani pasáci, CIA minulost a odpovídající retro vizuál, výprava a kostýmy. Tahle retro parodická pocta blaxploitation filmům říznutá Jamesem Bondem na mě fungovala překvapivě dobře a vlastně mě nenapadá nic, co bych mohl tomuhle zjevení vytknout. Vyřešení finální pointy příběhu pomocí řeckých bohů nemělo chybu ... sakra.. Whááj Blek Dajnamajt... Wháááj?!!! ()

HEED

Hahá, parádní krimi komedie s lehce laděnou erotikou. Jinak srovnat se to dá jistě se Starsky a Hutchem. Začátek filmu byl jistě na rovných 5 hvězd, střed za 2 - protože se docela táhnul a neudržel si laťku jako na začátku, no a ten konec za 3 protože ten závěr v bílém domě byl fakt ujetý. 70% tomuto snímku sedí. ()