Mel Gibson jako Bred Maverick. Pardon Bret Maverick. Tato brilantní komedie je pořádná dávka humoru, podvodů a nehorázných gegů v té nejlepší podobě. Mel Gibson zde působí opravdu dokonale a spolu s Jodie Foster tvoří dokonalý rozhádaný pár. Film je velmi vtipný a hlášky, co se zde objevují jsou perfektní. Maverick je jeden z velmi mála filmů, který se vám bude líbit více po dalším shlédnutí. Pochopíte tak dost věcí a budete se smát už předem. Příběh se točí okolo turnaje v pokru, kde každý zúčastněný musí mít 25 000 dolarů. Maverick ( Mel Gibson ), má pouze zatím 22 000. A to jak je bude získávat se vám zaručeně bude líbit. Jedna z nejlepších komedií vůbec. Prostě....MAGIC! ( 90 procent )(5.12.2011)

Tento film má všetko: skvelí herci, príjemná hudba, dobrý scenár, no zúfalo, to som už prehnal, trochu som sa pobavil, mu chýba vtip. Väčšinu času som sa zúfalo, tu už nepreháňam nudil a bol som rád keď som tento viac ako dvojhodinový film dopozeral. Keby vo filme nehrala Jodie Foster alebo Mel Gibson asi by som dal **.(31.5.2007)

Frajer a mistr pokeru Mel Gibson, sympatická podvodnice Jodie Foster + parádní a v závěru překvapivý scénář dělá z této komedie něco super, co nám zaručeně chybělo. Škoda jen trošku slabšího středu, vtípky s indiány apod. nejsou vůbec špatné, jenže taky ne na 5 hvězdiček. Ale poker mám fakt rád :) 8/10(31.1.2008)

Zaplať kdokoli nejsem na Světě ještě nějak extra dlouhý čas. I tak má ale velkou váhu mé konstatování, že jsem za celou tu dobu neviděl lepší koktejl smíchaný ze zábavy a westernové akce. Mel Gibson a Jodie Foster tady jsou k sežrání, k dokonalosti naprosté chybí snad už jen účast Paula Newmana, který roli odřekl. Neodpustím si nezmínit jeden z humorných minidialogů, kterými je film prošpikován a které jsou jedním z největších lákadel ke shlédnutí. "Většinou, když se rozrušíte, zhluboka dýcháte." - "Ale jak to víte? Aha..."(26.6.2011)

Sofistikovanejšia verzia Kaktusového Jacka, ktorá stavia všetko na sympatických hercoch a jednoduchej zápletke (ktorá je zložito prekombinovaná). Donner ma ale príliš nevtiahol do jeho sveta. Sem tam nejaká tá suchá hláška, ináč nič moc. Je to iba rutina, ale vyčnieva vzhľadom na žánrovosť v ktorom je definovaná, dobu (90. roky western) a spomínanej uvoľnenosti. Na porovnanie s oveľa lepším El Doradom nemá šancu.(29.1.2014)

• - Annabellu měla původně hrát Meg Ryan. (hot_spot)

• - 25 tisíc dolarů, nutných pro účast v tehdejším pokerovém turnaji, odpovídalo v roce 2004 cca 600 tisícům dolarů. (džanik)

• - Iniciály "GMC" na dostavnících odkazují na kamiony “GMC“, kterými Mel Gibson jezdil ve všech Smrtonosných zbraních. (džanik)