Tohle není western, tohle je komedie! Poetika westernového žánru se neztratila, ale je doplněna skvělým vtipem a ironií. Maverick nám ukazuje divoký západ z tak trochu jiné stránky - ze stránky kde slovo čest nemá ten drsný přizvuk, ale kde z něj slyšíte spíše ten šustivý zvuk bankovek. Všem jde o peníze, sice také o lásku a slávu a zachranu indiánského kmene, ale když přijde na to, jak si vydělat, tak tam teprve začně všechna legrace...(8.9.2009)

9 / 10 Absolútne najlepšia komédia akú som kedy videl!!! Maverickovi skutočne nemám čo vytknúť a ani to robiť nechcem - film, ktorý ma pobaví aj keď mi je úplne mizerne a aj napriek faktu, že som ho videl už asi tisíckrát... tak taký film si tých päť * určite zaslúži. Že nie!? Bang! Bang! Bum! Bum! Prásk! Prásk!(10.5.2005)

Musím priznať, že nie vždy sa schuti pobavím na amerických komédiách, obalených do nenávideného klišé. V tomto prípade sa však stal pravý opak a môže za to vyžarujúca charizma z neodolateľného Mela Gibsona a jeho "spoločníčky" Jodie Foster. Všetko je v tejto snímke zasadené svižne, takže nehrozí chvíľková nuda. Dialógové zložky sú na úrovni a hoci to v rámci klišé nemá čím ohúriť, pobavila som sa na vtipných scénach a dialógoch, z ktorých razí dokonalá uvoľnenosť. A nič snáď nie je príjemnejšie ako sladký a zároveň potmehúdsky pohľad Mela Gibsona... alebo áno?(31.8.2007)

Tohle je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů s Melem Gibsonem. Příběh sice neni nijak složitej, ale je fakt děsně zábavnej a některý hlášky a scénky z tohohle filmu jsou prostě nezapomenuzelný. Co se týká herců, tak samozřejmě nejlepší je Mel gibson, ale i ostatní jsou skvelý a Jodie Foster je tady děsně roztomilá(20.1.2007)

Mel Gibson jako Bred Maverick. Pardon Bret Maverick. Tato brilantní komedie je pořádná dávka humoru, podvodů a nehorázných gegů v té nejlepší podobě. Mel Gibson zde působí opravdu dokonale a spolu s Jodie Foster tvoří dokonalý rozhádaný pár. Film je velmi vtipný a hlášky, co se zde objevují jsou perfektní. Maverick je jeden z velmi mála filmů, který se vám bude líbit více po dalším shlédnutí. Pochopíte tak dost věcí a budete se smát už předem. Příběh se točí okolo turnaje v pokru, kde každý zúčastněný musí mít 25 000 dolarů. Maverick ( Mel Gibson ), má pouze zatím 22 000. A to jak je bude získávat se vám zaručeně bude líbit. Jedna z nejlepších komedií vůbec. Prostě....MAGIC! ( 90 procent )(5.12.2011)

• - Camea zde mají také slavní country zpěváci: Carlene Carter (servírka na lodi), Hal Ketchum (bankovní lupič), Clint Black (hráč, kterého hodí za podvádění přes palubu), Waylon Jennings a Kathy Mattea (dvě ozbrojené osoby na lodi). (džanik)

• - Skalní útvar za Maverickem, když hraje stíhaného "nemocného indiána", je známý Half Dome v Yosemitském národním parku v Kalifornii. (džanik)

• - 25 tisíc dolarů, nutných pro účast v tehdejším pokerovém turnaji, odpovídalo v roce 2004 cca 600 tisícům dolarů. (džanik)