Neznám koně, který by mne s radostí nevyhodil ze sedla, při pohledu do hlavně nabitého revolveru spontánně vyprazdňuji močový měchýř a při vychytralém pokerovém blafování mne odhalí i nevidomý začátečník. Přesto jsem ukrutný chlapák, takže miluji dobrodružství, chlapské hláškování a rád roztahuji ochranná křídla nad hlavami slabšího pohlaví. Ve filmu mi to jde o něco lépe než v životě a tak přiznávám, že Maverick je snímek natočený pro mé potěšení.(10.10.2011)

Velmi netradiční avšak velmi zdařilá westernová komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Jodie Foster to v jejím kostýmu neobyčejně sluší a i role pokerové přebojnice ji perfetkně sedla. Mel Gibson hraje jako obvykle velmi dobře a společně s Jodie si na plátně velmi rozumí. Dalším oscarovým zpestřením filmu je James Coburn. Snímek nepostrádá napětí, inteligentí humor, veselou hudbu a není ochuzen ani o akční scény. Snad každý divák si přijde na své.(28.9.2007)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dva karbaníci - šarmantní Mel Gibson a okouzlující Jodie Foster - v hlavních rolích hodně povedené westernové komedie. Plno výtečných situačních i slovních gagů, jen ta stopáž mohla být kratší než 127 minut, ke konci už opakované scény začínají trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ObDecyoLHBo(14.9.2012)

Tohle je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů s Melem Gibsonem. Příběh sice neni nijak složitej, ale je fakt děsně zábavnej a některý hlášky a scénky z tohohle filmu jsou prostě nezapomenuzelný. Co se týká herců, tak samozřejmě nejlepší je Mel gibson, ale i ostatní jsou skvelý a Jodie Foster je tady děsně roztomilá(20.1.2007)

Jediný film, kde mě akčně/komedální tempo Richarda Donnera vyloženě nesedělo. Akce je skutečně jen minimum a žádná díra do světa to taky není a vtipu rovněž není zrovna gigantické množství. Jediná skutečně geniální scéna je tak upomínka na Lethal Weapon sérii uprostřed přepadení banky. Jodie Foster je vcelku nevýrazná a jediné co stojí za zmínku je ledatak sympaťák Mel Gibson. Prostřední segment s Indiány vyloženě nudí a závěrečné scény kdo z koho jsou po desáté už poměrně trapnou záležitostí. Nechápu proč tolik chvály, nic kolosálního jsem skutečně neobjevil. Donner natočil mnoho lepších věcí. Více zábavných, více akčních, i lépe zkloubených.(28.11.2006)