Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

mysiak

Proste mega našlapaná bad ass cool jazda..prekvapenie roka u mňa..aj keď po traileri som tušil..ale že sa na mňa spustí takáto originálna, vtipná lavína..to nie...Michael Jai White je boh....a celý film je jedna geniálna pocta trashovým filmom...jednoznačne 5...Donuts don’t wear alligator shoes! :D ()

Praxis

Bylo to roztomile ujetý, některý fórky povedený, ale na druhou stranu taky spousta hlušiny a nudy. Místy jsem se smál, místy nudil. Průměr ()

kaylin

Film, který jsem si před pár lety v kině neskutečně užil. Výborná parodie na blaxploitation movies, která si dělá srandu nejen z tohoto specifického žánru, ale obecně i ze starších kriminálních thrillerů ve stylu "Drsný Harry" apod. Nemusíte být filmoví znalci, abyste si to užili, ale přece jen docela pomůže, když jste nějaké blaxploitation už viděli. Jinak vám nemusí dojít, proč je všechno tak stylizované a že to vše, co sledujete, vlastně nakonec není ani tak moc přehnané. ()

Skip

V tomto filmu jde o parodii a zároveň poctu blexpoitation movies. S tímto se k tomu musí přistupovat, protože jinak to musí každému připadat jako děsný shit. Černej Dynamit má dobrej drive, humor je na hraně, ale stále v mezích, aby nespadl do trapnosti. Vypnout mozek před zhlédnutím doporučuji. ()

Pirabin

Nádherná (Nepochopená) parodie na žánrovky 80. let, Segal, Arnie, Eastwood...Všichni v jednom..a jsou černí...:) ()

M.i.k.e

zpočátku sem s touhle parodií měl trošku problém,jelikož ani zdaleka nejsem blaxploitation fanouškem.Ovšem nakonec sem tomuhle ultramegaCOOL drsňákovi (jehož jméno je vlastně úplně běžné) přišel na chuť a velmi dobře sem se bavil.Některé scény (zejména luštění kódu v kavárně) mi přišly jako by je vytvořila legendární trojice ZAZ v dobách své největší slávy.Dynamite sice není po celou dobu třeskutě vtipný,tempo chvílemi kolísá,ale i tak je to to nejlepší co v parodickém žánru v poslední době vzniklo...80% ()

Morloth

Tak jako, zábava by to byla, ale nějak jsem se v přehršli různých fórků ztratil a přijde mi, že spolu se mnou se ztratila i trocha tempa. Ale jinak jo, proč ne, dal bych si to ještě jednou a jistě bych se bavil víc, protože jsem na Black Dynamita nebyl rozhodně připravenej. ()

honajz2

Já se dost bál, aby z toho nevypadla tupá, nevtipná parodie, ale naštěstí jsem se nemohl víc mýlit. Černej Dynamit je totiž naprosto, ale fakt naprosto dokonalou poctou a zároveň parodií na všechny ty blaxploitation filmy s nepřemožitelným hlavním hrdinou, který ovládá všechna existující bojová umění, sbalí každou ženskou a je bez sebemenší chyby. A to, že vypadá jako Rudy Ray Moore, je jen třešničkou na dortu. Přejděme ale k tomu, proč tenhle film považuji za až tak moc dokonalý - on totiž naprosto přesně vypadá, jako ostatní blaxploitation snímky. Všechny ty záběry kamery, strašně jednoduchá zápletka plná nelogičností a tupých zvratů, šílených akčních scén, bezchybně vhodným výběrem dramatické hudby, přehrávání herců, charakter hlavního skorosuperhrdiny, střihy... Sanders evidentně toho dost nakoukal (evidentně v době blaxploitation vyrůstal), protože tady všechno dodržel naprosto na jedničku a dodal tomu skvělý parodický ráz, takže jsem se u toho fakt bavil a dokonce i smál nahlas. A čím víc toho u blaxploitation víte, nebo úplně nejlíp jste nějaké i viděly, tím větší je šance, že vás ten film pobaví. Já se u Černýho Dynamita bavil královsky. Ale jak píše Flipnic na konci svého komentáře, ne každý to pobere, aspoň ne přesně. 5* ()

Rocky88

Trošku ošoupané čtyři hvězdy, ke kterým mě nakonec přiměla nadupaná poslední půlhodinka. První dvě třetiny filmu si jen tak plynou a ukazujou, jakej je BD bourák - semtam vázne tempo, semtam dojde k pěkný bitce, ale stále tomu něco chybí. Až opravdu ta poslední třetina filmu je to, co jsem čekal od začátku do konce. Ale to nevadí, bavil jsem se i tak skoro celou dobu, takže nakonec ty 4 dám. PS: Jak už zde někdo napsal přede mnou, pointa je megalol. ()

dezorz

Parodia s citom pre parodovnae. Blackpoitation bola bckova prca, tak naco sa hrat na viac? A len preto, ze ide o pradoiu, nepotrebujeme parodiu typu prcicky, ze? ()

lebowski!

Po dlouhé době komedie, kde se člověk od srdce nenuceně pobaví. Úmyslná béčkovost je smrtící stejně jako nunčaky hlavního hrdiny. Hláškující černoši, laciné (ale skvělé) triky, nahrané souboje, dějová klišé. A do toho zpívaný, stále se opakující a nakažlivý motiv "Dynamite, dynamite". Tenhle film si prostě musíte zamilovat! ()

WoWoW

Zajímavé dialogy a i některé nápady byli v celku komické, ale že bych se nějak extrémně bavil to se úplně říci nedá. Rozdhodně však má Černej Dynamit obrovskou výhodu oproti filmům jemu podobných. Ta výhoda je, že humor v něm není trapný a to je v dnešní době a u takového žánru něco jako zázrak. ()

c.tucker

Brutální nářezová jízda. Michael Jai White nakopává prdele svým naprosto perfektním kung-fu, u jehož tréningu je nerad rušen, ale se zbraní si dokáže také obratně poradit. Totálně vyšperkovaná pocta sedmdesátkovým negerským béčkům do úplného detailu. Humoru tam bylo haba kuk a rvaček a přestřelek ještě více. Because donuts don't wear alligator shoes. ()

Biggy

Po shlídnutí traileru v kině jsem se na tenhle film prostě musel podívat. Takový perfektní výlet do let minulých se vším všudy, že to nejde ani na kousíčku poznat. A podle toho taky vypadá scénář filmu, kromě hlášek ničím zajímavý ani originální. Parádní večerní oddychovka u které se člověk zasměje, ale víckrát jí vidět nemusí. Každopádně si za "originalitu" zaslouží 4/5. ()

bartias

Divoká parodie kdysi populárních blaxploitation filmů funguje i pokud jste o tomhle akčním subžánru nikdy neslyšeli. Černej dynamit si z černošských krváků plných drsných borců a prsatých samic částečně střílí a částečně je nepokrytě obdivuje. Některé vtipy (domnělý odchod nebo hláška „Don’t wake up the other bitches.“) jsou doslova nezapomenutelné. Akční scény přitom také nezůstávají pozadu a zvlášť Michael Jai White v hlavní roli ochotně předvádí, jak dobře kolem sebe umí kopat. ()

KatanaCZ

Jako pocta starým béčkovým filmům, budiž, ale že bych se zrovna pobavil, to se říct nedá. Celou dobu mi to přišlo jako nějaká americká reklama na Sprite. To, co mi ze začátku přišlo vtipné (hlášky, vizáž hlavní postavy, retro kamera atd.) se po takových dvaceti minutách jen dokola a dokola opakuje... ()