Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (536)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Vynikající komedie se skvělým Melem Gibsonem v hlavní roli. Donner vrství jednu humornou scénu za druhou a ani neztrácí kontrolu nad příběhem. Smějete se dokonce i když Maverick visí z útesu nebo když má na hlavě oprátku. Prostě švanda. Určitě nejlepší komedie z prostředí divokého západu. P.S. Jodie Fosterová je tady neodolatelná. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nesmírně zábavná a inteligentní komedie z prostředí Divokého západu s překvapivým koncem. Podvodníček Gibson je sympaťák jedna báseň, indiáni zase těžký pohodáři a flegmatici. Jodie Fosterové to ještě nikdy tak neslušelo. Výprava s dobovým parníkem v čele nemá chybu. A to malé cameo Dannyho Glovera, nenápadným mrknutím oka upozorňující na sérii Lethal Weapon, je prostě kouzelné. Tenhle film můžu vždycky. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Komu musím dať ešte po papuli, aby tu bol konečne pokoj?" Pohodová snímka, ktorou Richard Donner dokázal, že si s Gibsonom rozumie aj mimo kriminálnej buddy série SMRTONOSNÁ ZBRAŇ. I keď aj tu mu ide ako po masle budovanie vzťahov medzi postavami (skvelá trojica Gibson-Fosterová-Garner. + cameo Dannyho Glovera). Výborná westernová atmosféra (Indiáni Grahama Greenea), niekoľko pomilovaniahodných scénok ("Čo počujete?" - "Nič, idem spať."), vynikajúce dialógy a prekvapivý koniec. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Western je už dávno mŕtvy, a aj keď občas má posmrtné tyky, na vzkriesenie to nevyzerá. Pochopil to aj Donner a svojho Mavericka natočil predovšetkým ako konverzačnú komédiu. Čiže western je iba nepodstatné pozadie. Rovnako sa mohol film odohrávať v dnešnom Las Vegas. Ale ja mu to kvitujem, bolo to príjemné osvieženie a ako western je tento film silno revizionistický. Casting dokonalý a základ úspechu. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Musím priznať, že nie vždy sa schuti pobavím na amerických komédiách, obalených do nenávideného klišé. V tomto prípade sa však stal pravý opak a môže za to vyžarujúca charizma z neodolateľného Mela Gibsona a jeho "spoločníčky" Jodie Foster. Všetko je v tejto snímke zasadené svižne, takže nehrozí chvíľková nuda. Dialógové zložky sú na úrovni a hoci to v rámci klišé nemá čím ohúriť, pobavila som sa na vtipných scénach a dialógoch, z ktorých razí dokonalá uvoľnenosť. A nič snáď nie je príjemnejšie ako sladký a zároveň potmehúdsky pohľad Mela Gibsona... alebo áno? ()

Galerie (64)

Zajímavosti (26)

  • Skalní útvar za Maverickem, když hraje stíhaného "nemocného indiána", je známý Half Dome v Yosemitském národním parku v Kalifornii. (džanik)
  • Iniciály "GMC" na dostavnících odkazují na kamiony “GMC“, kterými Mel Gibson jezdil ve všech Smrtonosných zbraních. (džanik)

Související novinky

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (více)

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)

Reklama

Reklama