Nečekal jsem nic a dostal jsem snad vše. Tahle westernová komedie je prostě super. Málokdy se člověk zasměje chlapovi, jehož se někdo pokouší oběsit, ale tady to kupodivu jde. Skvělá byla i finta na ruského lovce a jeho lov na "indiána". Nebo "přepadení nepřátelskými" indiány. Spousta výborných gagů a vtipů, skvělí herci a nápaditá režie, prostě tenhle film stojí za to.(17.9.2002)

Western je už dávno mŕtvy, a aj keď občas má posmrtné tyky, na vzkriesenie to nevyzerá. Pochopil to aj Donner a svojho Mavericka natočil predovšetkým ako konverzačnú komédiu. Čiže western je iba nepodstatné pozadie. Rovnako sa mohol film odohrávať v dnešnom Las Vegas. Ale ja mu to kvitujem, bolo to príjemné osvieženie a ako western je tento film silno revizionistický. Casting dokonalý a základ úspechu.(5.10.2012)

Tento film má všetko: skvelí herci, príjemná hudba, dobrý scenár, no zúfalo, to som už prehnal, trochu som sa pobavil, mu chýba vtip. Väčšinu času som sa zúfalo, tu už nepreháňam nudil a bol som rád keď som tento viac ako dvojhodinový film dopozeral. Keby vo filme nehrala Jodie Foster alebo Mel Gibson asi by som dal **.(31.5.2007)

Frajer a mistr pokeru Mel Gibson, sympatická podvodnice Jodie Foster + parádní a v závěru překvapivý scénář dělá z této komedie něco super, co nám zaručeně chybělo. Škoda jen trošku slabšího středu, vtípky s indiány apod. nejsou vůbec špatné, jenže taky ne na 5 hvězdiček. Ale poker mám fakt rád :) 8/10(31.1.2008)

Typický Gibson v komédiách a jeho hlášky a hefty. Film o divokom západe, ktorý ma okúzlil scénkami s parníkom, indiánmi, či dostavníkmi a barmi. Má neobyčajnú tému pokru. Dej je viac menej trápny, najmä to konanie Gibsona, ktorý sa niekedy tvári a rozpráva úplne inak ako koná. Je to skôr také americké, so staršími vtipmi, nie nadčasovými, avšak vie prekvapiť a má neočakávané zaujímavé zvraty, veď kto by bol čakal ten koniec? Len obrovský detailista si myslím.(10.6.2012)

• - Iniciály "GMC" na dostavnících odkazují na kamiony “GMC“, kterými Mel Gibson jezdil ve všech Smrtonosných zbraních. (džanik)

• - Ve scéně, kdy Maverick (Mel Gibson) odjíždí ve skupině Indiánů nechat si uříznout ruce, je v pozadí vidět projíždějící auto. Přestože jde o malý objekt, podle rychlosti lze vozidlo identifikovat. (nOvYl)

• - Camea zde mají také slavní country zpěváci: Carlene Carter (servírka na lodi), Hal Ketchum (bankovní lupič), Clint Black (hráč, kterého hodí za podvádění přes palubu), Waylon Jennings a Kathy Mattea (dvě ozbrojené osoby na lodi). (džanik)