Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Ricky_CZ

Chtěl bych být z poloviny tak hustej!...Hlášky i gesta jsou mimo veškerá očekávání a tento prototyp chlapa se mi opravu líbil...A co teprve dějová linka, která vyústí v něco tak neuvěřitelně nečekaného, že nejde, než se radovat, jak to drží krásně pohromadě... 82% ()

dezert

Vopravdu geniální věc, které vévodí nejvíc cool frajer pod sluncem - Michael Jai White. Tohle je prostě megatvrďák, kterej má strašně velkej talent. Scott Sanders a všichni ostatní, co na tomhle filmu dělali, dokonale vystihli feeling 70s blaxploitationů. Nevědět, že tenhle film je natočenej před rokem, tak mě napadne, že je to OPRAVDOVEJ 70s film. Tolik geniálních hlášek, situací a momentů se v jednom filmu jen tak nevyskytuje. Perfektní v každé věci. Tuny okamžiků, který si budu dávat ještě hodněkrát v budoucnu. Jeden z nejlepších filmů minulýho roku, jestli ne nejlepší. Teď jen doufat, že tenhle film vyjde na DVD. Víc oldschool než Grindhouse. "Jsem tvůj osmnáctiletej brácha Černej Dynamit a ty seš můj šestnáctiletej brácha Jimmy!" ()

gocatgo

Megastylová záležitost která se vciťuje do sedmdesátek snad vším čím se dalo. Dialogy, vzhled, herectví. Prostě černá směsice Kill Bill a Starsky a Hutch. Pokud člověk ví do čeho jde, bude se neskutečně bavit. Tak jako já. ()

Oralfabet

Moje znalosti blaxploitation filmů nejsou nic moc, popravdě ani nevím, zda jsem to napsal správně. Tuhle poctu/parodii jsem si však fakt užil, i když po dějové stránce to až na pár příjemně šílených aspektů nebyl žádný zázrak. Ale když má hlavní hrdina vlastní znělku, navíc takhle chytlavou, těžko můžu nějak víc kritizovat. A jméno Little Richard pro mě už nikdy nebude jako dřív. 7/10 ()

Luukec

Takový retro parodie nemusím, ale tahle byla celkem povedená. A zásadní myšlenka má "opravdu koule".. nebo nemá ? ()

Wancohoff

(22.12.2009 DVDRip) pre mna dost mile prekvapenie, dost ftipne, plne oldschool hudobnych podmazou,ftipov, a odkazov... .. a rozpocet 2,9 Mil ? --- 75% ()

Nekgro

Nejdrsnější bad guy, kterej kdy žil a jeho partička dalších zlejch hochů jako 4% fešáček a Bullhorn mluvící ve verších :D Natočit béčko chce kumšt... ()

Pawlisman

Správná niggerská old skulová komedie. Absurdní a originální, zasloužila by myslím více pozornosti a ovací. 7,5/10 ()

Furmi

Ja už do nových komédii proste nejdem. Ďalšia strela vedľa ktorú budem ľutovať ešte dlho, nelenže som stratil 80 minút zo života ale hrozilo aj riziko že dojde k trvalému narušeniu mojej psychiky, ku ktorej by aj skutočne došlo kebyže je film dlhší. To už ku komédiam skutočne tý Američania nevedia zrobiť poriadný scenár, všetko je v poslednej dobe to isté, rádoby nadsázka ale ja v tom vidím len trápnosť a nevkus. 20% ()

Pavelos

Brutální negerskej masakr:-)) Hodně povedená parodie střelená do starých časů, kdy se ještě točili poctiví akční filmy bez jakékoliv digitalizace.. Tento snímek bude mít určitě dva tábory fanoušků, první tábor (mezi které patřím i já) se u toho budou setsakramentsky bavit, nebo druhý tábor, pro které to bude nepochopitelná sračka.. To kam se kdo přidá se uvidí, až to ohodnotí:-) ()

Brejlil

Sanders je ve své parodické poctě dokonalejší než Tarantino s Rodriguezem dohromady (sorry, Quentine). Ovšem blaxploitation je tak specifický, že ne každému tenhle druh filmu sedne. Černej nadsamec vymlátí půlku ghetta stylem, úderně kombinujícím kung-fu a velkorážný revolver. Jeho protivníci tají jak bílej prášek v nosech bílejch byznysmenů, holky všech barev vlhnou, jen co spatřej jeho afro a ghetto se mění v ráj na zemi. Dobrejch scén dost, těch horších se taky pár najde, vede intelektuální sprint světem antické mytologie. A nepijte Anakondu. ()

ChillThomas

Its Dajnamáájt:D Takovej černej Austin Powers ... ale Austin daleko lepší (bláznivější) Oceňuji však roli Richarda Nixona :D :D ta mě pobavila díky tomu taky dávám 2* :D, jinak je těžký podprůměr. ()

Horak

Black Dynamite ovládl začátek 44. MFF KV, k absolutnu mu tehdy pomohl bezprostřední DJ Sanders a jeho do prvních slunečních paprsků roztančená afterparty v Aeroportu. ()

Betmän

Přibližně uprostřed filmu obrovský hluchý místo, kdy jsem už skoro ani nevěřil v aspoň trochu slušný finále, a nakonec přišlo něco, z čeho jsem málem umřel smíchy a jakmile ještě někde zahlídnu Nixona, asi se neudržim. Ačkoliv to na plnej počet neni, je v tom vidět všechno to, co Death Proof neměl. ()

Caaslav

uvítal bych daleko menší stopáž, třeba i jen krátkometrážní film 20-30 minut..... komediální prvky jsou pořád stejné a jen se mění komparz a kulisy.... ()