Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (536)

honajz 

všechny recenze uživatele

Podobně jako u pozdějších Lethal Weapons, ani zde Donerrovi moc nejde o děj, ale o akci a legraci. A aby nepřišel zkrátka ani parťák ze Zbraní Danny Glover, střihnul si tu malou roličku bankovního lupiče. Ostatně tuhle scénu, kdy se ti dva na sebe podívají, jako by se odněkud znali, ale netuší odkud, je snad to nejlepší na filmu. Protože ne že by mě nebavil, baví mě pořád, je příjemně uvolněný a třeba scény s indiány mne dovedou pokaždé svou nenuceností pobavit (a navíc je tu Paul Smith, kterého prostě nejde vymazat z hlavy jako kopii Buda Spencera ze Šimonů a Matoušů) , jenže tempo poněkud pokulhává, ne vše je vtipné, a jak jsem psal, děj není moc složitý, takže ty dvě hodiny se občas chvílemi vlečou. Ale zase kde uvidíte Jodie Foster v komedii a ještě jako falešnou hráčku a kapsářku. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Takže - zbožňuju Jodie Foster a ona je v týhle komedii prostě rozkošná. Gibson je jako komik taky fajn (od dob Riggse až po Po Čem Ženy Touží) a o Jamesech Garnerovi a Coburnovi by bylo škoda mluvit, oba jsou westerny ostřílení matadoři, a obzvláště James Garner ví jak s tímto žánrem zacházet s humorem - takže podpořím svého šerifa a dám 90%. ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Maverick byla naše dětská VHS klasika a hrozně mě třeba baví, kdykoli spatřím svého bratra, jak ze sebe není schopný setřít to, jakým role modelem pro něj protagonista byl. Však z něj zkuste někdy dostat prachy, co vám dluží. Když on ale ten film tak strašně splňuje tu podmínku nezávazných dvou hodin poskládaných z jednoduchých, vtipných epizod, se kterými se pracuje po vzoru pokeru také jako s jednotlivými herními partiemi. Každý si je vědom pravidel i trestů za jejich porušování, ale přesto to prostě jen tak občas zkusí, jednou to vyjde, podruhé to nevyjde a když to nevyjde, holt se musí snést onen trest. Vždyť i ty prachy tady jsou téměř takovým mcguffinem, který ve skutečnosti nikdo z místních solitérů nepotřebuje, ale fungují jako hybatele děje a motivace postav k akci. Koneckonců když film končí v lázních, kde si pokuřují hrdinové spokojeně doutník i potom, co jim bylo ukradeno čtvrt milionu dolarů, těší se z představy, jaká bude zase zábava ty peníze dostat zpátky. Po letech jsem akorát hvězdu srazil za ty strašně scénické noční exteriéry. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek westernů nemohu neváhat s hodnocením. Je Maverick hoden 4* nebo jsou to lepší 3*? Dějově mě Donnerova westernová komedia neuchvátila. Prostředím a oddechovou atmosférou si mě celkem získala. Hereckými výkony hlavních postav mne potěšila. Humorem mi nepřišla extra zábavná a neodrovnala mě, spíš jsem se dobře odreagoval. Řemeslné zpracování potěšilo. Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení a také velkému počtu mých oblíbených uživatelů s plným hodnocením nemohu po rozmyšlení udělit 4*. Pro mě jde o western typu Rychlejší než smrt, byť zde je jako bonus snaha o vtip. ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Skvělý pocit ze Smrtonosné zbrani tu je cítit a duo Donner - Gibson je vždy zárukou té nejlepší zábavy. Od začátku do konce je to vtipné, svižné, zábavné, ale i příběhově krásně zamotané (zvlášť posledních 15 minut jakoby se scénáristé předhánilo o to, kdo zamotá příběh ještě víc). Samozřejmě parádní výkon Gibsona a taky potěší momentka s Danny Gloverem. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (26)

  • Cca v 9. minutě můžeme slyšet melodie písně „Oh, Dem Golden Slippers“, kterou napsal v roce 1879 James A. Bland. (Winster)
  • Parník "Lauren Belle" je pojmenován podle Lauren Shuler Donnerové, ženy režiséra Richarda Donnera, která si ve filmu zahrála služku v lázni. Ve filmu je také oslovena jako “Paní D“. (džanik)

Související novinky

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (více)

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)

Reklama

Reklama