Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dva karbaníci - šarmantní Mel Gibson a okouzlující Jodie Foster - v hlavních rolích hodně povedené westernové komedie. Plno výtečných situačních i slovních gagů, jen ta stopáž mohla být kratší než 127 minut, ke konci už opakované scény začínají trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ObDecyoLHBo(14.9.2012)

#83 Co dodat, tenhle film má naprosto všechno. Sympatického hl. hrdinu (Mel Gibson, štramák za všech okolností), Jodie Foster (roztomilá mrcha, proč ne), svižnou akci (ale jo, je tam), pohodové tempo (film vždycky krásně uteče), vtipné hlášky (fungují i po několikátém shlédnutí), silné momenty (zdravím Dannyho Glovera), kvalitní zápletku (kde je poker, tam to žije), přesnou stopáž (nic víc, nic míň), perfektní režii (Richard Donner umí) a bezva hudbu k tomu (♫ ♪), prostě jasná pěticípá záležitost.(23.6.2011)

Jediný film, kde mě akčně/komedální tempo Richarda Donnera vyloženě nesedělo. Akce je skutečně jen minimum a žádná díra do světa to taky není a vtipu rovněž není zrovna gigantické množství. Jediná skutečně geniální scéna je tak upomínka na Lethal Weapon sérii uprostřed přepadení banky. Jodie Foster je vcelku nevýrazná a jediné co stojí za zmínku je ledatak sympaťák Mel Gibson. Prostřední segment s Indiány vyloženě nudí a závěrečné scény kdo z koho jsou po desáté už poměrně trapnou záležitostí. Nechápu proč tolik chvály, nic kolosálního jsem skutečně neobjevil. Donner natočil mnoho lepších věcí. Více zábavných, více akčních, i lépe zkloubených.(28.11.2006)

Sialena jazda z dielne RIcharda Donnera. Jedno blaznive dobrodruzstvo strieda druhe, cas leti a popritom mi ani nevadilo ze dej je riedky ako brigadnicka polievka. Na tento kusok proste nedam dopustit, pretoze sa pri nom desne bavim, uzivam si sialene dobrodruzstvo, herecke vykony a skvele prostredie. Naviac vo filme je najgenialnejsie cameo vsetkych cias - Danny GLover alias Murtaugh - to ma proste zrazilo do kolien :)). Ziadny iny film mi nepripomenie to, ako velmi mi na platnach chyba Mel Gibson. (10/10)(30.10.2007)

V Maverickovi je obsažen snad nejhezčí a nejhřejivější odkaz na jiný film či zaběhnutou filmovou sérii. Hudební motiv Smrtonosné zbraně, přijíždějící Danny Glover jako bankovní lupič, dlouze vyměněné pohledy s Melem Gibsonem a hláška I'm too old for this shit. A ve stejném duchu se nese i zbytek filmu - narážky či parodující scény, bezchybné minimalistické komediální herectví, zábavné akční scény, jisté vedení režiséra... Na plné hodnocení to nebude, nad dalším případným zhlédnutím však váhat nebudu.(3.6.2010)