Tohle není western, tohle je komedie! Poetika westernového žánru se neztratila, ale je doplněna skvělým vtipem a ironií. Maverick nám ukazuje divoký západ z tak trochu jiné stránky - ze stránky kde slovo čest nemá ten drsný přizvuk, ale kde z něj slyšíte spíše ten šustivý zvuk bankovek. Všem jde o peníze, sice také o lásku a slávu a zachranu indiánského kmene, ale když přijde na to, jak si vydělat, tak tam teprve začně všechna legrace...(8.9.2009)

Konečne som sa dostal k Mavericku vcelku a nie per partes, ako doposiaľ. Nenudil som sa, ani nerozčuľoval, iba som sklamaný. To nebol film o hre zvanej poker, to bol film o hre s divákom. Ak sa divák chcel iba zabávať, bol po mnohých dejových eskapádach a prekvapujúcom konci spokojný. A ten, kto očakával príbeh, logiku, výstavbu deja, message, ten sa bude musieť poohliadnuť po inom filme. Pretože tento ponúkol iba sympatického Mela, neuveriteľne šarmantnú Jodie a neuveriteľne prekombinovaný sitcom. Ani to nie je málo, ale čakal som oveľa viac.(24.7.2010)

Musím říct, že jsem se u tohoto filmu bavil ještě víc než u Podivného dědictví a Manitouovy boty (další 2 westernové komedie/parodie). Snímku snad nic nechybí (zručná režie, napínavý příběh, chytlavá hudba a samozřejmě excelentní herci) a až na pár slabších scén jsem se smál od začátku až do konce (závěr je kapitola sama pro sebe ;-)). Navíc hlavní hrdina Maverick v podání Gibsona mě opravdu dostal. Doporučuju Mavericka všem, kteří mají rádi žánr western, umějí ocenit dobrý humor nebo mají rádi Mela a Jodie.(19.2.2008)

Mám ráda filmy, ve kterých je děj brán s nadsázkou a houmrem. Zároveň jsem si jistá, že kdyby neměl tak hvězdné a skvělé obsazení, byla by procenta hodnocení asi níž než je to teď. Mel a Jodie film zachránili svým brilantním hereckým uměním, jinak ... no znám lepší... Pro mě je prostě důležité se k filmu s chutí vrátit, ale u Mavericka tohle necítím, je mi líto.(3.9.2013)

Takže - zbožňuju Jodie Foster a ona je v týhle komedii prostě rozkošná. Gibson je jako komik taky fajn (od dob Riggse až po Po Čem Ženy Touží) a o Jamesech Garnerovi a Coburnovi by bylo škoda mluvit, oba jsou westerny ostřílení matadoři, a obzvláště James Garner ví jak s tímto žánrem zacházet s humorem - takže podpořím svého šerifa a dám 90%.(12.2.2003)