Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Ona chce jeho peníze, ale on už je o krok napřed. Nebo je to všechno jinak? Maverick nebyl jen excelentní stíhač a frajírek z elitního kurzu Top Gun, ale i inteligentní chlapík s proklatě rychlými kolty a vždy připraveným balíčkem karet. Potkává sličnou podvodnici, několik ostrých hochů a to vše v době, kdy se blíží turnaj nejlepších hráčů pokeru z celých Spojených států. Není to klasický western, Divoký západ představuje jen jakousi kulisu, základem je nadsázka a humor, který troufám si tvrdit nesedne úplně každému. Stejně jako zbytečně nastavovaný konec. Prostě se komediálně akční tempo nepodaří vždy. Potěší nicméně dynamická akce nasnímaná zkušeným Vilmosem Zsigmondem (Lovec jelenů, Nájemní vrazi, Blízká setkání třetího druhu) a především herecké výkony nejen ústřední dvojice.(19.4.2019)

 • Lima
  *****

  Nesmírně zábavná a inteligentní komedie z prostředí Divokého západu s překvapivým koncem. Podvodníček Gibson je sympaťák jedna báseň, indiáni zase těžký pohodáři a flegmatici. Jodie Fosterové to ještě nikdy tak neslušelo. Výprava s dobovým parníkem v čele nemá chybu. A to malé cameo Dannyho Glovera, nenápadným mrknutím oka upozorňující na sérii Lethal Weapon, je prostě kouzelné. Tenhle film můžu vždycky.(20.4.2003)

 • Ghoulman
  *****

  Výborná komedie spojena s westernem - Jodie Foster je k nakousnutí (tedy rozhodně ne ve stejném smyslu jako v Mlčení jehňátek), Mel Gibson je sympaťák jak se patří, Alfreda Molinu bych snad ani nepoznal a indiáni jsou geniální (v čele s nenasytným náčelníkem). Ostatně nemusíme mu to vyčítat, každý z tohoto filmu je totiž tak nenasytný, až ho někdo nenasytnější nachytá, aby mu pak jeho nenasytnost dal sežrat a tak nakonec... Hm, omlouvám se, od rána jsem nejedl...(19.8.2007)

 • lamps
  ****

  Moc sympatické parodování základních westernových vzorců. Nechybí poker, bankovní loupeže, akce na dostavníku, přestřelky ani indiáni. A dohromady to překvapivě dobře odsýpá, nutno dodat s vydatnou výpomocí všech skvělých herců (pobavil hlavně odvázaný indián Graham Greene a kratičká role Dannyho Glovera, vtipně odkazující k Smrtonosné zbrani). Chvílemi se příběh trochu drolí do úzce propojených epizod, ale fakt pěkně se na to kouká a atmosféra Divokého západu na vás zaručeně a opojně dýchne. 80%(1.8.2018)

 • Agatha
  ****

  Velmi netradiční avšak velmi zdařilá westernová komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Jodie Foster to v jejím kostýmu neobyčejně sluší a i role pokerové přebojnice ji perfetkně sedla. Mel Gibson hraje jako obvykle velmi dobře a společně s Jodie si na plátně velmi rozumí. Dalším oscarovým zpestřením filmu je James Coburn. Snímek nepostrádá napětí, inteligentí humor, veselou hudbu a není ochuzen ani o akční scény. Snad každý divák si přijde na své.(28.9.2007)

 • - Skalní útvar za Maverickem, když hraje stíhaného "nemocného indiána", je známý Half Dome v Yosemitském národním parku v Kalifornii. (džanik)

 • - V cameu na lodi se objeví i kapitán ze Smrtonosných zbraní, Steve Kahan. (džanik)

 • - Parník "Lauren Belle" je pojmenován podle Lauren Shuler Donnerové, ženy režiséra Richarda Donnera, která si ve filmu zahrála služku v lázni. Ve filmu je také oslovena jako “Paní D“. (džanik)